Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A nagycsaládosokat a gyerektelenek és az egygyerekesek tartják el? - egyetértesz? fórum

A nagycsaládosokat a gyerektelenek és az egygyerekesek tartják el? - egyetértesz? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
1273. Bcicus (válaszként erre: 1272. - Toprengo)
2009. szept. 7. 10:00
Értem amit irtál és köszönöm szépen, de ezt én nem tudom elfogadni. beugrik ide, úgyhogy még elötte nagyon nem is volt ebben a topicba, rágalmaz egy sort aztán elmegy, mitn aki jól végezte dolgát és befeketít embereket.
1272. Toprengo (válaszként erre: 1271. - Bcicus)
2009. szept. 7. 09:57

Megértem, és elhiszem, amit mondasz, hiszen nincs okom kételkedni benne. :-)

Csak azt próbáltam mondani, amit leírtam már az előbb, így nem ismétlem meg önmagam.

Ezt is csak azért, hogy ne legyél feszült, mert neked lesz rosszabb.

De nem okoskodni akarok, nehogy félreérts, csak segíteni. :-)

1271. Bcicus (válaszként erre: 1270. - Toprengo)
2009. szept. 7. 09:55
Az, hogy a többiek néha sértőn írtak, nem érdekel. Az ő véleményük és kész. De ha már rágalmaznak és hazudnak rólam egy nyilvános fórumon az egy másik tészta. Soha életemben nem csaltam egy fillér adót sem, minden munkahelyemen be voltamjelentve a teljes fizetésemre, mindenhez kértem számlát, még ha többe is került, nem töltök le illegális filmeket. A meddsőgéi kezelésemre milliók után adóztam az államnak, nem raktam doki zsebébe szebbpénzt. Úgyhogy igen is kikérem magamnak, ha valaki azt állítja adót csalok.
1270. Toprengo (válaszként erre: 1269. - Bcicus)
2009. szept. 7. 09:51

Jogod van megvédeni magad, de ne várj bocsánat-kérést olyan embertől, aki nem bánja meg, amit mond neked. Nincs értelme. Szerintem igazad van, mert valóban sértő volt, ahogyan hozzád szóltak, de hidd el, nincs értelme arra várnod, hogy bocsánatot kérnek tőled, mert nem bánták meg, amit neked írtak.

Ez van, nincs mit tenni. Ne rágd magad rajta, szerintem sokan látják ezt, csak nem akarnak belefolyni a vitába, ezért nem írnak.

Már maga a fórum címe és felháborító szerintem, mert eleve szítja a veszekedést és a gyűlöletet, ráadásul teljesen értelmetlenül!

Nem tudom, ki indította ezt a fórumot, de nem is vagyok rá kíváncsi.

1269. Bcicus (válaszként erre: 1268. - H.Ancsi)
2009. szept. 7. 09:40
Amíg nem kérek bocsánatot, vagy nem tezs le valami bizonyítéko (ami nincs), nem, mert nem tűröm, hoyg rágalmazzanak, olyannal amit soha nem tettem. Szeirntem te sem tennéd. Ha rólad írná valaki, hogy valamilyen törvény sértést követtél el ami nem igaz, akkor nem várnád el a bocsánat kérést.
1268. H.Ancsi (válaszként erre: 1264. - Bcicus)
2009. szept. 7. 09:36
nem, nem hagyod abba.........
1267. Bcicus (válaszként erre: 1266. - Toprengo)
2009. szept. 7. 09:33
Köszönöm. De nem is erről van szó lkehet, engem nem szertni, lehet rólam rosszat gondolni, mert mást gondolok mint akik itt írnak, ezzel nicnsen bajom, de azt nem fogom csöndben tűrni, hogy hazugásgokat terjesszenek rólam. Szerintem ez érthető és más is kikérné magának, ha bekarnák hazugsággal mocskolni.
1266. Toprengo (válaszként erre: 1264. - Bcicus)
2009. szept. 7. 09:32
Én nem ítéllek el, hiszen jogod van úgy gondolkodni, ahogy teszed.
1265. 3667336370 (válaszként erre: 1263. - H.Ancsi)
2009. szept. 7. 09:16
igazat adok Neked, ez már nevetséges, Hoxának az egész topic-ot törölni kellene.
1264. Bcicus (válaszként erre: 1263. - H.Ancsi)
2009. szept. 7. 09:15
Én abba hagyoim ,de várom a bocsánat kérést, vagy bármi féle bizonyítékát annak amivel megrágalmazoot itt mindenki elött és amiből egy szó nem igaz. Elhiszem, hogy itt sokan nem szeretnek a nézeteim miatt, ezzel nincs is baj, de azt hiszem eddig nagyjából kúlturáltan tudtunk vitatkozni, még ha hevesen is, de nem terjesztettünk hazugságokat egymásról.
1263. H.Ancsi
2009. szept. 7. 09:10

lányok, hagyjátok már ezt abba, én személy szerint nem vagyok erre az acsargásra kíváncsi és gondolom nem vagyok egyedül.

Kulturáltan is lehet vitatkozni, ha ez nem megy akkor intézzétek priviben.

1262. Bcicus (válaszként erre: 1261. - 349cfe5a37)
2009. szept. 7. 09:01
Pedig illenne, mivel hazugságokkal rágalmazol, vagy ez nálad bevett szokás, hogy akinek nem az a véleménye mint neked, arról hazudsz minden féléket? Vannak ilyen buta emberek sajnos, akik érvek helyett csak hazudnak és rágalmaznak. Vissza adni nem nagyon lehet, de tuti, hogy oda adnám valami gyermek védelmis alapítványnak, de ezt várhatod, mert nem lesz gyerekem, de sebaj. Na mit szeretnél még hazudni rólam?
1261. 349cfe5a37 (válaszként erre: 1260. - Bcicus)
2009. szept. 7. 08:49

na azt várhatod..


én meg azt várom, hogy az államkincstárnál ha gyereked lesz ott fogsz állni és vissza adod....

1260. Bcicus
2009. szept. 6. 19:28
Csa hogy nehogy elkfelejtsetek még itt vagyok. Várom a bocsánat kérést pozsoka-tól, amiért hazgságokkal rágalmaz. És még annyit, hogy aki szerint a gyerekteleneknek kéne fizetni, az egy igen abszurd elgondolás. Egyrészt miért fizessen plussz pénzt az aki úgy dönt, hogy nem akar gyereket, mer mondjuk nincs meg a megfelkelő anyagi háttere hozzá és így tartja jónak. A meddőkről nem is beszélve. A meddőség miatt épp elég plussz pénzt fizetnek be, csak hogy a saját példámat mondjam az elmúlt kevesebb mint két év alatt közel 3 millió forintot fizettünk ki különböző kezelésekre, vizsgálatokra és gyógyszerekre és ebből semmi nem zsebbe ment, hanem számlát kaptunk róla, tehát adót fizetünk utána, épp eleget.
1259. 00346cf747 (válaszként erre: 1243. - Bb2f4e28dd)
2009. szept. 6. 19:04

Oké lányok, semmi baj nincsen!

Szörnyen restellem, hogy félreérthetően írtam, pedig tényleg nem akartam!

A nagycsaláddal kapcsolatban leírtam itt korábban a véleményemet, semmi kivetnivalót nem találok a támogatásban, csak egy picit magában a rendszerben, amit mások is jeleztek már: nem mindig a becsületesen, szeretettel nevelők kapják meg, ami megilleti őket, hanem a gyerekgyárosok... remélem, jól értitek, hogy kikről van szó, ezt nem írhatom le :)

1258. doxikri (válaszként erre: 1256. - A0c1361e44)
2009. szept. 6. 18:17

Pont ez a szemétség, az amúgy sem sok pénzükből vesznek el! Mivel fogják elkezdeni az életüket, ha még azt a keveset sem kapják meg?


A másik meg az iskolai ebédek térítési díjai. Most megengedik az önkormányzatoknak, hogy drasztikusan megemeljék. Hova már, a fenébe is?

Így is 6 ezer ft körül fizet az aki nem kap támogatást, aztán a gyerek meg sem eszi mert olyan sz.r!

Én nem is fizetem be a gyereket a menzára,mert kifizettük a 6 ezret, aztán hazajött és itthon meg kiette a hűtőt. Inkább egyen itthon...de ezt meg nem mindenki tudja megoldani.

1257. 707655fba1 (válaszként erre: 1252. - Msforrester)
2009. szept. 6. 18:11

A hozzászólásod első részével egyetértek.

Ami a második felét illeti, vedd észre, hogy az nem a mai munkanélküli világban volt.

Akkoriban ha 3 napot nem dolgoztál (nem voltál bejelentve) lecsuktak közveszélyes munkakerülés miatt!

Ma fizetnek azért, ha nem dolgozol!


Egyébként nem elég büntetés az egy család/anya számára ha nem lehet gyermeke?

Még fizessen is azért, mert a természet így kibabrált vele?

Aki így gondolkodik, az agyilag nem ép!!!!!

2009. szept. 6. 18:10
Tulajdonképpen nem veszik el a pénzüket, hanem az árvaház felhasználhatja, amiből adódik, hogy az árvaházon sporolt az állam, mert biztos nem fog annyit kapni, mint eddig, valamint szegény árvák, kevesebb pénzzel kezdhetik az életet. Család, lakás, munka nélkül és mostmár azt a néhány tízezret is nélkülözhetik.
1255. a0c1361e44 (válaszként erre: 1254. - Doxikri)
2009. szept. 6. 18:08

Sajnos csak azokon tudják behajtani, akiknek követhető a jövedelme. A bejelentett munkahellyel rendelkezők, a családipótlékot kapók, az árvagyerekek. A nem létező borravalóból, hálapénzből, fekete munkából és a saját maguknak megszavazott költségtérítésből nem lehet.

Ismét mi és a kiszolgáltatottak maradtak.

1254. doxikri (válaszként erre: 1252. - Msforrester)
2009. szept. 6. 17:58
Most még az otthonban lévő árva gyerekek fél családi pótlékát is el aklarják venni....na én ezen kattantam ki tegnap igazán! Hát már hová jutunk? Csak a teljesen kiszolgáltatottaktól lehet elvenni a pénzt? És ez vajon milyen "jelentős" összeggel növelné a büdzsét?
1253. danama (válaszként erre: 1252. - Msforrester)
2009. szept. 6. 16:35
egyetértek, bár annyit különbséget tennék, ha valaki sajnos meddő azzal nem fizettetném
2009. szept. 6. 16:33

Az államot el kéne tudni tartani annyi embernek, amennyi most van, ha nem lopná szét az agyát mindenki, tisztelet a kivételnek.


Én nem hiszem, hogy a gyesesek meg a nagycsaládosok teszik tönkre az országot, hanem azok a korrupt állatok, akik mindenféle törvényi kiskapukat kihasználva adót kerülnek, meg azok, akik a minimálbért fizetik a többit meg zsebbe.

Az első az lenne, hogy az adóhivatalt meg kell erősíteni, és nem csak ránk halandókra kéne vonatkozzanak a törvények.


De régebben nálunk is arra voltak büszkék a férfiak, hogy el tudják tartani a szép családjukat, és létezett a gyermektelenségi adó, amivel azok járultak hozzá a többiek gyermekének neveléséhez, akik erre nem vállakoztak, vagy nem jött össze nekik. Mert akkor tudták, hogy a gyerek érték, és később értéket termel, és eltart egy ember 4-10 másikat.

1251. era741211 (válaszként erre: 1250. - Doxikri)
2009. szept. 6. 12:48

Én sem találom sértőnek!

Hisz mi lenne akkor ha vidéken a "parasztok" nem gazdálkodnának.....?Nem lenne se zöldség,se gyümölcs!Ugye az azért baj lenne?

Mi is tartunk állatokat,és nem érzem úgy,hogy szégyellnem kéne....magunknak csináljuk,és ez szerintem jó dolog!:)

1250. doxikri (válaszként erre: 1249. - A0c1361e44)
2009. szept. 6. 12:42

Igen, ez tényleg érdekes dolog.


A paraszt dologhoz meg annyit, hogy szerintem csak azért találja sértőnek a ki annak találja, mert ezt a szót, hogy paraszt, sokan sajnos igen degradáló formában használják. Ennyi.

1249. a0c1361e44 (válaszként erre: 1247. - Bb2f4e28dd)
2009. szept. 6. 09:40

Most arra gondoltam, hogy nincs itt Bcicus, akivel folyt a vita, így kellett keresni valamit:)


És, hogy tudd: 1 gyerekem van. Nem érzem úgy, hogy eltartanám a több gyerkes családokat, de azt igazságtalannak tartom hogy az 1 gyerek csp-je 12.200,-Ft, a kétgyerekesé már fejenként kb. 13 eFt, a 3 gyerekesé pedig annál is több. Nem értem, hogy az egy gyerekre jutó összeg miért nem egyforma. Vagy járjon minden gyerekre 12.200,-Ft, vagy mindre 13 eFt.

2009. szept. 6. 09:35

Én szeretnék paraszt lenni! Lenne földem, amin termelnék zöldségeket, gyümölcsöket, lennének állataim tehenem, hogy tejem legyen, disznom, csirkém, hogy husom tojásom legyen, stb. Tudom, hogy sok munkával jár ezek tartása, hiszen vannak paraszt rokonaim:) De azt is tudom, hogy a sokszor kevés pénz mellett jó, hogy van mihez nyúlni, és tudja, hogy kell a földet művelni, és, hogy kell az állatokat tartani, stb. Én ha kapok, vagy veszek egy cserepes növény kb. 2 hónap alatt kiírtom, tehát nem tudom ellátni még ezt a növényt sem.

Tehát sértés ide , vagy oda a parasztok szívósabbak, mert sok dologhoz értenek!

2009. szept. 6. 09:28
nekem ez igenis sértés, sajnálom, ha nem értitek meg -nem vitaszításból sértő ez nekem, de már írtam, miért.
1246. Bettyg
2009. szept. 6. 09:16
én három macskagyerekkel nagycsaládosnak számítok? :DDD
1245. doxikri (válaszként erre: 1244. - A0c1361e44)
2009. szept. 6. 09:12

Így van, tényleg ne szítsunk már parázs vitát feleslegesen!

Ráadásul, köze nincs a fórum témájához.

Mennyivel jobb normálisan beszélgetni, még ha nem is értünk egyet mindenkivel.

Különben, hogy fogjuk megváltani a világot??? :-)))))

1244. a0c1361e44 (válaszként erre: 1243. - Bb2f4e28dd)
2009. szept. 6. 09:02

Hát nem értelek! Végre megenyhült a fórum, nem esik senki a másik torkának, mert a gyerekeik száma nem egyeznek. Kicsit viccesen is fel lehetne fogni a dolgokat!

Szerintem is teljesen helyén való. Miért fogadható el jobban más közmondás?

A közmondás lényege nem az, hogy a paraszt a patkányokkal döglik meg, hanem az, hogy annyira szívós, mivel a paraszt megtermel magának szinte mindent! Tehát e közmondás inkább dícséret rájuk nézve! Persze vannak hasonlóak, mint a jég hátán is megél, stb. De ez nem annyira pontos.

Tehát a közmondásokat érteni kell, nem félre érteni:)

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook