Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A napokban pozitívat teszteltem, a terhességem első heteiben járok fórum

A napokban pozitívat teszteltem, a terhességem első heteiben járok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
2011. ápr. 12. 20:04
Ja, amúgy nálam a szülésznő ugyanúgy óránként jött be, mint a doki, pedig rajtam kívül egy császár volt aznap, más szülés nem. Neki adtunk egy ajándékkosarat.
2011. ápr. 12. 20:00

Mi 30at adtunk a szülés után, előtte meg sztk-ba jártam, az ingyen volt:)

De szerintem mindegy, nem? ezen kár összefeszülni. Amúgy hogy vagytok? én kicsit izgulok a péntek miatt.

Ti elmondtátok már szűkebb-tágabb környezetnek?

54. Pettka (válaszként erre: 53. - Zani)
2011. ápr. 12. 17:09
Én inkább a szülésznőben bíztam:-)))De szerencsére ebben a kórházban minden orvos nagyon rendes.De azt én is tapasztaltam,amikor szültem a lányomat,hogy akinek választott orvosa volt más bánásmódot kapott(és nem feltétlen jobbat,mint akinek nem...)
53. zani (válaszként erre: 50. - Pettka)
2011. ápr. 12. 16:43

én meg mások bőrén tanultam :)))


amúgy a 100ezret úgy értettem, hogy a havi vizit 5-6000 + a szülés 50-60000.

egyébként én is azt gondolom, hogy aki választ dokit, és elvárja h az orvos a szabadnapját vele és ne a családjával töltse, az fizesse meg neki azt. (bár akkor is extrém összegnek tartom az 50ezret). ha nem bíznák az itteni orvosok bármelyikében, lehet h a szülésre én is választanák valakit.

52. Pettka (válaszként erre: 51. - Taurus82)
2011. ápr. 12. 13:38
Én azt mondom,és rajtam kívül még nagyon sokan,hogy egy normálisan lezajló szülésnél a szülésznő az,aki megérdemli a hálapénzt.Nekem akkor jött be a doki,amikor csinált egy egy cm-es metszést,aztán már akkor,amikor a lányom már a szülésznő kezében volt.Akkor összevarrt,ésennyi.Persze,ez szerencsés dolog,mert semmi probléma nem volt.Más a helyzet egy problémás szülésnél,ahol minden az orvoson múlik.
51. taurus82 (válaszként erre: 50. - Pettka)
2011. ápr. 12. 12:49
100ezer ft-nak a töredékét fizettem a dokimnak, igazából úgy érzem, jogosan is, hiszen a szabadnapján volt bent velem. Igazából nekem az volt a nyügöm, hogy sikítófrászt kaptam volna a kórházban dolgozó többi dokitól, akkor inkább fizettem annak az egynek, akiben megbíztam.
50. Pettka (válaszként erre: 49. - Zani)
2011. ápr. 12. 11:49
Úgy látom,nagyon egy rugóra jár az agyunk!!!Ugyanez a véleményem!És én már tanultam a saját bőrömön az elsőnél!!!
49. zani
2011. ápr. 12. 11:44

úgy gondolom nem lesz orvosom, járok majd sztk-ra, minden szempontból paraszolvencia-ellenes vagyok. nem akarok 100ezer ft-ot kifizetni, miközben fizetem a tb-t évek óta.

egyébként mások tapasztalataiból azt szűrtem le, h ha van orvosod, az az egy nagyon(?,jó esetben) odafigyel rá, a többi úgyszólván le se sz*r, egyrészt azért, mert választottál valakit, akinek fizetsz, nyilván azért, mert nem akarod h más vizsgáljon; másrészt van az orvosok között is ez az íratlan szabály, h más betegének a gondozásába nem avatkoznak bele. ha nincs orvosod, akkor mindenkié a felelősség, tehát mindenki odafigyel rád. egyébként meg ismerem az összes dokit a környéken, nem tudnám kiválasztani h ki a legjobb. mert én szakmailag és emberileg is mindenkivel meg vagyok elégedve.

48. taurus82 (válaszként erre: 46. - Zani)
2011. ápr. 12. 08:56

Nekem egészen a 36. hétig nem volt választott orvosom. Nálunk úgy van, hogy lehetőség szerint ugyanahhoz a dokihoz kell járni sztk rendelésre. Amikor elkezdődtek az nst vizsgálatok, még mindig úgy voltam vele, hogy nem akarok fogadottat, de azt tudtam, kinek nem örülnék, ha nála kellene szülnöm. Végül megfogadtam azt a dokit, akihez végig jártam. Lelkiismeretes, fiatal doki, elégedett voltam vele. És nem kért sokat. Az egész szabadnapján (reggel 9-este 6ig) velünk volt, és minden nap bejött hozzám megkérdezni, hogy vagyok. Egyszer vasárnap reggel állított be rózsásan, a szobatársam szerint úgy nézett ki, mint aki épp futni készül, szerintem akkor sem dolgozott. Remélem ezalatt az egy év alatt nem változott sokat a hozzáállása:)

Te amúgy szeretnél fogadott dokit?

47. Pettka (válaszként erre: 46. - Zani)
2011. ápr. 11. 15:53
Nekem a lányommal az elején volt,de nem voltam vele megelégedve,és otthagytam.Aztán sztk rendelésre jártam(de mindig ugyanahhoz a dokihoz),és nem volt választottam a szülésnél.Most sem akarok orvost választani,viszont szeretném,ha a szülésznőm ugyanaz lenne,mint a lányomnál.Ebben a kórházban "nem divat"a választott orvos.Én nagyon elégedett voltam mindennel az elsőnél is.
46. zani (válaszként erre: 38. - Taurus82)
2011. ápr. 11. 15:43

úgy legyen! :)

én még várok kb 2 hetet azzal, h orvoshoz menjek. ki kellene találni h kihez/hova menjek...

kényelmes lenne itt a városban, de nem tudom... együtt dolgozok velük, így lehet h kellemetlenül érezném magam...

nektek van választott orvosotok?

45. Pettka (válaszként erre: 44. - Taurus82)
2011. ápr. 11. 15:00
Hát,a szülésznő is mondta,hogy baromira szerencsés alkatom van ehhez...pedig egyáltalán nem is sportoltam soha,meg vékony sem vagyok...
44. taurus82 (válaszként erre: 43. - Pettka)
2011. ápr. 11. 14:51
Hát én kíváncsi lennék, milyen lenne így szülni, ahogy Te...nekem 41+4 napra sikerült, indítottan. Azt hittem, a végén onnan megy majd egyetemre...:)
43. Pettka (válaszként erre: 42. - Taurus82)
2011. ápr. 11. 14:46
Nekem a lányom nagyon pontos volt!Július 4-re volt kiírva,hajnal 1-kor bementem a szülőszobára,és 3.07-kor már meg is volt!
2011. ápr. 11. 14:42
Aranyos:) de tényleg, akkor lesz mikulás, tök elfelejtettem...
41. Pettka (válaszként erre: 40. - Taurus82)
2011. ápr. 11. 14:38
Dec.6-7.Azt mondta a férjem,a Mikulás megkapta a kislányunk levelét...:-)ugyanis Kitti mát tavaly is azt kért tőle...
40. taurus82 (válaszként erre: 39. - Pettka)
2011. ápr. 11. 13:47
ELvileg a netes kalkulátorok alapján nov. 14, de ha tényleg 2 héttel későbbi a baba, akkor gondolom dec. eleje. Neked mikorra várható?
39. Pettka (válaszként erre: 38. - Taurus82)
2011. ápr. 11. 13:20
Neked kb.mikorra várható a szülésed?Nov.közepe körül?Én is pénteken megyek dokihoz!
38. taurus82 (válaszként erre: 33. - Pettka)
2011. ápr. 11. 13:18
Én pénteken megyek vissza a dokihoz, gondoljatok rám...bár olyan szarul vagyok a napokban, hogy megeszem a kalapom, ha ez nem egy egészséges, növekvő embrió. Olyan szinten puffadt vagyok két napja, hogy megőrülök, pocsékul alszom,és egész nap fáradt vagyok, esküszöm úgy érzem magam, mint 8 hónaposan. Viszont salátázással sikerült kicsit visszaszorítanom a puffadást.
37. taurus82 (válaszként erre: 34. - Zani)
2011. ápr. 11. 13:13

Köszi a választ:)

Nálunk, ha jól számolom, 20 hónap lesz a két gyerek között. Bár az elején nagyon megijedtem, mégis jó, hogy így történt. Ha sokat gondolkodunk rajta, ki tudja, mikorra tolódott volna a testvérvállalás.

Egyébként a terhesség baromi érdekes dolgokat tud egy nő szervezetével produkálni: nekem nem a gyomrom, hanem a fogaim nagyon érzékenyek. (ugye a fogszabályzás hátránya:))Nem is nagyon ettem gyümölcsöt, mert a gyümölcssav annyira marta a fogam, hogy sikítva mostam. Terhesen viszont nagyon kívántam az almát, a savanyú dolgokat, citromot, graipfruit-ot, savanyúkáposztát...és egészen a fiam fél éves koráig minden további nélkül, bármiféle panasz mellőzésével tudtam enni ezeket a dolgokat. Pedig ugye számítottam súlyosbodó tünetekre, mindenhol azt olvastam, hogy a fogak állapota romlik a terhesség alatt, stb.

Szóval szerintem még készülj fel néhány meglepetésre:)

36. Pettka (válaszként erre: 34. - Zani)
2011. ápr. 11. 09:34
Nekem az elsővel már a beágyazódás utáni időszaktól irtózatos gyomorégésem és hányingerem volt,egészen a 12.hétig!!!!
35. zani
2011. ápr. 11. 09:07
hú, de hosszú lett :)))
34. zani
2011. ápr. 11. 09:06

Nincs olyan h optimális korkülönbség, mindenre van pro és kontra :)

azt gondolom, hogy a gyerekeknek hosszútávon jó az ha kis korkülönbség van köztük, az anyának lesz egy kicsit nehezebb dolga, ha az egyik kicsi másik pici. ha nagyon kevés a korkülönség pl. 1-1,5 év az a nagytesót szerintem nem annyira viseli meg, mert még nem alakult ki benne az "én vagyok a család szeme-fénye" érzés, és a dacosságtól, öntudatosságtól is messze jár.

2-3 éves nagytesó már dacol, mindig mindennek úgy kell(ene) lennie ahogy ő akarja, a legkevésbé sem fogja érdekelni, hogy a kistesót meg kell szoptatni, pelenkázni, stb. a féltékenység szerintem ebben a korban a legnehezebben kezelhető. mert a gyerkőc csak azt látja, h jött ez a kisbaba, akit állítólag szeretni kellene, de elveszi tőle az anyát.. a "te már nagy vagy és okos" biztatásra gyakran az a válasza, hogy "nem, én kicsi vagyok és buta". esetleg még az ovit is pont akkor kezdi, amiből pedig azt következteti, hogy "jött a kistesó, engem meg lepasszoltak"...

4-5 éves tesót már be lehet vonni a pici gondozásába, meg lehet magyarázni neki, hogy miért kell a picivel anyának többet foglalkoznia, önellátó, ovit már megszokta, így délelőtt anyának van ideje ellátni a háztartást, délután pedig a gyerekekkel foglalkozni, játszani. ez a korkülönbség viszont 2-3 év múlva nem lesz annyira jó, amikor a nagytesó elkezdi az iskolát, a kicsi meg nem hagyja tanulni, mert elveszi a könyveit, összefirkálja a füzetét stb.


nagy általánosságban ezt figyeltem meg, de azért mindig vannak kivételek, és minden gyerek kezelhető, ha anya következetes és odafigyel az egyensúlyra a két gyerek között.


babavárásom ezidáig teljesen panaszmentes, aminek örülök, de fura, mert egyébként, nem-terhesen elég érzékeny a gyomrom, és ebből azt gondoltam, h a hányással, hányingerrel nem keveset fogok küzdeni. persze jelenleg 4,5 hetes vagyok (komoly, mi?) szóval a hcg emelkedésével még akármi is lehet 6-7 hetesen...

33. Pettka (válaszként erre: 32. - Taurus82)
2011. ápr. 10. 22:17
Jövő héten megyek dokihoz,holnap hívom,remélem kapok időpontot.Én jól vagyok.Fura is ez nekem:-)A lányommal már ilyenkor túl voltam egy csomó hányáson és hasmenésen...annyi,hogy fáradékonyabb vagyok.És most egy kicsit rosszabb lett a napokban az étvágyam,eddig olyan jókat ettem.A melleim viszont nagyon érzékenyek.Ti jól vagytok?
2011. ápr. 10. 19:42

Sziasztok csajok!

Köszi a jókívánságokat, szerencsére minden terv szerint alakult.

Pettka, a korkülönbségre visszatérve, hát mi nem egészen így szerettük volna:) mindig azt mondtam, nincs becsúszott gyerek, hát VAN. Mindenképpen akartunk kistesót, de azért kicsit korainak gondolom.

Zani, te szakmailag ezt hogy látod? mármint a korkülönbséget. Gondolom a gyerek habitusától is függ, de van ideális korkülönbség tesók közt?

Pettka, mikor mész dokihoz?:)

Milyen volt a hétvégétek? Én iszonyatosan fel vagyok puffadva, legszívesebben egész nap döglöttem volna, aludni persze nem tudtam. Szép napot!

31. zani (válaszként erre: 29. - Taurus82)
2011. ápr. 9. 14:54

Isten éltesse a kisfiadat!

mi még csak most kezdjük a szülői hivatást, első baba.

30. Pettka (válaszként erre: 29. - Taurus82)
2011. ápr. 9. 14:03
Nekünk Kitti már 4év+5hónapos lesz,mire megjön a kistesó.Így is terveztük,és összejött.Mivel évvesztes,így majd most kezdi szeptemberben az ovit.Mivel itthon vagyok,így feleslegesnek láttam,hogy 4 évet menjen.BOLDOG SZÜLINAPOT,ÉS SOK SZÉP AJÁNDÉKOT kívánok a kisfiadnak!!!!
2011. ápr. 9. 13:03
Hmmmm, székelykáposzta:)mondjuk én inkább az édeset kívánom most. Szerencsére a fejfájás elkerült. Lányok, jó hétvégét, nálunk most szülinapi zsúr lesz, a kisfiam 1 éves lett a héten. Pettka, nálatok mennyi lesz a korkülönbség?Zani, nálatok hányadik baba?
28. Pettka (válaszként erre: 26. - Taurus82)
2011. ápr. 8. 17:15
Én ugyanígy vagyok!Kittivel végig tudtam hason feküdni,de most kényelmetlen.Nem tudom,miért van így.Ma étvágyam se nagyon volt.Én nagyon kívánom a savanyút,viszont utána meg jön a savam...Ma a székelykáposztával voltam így.
27. zani
2011. ápr. 8. 16:36
iszonyatos fejfájással küzdöttem egész délelőtt én is de nem akarok bevenni semmit. az előbb keltem fel, aludtam egy órát most egy kicsit jobb. más bajom nincs. pihenjetek ti is és szedjétek a vitamint! :)
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook