Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A párom miért nem képes ezt megtenni? fórum

A párom miért nem képes ezt megtenni? (beszélgetős fórum)


1 2
55. syria (válaszként erre: 48. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 13. 13:14
A megoldás akkor se az idős kutyus kiüldözése a házból, főleg most, a hidegekben, amikor ráadásul jóval többet van sötét, mint világos. Lehet, hogy szegényt az új ház is megzavarta.
54. tien (válaszként erre: 53. - Syria)
2022. jan. 12. 11:29
😻❤
53. syria (válaszként erre: 12. - Nancy Ann)
2022. jan. 12. 11:17
Hasonlóan jártam Mamciccal, aki főleg kinti cica, szabad madár volt, csak nagy hidegekben aludt bent, és végezte a dolgát alomba, de amikor csak tudott, inkább kiment. Öreg (16 éves) korára lettek bajai (rengeteget hordtam orvoshoz, de a korából eredő kopásokkal nem lehetett mit kezdeni), és gyakran az alom mellé csinált, nem győztem takarítani utána, de eszünkbe nem jutott volna kipaterolni. Megható volt, hogy miután az alom mellé piszkított, gondosan elkaparta (a semmit), ahogy egészséges korában csinálta, amikor még beletalált az alomba. Meg is hálálta a szeretetünket, mert megtette azt a szívességet, hogy nem ment el máshová meghalni, ahogy a cicák szokták, hanem egy meleg nyári napon csendben, nyugodtan elaludt a kedvenc hűsölő helyén, az autóm alatt. Megkímélt attól is, hogy elvigyük egy utolsó injekcióra, aminek a gondolatától is rosszul voltam.
2022. jan. 11. 22:34
Az egyik ismerősöméknél költözés után szokott le a kutya a szobatisztaságról. Az új kedvence vécéje egy drága perzsa szőnyeg lett. :/
2022. jan. 11. 22:25
Akkor meg pláne illene a Te igényeidet is figyelembe venni. Vigye el állatorvoshoz, ha nincs változás, irány a garázs. Addig sikáljon ő kutya után, ha már ennyire fontos neki.
50. dfc04c70e4 (válaszként erre: 48. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 11. 21:12
Ezt megértem.
49. dfc04c70e4 (válaszként erre: 47. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 11. 21:11

A kistestűek hosszabb életűek. :) Élhet még jó sokáig.

Nem vagyok egy kutyaszakértő, nekem nincs bent lakó kutyám, csak gyerekkoromban volt egy rövid ideig. De talán a környezetváltozás is hatással volt rá. Mint az idős embereknél. Nem tudom. Csak gondolom.

Azért talán még nevelhető.

Vagy más tud okosabb tanácsot adni, mert én csak tippelgetek.

2022. jan. 11. 21:09
Én nem vagyok kutyaellenes. Azzal semmi bajom sincs ha az udvarról kell lapáttal összeszedni a kutyakakit. Az sok számomra, hogy rendszeres a szarszag és az ürülék a házunkban.
47. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 46. - Dfc04c70e4)
2022. jan. 11. 21:07

13 éves, kistestű.

Pontosan mióta azt nem tudom, mondta a párom, hogy néha vannak balesetek. Mióta megvettük a közös házunkat és ideköltöztünk, rendszeresen bent végzi a dolgát.

46. dfc04c70e4 (válaszként erre: 45. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 11. 21:03

Belépett az öregkorba szegény. Nem tudom, mi lehet a megoldás.

Mennyi idős a kutya, és mióta piszkít be a lakásba?

45. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 44. - Dfc04c70e4)
2022. jan. 11. 21:00

Igen, erre gondolunk, de közben mégsem tudom hova tenni, mert nappal rendszeresen ki van engedve.

Ott meg azért még nem tartok, hogy egy kutya szabotálja az alvásomat és éjszaka kelegessek fel 3 óránként hozzá, mint egy csecsemőhöz.

44. dfc04c70e4 (válaszként erre: 43. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 11. 20:57

Azt írtad, hogy arra gondoltatok, hogy az öregsége miatt piszkít be.

Simán lehet, hogy a kora miatt nem tud már jelezni időben.

2022. jan. 11. 20:49

Bocsánat a fogalmazásomért, a kutyának nincs hasmenése.

Ideges voltam mikor ezt kiírtam, ezért választottam a csúnyább fosás szót.

Napi 1, vagy 2 alkalommal piszkít, van hogy nappal, van hogy éjszaka és újabban sosem kéri ki magát. Van kiengedve, sokat van az udvaron.

42. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 36. - Simple)
2022. jan. 11. 20:47

Egyformán gondolkodunk. Kutya ügy az egyetlen amiben nem értünk egyet.

Szép lenne ha emiatt dobálnám ki a páromat.

2022. jan. 11. 16:29

Végigolvastam én is az eddigi hozzászólásokat.

Azokkal értek egyet, akik azt javasolják, hogy a kutyát orvosnak kell megvizsgálnia. Nem normális a mindennapos hasmenése.

Azért azt megkérdezném, hogy ha a kutyagazdinak annyira fontos a kutyája, akkor miért nem jut eszébe ez az alapvető dolog, hogy a kutyát állatorvoshoz vigye, vagy kihívja hozzá az orvost?

40. aszparagusz (válaszként erre: 18. - Pasionella)
2022. jan. 11. 15:41

Miért szomorú?

Mert nem akar kutyaszaros lakásban/házban élni?

Lehet, hogy a f.i fogja kivágni a kutyát a párjával együtt a garázsba.

39. aszparagusz (válaszként erre: 35. - Solar-Tochter)
2022. jan. 11. 15:39
Itt a pont!
2022. jan. 11. 15:39

Végigolvasva a hozzászólásokat, a legtöbben nekiesnek a f.i.nak.

Vajon a párja takarítja a kutya után a takarítandót?

Nálam is kiverné a biztosítékot, ha minden nap arra kellene kelnem, hogy tele van a lakás kutyaszarral.

2022. jan. 11. 15:23
A párodnak a kutya családtag. Szerintem ne próbáld kikényszeríteni belőle, hogy rakja ki a kutyát, ha megteszi is a kedvedért, örök életre bánni fogja.
36. simple (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 11. 15:15
Nem egyenértékűek. Aha. Hát valószínűleg a párod számára pedig azok. Tehát az lesz a legjobb, ha keresel valaki mást, aki úgy gondolkodik mint te.
2022. jan. 11. 15:01
A kutyának kutyamódon, az embernek embermódon kell élnie. Jó ötlet a garázs, vagy a fészer.
34. tien
2022. jan. 11. 13:25

Szegény FI és szegény kutyus.


A pasas miért nem viszi az ebet dokihoz?

2022. jan. 11. 12:48
Keress inkább egy nem kutyás pasit.
2022. jan. 11. 12:24

Megérem a FI-t. Nálunk benti cica van, és néha túl sokat eszik és kihányja, nem tudok mit tenni, feltakarítom.

Ha ez napi szinten menne, akkor elvinném állatorvoshoz, ahogy a kutya gazdájának is kötelessége lenne ezt megtenni, és mielőbb megoldást találni a problémára.

2022. jan. 11. 12:19
Közös a ház....
30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Levarosbukta)
2022. jan. 11. 12:19

Köszönöm.

A szüleim és a születendő gyerekeim nem egyenértékűek egy állattal.

2022. jan. 11. 12:18
Tetszik, mikor valaki egész nap itt tud lógni. Este válaszolok. Folyt. Köv.
2022. jan. 11. 11:47

Tetszik, amikor a FI lapít, mint sz@r a fűben....hogy témánál maradjunk;)


Tehát, fogalmunk sincs, hogy a kutyus mennyi idős, az öreg bármit jelenthet egy olyannál, akinek fogalma sincs a kutyákról.

Azt sem tudjuk, hogy FI párja elvitte e orvoshoz, hiszen erre nem tért ki FI.


Azaz, ne bántsunk egy olyat, aki x éve együtt él egy kutyával és egy olyan akarja ráhúzni a vizes lepedőt, akinek fogalma sincs a kutyákról.


Sokan, akiknek nincs kutyájuk nem tudják, hogy a haszon kutyákat is beengedik télen akár a lakásba is. Olyan kutyát is, aki az év 360 napján kint van, házat őriz és az év 5 napján, amikor kint mínusz 20 fok van, akkor bent van a lakásba éjjel. Az én rokonaim ezt teszik. A kutya megtanulta, hogy ilyenkor az előszobába leterített paplanon feküdhet.


Nekem se volt benti kutyám és még kinti sem, de tudom, hogy hogyan kell hozzájuk állni.


A FI nem tudja, annak ellenére, hogy összeköltözött egy olyannal, aki kutyát tart. Gondolom nem titkolta, és akkor megfelelt. Gondolom nem 1 éve tart ez az állapot. Ki lehetne bírni x időt, amíg meggyógyul a kutya.

27. Flóra76 (válaszként erre: 25. - 71ddaa07fa)
2022. jan. 11. 11:45
Sokáig én is azt hittem, nem tudok együttélni lakásban kutyával. Aztán másképp alakult.
26. PöttyösPanka (válaszként erre: 21. - Abrakadabra01)
2022. jan. 11. 11:43
Pont ez a lényeg. Vannak a kutyások és a nem kutyások. És ebből csak akkor nincs konfliktus, ha a kutyás kutyás párt, a nem kutyás nem kutyás párt választ.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook