Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A mai ünnepre én főztem és sütöttem tortát. Azt hiszem, ez... fórum

A mai ünnepre én főztem és sütöttem tortát. Azt hiszem, ez... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 27. - LBO)
nov. 2. 22:22
Anyám kívül én vagyok.🤷‍♀️
27. LBO (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 2. 18:04
Az "elosztjukat" úgy értem, hogy anyán kívül mindenki főz. 😉
26. tumbo2 (válaszként erre: 20. - Vigyefene)
nov. 2. 16:58
a lányom is mondta.
25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - LBO)
nov. 2. 16:39

El szoktuk osztani kétfelé, de most én csináltam. Munka mellett eléggé fárasztó volt, hisz a tortának is össze kellett érnie azt nem lehet a napján csinálni.

Tegnap csak a rántott húst es gomát sütöttem, meg főztem ki rizst.

24. Flóra76 (válaszként erre: 22. - Napsugár8)
nov. 2. 16:32
Ez milyen igaz!😊
23. fincsi5 (válaszként erre: 22. - Napsugár8)
nov. 2. 16:28
Mi családdal és barátokkal ünnepeltük a szülinapomat, anyu minden vendégtől nagy csokrot és bonbonokat kapott.
22. Napsugár8 (válaszként erre: 20. - Vigyefene)
nov. 2. 16:07
Egyszer egy ismerősöm mondta: nem érti miért azt köszönjük, aki megszületett, és miért nem az édesanyákat? És meglehet, hogy igaza van, volt.
21. LBO (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 2. 15:07

Eddig anyukád főzött?

Anyukám 65 éves, bőven tudna még főzni ránk, de főleg ünnepekkor mindig elosztjuk ki, mit főz. Soha nem várnám el tőle, hogy 14-15 főre egyedül süssön-főzzön. Anyósom meg már 80 éves. Leköpném magam, ha neki kellene ránk főznie.

20. vigyefene (válaszként erre: 19. - Tumbo2)
nov. 2. 13:11
Itt nálunk az úgynevezett újvilágban születésnapot ünnepelünk, névnap nem is létezik.
19. tumbo2 (válaszként erre: 14. - Bichi)
nov. 2. 13:08
ajándékot hoznak.nálunk a születésnap nem volt sosem ünnep.gyerekkoromból sem emlékszem ilyenre.
18. Bichi (válaszként erre: 16. - Amaunet)
nov. 2. 13:02
Milyen igaz, a "ma" nekem kimaradt :DDD
17. libikóka (válaszként erre: 10. - Józsibirka)
nov. 2. 11:04
Milyen igaz🤗
16. Amaunet (válaszként erre: 15. - Bichi)
nov. 2. 10:38
A szövegből. "a ma 77 éves anyukámat"
15. Bichi (válaszként erre: 8. - Smaragdzöld 🐉)
nov. 2. 10:36
Amúgy honnan vetted ezt a születésnapot?
14. Bichi (válaszként erre: 9. - Tumbo2)
nov. 2. 10:34
Én mondjuk biztos elsüllyednék, ha anyám szülinapjára beállítanék üres kézzel, csak asztalhoz ülnék, és ennék vele a maga által főzött/sütött ételből. Ha nem akarna ő jönni hozzám, tuti felnyalábolnám, és elvinném egy étterembe...
13. tumbo2 (válaszként erre: 10. - Józsibirka)
nov. 2. 10:09
ja,egy gyúródeszkának,de jó még a régi is.
12. tumbo2 (válaszként erre: 11. - Tumbo2)
nov. 2. 10:07
bár tudom,hogy az arcom nem lesz sima,mint egy babapopsi,de az tényleg jó lenne.de itt ilyesmit nem lehet kapni.a lányomnak egy bakancs kéne,de a vejemnek mit vennék,nem iszik,lehet,hogy egy utalványt kapnak,aztán költsék amire akarják.
11. tumbo2 (válaszként erre: 10. - Józsibirka)
nov. 2. 10:03
tényleg nem kérek,bár aztán eszembe jutott valami.karácsonyra kérek egy szemcsés arclemosót.
10. Józsibirka (válaszként erre: 9. - Tumbo2)
nov. 2. 09:37

Ilyet ne mongy, hogy nemkérsz, (bár tetudod ismetünk már,,,🙂)


meg kell köszönni, szépen, és látni , hogy aki adja ő is örül!

Ez nagyon jó neki is,,,,

9. tumbo2 (válaszként erre: 8. - Smaragdzöld 🐉)
nov. 2. 09:31
mi ebben a meglepő?a gyerekek Budapestről jönnek felköszönteni.akkora kész az ebéd,a süti.mondtam,hogy én ajándékot nem kérek.
nov. 2. 08:59

Boldog születésnapot az anyukádnak! 🎂


De ugye ezzel nem azt akarod mondani, hogy ezt megelőzően az anyukád szokott sütni-főzni a saját születésnapjára?

7. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 2. 08:48

Általában nincs bajom a főzéssel,,,mégis vannak " megúszós" kaják/ sütik,,amiket lehet készíteni.

Ettől még ünnepiek ezek is, csak gyorsak egyszerűek,nem kell fáradni és konyhában tölteni órákat.

6. birebora (válaszként erre: 5. - Channa*)
nov. 2. 08:34
A fasirt jó ötlet, régen csináltam.
nov. 2. 08:31

Én is főztem, de nem rendeztem nagy főzést.

Ciki vagy sem, nálunk munka volt. A tesóm villanyt szerelt, a fiúk szigetelték a házat, így csak összedobtam fasírtot a maradék kelkáposzta főzelékhez és sütöttem pár szelet rántotthúst a rizshez.

Torta, süti nem volt.

4. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 2. 06:31

Kívánom, hogy sok-sok boldog szülinapot érjen még meg a mama erőben, egészségben.


Ügyes vagy, és bizony ebben a korban már elkel a segítség.

Majd ahogy egyre inkább belejössz, egyre rutinosabb leszel, kevésbé fogsz elfáradni. Csak így tovább. :))

nov. 2. 05:50
Ez általában így van mindenkinél.
nov. 2. 02:52

Szerintem a hétköznapi főzések sokkal fárasztóbbak, mert bele kell férjenek a napba, más munkák mellé.

Az, hogy egy szabad napon összeránt az ember egy menüt 5-7 emberre szinte pihentető főzés.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook