Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A párod mellé állsz egy vitában, akkor is, ha nem értesz vele egyet? fórum

A párod mellé állsz egy vitában, akkor is, ha nem értesz vele egyet? (beszélgetős fórum)


1 2
14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Pengő Gyöngyi)
2016. aug. 4. 00:36

Helyzet függő.

Mondjuk az utcán, ha valaki belekötne, biztos kiállnék mellette, de, ha valami badarságon vitatkozna bárkivel és nem lenne igaza, nem állnék ki mellette.

Nem várom el, hogy bárki is kiálljon mellettem, megvédem én magam. :)

13. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 12. - Magdalénia)
2016. aug. 4. 00:35

Abszolút igaza volt anyukának!

Én olyasmire gondolok, amikor az egyik fél szóváltásba keveredik valakivel, és a másik - bár nem a párja véleményét osztja - mégis kiáll mellette.

Van egy közeli rokon házaspár, és a férfi mindig a feleségének ad igazat úgymond lojalitásból. Számomra hiteltelen az egész életük. Olyan kirakat-szerű.

12. Magdalénia (válaszként erre: 1. - Pengő Gyöngyi)
2016. aug. 4. 00:14

Éppen tegnap olvastam egy idevágó történetet.


Apuka, anyuka és a kisgyermek egy nyilvános helyen. Pillanatok alatt egy idegen felkapta a gyereket és puszilgatni kezdte. Anyuka megdöbbent, majd szó nélkül kikapta a kezéből. Apuka is megdöbbent, de nem az idegenen, hanem anyukán, és hangot is adott neheztelésének, hogy miért nem hagyta, hiszen az idegennek biztosan a saját gyermeke juthatott az eszébe. (Arab migráns volt a Keletinél egy bisztróban.)


Szerintem ebben az esetben a feleség ésszerű volt, ösztönösen cselekedett - már a gyerek érdekében is - nem adhatott igazat a férjének, ill.a férje nem állt ki mellette, hanem az idegent vette védelmébe.


Tehát konkrét helyzete válogatja, hogy mikor kell a párunk mellé állni és ez olyan helyzet volt, de nem jött össze. Még otthon is tartott a vitájuk.

11. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 9. - 408020f45e)
2016. aug. 3. 22:06
Szerintem jól teszed, ahogy teszed :)
10. 3d787b167a (válaszként erre: 4. - Dominós)
2016. aug. 3. 21:39
Detto!
9. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Pengő Gyöngyi)
2016. aug. 3. 21:16

Ha azt látom, hogy az akivel a nézeteltérése van, igazából csak fölényeskedésből és csak azért, hogy neki legyen iga, azért vitázik, akkor igenis kiállok a párom mellett. Aztán négyszemközt megmondom neki, hogy valójában hogy látom a dolgot.

Ha viszont a vita témája inkább érvelések ütköztetése, egymás meggyőzése, akkor nem szólok bele, hagyom, győzködjék egymást.

Ha olyan a téma, ami inkább szélesebb, mint erőfitogtatás és a baráti kör is általában elfogadóbb, akkor a retorika szabályait megtartva, azért elmondom, hogy én hogy látom a dolgot.

Ha olyan a nézeteltérés, miben sérülhet a párom, akkor diplomatikusan terelem a témát. De négyszemközt akkor is elmondom a véleményem.


Szóval szituációfüggő, hogy adott esetben mit tennék.

8. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2016. aug. 3. 21:11
Ez így korrekt.
2016. aug. 3. 21:08

Ha nyilvánosság előtt a társad (párod, barátnőd, akárkid) vitába keveredik valakivel...


Helyzetfüggő.


Ha idegennel valahol úton útfélen, akkor biztos, hogy kiállok mellette.


Ha baráti társaságban, egy "baráti vita" esetén nem foglalok inkább állást, hisz nem az én ügyem.

6. unom
2016. aug. 3. 21:04

Ha érdekel a téma, és van véleményem, akkor azt képviselem. Tőle se várom el, hogy ne mondja meg, ha nem ért velem egyet.

Ez nem szokott probléma lenni köztünk, tudjuk, hogy nem mindenben egyezik a véleményünk.

5. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 3. - Massalhangzo)
2016. aug. 3. 21:02
Na igen, az még a jobbik eset, ha nem veszel (vagy a másik nem vesz) részt a vitában, de szerintem elég kellemetlen tud lenni, ha ellened fordul.
2016. aug. 3. 20:56
Nem. Én az igazság bajnoka vagyok! Mindig az igazság mellett állok.
3. massalhangzo (válaszként erre: 1. - Pengő Gyöngyi)
2016. aug. 3. 20:45
ha nem ertek vele egyet, nem allok melle, de a masik fel melle sem. az o vitajuk, nekem nem kell feltetlen reszt vennem ebben. forditott esetben sem varnam el, hogy meggyozodese ellen beszeljen, az nem a vilagvege, ha ket embernek valamiben mas a velemenye
2016. aug. 3. 20:45
Nem. Simán "összekapunk" bárhol, ha nézeteltérésünk van :)
2016. aug. 3. 20:38

Nincs konkrét apropója a kérdésnek, csak érdekel, hogy ki hogyan gondolkozik erről.

Ha nyilvánosság előtt a társad (párod, barátnőd, akárkid) vitába keveredik valakivel, hogyan reagálsz, és mit vársz el te hasonló helyzetben?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook