Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A margarinról fórum

A margarinról (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
64. globus (válaszként erre: 63. - 06bfdda89d)
2011. febr. 3. 20:28
A hatvanas évek vége felé már biztosan volt .iga margarin.
63. 06bfdda89d (válaszként erre: 58. - Globus)
2011. febr. 3. 20:25
Á nem.:) A margarin előttit értem csak rajta.:)Tényleg nem tudom.:O
62. 06bfdda89d (válaszként erre: 59. - Cbc194424a)
2011. febr. 3. 20:24
Jó,akkor most mosolyogva válaszolj a 61-esemre,hadd mosolyogjak én is...
61. 06bfdda89d (válaszként erre: 57. - Cbc194424a)
2011. febr. 3. 20:23

"fenolok, karbonsavak, karbonsavészterek; kéntartalmú vegyületek; nitrogéntartalmú vegyületek."


Na látod...Ha ismernéd,hogy mit jelentenek a felsoroltak,nyugodtan aludnál a párnácskádon éjszakánként,hogy az emberiséget margarinnal és olívaolajjal mérgezik halálra a nagyon csúnyák!

De jó,akkor mondd meg ezekről,hogy ezek melyikek:

-zsírok

-só

-citromsav

-szorbinsav

-vitaminok

Megkérlek,hogy párosíts!:) De hozhatsz is rájuk példát.

(megj:light margarin összetétel)

60. globus (válaszként erre: 57. - Cbc194424a)
2011. febr. 3. 20:19
Szerinted ezeket is egyetlen molekula választja el a műanyagtól? Melyikből, hogyan lesz a titokzatos "fehér anyag"?
59. cbc194424a (válaszként erre: 56. - 06bfdda89d)
2011. febr. 3. 20:15

az egyetlen én vagyok aki tud válaszolni:)ti csak személyeskedtek..mintegy elterelő hadjárat:)

az hogy nem érted ...az más kérdés....nem érted a választ...egyébként nincs kirohanásom...én mosolygok miközben írok;)

58. globus (válaszként erre: 52. - 06bfdda89d)
2011. febr. 3. 20:14

Mit jelent a régen kifejezés, konkrétan?

Ha paleolitra gondolunk, akkor tényleg nem.

:)

57. cbc194424a (válaszként erre: 37. - 83e25137af)
2011. febr. 3. 20:13

nincs kőolajszármazék.....te is tudós vagy???XD


A kőolajból 1. tisztítás, stabilizálás és 2. lepárlás során előállított szénhidrogén-keverékek. A kőolaj származékok összetétele, minősége a technológiától és a kőolaj összetételétől függ, az pedig a kőolaj-keletkezés kiindulási anyagaitól és körülményeitől. Fő komponensei általában szénhidrogének: paraffinok, olefinek, cikloparaffinok és aromások; oxigéntartalmú vegyületek: fenolok, karbonsavak, karbonsavészterek; kéntartalmú vegyületek; nitrogéntartalmú vegyületek.

1. Tisztítás során első lépés a kibányászott kőolaj gáztalanítása, víztelenítése és a lebegő szennyeződések eltávolítása.

2. Lepárlás során különböző forrpontú párlatokat és maradékokat nyernek: benzin: 40-200 oC; Diesel-olaj: 200-350 oC; kenőolaj: 350 oC felett, desztillációs maradék: bitumen, aszfalt.

Ha világító olajat akarnak előállítani, vagy ha a kenőolaj frakció minősége nem lenne megfelelő, akkor csak a 300 oC-ig desztilláló párlatot gyűjtik, a maradékot, a pakurát, vagy mazutot pedig fűtőanyagként hasznosítják. A benzinhozam növelése céljából a magasabb hőfokon illó frakciót hőbontásnak (krakkolás) teszik ki, az így nyert illó frakció a krakkbenzin. A desztillációval, ill. vakuumdesztillációval nyert frakciókból további feldolgozással, adalékanyagok bekeverésével jönnek létre a kereskedelmi forgalomban lévő termékek. A kőolaj származékokból globálisan felhasznált évi 4 milliárd tonna nagy terhet ró a környezetre. A kőolaj származékok közel 300 komponensének legtöbbje különböző mértékben biodegradálható, de a nagyobb molekulasúlyú, aromás, policiklikus aromás és más kondenzált gyűrűs vegyületek rosszul vagy egyáltalán nem biodegradálhatóak. A környezet mikroorganizmusai viszonylag könnyen adaptálódnak a kőolaj származékokhoz, a mikrobiológiai bontó aktivitás a vízben és a talajban a kőolaj származékok használatával párhuzamosan nagymértékben megnőtt mindenütt a földi ökoszisztémában. A kőolaj származékok biodegradációja komponensenként eltérő biokémiai útvonalakon zajlik míg végül a földi szénkörforgalomba kapcsolódva mineralizált komponenseket (CO2), vagy humuszanyagokba épült termékeket eredményez. A kőolaj származékok egyes összetevőinek az ökoszisztémára és az emberre gyakorolt káros hatásai is eltérőek: vannak enyhén toxikus, toxikus, mutagén, karcinogén és teratogén komponensei. Belégzés, bőrkontakt és emésztés útján a szervezetbe jutó kőolaj származékok káros hatásán kívül gyakori a vízfelszínen úszó szennyeződés, melynek, az esztétikai károknál sokkal veszélyesebb hatása a vízi ökoszisztéma levegőtől való elzárása, ezáltal elpusztítása.

56. 06bfdda89d (válaszként erre: 51. - Cbc194424a)
2011. febr. 3. 20:13

Ne haragudj,de én nem szoktam lef...zni a másikat,mint a ferkóka,meg leprimitívezni,meg amiket még ideböfögtél.Innentől kezdve...:P


"igazából nem zavar a sértegetés csak elszomorít...."


Ember...Olvasd már vissza magad...Aztán olvasd el,hogy a többiek még a közelébe sem mentek annak a kirohanásnak amit te ott rendezel...


"alapvető társalgási stílus és egyáltalán"


Egy tükör sem ártana részedre...


Téged az zavar,hogy nem tudtál válaszolni arra,amit kérdeztek tőled...Feltettek neked egy egyszerű kérdést "Melyik alkotóeleme kőolajszármazék?",és ez már maga egy jóindulatú kérdés,mert te az egészre azt mondtad,hogy kőolaj-származék,míg a kérdés feltevője feltételezett rólad néminemű élelmiszerkémia-ismeretet...De tudod még egy 10éves gyerek is megmondja,hogy az étolajat napraforgóból sajtolják...Most akkor ki is éget téged???Gondolkozzál el ezeken kicsit.

55. globus (válaszként erre: 53. - Cbc194424a)
2011. febr. 3. 20:12
Nem Ramának hívták, de volt. Amikor nem volt, más típusú süteményeket ettek. Disznózsíros tortát biztosan nem. Kóstold meg :)
54. cbc194424a (válaszként erre: 49. - 06bfdda89d)
2011. febr. 3. 20:07
az jó...mert te még az sem vagy az enyémben:)
53. cbc194424a (válaszként erre: 50. - Globus)
2011. febr. 3. 20:05
azért érdekes régen is volt sütemény margarin meg sehol...haha....egyébként a zsír sokkal egészségesebb mert természetes anyag...vagy a hidegen sajtolt oliva....
52. 06bfdda89d (válaszként erre: 50. - Globus)
2011. febr. 3. 20:03
Nem vagyok egy nagy szaki sütésben,de régen,amikor még nem volt a margarin zsírt használtak nem?A vaj már akkor is drága volt.De...nem tudom igazából.
2011. febr. 3. 20:03
Megnéztem Feri hozzászólását:)nagyon hozzád passzol...a stílusa....ugyanolyan intelligens:))))))ti csak ócsárolni tudtok de értelmes mondat még nem hagyta el a szátokat...illetve a kezeteket....igazából nem zavar a sértegetés csak elszomorít....kár hogy a 21.században ilyen ostoba emberek élnek..../nem a margarin miatt/az alapvető társalgási stílus és egyáltalán....szomorú és sajnállak kicsit...valószínű megkeseredett ember vagy...azzal kompenzálod saját kisebbségi érzésed,hogy másokat próbálsz gúnyolni...de ez nem baj...
50. globus (válaszként erre: 47. - Cbc194424a)
2011. febr. 3. 20:01
Sütésről jut eszembe :) Kétlem, hogy egy házi süteményt tisztán vajból sütnének. Tésztába-krémbe 30-40 dkg, jó az az öreg Rama margarin :)
49. 06bfdda89d (válaszként erre: 48. - Cbc194424a)
2011. febr. 3. 20:01
Hát...Ne keseredj el,de tudod...nagyon csekélyke pontocska vagy te az én életemben...:DDD
48. cbc194424a (válaszként erre: 45. - 06bfdda89d)
2011. febr. 3. 19:56
szerintem te meg abszolút nem...csak az üres blabla megy....bla bla bla:)
47. cbc194424a (válaszként erre: 46. - Globus)
2011. febr. 3. 19:56
na hagyjuk szerintem...beszélgessetek és süssetek ki valami jót:)vagy süssetek valami fincsit olajban meg margarinban....de ha ez nem válik be üzemanyagként is funkcionál:)
46. globus (válaszként erre: 44. - Cbc194424a)
2011. febr. 3. 19:49
Szerintem nem kellene mindent készpénznek venni, amit a neten olvasunk...
45. 06bfdda89d (válaszként erre: 43. - Cbc194424a)
2011. febr. 3. 19:48

Tudod a hozzászólásod csak még inkább alátámasztja,hogy nem értesz a felsorolt témákhoz egy kukkot sem.Különben nem írtál volna ilyeneket.Ritka otromba egy hsz...Neked Ferkóval össze kéne borulnod...

[link]

Aki szerint a hullaméreggel teletömött hús rothadó véréből lesznek a biogénaminosavak(=még mérgesebb hullamérgek),vagy mi a barom "tudományos" szöveget lökött.Na,ennyit te is biztos tudsz!:))))

2011. febr. 3. 19:43

Ezzel le is zárhatjuk a témát....remélem nem orvosira jársz mert akkor eléggé égeted magad mindig...:


A margarin (kőolajszármazék)

A margarint eredetileg pulykák hízlalásához fejlesztették ki. Mikor az a pulykák halálát okozta, az emberek, akik a kutatásra szánt, befektetett pénzüket vissza akarták kapni, összedugták a fejüket. Ez egy fehér anyag volt, és semmi nem utalt arra, hogy élelmiszer, ezért sárgára színezték és úgy adták el a vaj helyettesítõjeként. Hogy tetszik? Kitaláltak néhány ötletes új ízt is. Mindkettõ ugyanannyi kalóriát tartalmaz. A vaj kicsit gazdagabb telített zsírban: a vajban 8 gram, míg a margarinban 5 gram. A margarin fogyasztása nõk esetében 53%-kal növeli a szív- és érrendszeri megbetgedéseket, összehasonlítva ugyanannyi elfogyasztott vajmennyiséggel, legalábbis a legújabb harvardi orvostudományi tanulmány szerint. A vaj fogyasztása növeli az egyéb táplálékokból származó tápanyagok felszívódását. A vaj, táplálkozás szempontjából sok elõnnyel rendelkezik, míg a margarin csak néhánnyal, mivel ezek hozzáadottak. A vajnak sokkal jobb íze van, mely más ételek ízét is kiemeli. A vaj több évszázados múltra tekint vissza, míg a margarin még 100 évesre sem.


És most a margarinról... Nagyon gazdag hozzáadott zsírsavakban. Ez megháromszorozza a koszorúér elmeszesedésének kockázatát. Növeli a koleszterin szintet és fõleg az LDL (rossz koleszterin) szintjét, míg a HDL (jó koleszterin) szintjét csökkenti. A rák kialakulásának kockázatát kb. 5-szörösére növeli. Rontja az anyatej minõségét. Csökkenti az immunrendszer reakcióját. Csökkenti az inzulin reakcióját. És íme a legmegdöbbentõbb tény...


A margarint mindössze EGYETLEN MOLEKULA választja el attól, hogy MŰANYAG legyen.

43. cbc194424a (válaszként erre: 39. - Várhegyi Márton)
2011. febr. 3. 19:37

szerintem te meg primitív vagy...vannak alapvető dolgok amit még óvodás gyerekek is tudnak...játszod itt az eszed a tudományos dumáddal....tudod mit?egyél jó sok margarint:))))))és ha szerinted az étolaj sárga ...az igazi...akkor kérj meg valakit hogy vigyen el egy üzembe és mutassa meg neked milyen színe van amíg nincs"szőkítve"...nem fogok veled vitatkozni...egyél margarint és főzz étolajban...ha neked ez az ízlésed...én ennél igényesebb vagyok mintsem műanyag,vegyi manipulált szarokat egyek...ennyi a véleményem.

Annyira okosnak hiszed magad...van aki zsigerből az...ehhez sosem érhetsz fel sajna...jöhetsz a betanult ostoba dumáddal meg az idézeteiddel...menj és kenj egy margarinos kenyeret inkább:)

42. 06bfdda89d (válaszként erre: 38. - 83e25137af)
2011. febr. 3. 18:03
Ha akarod,mind a tied!:)
41. 83e25137af (válaszként erre: 39. - Várhegyi Márton)
2011. febr. 3. 16:22

na erre írtam hogy inkább hülye vagyok mint agymosott..


tanult ember is lehet az ugyanis...

40. globus
2011. febr. 3. 16:16

Szerintem ez így, a kőolaj származékkal kapcsolatban egyértelműen nem igaz.

Mi azért használunk vajat, mert jobban szeretjük. Kis mennyiségben nem lehet ártalmas.

39. Várhegyi Márton (válaszként erre: 34. - Cbc194424a)
2011. febr. 3. 16:13

Sem a napraforgó, sem a napraforgóolaj nem kőolajszármazék, ilyen ostobaságot nem tudom, hol hallottál. Ha szerinted az, adj rá tudományos hivatkozást!


Szégyenletes, hogy valaki természetgyógyásznak meri nevezni magát ( [link] és közben olyan alapvető ismeretei hiányoznak, amiket a középiskolás kémia- és biológiaórákon kellett tanulnia, pláne a főiskolán, egyetemen.


Tehát te írsz nyilvánvaló hülyeséget.

38. 83e25137af (válaszként erre: 35. - 06bfdda89d)
2011. febr. 3. 15:43
köszi köszi :) micsoda olajmezők :DDDD
37. 83e25137af (válaszként erre: 34. - Cbc194424a)
2011. febr. 3. 15:35

a napraforgó is kőolaj származék???


nos ha úgy vesszük hogy a kőolaj maga több 100 ezer vagy millió éve szerves növényi illetve állati részekből kialakult anyag akkor alapvetően kőolaj ALAPANYAG de nem származék..


És büszkén vállalom hogy hülye vagyok.. és nem agymosott :)))

36. 06bfdda89d (válaszként erre: 35. - 06bfdda89d)
2011. febr. 3. 14:46

"(enterekkel tördeltem a linket)"


Nem számít.Így kimásolva és beillesztve sem probléma...:O (na,mindig tanulok valamit!:D)

35. 06bfdda89d (válaszként erre: 34. - Cbc194424a)
2011. febr. 3. 14:43

Íme,hamisítatlan és eredetű kőolajfúrók!Csak ma,csak itt,csak önöknek és önökért...

[link]

biw=1024&bih=609&q=napraforg%C3%B3&btnG=K

%C3%A9pek+keres%C3%A9se&gbv=2&aq=f&aqi=&aql=&oq=


(enterekkel tördeltem a linket)

1 2 3 4 5 6 7 8

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook