Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A rossz alvásról! fórum

A rossz alvásról! (beszélgetős fórum)


1 2
márc. 15. 16:30
Alapjában nem alszom rosszul,de mostanában gyakran előfordul!!
márc. 13. 05:53
bizonyos etelek esti elfogasztasa elosegiti a jo alvast/pl,tej,teszta,banan,mez es meg sorolhatnam/.es masik ne menj ehesen az agyba,mert akkor tuti,hogycsak forgolodni tudsz!
32. 63eeb30ddc (válaszként erre: 31. - 55Judit)
márc. 8. 10:44
Köszi :) Megnézem a bio boltban.
31. 55Judit (válaszként erre: 29. - 63eeb30ddc)
márc. 8. 10:38
Neten rendelem ott ahol több mindent szoktam vásárolni, de lehet BIO boltban is kapni valamivel drágábban.
márc. 8. 10:34
Nekem azok a készítmények váltak be , amikben van golgotavirág is. Azokból ha kettőt beveszek, attól alszom is.
29. 63eeb30ddc (válaszként erre: 25. - 55Judit)
márc. 8. 10:32
Köszönöm, hogy leírtad. A glicint gyógyszertárban vetted?
28. Amaunet (válaszként erre: 27. - Amaunet)
márc. 7. 20:57
lavási ~ alvási
27. Amaunet (válaszként erre: 21. - Ági0830)
márc. 7. 20:53

Nem tudom hogyan zajlik, csak azt, hogy létezik ilyen, az lavási problémákkal foglalkozó vizsgálat.

[link]

26. Violetta6 (válaszként erre: 20. - Amaunet)
márc. 7. 19:33
Nem voltam orvosnál ezzel sem,mással sem. Inkább kapálok 1 hétig ingyen,mint oda menjek. Jó pár éve nem voltam.
márc. 7. 16:47

Akkor én is leírom.

Sok-sok éve szenvedtem én is az álmatlanság és annak minden következménye miatt. Alvásközpontba nem mehettem kivizsgálásra, mert idegen helyen egyáltalán nem alszom el, nagyon sokszor a saját ágyamban sem.


Nálam 21 éve a változókor és a kemoterápia hozta meg a rémálmot, azóta millió féle dolgot kipróbáltam, beszedtem, megittam. Nem egy olyan készítmény is volt ami első időben használt, aztán már nem.

Nem akarom elkiabálni, de úgy tűnik a mostani praktikáim hatásosak, jól alszom, kipihenten ébredek, holott ezt már csak hírből ismertem.


Nem szaporítom a szót, tovább. Ami bevált és ezekkel kb. 2-3 hete kialszom magam a következők: Glicin, amiből az ajánlás 3 gr, én 5-öt szedek. Valeriana, amiből az ajánlás 200 mg, először 400-ra emeltem mert hatástalan volt, ennyi sem az igazi, de most találtam egy 500 mg-os kapszulát, ez egy fokkal jobb. Egy bő hónapja csikungozok, már ennek is érzem jótékony hatását. Ezek így együtt hatásosak nekem.

24. tumbo2 (válaszként erre: 19. - Ági0830)
márc. 7. 16:45
mikor kórházban voltam 3 éjjel nem aludtam,mikor fölírtak valamit.
23. tumbo2 (válaszként erre: 19. - Ági0830)
márc. 7. 16:43
szintén.így örülök,ha 5 órát tudok aludni.bár hajnal felé párszor ki kell mennem pisilni.
22. Ági0830 (válaszként erre: 21. - Ági0830)
márc. 7. 16:34
Ja, meg mér az előzőhöz. Azt írtad: "lehet, hogy a szervezeted nem termeli azt az anyagot, ami álmossá tesz". Én álmos vagyok, főleg napközben, ha az éjszakám nagyon pocsék volt.
21. Ági0830 (válaszként erre: 20. - Amaunet)
márc. 7. 16:29

Nem tőlem kérdezted ugyan, de azért írok. Hogyan zajlanak ezek a kivizsgálások?

Nekem nem áll fenn gyerekkorom óta, de jó pár éve már igen. Igazából nem tudom visszavezetni, hogy mikor romlott el a dolog.

20. Amaunet (válaszként erre: 18. - Violetta6)
márc. 7. 16:26
Volál már kivizsgálva? Ha ez gyermekkorod óta fennáll, akkor lehet, hogy a szervezeted nem termeli azt az anyagot, ami álmossá tesz. Vagy nagyon keveset.
márc. 7. 16:22

Én is várom a csodaszert.

Egyre rosszabbul alszom. Éjjel garantált, hogy többször felébredek, az számít nálam jó éjszakának, amikor ilyenkor viszonylag gyorsan visszaalszom.

Próbáltam már sok mindent:

1) Sedacur Forte. Semmit sem ért. Volt olyan, hogy ébren vártam a reggelt, miután azt beszedtem. A lehető legnyugodtabb voltam, erdei környezetben, jó levegőn, elektroszmog mentesen.

2) Sportolás. Rendszeresen sportolok, de az alvásom nem függ attól, hogy úsztam, 25 km-t kirándultam, vagy éppen nem sportoltam aznap semmit.

3) Melatonin. Valamennyit használt, de csodát az sem tett. De úgy tudom, már nem lehet kapni. Legalábbis amit én vettem, azt már nem forgalmazzák.

4) Altató. Na ez az, amitől tudok aludni. Na nem 8 órát egyben, de 5-öt 6-ot igen. És ennek már nagyon örülök. Csak nem merem rendszeresen szedni, mert attól félek, elmúlik a hatása. Alkalomszerűen szedem be, és másnap sokkal energikusabb vagyok, jobb a közérzetem. Semmi negatív hatását nem érzem. Ha biztos lennék abban, hogy nem gyengül a hatása, rendszeresen szedném, kerül, amibe kerül. De nem merem. Legutóbb Somnolt írt fel a háziorvos.


Vannak ezek az alvásvizsgálatok. Szerintem nekem az semmit nem használna, mert úgy tudom, ott több órát kell egyfolytában aludni, hogy valamit megállapítsanak. Na, nekem az garantáltan nem sikerülne, 1-2 óra múlva biztosan felébrednék.

márc. 7. 13:23
Vett nekem a párom egy valami gyógynövényest a mult héten,most a nevét nem tudnám megmondani, annyi,hogy szinte bűdös. Rá van irva,1-3 szemet este,a jó alvásért. Első este bevettem egyet,semmi. Másnap este 10- kor hármat. 11- kor felébredtem. Szinte szunyókálva alszok.
17. Violetta6 (válaszként erre: 6. - Andi6020)
márc. 7. 13:17
Igen. Sok hasonlót is. Szinte érthetetlen számomra, még frontint is vettem már be. Hatás,0
16. Violetta6 (válaszként erre: 2. - Schiano)
márc. 7. 13:14
Köszi, de sajnos nem jó tanács. Dolgoztam,dolgozok sokat reggel 6- tól hajnalig is, a szokott időben akkor is felébredek.
15. tumbo2 (válaszként erre: 2. - Schiano)
márc. 7. 12:55
igaz nem dolgoztam,csak 12 órát éjjel.de pár nap után úgy néztem ki,mint egy zombi.a többiek szunyókáltak,mikor volt idejük,a szemem le sem hunytam.
márc. 7. 12:48

Ha még a cím a téma, a Melatoninnal kapcsolatban megjegyezném, - hogy legendásan rossza alvó vagyok, 2-3 órát alszom naponta - kb másfél éve tettem le hosszú idő után az Eunoctint , - de a Melatoninnak szerintem az a

bűne, hogy nem biztosít egész éjjeli alvást, max 1-1,5 órait Tehát ha fél 3-kor veszed be, legkésőbb fél 5-kor

ébredsz, kb ez annyi, mint ha be sem venném.Mondjuk a gyógyszerészek dícsérik, de annyira azért nem kellene.

13. srcrss (válaszként erre: 1. - Violetta6)
márc. 7. 09:20
Nyugalom, enni-inni legkésőbb 19 óráig.
12. andi6020 (válaszként erre: 12. - Józsibirka)
márc. 7. 09:08
Azt látom. :D
11. andi6020 (válaszként erre: 9. - Józsibirka)
márc. 7. 09:00
Meg máskor anonim.
10. Józsibirka (válaszként erre: 8. - Andi6020)
márc. 7. 08:40
Nemlátod ??
9. Józsibirka (válaszként erre: 8. - Andi6020)
márc. 7. 08:40

Hogy, hogy tudod,

Mindig itt írok neked Andika!

8. andi6020 (válaszként erre: 7. - Józsibirka)
márc. 7. 08:39
Legalább már tudom, hogy ki Andikázik állandóan.
7. Józsibirka (válaszként erre: 6. - Andi6020)
márc. 7. 08:35

Te szedtél már olyat Andika?

Mit éreztél tőlle, hogyan hatott?

6. andi6020 (válaszként erre: 1. - Violetta6)
márc. 7. 08:33
Melatonint próbáltad esetleg?
5. Alnisa (válaszként erre: 2. - Schiano)
márc. 7. 08:20
Mondjuk ha 16 órát dolgozol és be kell járni a munkahelyedre és utána csak pl 1 órát edzel, meg 1 óra mondjuk a bejárás, meg kb 1 óra mire reggel este elkészülsz (fürdés, evés, egyebek és még főzni nem főztél!), akkor marad netto 5 órád alvásra, ami nem túl sok és igen könnyű végig aludni..... Szóval azért ez így ne, életszerű.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook