Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A napokban pozitívat teszteltem, a terhességem első heteiben járok fórum

A napokban pozitívat teszteltem, a terhességem első heteiben járok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
86. melcsi21 (válaszként erre: 85. - Pettka)
2011. ápr. 13. 15:41
Nálunk már a lányom Máténak készült azután a 20. hét környékén megmutatta, hogy nincs fütyije, így lett Melinda Lilla.
85. Pettka (válaszként erre: 84. - Melcsi21)
2011. ápr. 13. 15:34
Az öcsém is Máté!Nálunk valami a Kittihez hasonlót szeretnénk,viszont fiú nevünk nincs!!!
2011. ápr. 13. 15:28

Mi is másképp látjuk a világot mint anyósom, de sajnos ő ránk akarja az övét erőltetni, ami persze nem sikerül. Én még az unokáit sem bíztam rá, mert egyszerűen nem tud velük mit kezdeni. Náluk nincs játék, így a mosószerrel vagy a gyógyszereit akarja odaadni a gyereknek, hogy nézze meg mi az. Ilyenkor le tudnám csapni. Egyszer nem figyeltem és a szappannal játszott a fiam, anyós jelenlétében, estére hányt, 40 fokos láza volt. Kiderült evett a szappanból.

A fiam neve családi tradíció miatt (1821. óta minden generációban) János, de hogy legyen egy általam választott neve is így Márk lett. A lányom az én nevemet kapta (csak, hogy a mamát bosszantsam, mert ő az övét szerette volna). A 3. baba ha lány: Míra, ha fiú: Mátét szeretnék.

83. Pettka (válaszként erre: 82. - Taurus82)
2011. ápr. 13. 15:21
Írtam privit...
82. taurus82 (válaszként erre: 81. - Pettka)
2011. ápr. 13. 15:17

Hát, nálunk is szerintem ez a probléma, hogy annyira különböző világaink vannak...én ezt elfogadom, ők mintha nem látnák. De a nevetés tényleg segít.

Névötletünk még nekünk sincs...

81. Pettka (válaszként erre: 79. - Taurus82)
2011. ápr. 13. 15:05
Nálunk szerencsére ilyenek nincsenek.Itt az van,hogy az anyósomnak van egy külön élete,felfogása.Amivel(szerencsére...)mi nem értünk egyet.De nem szólunk bele egymás dolgaiba.
80. Pettka (válaszként erre: 78. - Melcsi21)
2011. ápr. 13. 15:03
De irigyellek,hogy már a nevét is eldöntöttétek!!!
79. taurus82 (válaszként erre: 76. - Pettka)
2011. ápr. 13. 15:02

Ja, pont reggel jutott eszembe, hogy mikor a kisfiamat vártuk, szülés előtt az anyósom állandóan a férjemet hivogatta, hogy mikor jöjjön át takarítani. Hát, akkor már 2 éve laktunk külön, és egyszer volt itt, szóval nem szerettem volna, ha bőszen nekiáll a cuccaimat tologatni. Akkor azt mondta: jó, akkor átjön, amíg szülök, és áthúzza az ágyat.

Hát nekem annyira kellett röhögnöm, azért egy ágyhúzás szerintem "intim", és hihetetlen, de a férjem is meg tudja csinálni, de még jó, hogy a bugyimat nem akarja anyós kimosni...

És emellett ugye ő "csak segíteni akar"...

78. melcsi21 (válaszként erre: 75. - Taurus82)
2011. ápr. 13. 14:59
Sajnos nálunk a kezdetektől rossz volt a viszony, nem bírta elviselni, hogy nem az lett a mennye akit ő kinézett a fiának. Csak látom a páromat, hogy milyen rosszul esik neki, hogy az anyja ellen kell fordulnia. Szerencsére kiáll mellettem. Apósom megmondta, hogy mindkettőnknek erős a jelleme és ezért vagyunk ennyire harciasak egymással. Még szerencse, hogy nem lakunk együtt.
77. melcsi21 (válaszként erre: 74. - Pettka)
2011. ápr. 13. 14:55
Persze próbálok nem törődni vele, de amikor mindennap felhív, hogy ő milyen nevet adna a picinek akkor már kifejezetten idegesít, főleg, hogy már megmondtam, hogy mi lesz a neve. De neki az nem tetszik.
76. Pettka (válaszként erre: 75. - Taurus82)
2011. ápr. 13. 14:39
Úgy látom,itt sem túl jók az anyós-meny kapcsolatok:-)))én is tudnék mesélni...de én már ezzel nem bosszantom magam.inkább kinevetem,ha valami olyat mond...
75. taurus82 (válaszként erre: 73. - Melcsi21)
2011. ápr. 13. 14:30

Az én anyósom is tuti ki fog akadni:) meg a sógornőim is. A fiamnál mi is betartottuk a protokollt, először szülők, tesók, barátok, hát azóta a párom családjával eléggé megromlott a viszonyunk, úgyhogy nekik majd akkor mondjuk el, ha okvetlenül szükséges lesz.

Melcsi, kitartás!

74. Pettka (válaszként erre: 73. - Melcsi21)
2011. ápr. 13. 14:21
Szerintem,ne foglalkozz azzal,hogy anyósod mit mond.Ez csakis rátok tartozik.Hisz magatoknak vállaljátok a gyereket,nem neki...:-)
73. melcsi21 (válaszként erre: 71. - Taurus82)
2011. ápr. 13. 14:18
Nálunk a húgomnak mondtam el először, amikor árp.2-án pozitív lett a teszt. Most szombaton tudta meg az apukám, azért mondtam el ilyen korán neki, mert szegénykémnek nagyon sok problémája van az egészségével és így pozitívan áll mindenhez. Sajnos anyukám már nincs köztünk. Mivel az én apukám tud róla, így anyóséknak is be kellett jelenteni, de kár volt mert azóta mindenbe beleszól, húzza a száját, hogy nem megyek vissza még dolgozni. A gyermekeim is tudják első perctől kezdve, ők már várják a kistesót.
72. Pettka (válaszként erre: 71. - Taurus82)
2011. ápr. 13. 14:13
A lányommal osztottam meg először,ott volt mellettem,amikor pozitív lett a teszt.Ugye,tudja,mi az,mert a vele első pozitív tesztemmel indul az ő első fényképalbuma.Aztán hívtuk apát,de ő már napok óta biztos volt benne,mert azt mondta"érzi rajtam":-)A szűkebb család tudja,meg 2 jó barátnőm.
71. taurus82 (válaszként erre: 68. - Pettka)
2011. ápr. 13. 14:09

Hát, a fiammal felváltva volt a hasmenés meg a rekedés, de ez...jó, legalább a puffadás elmúlt, ennek örülök.

Pettka, ti már elmondtátok a gólyahírt szűkebb-tágabb környezetben? tényleg, a nagylány tudja már?

Melcsi, nálatok?

2011. ápr. 13. 14:04

Ja, bocs, Zani, látom, hogy vagy:)

Úristen, hajnali ébredés? brrr...én elaludni nem bírok, órákig forgolódok este 11 körül, és persze folyton fel kell kelnem pisilni. Tegnap lefekvés és elalvás között 3szor mentem ki...már azon filózom, nem szimpla felfázás?

69. melcsi21 (válaszként erre: 67. - Taurus82)
2011. ápr. 13. 14:01
Szia Taurus82! Nagyon finomakat eszel és ami fontos egészségeset. Nekem nem volt székrekedésem én ettem aszalt gyümölcsöket, magvakat, müzlit mindig volt valami itthon.
68. Pettka (válaszként erre: 67. - Taurus82)
2011. ápr. 13. 13:46
Nekem a lányommal a 12.hétig hasmenésem,aztán végig székrekedésem volt...de brutális.Nekem a vashiány is rátett,de nagyon megszenvedtem.
67. taurus82 (válaszként erre: 60. - Pettka)
2011. ápr. 13. 13:40

Nekem sikerült áthidalnom a világméretű puffadásomat, délben-este saláta friss zöldségből, sima joghurttal, reszelt sajttal, néha csirkemellel. Viszont székrekedésem van...nyaf. Szerencsére a fáradtság is elmúlt.

Zani, te hogy vagy?

Szia Melcsi:)

66. taurus82 (válaszként erre: 59. - Zani)
2011. ápr. 13. 13:37
Nálunk is a férjem, anyukám meg egy barátnőm tudja:) És ma elmondtam apámnak is. Nem tudom, kicsit azért parázok. Amikor a fiam érkezését jelentettük be, volt pár érdekes reakció, most eltekintenék ettől.
65. melcsi21 (válaszként erre: 64. - Pettka)
2011. ápr. 13. 13:22
Én nem tudom, mit kellene csinálnom, vagy szednem, hogy ezek a tüneteim megszűnjenek. Nálam a rosszullét a 16. hét után szűnt meg. Van valami ötleted?
64. Pettka (válaszként erre: 63. - Melcsi21)
2011. ápr. 13. 13:19
Most nagyon érzem a frontot,de amúgy jól.A lányommal a 12.hétig hasmenésem volt,szédültem,émelyegtem.Most semmi ilyesmi.Idáig könnyebb:-)
63. melcsi21 (válaszként erre: 61. - Pettka)
2011. ápr. 13. 13:13
Akkor Te többet fogsz már látni az ultrahangon, mint én. 3 hét múlva megyek megint dokihoz, akkor már szívhangot fogunk "figyelni". Az időjárást eltekintve hogy vagy?
62. melcsi21 (válaszként erre: 58. - Zani)
2011. ápr. 13. 13:10
Köszi az üdvözlést. Én a kalkulátorok szerint 5 hét 2 napos vagyok. Nagyon rosszul viselem most is, mint az előző kettőt. Egyfolytában hányingerem van, enni nem tudok. Nekem ez a picur a 3. gyermekem lesz és egyben az utolsó is, mivel mindketten császárosak voltak. A nagyfiam 4 éves és a kislányom augusztusban lesz 3 éves. És te hogy viseled? Neked hányadik baba lesz?
61. Pettka
2011. ápr. 13. 11:01
Melcsi21!Üdv közöttünk!Én épp ma léptem a 6.hetembe,hétfőre adott időpontot a doki.
60. Pettka
2011. ápr. 13. 11:00
Sziasztok!Jól vagytok?Engem ez a szeles,hűvös idő teljesen lehangol.Olyan fáradt vagyok,semmihez nincs kedvem.
59. zani (válaszként erre: 55. - Taurus82)
2011. ápr. 13. 10:10

ez szerintem teljesen elfogadható összeg.

én remekül vagyok, tele vagyok energiával, pörgök nagyon, pedig minden hajnalban 4 órakor felébredek, és kb 5-fél 6-ig forgolódok. :)

egyelőre csak a férjem, anyu és egy barátnőm tudja. nem akarom nagydobra verni, mert... hétvégén majd elmondom apunak is. szegény férjecskémnek nagyon nehéz magában tartani. :)

58. zani (válaszként erre: 57. - Melcsi21)
2011. ápr. 13. 10:05

Üdv köztünk! gratula neked is! én ma töltöm az 5. hetet, még nem voltam orvosnál.

hogy vagy? hányadik baba?

2011. ápr. 12. 20:37

Sziasztok! Szeretnék csatlakozni hozzátok, ha lehet. 5 hetes a pocaklakóm, tegnap voltunk orvosnál, már látszott a petezsák, az is hogy méhen belül van és egyedül, így az első fényképe már elkészült.

Gratulálok mindenkinek aki pozitívat tesztelt.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook