Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A párkapcsolat réme: a féltékenység fórum

A párkapcsolat réme: a féltékenység (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A párkapcsolat réme: a féltékenység

1 2 3 4 5
11. 00495ec28d (válaszként erre: 10. - Caffi)
2010. febr. 27. 12:09
Írnál egy kicsit többet a szituról,mert úgy könnyebb lenne megítélni?!
10. caffi
2010. febr. 27. 12:03
Most mennem kell...de 2ö után jövök....érdekel,h más is így látja e....vagy csak nekem ment el a maradék eszem:D
9. 00495ec28d (válaszként erre: 8. - Caffi)
2010. febr. 27. 11:58
Hogyne......nálam biztosan.Egyébként ha már előzőleg volt rá precedens,hogy félrelépett vagy szinte egyértelmű,hogy félrelépett,az nem megy ki az ember fejéből,ott jogos az óvatosság,mitöbb a féltékenység is.
8. caffi (válaszként erre: 6. - Caffi)
2010. febr. 27. 11:50
És ha régebben történt valami.....és ennyi idő után is,be indítja a fantáziám,egy furin felvett,ill.nem felvett telefon?Pedig lehet h csak tényleg munkával kapcsolatban keresték,de bénán sült el a szitu....így beindult a gyanakvás?
7. 00495ec28d (válaszként erre: 6. - Caffi)
2010. febr. 27. 11:46

Úgy,hogy például van egy nő akivel jóban van a párunk,esetleg került már vele necces helyzetbe,ami lehet félreértés,de lehet,hogy tényleg van köztük valami.Onnan már ott motoszkál a dolog,hogy lehet van valami.Van,hogy tudod,hogy egyértelműen bejön a párodnak az új kolleganő.Az is petzegeti a fantáziát.De van amikor úton útfélen ilyen indokok nélkül is előhozza az ember,hogy:Jaj,tán azért öltözöl ki,meg azért vagy agyon vagy parfümözve,tán nőhöz mész?

Jaj ne mondd már hogy állandóan túlóráznod kell,ugyan kivel k..fész?Ezek alaptalan csesztetések,ha egyébként nincs semmi mellétársuló jel.Ez a különbség szerintem.

2010. febr. 27. 11:36

Igen,de aki féltékeny(bármelyik okból)....az úgy is gondolja h van alapja...

H lehet a kettőt szét választani?

2010. febr. 27. 11:19
Azt kell megkülönböztetni,hogy jogos e a féltékenykedés,vagy jogtalan,mert nem eg lapra tartozik a kettő.Nem feltétlen önbizalomhiányból fakad a féltékenység,mert például a párunk a viselkedésével is előidézhet ilyen érzést az emberben,hogy lesi a nőket az utcán,vagy megjegyzéseket tesz más nők fenekére,ez is szülhet féltékenységet.Valamennyi kell a féltékenységből,de csak picike,ha nem lenne talán nem is lennénk szerelmesek,de túlzásba esni nem szabad,sőt ártatlanul gyanúsítgatni valakit,az meg katasztrófa.
2010. febr. 27. 11:19

nagyon jó cikk!

hát igen a féltékenység képes megölni egy kapcsolatot mi a párommal már 3 éve vagyunk eggyütt és állandóan féltékenykedik és olyankor mindig megkérdeem megamtól hogy mit kinlódok én ezzel a hülyével!

Szerintem ha valaki szeret valakit akkorugyse csalja meg és hiába a sok görcsölés magunknak teszük vele rossszat!Becsüljük meg amink van ne roncsuk el értelmetlen veszekedésekkel...

2010. febr. 27. 11:11

Nagyon jó cikk....

De mi van akkor,ha nem szenvedek önbizalom hiányban,sőt az van bőven....és belém bújik a kisördög,és elkezdek féltékenykedni?....talán alaptalanul!De a beindult agyamat,nem tudom leállítani!:(:(

2010. febr. 27. 10:43
Én elég féltékeny típus vagyok. 3éve vagyunk együtt, de vannak veszekedések mint másnál is. nálunk a veszekedések mindig az én féltékenységemtől születnek. Akár mikor elhívják valahova a haverjai én ideges leszek kérem h hadd menjek, és ekkora már az ő kedvét is elveszem az egésztől. tudom hogy szüksége van a barátaira is, és tudom hogy az én hibám. változnom kéne mert egyszer megunja a féltékenykedésem. Eddig még nem tett semmi olyant ami miatt aggódnom kéne...Kicsit hosszú lett:)
2010. febr. 27. 10:03
A féltékenység lelki hátterét mutatom be arra keresve a választ, hogy kit sújt és van-e kiút belőle. Átok vagy jel? És miben segít a Bach-virágterápia?
A féltékenység réme sok párkapcsolatot kísért, ezek jelentős részét tönkre is teszi. Vannak, akiket állandóan sakkban tart a féltékenység valamelyik oldala: vagy ő a féltékeny, vagy rá féltékenyek; és vannak olyan szerencsések is, akiknek sosincs dolguk ezzel a problémával. Hogy lehet ez? És milyen mozgatórugói vannak a féltékenységnek? Lélektani utazás következik javaslatokkal.

Ugrás a teljes írásra: A párkapcsolat réme: a féltékenység
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook