Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A Sote I. mint meddőségi központ fórum

A Sote I. mint meddőségi központ (beszélgetős fórum)


4064. Rozbeta
2017. ápr. 19. 18:05

Sziasztok!

Mit gondoltok arról, hogy ma voltunk a profnál, aki az előző 5 (magán) inszem, egy sikertelen tavalyi terhesség után most még 2-3-szor szeretne megint inszemet, miközben az AMH-m 0,9. Én egy kicsit örülök, hogy nem kell lombik és a gyógyszerek, de kicsit aggódok is, hogy ilyen AMH mellett még van időnk inszemmel próbálkozni? Gondolkozom, hogy átmenjünk-e a Kaáliba, és nekiinduljunk-e a lombiknak mihamarabb.

4063. pukkancska (válaszként erre: 4062. - V-erika85)
2017. ápr. 19. 13:20

Menopurból tuti kelleni fog még. :) De először ennyit írnak fel, aztán majd ha szükség lesz rá, felír megint. :) Nekem a Fostimonból először reggel 2, este 1-et kellett szúrnom, aztán volt hogy 2-2-t, de mondjuk én jól sitimulálható voltam, nekem egy alkalommal 2 volt a legtöbb. Volt akinek reggel 5, este 5. Tehát ez a szervezetünktől függ kinek mennyi kell. Ezért kell majd a minden másnapi vérvétel plusz UH kb két hétig. Holnap már csütörtök.... ;)

Rosszulléteim nincsenek, csak az orrom mint egy kopóé, a mellem meg.. éjszakánként felkelek miattuk. -.-' :D Rettenetes :D De ez semmi ahhoz képest amit ma láttam.

Dobogó szívecskéket. :) <3 jövő hét pénteken imsét uh, de akkor megyek a profhoz utoljára.Addigra kéne döntenem hogy hol akarok szülni. Bár ezt ma megbeszéltük vele :D :) Tesójához megyek a Bajcsbya :)

Mindenféleképpen írj :))

Ja, és ha majd kellene klion-D (hüvelykúp) vagy Betadine hüvelykúp, szólj, tudok adni, igaz csekélység, de minek megvenni egy egész dobozzal ha egy-két szem kell belőle. :)

4062. v-erika85 (válaszként erre: 4060. - Pukkancska)
2017. ápr. 18. 21:12

Nagyon várom az uh eredményt, gondolom már lesz szívhang. :)

Én is bízom benne, hogy kezdünk csütörtökön. Azon gondolkodtam, hogy ugye a Menopur-ból van 20 ampullám, majdnem 3 hétig tart a stimu vagy vajon lesz olyan hogy duplázni kell belőle? Neked hogy volt?

Egyébként köszönöm jól vagyok a folyamatos fáradtságot leszámítva.

És neked vannak tüneteid? :)

4061. S35Budapest (válaszként erre: 4046. - Judite)
2017. ápr. 16. 13:51
Köszi a választ Judite:)
4060. pukkancska (válaszként erre: 4059. - V-erika85)
2017. ápr. 14. 12:44

Szerintem nem lesz gond a +1 hét, nekem a gonapeptylből még kellett plusz egy vagy két darab. Azt még akkor is szúrni fogod mikor a stimut is kapod majd. Kb akkor kell majd az utolsó belőle, mielőtt beadod a tüszőrepesztőt. Tehát egy vagy két nap lesz majd a leszívás előtt mikor már az nem kell úgyhogy a gona miatt ne aggódj.:) A kezdés meg.. van aki 18 napig szúrja és akkor kezdik a stimut. Én február 14-én kezdtem a gonapeptylt és március 2-án kezdtük a stimut mellé. Ha jól számolom én is 17 napig szúrtam és akkor jött mellé a Fostimon.

Jövő hét csütörtökön szerintem már kezditek. :))))))))) Ez az egy hét már elég lesz.:)


Köszönöm, igen, hát ő megmondta hogy egyet ajánlanak olyan szépek, de én makacsul ragaszkodtam a kettőhöz, meg is lett az eredménye. :) De természetesen nem bánom. :) Családba elmondtuk,meg tudtak az egészről, meg az egész 4,5 évről, mi mindent elmondunk egymásnak, nem bírjuk a titkokat :D Anyuka visított mikor felhívtam :) Párommal meg madarat lehet fogatni. Ő évekig azzal viccelődött hogy majd ikrek lesz. Ő ezt szerette volna és tudta hogy én meg ettől féltem. De most megkapta. :D Majd kíváncsi leszek 9 hónap múlva ha éjszaka rákérdezek hogy érzi magát, mit válaszol. :D

A veszélyesztetettségről nem tudok, annyi mindent mondanak, de épp csak a proftól nem kérdeztem, ő meg nem mondta hogy az lennék. De szerdán megyünk UH-ra, majd akkor rákérdezek mindenre. Meg a stresszes melóra is... Egyébként nem aggódnék annyira, de ez miatt nagyon, és még hogy ráadásul ikrek is, így most emiatt félek egy kicsit. A kockázatok miatt.

Szurkolok Neked, írj mindenféleképpen, legkésőbb csütörtökön hogy mi lett és hogy vagy! :)))) Kellemes ünnepeket! ;) :)

4059. v-erika85 (válaszként erre: 4057. - Pukkancska)
2017. ápr. 13. 22:02

Hát, én is úgy jártam mint te. Még magas ahhoz a hormonszintem, hogy elkezdhessem a Menopurt. Egy hét múlva, jövőhét csütörtökön újból vérvétel, addig pedig tovább szúrni a Gonapeptylt. A prof nem volt ma, a dokinőnél voltam. De én hülye még megkérdezni is elfelejtettem, hogy ez az 1 hét csúszás igazából milyen hatással lesz az egész szurizásra. Gondolok itt arra, hogy ugye 28 napra kaptam Gonapeptylt, de mivel a stimu kezdése valószínű 1 hetet csúszik, így a Gonapeptylt is egy héttel tovább kell szúrni? Neked hogy volt?

Így ismeretlenül is nagyon örülök neked. Gondolom a családban is nagy az öröm, vagy egyenlőre megtartjátok magatoknak a nagy titkot?

4058. v-erika85 (válaszként erre: 4056. - Pukkancska)
2017. ápr. 13. 21:54
Nagyon nagy gratula. Látod, a prof megmondta, hogy nagyon szépek lettek, és igaza is lett. Ma amíg várakoztam, addig 3 lány is boldogan jött ki az orvosától, nekik is sikerült. Rögtön veszélyeztetett terhes leszel, vagy csak később? A későbbiekben is szeretnék hallani rólad. :)
4057. pukkancska (válaszként erre: 4049. - V-erika85)
2017. ápr. 13. 16:58
Na mi volt?? Elkezdtétek??? Mesélj!!
4056. pukkancska (válaszként erre: 4051. - V-erika85)
2017. ápr. 13. 16:56

De cuki vagy :) :) :) :)

Hát.. az volt hogy.. IKREK! :D

Félek, de nagyon boldog vagyok. :) Most már csak azon aggódom hogy így is maradjon. :)))

4055. tyhjyys
2017. ápr. 12. 20:11

Sziasztok! Akinek volt már fagyasztott beültetése, tudna esetleg segíteni légyszi pár infóval, pl. kell-e injekciót szúrni, stb., ha igen, akkor meddig?

Köszi előre is!

4054. v-erika85 (válaszként erre: 4053. - Judite)
2017. ápr. 11. 19:17
köszönöm
4053. judite (válaszként erre: 4052. - V-erika85)
2017. ápr. 11. 14:25
A ciklus 2. napjától adják a Menopurt v. a Fostimont.
4052. v-erika85
2017. ápr. 10. 20:15
Lányok! A Menopur kezdése mindenféleképpen vérvétel függő, vagy meg is kellene jönnie a menstruációnak és csak akkor kezdhető? Csütörtökön kell mennem vérvételre, ma tartok ciklus 27. napján, és valahogy azt érzem, hogy nagyon nem fog még megjönni. Van valakinek tapasztalata?
4051. v-erika85 (válaszként erre: 4050. - Pukkancska)
2017. ápr. 10. 19:33
Szia. Mi volt ma? :)
4050. pukkancska (válaszként erre: 4049. - V-erika85)
2017. ápr. 8. 14:05

Orvos dönti el, nem tudom mi alapján hogy ki mit kap. Két másik csajszival együtt izgultunk, ketten fostit kaptunk, a harmadik csajszi menopurt. És ugyanaz volt a dokink. :) Sosem tudjuk meg mi alapján választ :D

A tüszőrepit magamnak adtam, de azt is ugyanúgy kellett ahogy az összes többit. Én is megkérdeztem, mert láttam hogy muszkuláris volt ráírva, tehát hogy izomba, de teljesen tökéletes volt úgy ahogy a többit. Szóval ezen se izgulj ;)

4049. v-erika85 (válaszként erre: 4048. - Pukkancska)
2017. ápr. 8. 13:05
Érdekes, te Fostimont kaptál, én meg Menopur-t. Ugye csütörtökön megyek, jön a hosszú hétvége, meglátjuk mi lesz. Olvastam a tájékoztatóban hogy az lh és fsh szintjét csökkenti ez a szuri. Ezek az értékeim sosem voltak magasak, bízom benne, hogy kezdhetünk csütörtökön. A tüszőrepesztőt ki és mikor adta be neked? Mert ugye azt izomba kell, és én ahhoz nem vagyok elég bátor, hogy magamnak adjam.
4048. pukkancska (válaszként erre: 4047. - V-erika85)
2017. ápr. 8. 10:15

Igen, nekem kétszer kellett mennem azt hiszem hogy mikor kezdhetjük a stimut, hogy elég alacsony-e már az ösztrogén szint. Első alkalommal mikor vinnem kellett a Fostimont még nem tudtuk elkezdeni, második alkalommal már igen. Én 17napig szúrtam a gonapeptylt mire elkezdtük a fostimont.

Talán én is a 11.napon napon mentem először, most számoltam. Tehát akkor kb neked is úgy lesz ahogy nekem. Ha csak ti nem kezdhettek hamarabb. Reméljük.:-)

4047. v-erika85 (válaszként erre: 4045. - Pukkancska)
2017. ápr. 7. 20:38
Szia. Nem kell mennem, neked többször kellett menned amikor a gonapeptylt kezdted szúrni? Hétfőn jelentkezz amint tudsz, várjuk a híreket.
4046. judite (válaszként erre: 4038. - S35Budapest)
2017. ápr. 7. 12:04

Szia!


Írom a tudnivalókat :)


Sziasztok Lányok!

Ebben a topikban új vagyok, de olvastalak titeket.

Mi tegnap voltunk 2. konzin a Sote 1 klinikán Urbancseknél.

Hát...ez az ember... mindegy gondolom máshol se különbek, nem is emiatt írok.

Nálunk a férjemnél van probléma és lombikozni fogunk, amint meglesz az EKG, tüdő eredményem.

Mondta a doki, hogy majd a ciklus 20.napja előtt menjünk 3. konzultációra.


Valaki tudna nekem ifót adni, hogy pontosan milyen lépések lesznek. Arra lennék kiváncsi, hogy mennyit fogok munkából hiányozni.

Illetve a 2 naponta UH vizsgálatnál van e lehetőség magénrendelőbe menni. ( Annyival kevesebbet hiáynoznék)


Köszi előre is.



Ha minden vizsgálatotok megvan akkor kell jelentkeznek a ciklusod 20. napján egy UH vizsgálatra a profhoz az egyetemre.


Ha hosszú protokollod lesz akkor a ciklusod 20. napjától kell már szúrnod magad a Gonapeptyl nevű hormonnal. Ez állítja le a petefészek működésed. Majd pár nap elteltével jön a másik szuri: Fostimon, ami majd megsokszorozza és növeszti a tüszőket. A Fostimon kapásakor már 2, ill. 3 naponta kell menni vérvételre és UH-ra. Én szabin voltam, de ha kérsz, kapsz igazolást egy hónapra, amit a körzetisnek kell elvinned hogy kiírjon betegállományba. Ezek a vizsgálatok a klinikán vannak. Nem tudsz magánrendelőbe menni, hiszen vért is vesznek tőled reggelente.


Ha szuperül növekednek a tüszőid, és elérik a 2 cm-es méretet, kapsz hüvelyfertőtlenítő kúpokat, meg egy tüszőrepesztő szurit, amit a klinika szülészeti ügyeletén adnak meg a megadott időpontban, amit este 8 körül kap meg mindenki. Innentől számítva 36 órával később történik a tüszők leszívása altatásban. Reggel megjelentek mindketten a klinikán, majd altatnak, utána még pár órát pihensz egy szobában, kint is ülsz és koradélután mehettek haza. Már aznap megtudod hogy hány tüsződben volt érett petesejt.

Másnap kell telefonálni a megadott számon, hogy érdeklődj mikor lesz a beültetés és hány osztódó petesejted van. A következő nap lesz a beültetésed, kis pihenés, majd irány haza. Utrogestan hüvelyi bogyókat kell majd beadnod magadnak.


A rövid protokoll a ciklus 2. napján kezdődik. Ekkor Gonapeptylt nem kapsz.


Üdv.

2017. ápr. 7. 11:22

Köszönöm csajok! :-) Bizrosra veszem hogy ti lesztek a következők, ez a mi évünk.;-)

Erika, 13-ig nem is kell menned?

Nem, hcg-t nem mondta hogy mennyi, pedig kérdeztem. Viszont egy másik csajszi mondta hogy a sote-n nem mondják meg.

Azért voltam csendben mert még én sem hiszem el, teljesen éreztem hogy meg fog jönni... A mellfájdalom is elmúlt úgyhogy gondoltam ennek ennyi volt. De mikor a prof közölte hogy jó hírem, van ön terhes, csak néztem rá és kétszer visszakérdeztem hogy biztos én???!! :-D Tünetem sincs a sokszor brutális mellfájdalmat kivéve. Most már felkelek éjszaka mikor fordulok egyik oldalról a másikra, durván fáj.:-D

4044. v-erika85 (válaszként erre: 4042. - Pukkancska)
2017. ápr. 6. 08:22

Egy nagy ölelés :) Hcg mennyiségéből esetleg következtetett a doki, hogy egy vagy két babó van? Nagyon örülök neked. Vigyázz nagyon MAGATOKRA! Hétfő óta szúrom a Gonapeptyl-t, 13-án kell menni vérvételre, vinnem kell a Menopur-t is.

Attól féltem azért vagy ennyire csendben, mert nem sikerült.

4043. Adryanna
2017. ápr. 5. 19:13
Jujj, de szuper, gratula!!! :* Reméljük hamarosan követünk!!! ;)
4042. pukkancska (válaszként erre: 4041. - V-erika85)
2017. ápr. 5. 19:06

Sikerült :-) hétfőn UH.:-) köszönöm hogy gondoltatok rám :-)

Veletek mizujs csajok??

4041. v-erika85 (válaszként erre: 4033. - Pukkancska)
2017. ápr. 3. 14:40
Szia. Várjuk a jó híreket. :)
4040. v-erika85 (válaszként erre: 4039. - Adryanna)
2017. ápr. 1. 07:03
Szia. Úgy tudom, hogy hétfőn is kell mennie vérvételre, és csak akkor fogják megmondani.
4039. Adryanna (válaszként erre: 4033. - Pukkancska)
2017. márc. 31. 16:45

Szia!

Mizujs? Van eredmény? drukkoltam!

2017. márc. 31. 15:09

Sziasztok Lányok!

Ebben a topikban új vagyok, de olvastalak titeket.

Mi tegnap voltunk 2. konzin a Sote 1 klinikán Urbancseknél.

Hát...ez az ember... mindegy gondolom máshol se különbek, nem is emiatt írok.

Nálunk a férjemnél van probléma és lombikozni fogunk, amint meglesz az EKG, tüdő eredményem.

Mondta a doki, hogy majd a ciklus 20.napja előtt menjünk 3. konzultációra.


Valaki tudna nekem ifót adni, hogy pontosan milyen lépések lesznek. Arra lennék kiváncsi, hogy mennyit fogok munkából hiányozni.

Illetve a 2 naponta UH vizsgálatnál van e lehetőség magénrendelőbe menni. ( Annyival kevesebbet hiáynoznék)


Köszi előre is.

4037. Adryanna
2017. márc. 24. 18:54
Köszike!!! ;)
4036. pukkancska (válaszként erre: 4035. - Adryanna)
2017. márc. 24. 16:55
EZ már egy jó hír, így tovább! :)
4035. Adryanna
2017. márc. 24. 16:24
Mi csak vervetelen voltunk, elvileg minden rendben.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook