Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A párom külföldön, én itthon... fórum

A párom külföldön, én itthon... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
32. 4c1a787e8f (válaszként erre: 23. - Jasmine24)
2017. márc. 20. 09:35

Hát, azért tartalmaz az igazságot, csak vannak ellenpéldák is, és ennyire nem fekete és fehér..


Ti meg ezek szerint ott lehetnétek, csak valami miatt inkább így döntöttetek, nyilván Ti tudjátok, hogy Nektek mi a jobb, összetett kérdés ez.

Az említett barátnőméknél a gyerekek intézményi fordulóponjai voltak mindig ilyen kérdéses dátumok, hogy ki megy, ki marad, ki mit csinál...

31. 4c1a787e8f (válaszként erre: 24. - Jasmine24)
2017. márc. 20. 09:33

Onnan indultunk, hogy minden hétvégén jön haza.. Aztán jött, hogy jaj, hát szinte minden szombaton forgatás lesz.. Szóval most ott tartunk, hogy jó, ha húsvétkor jön..

Most nem megy messzire, csak Horvátországba, úgyhogy igazából kicsit úgy vagyok vele, hogy inkább maradjon a fenekén, mint halál fáradtan száguldozzon haza.

Meg ha egyszer már beleszokunk, akkor sokszor rosszabb, ha egy napra hazajön, és felborulnak a gyerekek.

Meg egy oda-vissza utat fizetnek, úgyhogy nem is ingyen van..

30. Jasmine24 (válaszként erre: 29. - Ina87)
2017. márc. 19. 21:55
Te ilyen cipoben jarsz? Amugy meg nem azt kerdeztem milyen erzes, mert azt en nagyon jol tudom. Olyan emberek hozzaszolasait varom, akik tudjak en mirol beszelek.
29. ina87
2017. márc. 19. 21:08
egyszerű a válasz mindenki aki hasonló cipőbe van milyen érzés sz.r
28. Jasmine24 (válaszként erre: 25. - NomNom)
2017. márc. 19. 21:07
Az utolso 2 mondatoddal abszolut egyet ertek!
27. Jasmine24 (válaszként erre: 26. - Ina87)
2017. márc. 19. 21:07
Oke, de mi sem orokre tervezzuk a kulonelest. Ez egyertelmu. Itt, most masrol van szo.
26. ina87
2017. márc. 19. 20:44
se h sem,mert vagy előbb utóbb utána mész vagy szét fog válni az utatok,ezzel tisztába kell lenni h míg van előny de ott van a hátrány is sokáig nem fog működni
25. NomNom
2017. márc. 19. 20:40

Mi majdnem másfél évig éltünk távkapcsolatban, ebből 3 hónapig ráadásul én az USA-ban voltam, szóval látogatásról szó sem volt. Az nagyon kemény időszak volt.

Azóta együtt élünk, bár most sem olyan könnyű minden mert én egyelőre nem annyira találom itt a helyem.

Szóval semmi sem könnyű, de ha egymásnak vagytok szánva akkor meg lehet oldani mindent. A hullámvölgyeket nem hinném, hogy meg lehet úszni de abból is mindig van kiút.

24. Jasmine24 (válaszként erre: 21. - 4c1a787e8f)
2017. márc. 19. 19:55

Nem baj csak egész nyugodtan panaszkodj! :)

Most volt párom itthon a múlt héten 5 napot és húsvét hétfőn ismét jön haza 1 hétre. Utána pedig én megyek. Nagyjából 1 havonta látjuk most egymást de volt már olyan is, hogy 2.5 hónapig tartott a szünet. Mi semmit nem érzünk eddig, hogy a kapcsolatunk ettől rosszabb lenne. Sőt! Nagyon jók az újra talalkozasok, pedig q4 év alatt 4 napnál többet eddig nem voltunk egymástól tavol. :) Nálatok hogy lesz?

23. Jasmine24 (válaszként erre: 22. - 4f7996facc)
2017. márc. 19. 19:50
Ne haragudj de ez egy nagy baromság! :D
22. 4f7996facc (válaszként erre: 15. - 826302286d)
2017. márc. 19. 19:23
És ez így lenne egészséges ott, ahol van szerelem. Értem én, pénz, és az egyiknek valami miatt itthon kell maradni, de én nem bírnám. Nekem is szétment minden ismerős pár, akik ilyen helyzetbe kerültek. Ha az egyik külföldön van, és hosszú távon külön vannak, az semmi. Csak mondja, hogy van kapcsolata, de nincs.
21. 4c1a787e8f (válaszként erre: 20. - Jasmine24)
2017. márc. 19. 19:17

Értem persze.

Ezzel együtt nem nagyon lehet megúszni az okok boncolgatását, és a máshoz hasonlítgatást.


Egyszerűen azért, mert ami sz.r, azt magunknak kell megindokolni, hogy miért is csináljuk.


Egy hét múlva konkrétan fogok tudni a napi gondokról is panaszkodni, verhetetlen vagyok, nyugi. Azt meg nagyon jól tudom persze, hogy Neked mit kellene tenni... :-))


Mikor találkoztok legközelebb? Mennyi időnként jön? Vagy mentek?

20. Jasmine24 (válaszként erre: 19. - 4c1a787e8f)
2017. márc. 19. 18:48
Van ilyen is olyan is. Ki ezért csinálja ki azért. Igazából nem is az a lényeg. AMiért indítottam ezt a fórumot inkább azért volt, hogy biztassuk egymast nehezebb időszakokban, meg hogy kicsit erezze az ember hogy nincs egyedül a "problémával ". Esetleg tippeket adni egymásnak hogyan lehet atveszelni azokat az időszakokat, amikor távol vannak egymástól. Valami ilyesmi céllal gondoltam. :)
19. 4c1a787e8f (válaszként erre: 17. - Jasmine24)
2017. márc. 19. 17:48

Hát nem tudom. Én láttam kapcsolatot szétmenni vidéki munka miatt is, sőt olyat is, ahol pont az volt a baj, hogy együtt dolgoztak. De jót nem tesz, az biztos.


Egy barátnőmék 10 évig éltek így, közben 2 gyerekük is született. Barátnőm kint dolgozott, férje itthon, csak gyes alatt volt itthon... Aztán végül apuka ment ki, aztán született egy 3. gyerek is. Tök jól vannak, köszönik. De még mindig nem tekintik magukat végleg kitelepedettnek, de szerintem már azok, gyerekek ott járnak suliba. Házuk még itthon van, csak gond már, de eladni sem olyan egyszerű valami telekhatár gond miatt..

18. 4c1a787e8f (válaszként erre: 16. - Jasmine24)
2017. márc. 19. 17:45
Mi nem akartunk kiköltözni soha, pont azért vállaltuk, hogy itthon maradhassunk. Sok szempontból, főleg anyagilag egyszerűbb lett volna kint.
17. Jasmine24 (válaszként erre: 15. - 826302286d)
2017. márc. 19. 17:30
Szerencsere mi keves ilyen rossz peldat lattunk eddig, pedig vannak ilyen parok az ismeretsegi korunkben. Akik meg azota szetvaltak, nem azert volt, mert kulon eltek evekig. Ugy gondolom, ha kozos a cel es eleg eros alapokon fekszik a kapcsolat, ezt is at lehet veszelni. Mi eddig eleg jol birjuk, jol megtervezzuk a szabadsagokat, amiket egyutt toltunk es igy maris nem olyan kilatastalan. A masik pedig, hogy lehet neehz egyedul a gyerekkel, de jobban le is koti az idomet, igy nem sok ido van a gondolkodasra. :)
16. Jasmine24 (válaszként erre: 12. - 4c1a787e8f)
2017. márc. 19. 17:26

1 gyerekkel is azert nehez, de tobbel, az mar nem semmi!

Az en fiam is hianyolja az apjat, ez termeszetes, mindenki hianyolja a masikat es rossz nagyon az elvalas.


A mi esetunk nem a kulfoldre orientalodas, hanem pont forditva. Mi 2--6-ban hagytuk itt az orszagot es 10 evig kint eltunk egyutt. En tavaj koltoztem haza a gyerekkel, mert jo lehetosegem adodott es hazfelujitas celjabol maradt meg kint a ferjem. O fog utanunk jonni, nekem eleg volt a 10 ev kulfold. :)

15. 826302286d (válaszként erre: 14. - 4f7996facc)
2017. márc. 19. 15:50
Sajnos ,az itteni koloniat tekintve ,sok hazassag tönkrement.Vagy az otthon maradtnak lett kapcsokata,vagy az idegenbe szakadt ,,butorozott,,ösze masik növel.Mi megbiztunk egymasba,de nalunk speci a helyzet.Nem nagyon birunk egymas nelkül letezni.Egymas seggeben erezzük jol magunkat 😉
14. 4f7996facc (válaszként erre: 13. - 826302286d)
2017. márc. 19. 15:40
Évekig külön... az már nem kapcsolat.
13. 826302286d (válaszként erre: 1. - Jasmine24)
2017. márc. 19. 14:31
Fel evig birtam,majd huztam utana.Addig megteremtette a felteteleket.En gyenge p...csa vagyok.Mas lazan ,elvan, evekig külön😉
12. 4c1a787e8f (válaszként erre: 5. - Jasmine24)
2017. márc. 19. 13:26

Én megértelek. Nálunk a saját lakás volt az előző kinttartózkodás célja, és igen, nagyon jó, hogy nem kell havonta lakáshitelt fizetgetnem, és van egy kubus körülöttünk... Ezzel együtt igen, majd fél év volt, amíg utána helyreállt a lelki világunk.

Valamit valamiért.

De azért vigyázz, lehet ebből baj, csak annyira vigasztald magad, ameddig ez igaz...


Én meg azt mondanám, hogy én nem jöttem volna haza, Katarba is mentem volna, ha ő akart volna oda menni, (oda is hívták)... De én ilyen vagyok, más meg nem ilyen...:-))

11. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Jasmine24)
2017. márc. 19. 13:23

Bár nem ilyen hosszú ideig, de voltunk már így, és éppen most is menni fog a férjem.


Ugyan "csak" 5 hétre, de nekem 4, köztük két fogyatékos gyermek felügyeletét, intézménybe juttatását kell megoldani. Hát még nem tudom, be vagyok tojva, ki vagyok merülve, és különben is...


Nálunk a gyerekeket különösen megviseli, bár néha kicsit nyugisabbak is tudunk így lenni.


Anyámék segítenek, de ők se minden nap, ráadásul nagy felújítás van náluk...

10. Jasmine24 (válaszként erre: 9. - 4f7996facc)
2017. márc. 19. 12:30
Persze hogy nehéz nekem is, csak azt mondom hogy ha még van a motiváció, bármit ki lehet bírni. :)
9. 4f7996facc (válaszként erre: 5. - Jasmine24)
2017. márc. 19. 11:41
Értem, mindenki más és más, az jó, hogy látod a célt és így nem nehéz Neked. Nekem az lenne, dehát nem vagyunk egyformák.
2017. márc. 19. 11:39
Mi kicsit több mint 1 éve élünk így, de eszembe sem jut, hogy csak azért mást kéne választanom, mert az a szomszéd utcában lakik. Nagyon szeretem őt, és bár rossz így persze, de megoldjuk. Nyáron esküvő, aztán vagy én megyek, vagy úgy tűnik, hogy őt tud visszajönni, mert a győri Audihoz is keresnek az ő tudásával embert. :)
7. csikil4ny (válaszként erre: 1. - Jasmine24)
2017. márc. 19. 11:27
Én borzasztóan rosszul viseltem, egy idő után leszoktam arról, hogy a döntésekhez az ő véleményét is megkérdezzem. Ez is hozzájárult a későbbi döntésemhez, megerősített abban, hogy egyedül is meg tudom oldani az életünket. Persze ez nem törvényszerű, ahogy mondani szokták: a távolság az erős kapcsolatokat tovább erősíti, a gyengéket szét szakítja.
2017. márc. 19. 09:29
Biztos van itt mas is haonlo helyzetben! Irjatok! :)
5. Jasmine24 (válaszként erre: 3. - 4f7996facc)
2017. márc. 19. 09:29
Mi koltoztunk haza a gyerekkel, igy a ferjemet varjuk majd haza valamikor, amikor eljon az ideje. Ha van miertje a kulonletnek, akkor hidd el, meg lehet csinalni. Sokan mondjak, hogy hat en ezt nem tudnam. Dehogy nem! Csak a celt kell latni. :)
4. Jasmine24 (válaszként erre: 2. - Ikebana3)
2017. márc. 19. 09:27

Koszi! :)

Minden fejben dol el, igazabol ha a cel meg van miert csinalja az ember, akkor meg lehet csinalni.

2017. márc. 19. 06:58

Én sem vagyok ilyen helyzetben, én csak az országon belül éltem távkapcsolatban, de nekem az elég is volt, nem működött. Hosszú távon az nem kapcsolat, szóval az egyetlen megoldás az összeköltözés.

Nekem legalábbis napi szinten szükségem van a páromra, még az is rossz volt, hogy csak hétvégén találkoztunk, nem hogy ritkábban...

Akkor elviselhető, ha lehet látni, hogy a közeljövőben megszűnik a távolság. Költözzetek ki, egy család vagytok.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook