Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A Nagy fogyásom fórum

A Nagy fogyásom (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A Nagy fogyásom

2008. dec. 30. 16:08

Huhh...olyan nagy szavak :) aranyosak vagytok nagyon!:*

Én is tervezem, hogy januártól megint jön egy fogyi, nem tipikus újévi fogadalom,elvan már tervezve, csak kivárok :) kis támogatásnak nagyon örülnék,akár ötletnek vagy másnak is,mér pár jó szóért is hálás lennék :)

De tényleg olyan hangzatosak a szavak,hogy fogadjam el magam,meg menni fog..de nem hiszem el őket,nem megy. Van kitartásom,nem adom fel,ha elkezdem, de elfogadásra nem nagyon vagyok képes. Meg tudjátokmi az amit nem tudok személy szerint? hogyan kell agyban eldönteni a dolgot?mindenhol ezt olvasom,de egyszerűen senki nem írja le hogyan kell agyban eldönteni.. :S

39. Awela (válaszként erre: 36. - Mano2001)
2008. dec. 30. 16:02

Ne keseredj el! Én értem, mi a gond, én is a típus vagyok, aki 70 kilósan körbeugrálná saját magát az örömtől. De vannak alacsonyabb lányok, akiknek értelemszerűen a kevesebb az optimális, vagy olyanok, akik nem rendelkeznek nagy súlyfelesleggel, de mivel beindul a hízás, elkezdenek fogyni, hogy megtartsák az alakjukat.

De valami, ami talán visszahozza a kedvedet: nagyobb súlyból könnyebb fogyni! Tényleg! Nekem egyszer már sikerült és most is fog.

38. 46665861ad (válaszként erre: 36. - Mano2001)
2008. dec. 30. 15:55
Ne keseredj el:) Mert te neked is sikerülhet a fogyás,ugyan úgy,mint nekünk. Csak akaraterő és kitartás kell. Muszáj azért egy időre lemondani a kedvenc falatainkról. Személy szerint imádom az édességet:D Ha naponta azt kellene ennem reggelire,tizóraira,ebédre,uzsonnára, vacsorára,akkor sem lennék rosszul tőle és akkor sem unnám meg:D Én ilyen vagyok. Januártól kezdem a fogyit,addig akaraterőt gyűjtök:D Le kell mondanom elsősorban az édességről:(,a sütikről:(a chipsekről,a sós ételekről,az olajban sült ételekről,a pizzáról és a Mcdonaldsról,helyette sok zöldséget,gyümölcsöt kell enni és természetesen mozogni:D Ha ezt egy ideig betartjuk,akkor saját magunkkal is kibékülhetünk;) CSak kitartás lányok;) Menni fog:D
37. Heni88 (válaszként erre: 36. - Mano2001)
2008. dec. 30. 15:53
szerintem nem az a lényeg hogy ki hány kiló,hanem az,hogy hogyan fogadjuk el magunkat,és hogy jólérezzük magunkat a bűrünkben(én nem vok egy karcsú,úgyhogy tudom)meg mindenkiben más a szép.az arca,a formás idomai,a kisugárzása,úgyhogy ne aggódj,a lényeg először szeresd magad,aztán téged is szeretni fognak.ez tuti recept:)
2008. dec. 30. 15:44
Persze, ebben igazatok van,és megértem, persze természetesen mindenki maga dönti el mi a jó neki. Én értem azt, hogy magatoknak illetve a párotoknak/meg ugye ki kinek :)/ akar tetszeni, csak elsem hiszitek milyen rossz érzés, hogy az ami nekem például már álom lenne, az másnak teher,és értetlenül állok előtte :( erre mondják lehet,hogy magamból indulok ki..nem tudom. Igen persze ha belegondolok, ahogy nekem nem jó így nektek sem biztos, hogy jó úgy. Tényleg nem elrontani akartam a közös hullámhosszotokat, ami már kialakult, csak hirtelen olyan nagyon sz..ul esett,hogy úristen, csak ennyik vagytok és ez is sok és ez kb "magyarul" úgy hangozna, hogy /ne haragudjatok a kifejezésért!!!!!/ "mindig azok akarnak fogyni akik már amugy is gebék" :( :( Nagyon elvette a kedvemet, mert tudom,hogy én sosem leszek,mégcsak a közeletekben sem :(
35. ALLICS (válaszként erre: 31. - Mano2001)
2008. dec. 30. 14:36

Szia!

Erre csak azt tudom mondani,hogy mindenkinek más a sok és a kevés.Ennyi.

34. 46665861ad (válaszként erre: 30. - Bluebetty)
2008. dec. 30. 14:34
Szia!Teljesen igazad van. Megpróbálom megfogadni a tanácsaidat a későbbiekben és sztem beszerzek egy ugrálókötelet:D:D Az a vádlira jó,ugye?:D
33. e642ac5487 (válaszként erre: 32. - 46665861ad)
2008. dec. 30. 14:20

Ugyan ezt akartam írni...


Semmivel nem vagyunk más helyzetben mint te.

Mi 65 kilósan szarul érezzük magunkat a bőrünkben, ezért kell a fogyás, te meg szarul érzed magad a bőrödben annyi kilósan amennyi vagy, és 70től már jobb lenne!


Semmi különbség nincs, csak kgban. Ha szarul érzi magát a bőrében az ember, sztem nem az számít h ki hány kg, hanem h mitől lesz jobb neki...

32. 46665861ad (válaszként erre: 31. - Mano2001)
2008. dec. 30. 14:06

Szerintem teljesen félreértettél minket.

Igazad van valamilyen szinten neked is. De ha nem érezzük jól magunkat 60 kilósan,az miért lenne baj?

Tisztában vagyunk azzal, hogy nálunk vannak dupla ekkora súllyal rendelkezők is,akik ugyan úgy le szeretnének fogyni,mint mi. És tisztelem az olyan embereket,akik 100-on felül képesek lefogyni. Én meg alig birom leadni azt a pár kiló feleslegemet.

Sajnos tényleg nem vagyok megelégedve magammal,mert látom, hogy a környezetemben lévő lányok teljesen más alakkal rendelkeznek,mint én. És félre ne értsetek,nem akarok 40pár kiló lenni!!!!.... CSak az alacsony termetem miatt szeretnék jól kinézni és magamnak tetszeni. Szeretnék sikerélményeket és azt is szeretném,ha a barátomnak minél jobban tetszenék.(így is tetszem,de tudom, hogy régebben jobban:)) Ez remélem nem bűn. Nekem sok a 60 kiló,valaki meg örülne, ha ennyi lehetne,de nem vagyunk egyformák....

És remélem nem gondolod azt, hogy lenéznénk a nálunk erősebb nőket/férfiakat.Ilyenről szó sincs!

Egyszerűen csak magunknak akarunk tetszeni,ez az én/mi problémánk.

Ha pedig 60 kilósan rosszul érzem magam,akkor igyekszem változtatni ezen az állapoton és nem hagyom, hogy 70 felé mennjen a mérleg mutatója.

Még csak annyit, hogy mindenki maga dönti el, hogy neki mennyi a sok és hány kilótól kezd el fogyókúrázni. Mindenki saját maga dönti el, hogy megfelelően néz ki,vagy változtati akarna magán.

2008. dec. 30. 13:39
Nahát...csak ámulok és pislogok... CSajok,én nem bánom,lincseljetek meg!!! De ilyenkor mindig ledöbbenek, hogy köynörgöm azért "sírtok", mert 62ről lettél 65-66kilo,na és??? 65kilónál már vége az életnek??Istenem én is azok közé tartozom akik bármit ileltve nagyon sokat megadnának azért,ha csak egyszer lemenne a sok kilo 66ra, sőt méga 70nek is nagyon nagyon örülnék!!!! Mielőtt a fejemhez vágnátok,hogy csak a szám nagy, igen próbálok tenni folyamatosan ellene,több kevesebb sikerrel,de mikor meglátom, hogy valaki azért van kiakadva, mert ő épp most 60an egynéhány kiló és összedől a világ...akkor szerintetek nekem a motiváciom,vagy a kitartásom hol van??kb a béka feneke alatt, mert azt tudom elszűrni belőle, hogy amig nekem pl ki van tűzve célnak a 70kilo, azzal sem a büdös életben sem fogok elérni semmit, és nem leszek azzal előrébb, mert azzal szembesülök hogy még a 60is egetrengetően sok. Sajnálom , hogy elrontom a hozzáállásommal illetve hozzászólásommal, most lelombozom a lelkesedést, sajnálom. de ha már a 60kilo sok, akkor mi a határ könyörgöm????ha már a 60feletti sok,akkor az aki velem együtt több 70nél akkor annak kilátástalan az élete, akkor ez egy rohadt körforgás? akkor hiába kínozzuk magunkat, soha nem lesz vége, mert soha nem leszünk elég "tökéletesek", illetve a NORMÁLISNAK megfelelőek??? :( :(:(
2008. dec. 30. 13:18

Sziasztok Kedves fogyni vágyók!


Szeretnék megosztani egy-két tippet, remélem segítek.


Úgy gondolom, hogy aki fogyni akar, mennyiségtől függetlenül, ha meg akarja tartani a kívánt 'súlyt' annak nem fogyókúráznia kell, hanem életmódot kell váltania. Félre ne értsetek, nem kell reggeltől estig edződeteremben izzadni, és folyton zöldségeket rágcsálni.

Ahhoz, hogy az életmódváltás sikeres legyen, egy jó nagy adag elhatározás szükséges.

Ha ez megvan, mindenképp be kell építeni a hétköznapokba egy olyan sporttevékenységet, ami nem áll messze a személységedtől (tehát ha fotelban csücsülős tévénézős vagy, ne menj messzire az otthontól, mert egy idő múlva egy-egy tv műsor vagy sorozat felül fog kerekedni a testmozgáson, inkább fuss pár kört a ház körül, vagy a közeli parkban, esetleg fitnessz dvd-t is berakhatsz)

Amikor már hetente legalább kétszer minimum 1 órát fordítasz testmozgásra, tapasztalni fogod, hogy azok az élelmiszerek, amiket átlagosan elfogyasztasz, mennyi energiával látnak el. (itt kezdődik az a folyamat, amikor az evés nem a korgó gyomor és az unalom ellenszere, hanem az a tevékenység lesz ami új energával tölt fel.)

Ezek után kell átszabnod az étrendedet, amiből nem kell kiiktatni semmit. Semmit amit szeretsz. Mert ha megvonod magatdtól az olyan dolgokat amik jólesnek, az negatív élménnyel tölt el, és te jól akarod érezni magad nem?

Az étkezésre vonatkozó 3 alapelvet kell tartani: RENDSZERESEN, VÁLTOZATOSAN, MÉRTÉKKEL!


Lehet, hogy sokan hallottatok sok ehhez hasonló tanácsot, közhelyet. De egy biztos: az emberi testnek nem tesz jót, ha megvonnak tőle valamit. A gyors súlyingadozásról nem is szólva!


Természetesen ez csak a kezdet. Ha szeretnél büszke lenni az alakodra folyamatosan karban kell tartanod.

Próbálj ki új sportokat: táncolj, ugrókötelezz, aerobikozz, fuss...stb....


A lényeg, hogy örömet találj benne, máskülönben az egész negatívvá válik és úgyis találsz rá okot, hogy miért ne csináld.



Üdv.

29. 46665861ad (válaszként erre: 28. - E642ac5487)
2008. dec. 30. 09:04

Az Adihoz még annyit, hogy okosan kell tudni használni:)

Amúgy meg hallottatok az almaecetről? Állitólag az is felgyorsitja az emésztést....?:$

28. e642ac5487 (válaszként erre: 22. - Mayalina)
2008. dec. 29. 23:47

Én is ajánlom neked az Adis fórumot :) Bár sokan vannak akik ellene vannak, meg sok a prédikáció is, de mégis azt mondhatom, hogy nekem segített!


Önmegtartóztatáshoz mindenképp jó volt, mert régen este is ennem kellett, mert megkívántam a kaját, most meg már nem kell!


Annyi a lényeg hogy ha valaki szedi, akkor nagyon nagyon sokat kell ini vizet, 3litert minimum, mert akkor teltségérzeted lesz, de mégsem leszel éhes a gyógyszer miatt...viszont enni kell, ha nehéz is, mert ha nem eszel 1nap 3× legalább keveset valami diétásat, akkor nagyon le fog lassulni az anyagcseréd, ezáltal a fogyás is lassabb lesz.


Ha fogyiztok, akár gyógyszerrel akár anélkül, igyatok meg valamilyen méregtelenítő vagy salaktalanító teát, heti 1× 2× minimum...ez is gyorsítja az anyagcserét és megszabadít a méreganyagoktól is.


Egyébként az Adinak vannak mellékhatásai, nem vészesek, nekem 1. nap fájt tőle a fejem, meg a szájszárazság ami általában mindenkinél megvan :) Olvastam még olyat is hogy álmatlanságot okoz meg felpörget, de ezek nálam nem jelentkeztek :)


Ja meg sokan mondják hogy itthon be van tiltva blabla, ez nem igaz, csak itthon nincs törzskönyvezve, ezért nem lehet kapni.


Egyébként majdnem ugyan ez a gyógyszer a Reductil is, sokaknak ez is bevált, én nem próbáltam, viszont ezt itthon is ki lehet váltani :)

2008. dec. 29. 21:55
Jó a cikk, szerintem ennek hatására többen is elkezdjük a fogyást. Én legalábbis szeretném januártól. Nemrég néztem egy fogyókúra horoszkópot, és a 4-e alkalmas az elkezdéséhez, mármint jan. 4. Sok sikert kívánok!
26. 46665861ad (válaszként erre: 19. - Heni88)
2008. dec. 29. 21:47

Azt megkérdezhetem, hogy mennyit hizott? Én 2 éve szedem,de nem akarom a hízásomat a gyógyszerre fogni. De az biztos, hogy nagyon sok minden fogyókúrát próbáltam betartani és semmi változás:S De majd most minden más lesz:D:D::D:D:D:D

HAjrá lányok:) Menni fog;)

25. 46665861ad (válaszként erre: 22. - Mayalina)
2008. dec. 29. 21:33
Az adipexről van fórum is,ott nagyon sok mindent hallhatsz. Rossz és jó dolgokat is. Én még nem próbáltam,majd januártól fogom elkezdeni,majd beszámolok, hogy igaz-e hogy étvágycsökkentő hatása van. Sajnos én nekem is már ilyen módszerhez kellett nyúlnom:S Muszáj megfékeznem a "zabálásaimat":S Az utóbbi időben csak eszem és eszem,valamiért nagyon éhes vagyok és nem bírok magamnak nemet mondani:S Ezért nyúlok az adipexhez. Hát kiváncsian várom majd a hatását.Most még bizakodó vagyok:)
2008. dec. 29. 21:32

Látom szépen összegyűltünk.

Láttma páran szedtek 1-2 kiegészitőt, én is a 6 kg-t úgy adtam le, hogy Bio Cla szedtem mellette heti 4x 30 perc futás a gépen és kb 4-5 hét alatt lement. Aztán váltottam T-re azt mondták az jobb nelem nme vált be.Aztán rám zuditottak ( egy edző) ilyen-olyan étvágycsökkentőt, zsírégetőt,de semmi.Hozzáteszem a vizsgaidőszak miatt a mozgást elhagytam lehet az a legnagyobb baj:(

Januártól újból elkezdem még nem tudom mivel egészítem ki a fogyit,mert bevallom nekem "csak úgy" nem megy.Az éhség gyötör állandóan,de főleg akkor mikor már tudom hogy nme lehet enni.Addig eszembe se jut a kaja.

A Lindaxát próbálnám megszerzi vhogy csak elég nehéz.Sok jót hallottam róla.

persze a mozgás emelett is kellene:)

23. 2d5a00656a (válaszként erre: 22. - Mayalina)
2008. dec. 29. 20:41
Sajna a súly emelkedése a bevitt plusz táplálékra ,és a csökkent edzésszámra elcsúszva jön .Kb egy hét/van akinél 3-4 nap ,és van akinél 10 nap is van/de visszaüt,csak még nem jelntkezett eddig.A több evés és kevesebb sportsajnosnemjó/bár bejönne,én lennék a legboldogabb:D/
2008. dec. 29. 20:37

Sziasztok!

Bár sokat olvasom ezt a portált, keveset szólok hozzá, de azt hiszem, most eljött az ideje.

Én a 165 Cm magasságomhoz 65 kg vagyok.

Bezony, ez sok. De az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy 7 éves korom óta sportolok. Ennek köszönhetően jó stramm, izomdús combom van, és olyan vádlim, amit a testépítők irigykedve néznek. (Állítólag a vádlit a legnehezebb izmosítani). De tény az is, hogy ha leszálkásodnék, akkor le tudnék fogyni sztem 58-59 kg-ra. Már az is boldoggá tenne, ha a mérleg nem 6-ossal kezdődne reggelente.

Sajnos baromi hízékony vagyok. Ha nincs meg a heti 4-5 óra fitnesz, akkor kb 2 nap alatt látvánoyosan hízok. Ez nagyo nelkeserítő!!! :((

Most elhatároztam, hogy leküzdöm azt a nyamvadt 6 kg-ot. Az akaraterőm már fogytán, ezért én is segítséghez nyúltam. Szedem a Pu-erh kapszulát, ha a vacsi dúsra sikerül, akkor a napot mályva teával zárom, és minden edzés előtt L-carnitin tabit eszek egyet. Az ünnepek miatt lecsökkent az edzésszámom heti max 2-re. Mindezzel elértem azt, hogy ugyanúgy eszem, mint mikor gyakran edzek, de ne mhízom. Sőt, kicsit át is alakultam: a hasam lealposodott, és a derekam is karcsúbb. De a karomról, a hátamról, a mellemből és a combomból még tudnék fogyni. Úgyhogy januártól én is módosítok az evési szokásaimon. Remélem, lesz hozzá kitartásom!

Mindezt azért írtam le, hogy megosszam veletek a tapasztaléataimat.

Jah, és még valami: a felülésekkel a hasizom erősödik, de fogyni, csak helyes táplálkozással, és cardioval lehet -> az edzőm mondta.

Béé17!

Sok erőt adott a cikked! Fel ne add! Lélekben társultam hozzád!!!!

Egyébként mit kell tudni az adipexről? Még sosem hallottam róla? Hol kapható, mennyiért, mi a hatása?

21. Any19 (válaszként erre: 20. - Any19)
2008. dec. 29. 20:20

Na ezt jól leírtam, szóval azért híztam meg, mert összeköltöztünk a párommal és sokat vagyok itthon, mert nincs itt még ismerősöm és ha itthon vagyok, csak eszem, mert uncsizom.:((Meg ő vékony fajta, meg sokat jár mozogni, rajta nem látszik meg ha sokat eszik...De sokszor rendel pizzát stb.Nekem persze ennem kell belőle.:(

Jó lenne, ha elkezdenénk együtt és még csatlakoznának és hátha sikerülne!!Mit gondoltok?

20. Any19
2008. dec. 29. 20:17
Szia!Esztergom mellett laknak a szüleim, én már elköltöztem onnan, de sokat járok haza.:)Én 64kg vagyok és a boldogság miatt híztam meg.:))Szóval hasonló helyzetben vagyok és én is szeretnék nagyon fogyni!!
19. Heni88 (válaszként erre: 15. - 46665861ad)
2008. dec. 29. 19:02
lehet hogy befolyásolja,mert egyik barátnőm nagyon meghízott tőle,mármint attól hogy felborította a hormonháztartását és nehezen áll vissza neki.gyógyszert is kellett váltania.
18. Heni88 (válaszként erre: 17. - 46665861ad)
2008. dec. 29. 19:00
nem konzervet,mert az hozzáadott cukrot tartalmaz.és azthiszem zsírégető gyümik,de nem tudom,a lényeg hogy finom:) és még fogyaszt is.
2008. dec. 29. 18:59
Jah és milyen ananászt ettél? Mármint konzerveset vagy nem?
16. 46665861ad (válaszként erre: 14. - Heni88)
2008. dec. 29. 18:58
Ezt egyszer lehet kipróbálom,mert imádom az ananászt és a kiwit:D Az ananász meg ha jól tudom,akkor nagyon jó zsirégető gyümölcs;)
2008. dec. 29. 18:57
Szerintetek a fogamzásgátló szedése befolyásolhatja, hogy nem birok fogyni?:$
14. Heni88
2008. dec. 29. 18:36
én egy hétig sok kiwit meg ananászt ettem sok vízzel,ami nálam nem fogyókúra volt,csak azt kívántam és leadtam 2kg-ot.
2008. dec. 29. 18:30

Hát igen :) A barátom nekem se mondja h fogyjak, sőőt aztz mondja h ne fogyózzak mert így szeret bla bla, nem érti meg hogy már szarul érzem magam a bőrömben :S


Még mikor 58 voltam is akartam leadni vagy 3kgt, nem még most hogy 62 vagyok :(


Muszály, így nem mehet tovább!

Csajok ti is írjátok már le néha néha hogy hogy álltok, meg ha valami beválik azt osszuk meg egymással :)

2008. dec. 29. 18:28
néha nagyon kemény tudok lenni dem miért van az h igy elengedjük magunkat?
11. d.lara23 (válaszként erre: 9. - 46665861ad)
2008. dec. 29. 18:27

óóó annyira magamra ismerek:(

igen enni mi is nagyon szeretünk együtt!

Nekem is azt mondja csinos vagy kicsim de aztán néha mégis elszólja magát h régen mily csini voltam......

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook