Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A margarinról fórum

A margarinról (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2011. jan. 15. 10:38
Ennek ellenére azt mondom talán mindig egészségesebb, mint a zsír. Sok évvel ezelőtt forgalomban volt egy margarin, aminek a neve Héra evvel lehetett főzni és kihozta az ételek ízért, de azóta kívonták és nem is gyártják. Nem lehet eligazodni ezeken, amit a szakemberek mondanak a reklámokban csak dicsérik, pl Flóra nevezető szí betegek részére. Én azt mondom már mindent hamisítanak, de a magyarnak jó volt a Ráma, v. a Liga nevezetű és semmi baj nem volt belőle. Üdv.Ágnes
3. Tündérlány76 (válaszként erre: 1. - Motibi)
2011. jan. 15. 10:37
Ha ennek csak a fele igaz.. Azt hiszem mára elment az étvágyam a margarintól :) Amúgy a vajnak tényleg finomabb is az íze.
2. kiraroli (válaszként erre: 1. - Motibi)
2011. jan. 15. 10:37
na látod... ezért nem használok én sem margarint!!!!!csak vajat! vagy vajkrémet!a margarinnak még az íze sem jó!!nem tudom hogy a fenébe lehet ezt megenni!tapad a szájpadásomra és rendesen hányingert csinál...
2011. jan. 15. 10:30

Ezt a leírást kaptam emailben a margarinról.

Kíváncsi vagyok a véleményetekre.

A margarint eredetileg pulykák hizlalásához fejlesztették ki. Mikor az a pulykák halálát okozta, az emberek, akik a kutatásra szánt, befektetett pénzüket vissza akarták kapni, összedugták a fejüket. Ez egy fehér anyag volt, és semmi nem utalt arra, hogy élelmiszer, ezért sárgára színezték és úgy adták el a vaj helyettesítőjeként. Hogy tetszik? Kitaláltak néhány ötletes új ízt is. Tudod, hogy mi a különbség a margarin és a vaj között? Olvasd végig...nagyon érdekes lesz! Mindkettő ugyanannyi kalóriát tartalmaz. A vaj kicsit gazdagabb telített zsírban: a vajban 8 gramm, míg a margarinban 5 gramm. A margarin fogyasztása nők esetében 53%-kal növeli a szív- és érrendszeri megbetegedéseket, összehasonlítva ugyanannyi elfogyasztott vajmennyiséggel, legalábbis a legújabb harvardi orvostudományi tanulmány szerint. A vaj fogyasztása növeli az egyéb táplálékokból származó tápanyagok felszívódását. A vaj, táplálkozás szempontjából sok előnnyel rendelkezik, míg a margarin csak néhánnyal, mivel ezek hozzáadottak. A vajnak sokkal jobb íze van, mely más ételek ízét is kiemeli. A vaj több évszázados múltra tekint vissza, míg a margarin még 100 évesre sem. És most a margarinról... Nagyon gazdag hozzáadott zsírsavakban. Ez megháromszorozza a koszorúér elmeszesedésének kockázatát. Növeli a koleszterin szintet és főleg az LDL (rossz koleszterin) szintjét, míg a HDL (jó koleszterin) szintjét csökkenti. A rák kialakulásának kockázatát kb. 5-szörösére növeli. Rontja az anyatej minőségét. Csökkenti az immunrendszer reakcióját. Csökkenti az inzulin reakcióját. És íme a legmegdöbbentőbb tény... EZ A RÉSZE NAGYON ÉRDEKES! A margarint mindössze EGYETLEN MOLEKULA választja el attól, hogy MŰANYAG legyen. Ez a tény elegendő volt számomra, hogy kivonjam az életemből a margarint és minden mást, mely hidrogénezett (ez azt jelenti, hogy az anyag molekuláris szerkezetét megváltoztatják). Ki lehet próbálni a következőt: Vegyél egy doboz margarint és hagyd a garázsban, vagy árnyékos helyen! Néhány nap múlva a következőket figyelheted meg: Sem legyek, sem más egyéb, idegesítő muslica nem fog a közelébe menni (ez azért sejtet valamit). Nem lesz rothadt vagy büdös, mert nincs tápértéke. Semmi sem fog kinőni rajta. Főleg azok az ici-pici mikroorganizmusok nem fognak rajta kifejlődni. Miért? Mert a margarin majdhogynem műanyag. Kőolaj származék van benne. Megolvasztanád a műanyag edényedet rákennéd a pirítósodra?

1 2 3 4 5 6 7 8

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook