Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A providenttől egy családon belül hány ember vehet fel kölcsönt egyszerre? fórum

A providenttől egy családon belül hány ember vehet fel kölcsönt egyszerre? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6 7 8
84. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 77. - Csókica)
2009. febr. 19. 10:50
Miért más banknál nem kell ?
83. 7dea0ad493 (válaszként erre: 77. - Csókica)
2009. febr. 19. 10:49
Mondjuk ez azért elég nagy felelőtlenség.Mert még ha egyvalaki vesz fel kölcsönt, oké.De mindhárman????
82. 7dea0ad493 (válaszként erre: 76. - Benvik)
2009. febr. 19. 10:48

És bizony sajna van olyan akinek hirtelen megszűnik a munkája és ott van pénz nélkül.Olyan tényleg nem gondolkozik.

Annál is inkább hogy azoknak a bank sem ad hitelt.Jó a magam részéről nem vennék fel semmit sem tőlük

81. benvik (válaszként erre: 79. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 19. 10:41
Sajnos ismerem a Provident módszereit, olyan családokkal dolgoztam, akik beleestek a csapdájukba:-( És sajnos az egyszerű, 8 általánost sem végzett embereket nagyon könnyű belevinni abba, hogy gonosz szülő vagy, mert a gyerekednek nem veszel biciklit, met nem rendezel neki szülinapi bulit stb. Csak a reklámjait idéztem. És tényleg kopogtat utána az ügynök, hogy vegyél fel még, még, aztán jön a végrehajtás:-(
80. benvik (válaszként erre: 77. - Csókica)
2009. febr. 19. 10:35
Aki már a Providenttől vesz fel hitelt, az azt jelenti, hogy nem tud jövedelemigazolást produkálni:-( Tehát tuti nincs egy biztos jövedelem sem:-( Mert amúgy felvehetné simán egy normál banktól jóval olcsóbban.
79. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 74. - Benvik)
2009. febr. 19. 10:34

Akkor ott kell felvenni kölcsönt! Ennyire egyszerű!


A nem ajánlattétel tudod mi? Csak egy szöveg.

78. csókica (válaszként erre: 77. - Csókica)
2009. febr. 19. 10:31
És akkor vajon miből?
77. csókica (válaszként erre: 76. - Benvik)
2009. febr. 19. 10:30
És ha többen vesznek fel a családból,mert ugye ez a fő kérdés,akkor annyiszor 27.200/egy hónapban/ugy hogy nem kevés.Közben a családból valaki munkanélküli lesz,mert ugye ez is benne van a pakliban,akkor is fizetni kell.
76. benvik (válaszként erre: 75. - 7dea0ad493)
2009. febr. 19. 10:18
És az emberek sajnos arra nem gondolnak, hogy ha ennyire meg van szorulva, hogy ilyen hitelt vegyen fel, akkor miből fog utána havi 27200Ft-ot fizetni?
75. 7dea0ad493 (válaszként erre: 72. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 19. 10:10

Már miért keverném össze?

Miért?A nem hitelképes lakosság szorult helyzetével való visszaéléssel leszedik őket,már bocs..

Sokan elolvassák nem azzal van a baj, de tényleg van olyan ember, komolyra fordítva aki rá van szorulva és elég buta ahhoz hogy éljen is vele.Hagsúlyozom én nem védem azokat akik bedőlnek nekik ugyanis elég ostobák....

74. benvik (válaszként erre: 73. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 19. 10:06

És ha továbbolvassuk, akkor ott az apróbetűs részben le is írja, hogy ez nem ajánlattétel, változhat a futamidő törlesztő stb.

Rámentem most találomra a Cib honlapjára. 24 órás gyorskölcsön kalkulátor.

200000Ft 12 hónapra havi 18845Ft. És egyszeri 2000 Ft kezelési költség. Az 228140 Ft. Az majdnem 140ezres különbség!!!!!

2009. febr. 19. 09:49

kölcsön összege: 200 000 Ft


A kölcsön futamideje: 54 hét


Heti törlesztőrészlet: 6 800 Ft


THM: 262,44%


Tessék világosan le van írva hogy 200 ezer Ft esetén 54x6800= 367200 Ft-ot kell visszafizetni. Mi nem érthető ebben? Miért kell a THM-en lovagolni? Az egy teljesen megfoghatatlan dolog.

Ha a kamat ténylegesen 100%os lenne akkor 400 ezret kellene visszafizetni, tehát a tényleges kamat 85% körül van fejből, mellesleg ki lehet pontosan számítani.

72. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 67. - 7dea0ad493)
2009. febr. 19. 09:36
Te nem kevered össze őket a vidéken garázdálkodó uzsorásokkal? Mert az az érzésem.
71. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 64. - Nyta)
2009. febr. 19. 09:33
Érdekes anélkül hogy védeném őket hogy le van világosan írva hogy 200ezer Ft felvétele esetén mennyit kell pontosan viszafizetni 54 hét alatt. Akkor miért jön ki az hogy a felvett összeg töbszörösét kell visszafizetni? Le van világosan írva hogy hetenként mennyit kell visszafizetni és hány hétig, miért nem olvassák el ezt sokan?
70. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 59. - Emagdi)
2009. febr. 19. 08:37

Ezért útálom a reklámokat! A termék/szolgáltatás teljesen már (amit sugall), mint a valóságban!

Ha kicsit jobban megfigyeli az ember, pl. egyszerű joghurt reklámnál:

mielőtt nem ette a haja zsíros, szinte "színtelen" maga az ember, aki beszél milyen rossz volt minden (szó szerint minden!) mielőtt megvette volna, aztán jön a nagy BUMM: színes lesz a környezete, ő maga is, rendezett a külseje....ezek a reklámok!

69. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 54. - 3e0ba54fb8)
2009. febr. 19. 08:32
Akkor majd nézd meg te is a videót, hogy nyilatkozik az a pasi, arra írtam, hogy szerencsétlen. Igazad van, tényleg ostoba és pont ezért undorító a Providenttől, hogy az ilyen tudatlan embereket használja ki!!!!
68. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 49. - Zarahell)
2009. febr. 19. 08:24

Nem a témához jön, DE:


A parasztozással csak óvatosan! Egyszer egy városi kolléga is ezzel indított nálam. Nem volt nyerő reggele! :)))

Csak azért szólok, mert erre a vidékiek ugranak!

Igaz már városban lakom, de még most is bekattanok ettől a szótól!

Tudom nem bántani szándékoztál mást, csak így szemléltetted a buta embert.


A parasztoknak egyébként sokkal több eszük volt, mert megtermelték magujnak, amire szükségük volt. ;)

67. 7dea0ad493 (válaszként erre: 64. - Nyta)
2009. febr. 19. 08:04

Nekem is vett fel ismerős hitelt tőlük kb 80 ezret.Törlesztette majd majhogynem ráment a gatyája.Aztán már majdnem lejárt a hitel mikor a következő látogatáskor megszólalt a behajtó aki jön a részletért hogy igényelhet párhuzamos hitelt..Tehát míg le nem járt hitel mellé mégegyet.Tőlem kért tanácsot hogy belemenjen-e

mert alig van már pénze.Én modtam, hogy futassa ki aztán hagyja őket a fenébe.Persze a pénz nagy úr és felvett mégegy hitelt.

Azért ez elég gáz, leszedik a szegény nyomrultat, és mikor ráment egy csomó pénze ezt mondják :

ó semmi gond !Vegyél fel még hitelt,és abból majd visszafizeted....

66. 7dea0ad493 (válaszként erre: 59. - Emagdi)
2009. febr. 19. 07:59

Az a baj hogy még a reklámok is azt sugallják hogy pl "múltkor is olyan gyszerű volt"

és sajna a magyar lakosság nagy százaléka csak így tud plusz pénzhez jutni, mert sok helyen nem kapnak hitelt, mert pl bar listások, vagy nincs megfelelő jövedelem fedezettségük.

Így viszont könnyen könnyelművé válhatnak.Teszem azt azt mondja francba most nem fizetem be a gázszámlát, mert csóróság van, majd kérek a providenttől..

65. 7dea0ad493 (válaszként erre: 57. - Emagdi)
2009. febr. 19. 07:56

Sajnos ebben egyetértünk.

Az embrek nem gondolnak bele abba sok esetben hogy ha már egy zsömle megvétele is gondot okoz saját pénzből akkor hogy tud törleszteni több 10 ezet.

64. nyta
2009. febr. 19. 07:27

amekkora kamattal a provident dolgozik,soha nem lesz vége a törlesztésnek:(

csak hülyitik az embereket a reklámokban is,hogy az uj hűtőm abból van,és milyen jó még hétvégén is kihozzák!

persze!

aztán hetente fizethetnek!

nem más,mint legális uzsora:(

és aki szerintem egyszer felveszi tőlük,sosem szabadul....

inkább a küszöböt rágnám,mint felvegyem...

63. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 56. - Spinneli)
2009. febr. 18. 23:43
Itt be is zárult a kör. Az egyetlen lehetőség a Provident, utána tüntetünk, hogy szűnjön meg. Legközelebb ki ad kölcsönt? :(
62. emagdi (válaszként erre: 61. - Spinneli)
2009. febr. 18. 23:06
igen:(
61. spinneli (válaszként erre: 57. - Emagdi)
2009. febr. 18. 23:05
persze ez a reális és messzebbre tekintő hozzáállás-viszont az említett élethelyzetben, ha az érintettek ezt át is látják a pillanatyni öröm, vagy elégedettség többet ér-ami viszont gyakoribb, hogy nem látják át, aláíratnak kb. uzsorakamatokról szóló szerződést olyan emberekkel akik jóformán funkcionális analfabéták.
2009. febr. 18. 23:00
Remélem,hogy nem gondolod komojan.De ha még is,akkor szerintem a gyerekek kivételével mindenki,csak győzzétek hetente fizetni a törlrsztéseket.Nem tudom mennyire tájékoztattak erröl,de hetente megjelenik a lakásodon a pénz beszedő,nem havonta,hetente.És ha egyszer nem tudsz fizetni,akkor más is jön.Én ezt nem birnám.
59. emagdi
2009. febr. 18. 22:55

másrészt szerintem az emberek nagy részének fogalma sincs, hogy mi az a thm, meg hogy 300%.

csak azt látják, hogy a reklámban nagy boldogan mosolyog az egész család, ott virít az új számítógép, mikro, hűtő, és csak egy telefonhívásba kerül az egész, a roppant bájos providentes hölgy már ott is terem egy köteg pénzzel, amit örömmel ad át.

utána már csak unalmas feliratokat mutatnak mindenféle százalékokról, de az meg már kit érdekel, addigra már mindenki a telefont nyomkodja és kéri a hitelt.

58. haaeen (válaszként erre: 57. - Emagdi)
2009. febr. 18. 22:53
teljes mértékben egyetértek.
57. emagdi (válaszként erre: 56. - Spinneli)
2009. febr. 18. 22:51

nagyon szomorú, hogy vannak akik olyan helyzetbe kerülnek, hogy nincs pénzük ételre.

de a legutolsó dolog, ami segíthet rajtuk az a provident (és társai). ezek csak felnagyítják a már amúgy is nagy bajt. mert ha ma nincs 10ezer forintom, akkor következő hónapokban (években!) honnan lesz háromszor ennyi a törlesztőrészletre?

szóval nagyon időleges ez a megoldás, a meglevő problémából még nagyobbat csinál. csak sajnos abba már sokan nem gondolnak bele, hogy a felvett pénz nagyon hamar elfogy, és amikor törleszteni kell, az már nem biztos hogy menni fog (vagy csak nagyon fájdalmasan).

egyszerűen nincs reálisan olyan élethelyzet, ahol a provident segítség lehet.

56. spinneli (válaszként erre: 52. - 7dea0ad493)
2009. febr. 18. 22:43
sajnos sok embernek a provident nem az utolsó, hanem az egyetlen lehetősége-nulla önerővel, fedezettel ugyanis nem sokan adnak hitelt-ebben a helyzetben levő családok nem plazmatv-re veszik fel a hitelt, hanem kb. kajára.
55. haaeen (válaszként erre: 49. - Zarahell)
2009. febr. 18. 22:39

ez nem jó példa, szerintem - mert aki a provident reklámmal összefut a tévében, az bizonyára más pénzintézet, bank reklámját is megnéz(het)i, és elég csak összehasonlítani.

ostobának azokat az embereket tartom, akik azon háborognak, hogy a reklámban mondták, hogy vehetek tévét, meg az unokámnak rendezhetek partyt és én ezekre kértem pénzt, és most vissza kell fizetnem, inkább "szűnnyön meg" a provident.

de mint már előttem is említették, aki tudja fizetni a heti (!) törlesztőrészletet, az tud pár hónapot spórolni és megveheti saját pénzből, kamatmentesen.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook