Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A nemi szerved tisztább lehet, mint a kezed vagy a szád... fórum

A nemi szerved tisztább lehet, mint a kezed vagy a szád... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A nemi szerved tisztább lehet, mint a kezed vagy a szád...

1 2 3 4 5 6 7 8
54. 39694c0c70 (válaszként erre: 46. - Ee1dc9ba06)
2012. febr. 17. 12:35

Sok mindentől lehet szaga ott alul.

Ha inkontinencia gondja van és nincs, vagy nem megfelelő a betét, esetleg nem cseréli kellő időben, akkor az okozhatja. (Igaz az inkább vizeletszag)

Ha reggelente él szexuális életet és nem öblíti utána (mert éppen gyereket szeretnének, vagy rá se gondol) na annak is van szaga, ami onnan kifolyik és elkezd bomlani.

Soroljam még?

53. edc8394455 (válaszként erre: 1. - Bionet58)
2012. febr. 17. 12:33
Kell a higiénia,de túlzásba sem szabad vinni!Terhesség alatt már én is túloztam kicsit.Intim törlőkendő,lemosó..,mégis elkaptam minden nyavalyát.Orvosom javaslatára abbahagytam ezek használatát..,azóta semmi bajom!Kell,hogy a saját immunrendszerünk megtanuljon védekezni kicsit!Mint ahogy a gyereknek is kell az a bizonyos 7 kg kosz élete során!
2012. febr. 17. 12:32

Apropó földreesett cumi:


Ha lenyalja anyuka a földre esett cumit, sztem akkor már a földet is megnyalhatná ennyi erővel... Létezik cumitartó láncocska, így nem esik le a földre és lehet vinni kisdobozban cserecumit, én a számba nem venném amúgy sem, de pláne nem, ha a földre esett. Volt már rá példa hogy ledobták a láncocskájával együtt a földre a cumit, a cserecumit is, ilyenkor hazáig bömböltek, de legalább megtanulták a leckét egy idő után.


És 4 havonta cumit kidobni, akkor is ha mindig tisztán volt tartva, mert a gumi porózussá válik.

51. Enéh1 (válaszként erre: 1. - Bionet58)
2012. febr. 17. 12:31
Teljesen igazat adok, évet óta ezt cisnálom! :) de jó, hogy megírtad a cikket hátha többet is így fognak cselekedni!
50. 00a194caf9 (válaszként erre: 48. - 39694c0c70)
2012. febr. 17. 12:31
Váááá... Pállott kissé. :D
49. 39694c0c70 (válaszként erre: 47. - F1fee9d062)
2012. febr. 17. 12:31

Sajnos, ha bármit boltban veszel, ugyanezt tapasztalhatod.

Legyen az hentesáru, pékáru, tejtermék, vagy éppen fűszer, konzerv, rizs, tészta, vagy krumpli.

Szerinted létezik olyan, ami nem tartalmaz semmiféle káros adalék/színezék/töltelék anyagot, tartósítót?

Szerintem meg nincs.

Ha van tipped, szívesen veszem.

48. 39694c0c70 (válaszként erre: 46. - Ee1dc9ba06)
2012. febr. 17. 12:28

Milyen az a "punciszag" amit ilyen távolságból is lehet érezni rajta?

Azt már nem hiszem, hogy punciszagnak lehetne becézni. :))

(Inkább bűznek)

47. f1fee9d062 (válaszként erre: 45. - 39694c0c70)
2012. febr. 17. 12:28
Ugye, ugye, a szélsőségek! :) Én pl nem vennék a számhoz semmiféle konzervet! Nem a dobozát, a beltartalmát! Túl sok benne a vegyszer. :D
2012. febr. 17. 12:26

Jó az írás, jók a kommentek:)

Nekem van egy kolleganőm, olyan punciszaga van állandóan... Lehet, hogy megfogta a koszos kezével, és attól...??

:)

45. 39694c0c70 (válaszként erre: 42. - Ancsa 37)
2012. febr. 17. 12:24

A konzervet és a dobozos sört én is mindig leöblítem. Egy ismerősöm halálát okozta, hogy a konzervsör dobozán olyan kórokozó telepedett meg (talán a sörgyári patkányoktól) amit mire kiderítettek a fertőzőn, már késő volt.

Az úrinők azért hordtak kesztyűt, hogy fehér maradjon a kezük, és ne ráncosodjon, ne öregedjen, ne legyenek rajta májfoltok.

Régen ugyanis a fehér kéz jelentette azt, hogy az illető nem végez paraszti munkát. (Az egyszerű emberek testét is ruha fedte a napon, kivéve a kezüket)

44. f1fee9d062 (válaszként erre: 41. - F1e23b97ee)
2012. febr. 17. 12:18

Két kezemen meg tudom számolni, hányszor volt szükségem idegen helyen, pedig nem vagyok sem mai csirke, sem szorulásos szattyánbőr! :)


Itt napi ügyintézésről volt ám szó az imént! ;)

43. 39694c0c70 (válaszként erre: 35. - K_nm)
2012. febr. 17. 12:16

Első gyerek.

Kiejti a cumit. Az anya azt azonnal fertőtleníti, kifőzi, mielőtt a csecsemő szájába adná.

Második gyerek.

Kiejti a cumit. Az anya megtörli a hóna alatt, lenyalja, majd a gyerek szájába dugja.

Harmadik gyerek.

Kiejti a cumit. Már csak a kutyát küldi érte. :)))

42. Ancsa 37 (válaszként erre: 30. - 39694c0c70)
2012. febr. 17. 12:16

Teljesen igazad van! Én ezekre mind ügyelek és a gyerekem is erre tanítom. A férjem tojik rá-szerinte tisztaságmániás vagyok (szerintem nem, de inkább ez legyek, mint igénytelen) Fél évet kellett mire rászokott, hogy itthon levegye a cipőjét hazaérkezéskor (totyóg, csúsómászó gyerek mellett) DE SIKERÜLT!

A konzervet is mindig leöblítem, mielőtt felbontom.


Nem viszem túlzásba a fertőtlenítést sem a kézmosást-nem áll hegyekben a Domestos meg a Hypo a spájzunkban. De ha hazajövök, az az első hogy kezet mosok-egy orvos barátom szoktatott rá. Mert lényegesen több szennyet összeszed az ember BKV-n, bevásárlókocsin, boltban, patikában stb. mint nyilvános illemhelyen-mivel oda ritkábban járunk.

Nem véletlen, hogy régen az úrinők, úriemberek szinte mindig kesztyűt hordtak...


Erre is igaz, mint minden másra az észszerűség és mértékletesség, semmit sem szabad túlzásba vinni.

41. f1e23b97ee (válaszként erre: 38. - F1fee9d062)
2012. febr. 17. 12:16

Egy jó igazi hasmenésnél nem válogatnál, örülnél, ha találnál egy helyet és nem csinálod össze az inadat:-)))


/Nehogy sértésnek vedd/

40. f1fee9d062 (válaszként erre: 37. - A14deb9047)
2012. febr. 17. 12:15

Biztos, hogy nem, de a bozontos mindzsó sem a bugyiba fülledve! Ha belegondolsz, milyen lenne a fajünk, ha a hajas felületen satyakot hordanánk!


Haj, kellenek a középutak! :) Egy kis borosta elmegy odalent, ha úgy adódik! :D

39. f1fee9d062 (válaszként erre: 36. - Csipkerózsika)
2012. febr. 17. 12:11
Lehet ebben is valami, de szerintem alapvetően nem a bacik hiányától betegek a gyerekeink, hanem a vegyszerektől, amivel ezt elérjük, meg amiket az élelmiszerrel beléjük tukmálunk. :( Evvan! :(
38. f1fee9d062 (válaszként erre: 26. - MelisUK)
2012. febr. 17. 12:07

Munkahelyi székelés?! Nekem eleve ez is irreális.

Aztán benyomni a "környezetbarát" tisztítót napjában többször... hát, én nem tudom... és a popsimosás? És a szagok?


Hát igen, kényes téma. Nem vagyunk egyformák.

37. a14deb9047 (válaszként erre: 35. - K_nm)
2012. febr. 17. 12:06
Ez nagyon tetszik! Valamit még hozzátennék: ez a fene nagy borotválkozás sem egészséges a bőrnek.
36. Csipkerózsika (válaszként erre: 31. - F1e23b97ee)
2012. febr. 17. 12:04

Igen, ebben van valami.

Én is megsimogatom őket, gondolkodás nélkül, de arra azért ügyelek, hogy utána ne fogdossam az arcomat, illetve kaját ne fogjak "kutyás" kézzel.


Vannak gyermekorvosok, akik állítják, hogy a mai gyermekek azért sokkal betegesebbek, mint a korábbi generációk, mert "túl steril" körülmények között cseperednek, és az immunrendszerük nem erősödik meg eléggé.

Van egy vidéki, középkorú barátom, aki mindig azt szokta erre mondani: "Mi annak idején a tyúkszart is megettük, mégis felnőttünk!"

Ki tudok akadni, mikor egy anyuka visítva cibálja el a gyerekét egy egészséges, tiszta kutyától vagy macskától, amit még mondjuk ismer is, és úgy vonszolja fürdetni, mintha leprást fogott volna meg...

35. k_nm
2012. febr. 17. 12:03

na igen...a domestos-társadalom...És akkor csodálkozunk, hogy allergiás rohamot kapunk, ha csak ránézünk egy dezodorra, vagy szappanra, vagy ételre...ellenben csoálkozunk, hogy mi a jófranctól ekcémás a kezünk, miért kell 2 hetente venni a kézkrémet, amitöl elöbb utóbb szintén allergiásak leszünk. És itt bezárult egy kör...

Az embernek igenis szüksége van baktériumokra, amik segítik a természetes ( a kulcsszó a TERMÈSZETES) védekezörendszerét, amit ezzel a rettentöen túlz´sbavitt állandó kézmosással, fertötlenítéssel szépen sárba is tiprunk. Ugye senki sem szeret meztelenül szaladgálni az utcán? Pedig azok, akik minden nyavaja után megmossák a kezüket, lábukat és minden vizesblokkból mütös bemosakodót csinálnak, épp a legfontosabb ruhájukat, a védöpajzsukat hámozzák le magukról!


Félreértés ne essék: NEM a wc utáni kézmosás ellen kampányolok! Hanem az összes többi ellen


Az "anyuka vs. cumi" témához: a nyál (különösen az anyáé gyerekével szemben) képes fertötlenítöként viselkedni (elvileg, ha természetes úton születik, akkor a bélflóráját át tudja adni az újszülöttnek, ami segítségével a gyereknek is ki tud alakulni az immunrendszere, de ez egy más téma), szóval nem értem, hol a gond, ha lenyalja az az anyuka a földre esett cumit

2012. febr. 17. 11:58

Mindenkinek van igazsága.

Az alapvető higiéniát be kell tartani. Pl. kézmosás LEGALÁBB wc után, evés előtt, pénz, vásárlás, meg egyéb forgalmas nyilvános helyek után. Ez szerintem alap kéne legyen mindenkinek, de sajnos valóban nem az. A legszomorúbb az, hogy épp a nők között van sok iszonyú trehány...

Na de azért a minden pisilés utáni mosakodás, meg az, hogy valaki állandóan fertőtlenítőkkel, meg törlőkendőkkel jár mindenfelé, ezt már túlzásnak tartom, bizonyos szintű fóbiának. Egy egészséges ember immunrendszere kapásból védekezik azok ellen a bacik ellen, amikkel - az alap higiénia ellenére - találkozik. Aki túlságosan akar vigyázni magára, szerintem pont magával szúr ki, mert sosem engedi meg a szervezetének, hogy találkozzon bacikkal, így az immunrendszere el fogja felejteni, hogy is kell védekezni ellenük...

A végeredmény: sokkal könnyebben megbetegszik, mint más, aki esetleg sokkal kevésbé ad a dologra.

Ezen lehet most hőbörögni, de én ismerek ilyen ember(eke)t, aki fertőtlenítőkkel meg törlőkendőkkel törölget folyton mindent, és totál kiakad, ha valaki hozzáér valamijéhez, pl. megfogja a tollát, vagy bármi, és ugyanakkor az állandó "óvintézkedések" ellenére, szinte mindig minden vírust, bacit elkap, amit csak lehet.

Én viszont nem. Szóval ez érdekes...

33. 39694c0c70 (válaszként erre: 31. - F1e23b97ee)
2012. febr. 17. 11:54
Először a Szomszédok című teleregényben hallottam Csűrös Karolától (Etus) hogy egy gyereknek hány kiló koszt kell megennie, hogy felnőjön. :))
2012. febr. 17. 11:45
Egyetértek, de ha bemész egy nyilvános mosdóba, vagy más mosdójába, bárhol összeszedhetsz bárnyi nyavalyát. Pl: A mosdó bejárata: megfogod a kilincset. Utána hiába mosol kezet, ha a wc ajtókilincsét is megfogod. Ráadásul, a wc ülőke is egy bacitenyészet. Szóval mindenhová fertőtlenítővel kell járni, s spriccelgetni a gyanús eszközöket.
31. f1e23b97ee (válaszként erre: 30. - 39694c0c70)
2012. febr. 17. 11:43

Én az előző hozzászólásomban erre céloztam. Nem tudunk tiszták maradni úgy gondolom sosem.


Én személy szerint imádom a kutyákat, ha úgy érzem egy kóbor kutyáról, hogy hajlandó velem barátkozni simán elkezdem az utca közepén dögönyözni, a kutya ezt általában nyalással viszonozza. És mivel nem hordok magamnál hordozható vízcsapot, szappannal és törülközővel, utána kénytelen vagyok olyan kézzel tenni-venni. Van úgy hogy órák telnek el, még haza érek és megmoshatom a kezem. Közben előfordulhat olyan is, hogy valami miatt a számhoz kell nyúlni.


És ne mondja nekem senki, hogy ilyen még az életbe nem fordult elő vele.


Ezért mondom, hogy kissé túl van ez az egész itt misztifikálva.

2012. febr. 17. 11:38

Volt már egy hasonló cikk itt a hoxán, akkor is megkapta szegény kislány többektől a cikizést.

Tudnék én is írni sok mindent a WC használatról és a kézmosási "ceremóniáról" de inkább nem teszem. Valóban elég nehéz egy közösségi WC esetén "tiszta kézzel" bemenni és kijönni, de nem lehetetlen.

Viszont ha azt kérdezném meg, hogy hányan végeznek egyéb óvintézkedéseket az egészségük érdekében, érdekes dolgok sülnének ki.

Nem is várom, hogy itt bárki is beismerő vallomást tegyen, elég, ha magában tisztázza a dolgokat.

Csupán gondolatébresztőnek.

- Minden hazaérkezést követően első a kézmosás?

- Orvostól, kórházból, patikából hazaérve legalább az az első?

- Egy bevásárlást követően hányan mosnak kezet? Csupán jelzem, hogy a legtöbb koszt (baktérium, vírus, stb.) az alábbi dolgokon észlelték: pénz, bevásárló kocsi fogantyúja, közforgalmú létesítmények kilincsei, tömegközlekedési eszközök kapaszkodója, számítógépek billentyűje és egere, sebészorvosok nyakkendője.

- Minden megmosható árut - az újakat is - megmostok, kimostok, mielőtt felvennétek, használnátok, elfogyasztanátok? Biztos?

Egyelőre ennyit. (És még szó se volt a WC-ről)

29. gerna (válaszként erre: 27. - F758a7200f)
2012. febr. 17. 11:24

Igen! és ne felejtsük el, hogy a szappan csak folyékony lehet (újabb probléma, hogy amikor megnyomjuk a pumpát, máris 'piszkos" lett), a kéztörlő pedig csak eldobós papír, vagy automata kézszárító.


A díjnyertes pályaműben szereplő "mosakodórongy" viszont nemcsak a flitterek, hanem a bacik tárháza is.

28. klarika5 (válaszként erre: 21. - Katykóca)
2012. febr. 17. 11:22
:)))))
27. f758a7200f (válaszként erre: 14. - Gerna)
2012. febr. 17. 11:02

:DDDDD


Ez jó!!


Amúgy erre találták ki a pedálos csapokat és a korszerűbb fényérzékelőseket:)

26. MelisUK (válaszként erre: 23. - F1fee9d062)
2012. febr. 17. 11:02
Nekem több férfi munkatársam van, mint nő, meg szerintem én vagyok a legpisisebb. Amikor a női munkatársaim elmennek, székelés után legalább nyomnak wc tisztítót bele, ezt értékelem. :) Az a gusztustalan, mikor pár vendég bekéreckedik a wc-nkre. És mivel én úgyis gyakran látogatom az illemhelységet, így ki fogom takarítani. Inkább kitakarítom, minthogy undorító legyen a wc. Így, hogy illatos van bent és tisztaság, meg tudom, hogy milyen időközönként van takarítva, így nem undorító, így nyugodt szívvel mosok fogat is ugyanabban a helységben. :) És ráülök a wc-re, nem egyensúlyozok fölötte. Nem kell kirakni aprólékosan papírral sem az ülőkét. Nem olyan nagy fáradtság tisztán tartani.
25. zsanci79 (válaszként erre: 21. - Katykóca)
2012. febr. 17. 10:59
Ez naggggyon nagy :))))))))
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook