Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A "mai" fiatalok fórum

A "mai" fiatalok (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A "mai" fiatalok

2021. jún. 13. 06:51

Nincsen gond azzal hogy tv meg internet a gond inkább azzal van hogy, mindannyian ahelyett hogy a tudás megszerzésére használnánk, nem mi a hobbynak tekintjük ezt is, pedig manapság azok a kütyük amiket a mai fiatalok, tinik, nyomkodnak ugyanúgy egy tudásbázik mint mondjuk egy könyv, szerintem!

Illetve ami még nagy "probléma" , hogy már az 5 év korkülömbség is sok ember és ember között!

Na meg a sok feleslegek, kitalált gerjesztett pletyka...

27. birebora (válaszként erre: 5. - Fincsi5)
2020. júl. 6. 16:17
A mai fiataloknak valóban benne van a fél életük:)
26. Szegfű_ (válaszként erre: 23. - Lilibet28)
2020. júl. 6. 14:12

Az a legszörnyűbb, hogy minden korosztály, kivétel nélkül megkapta az "ezek a mai fiatalok" jelzőt, (ami gyakorlatilag egy egész korosztályt, generációt ledegradál....) mégis amint belépnek a 30as-40es éveikbe, ők maguk is nyomatják ezt a szöveget, elfeledve azt, mennyire megalázó is tud ez lenni....

Persze tisztelet a kivételnek.


Azt kellene észrevenni, hogy szr emberek mindig is voltak és lesznek is. Azért tűnik egyre gyakoribban a sok negatív eset, mert egyre több platformon tudják közvetíteni, hogy ki mit rabolt ki vagy ölt meg éppen.. Régen nem volt tv, internet stb, vagy legalábbis nem volt ennyire elterjedt, így sokkal kevesebb esetről tudták az emberek, mint most, amikor a csapból is ez folyik.


Lehet támadni, amit írtam, de ha átgondoljuk és őszinték vagyunk, azért van benne valami....

2020. jún. 18. 23:01

Az a baj nagyon kevés ilyen ember van.

Az egyik ismerősöm épp most hagyta el a pénztárcáját, az irataival együtt.

Hiába benne a cím lassan egy hete keresi a neten a megtalálót, de senki nem jelez.

Ha megtalálja alap, hogy legalább az iratokat szolgáltassa vissza, mert bizony nem egyszerű a pótlás.

24. syria (válaszként erre: 23. - Lilibet28)
2020. jún. 8. 08:00

Egyetértek. Egy kis illusztráció: 2498. bejegyzés

[link]

2020. jún. 3. 18:12

Szép történet. Szerencsés a nevelőapa, hogy így megúszta és visszakapta a dolgait.

Egyébként sosem értettem ezt a "mai" fiatalok dolgot. Mindenki aki egy kicsit is objektív az tudja, hogy semmivel sem rosszabbak, mint a régiek. Nyilván van ilyen is meg olyan is, mint minden korosztálynál. Persze értem, egy része biztos a nosztalgiából fakad, hogy "bezzeg régen" de akkor sem kéne másokat becsmérelni. Örülök a történetnek, tényleg és talán másoknak is megmutatja mennyire károsak az ilyen "mai fiatalok" típúsú szövegek.

22. andilaci (válaszként erre: 21. - Bozsu55)
2020. jún. 3. 17:11
Azt inkább hagyjuk😀
21. bozsu55 (válaszként erre: 20. - Andilaci)
2020. jún. 2. 13:51
Napsugár leírta....
20. andilaci (válaszként erre: 18. - Bozsu55)
2020. jún. 2. 12:19
Miért?
2020. máj. 30. 19:52

Én nem adtam volna oda a szomszédnak, mert nem csak jó szomszédi "viszony" létezik, hanem rossz szomszédi "iszony" is.

Az egyik ismerősünket pont a szomszédja rabolta ki!:(

18. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Andilaci)
2020. máj. 29. 16:02
Szerintem sántít a történet
17. fincsi5 (válaszként erre: 15. - Epresturmix)
2020. máj. 26. 11:40
Na ugye.:) A fél életem a szívemben, agyamban, másik fele a falaimon, fiókokban, polcokon van.:)
2020. máj. 26. 10:01

" Beért a munkahelyére és amikor pakolt le, akkor látta, a táska nincs meg, otthagyta az ülésen.


Hirtelen azt sem tudta, mit tegyen ilyen stressz alatt. Hívta Anyukámat és ő pedig mondta neki, mit tegyen. De olyan ideges volt, 70 éves már, nem tudott intézkedni."

- De fejből tudta anyukád mobil számát. Gratula!


"Így a húgom telefonált a földalatti végállomásokra, nem-e adtak le egy táskát .De hát senki sem talált semmit egyenlőre.


Benne volt a fizetése (amit pont aznap kapott kézbe, mert nem utalnak, hanem a főnök irodájában kell felvenni a pénzt), az iratok, a lakáskulcsa, egyszóval a fél élete a táskában. Nagy volt a riadalom a családban."


- Azzal kezdődött, hogy reggel beért a munkahelyére, akkor előtte kellett a fizetését megkapni, ha azt írod, hogy "aznap kapta a főnök irodájában


- Egyébként valóban vannak még tisztességes, becsületes emberek, és minél inkább meg kell valakinek dolgoznia a megélhetésért, annál inkább tudja, érzi, mit kell ilyenkor cselekedni.

15. Epresturmix (válaszként erre: 14. - Fincsi5)
2020. máj. 26. 08:30
Nyilván csak a legalapvetőbbekről beszélünk, amik minden nap kellenek.
2020. máj. 26. 08:27

Azért van élet a telefonon, laptopon túl is. Ha kell egy hivatalos papírt, a telefont kapjátok elő? Születési papír, munkahelyekről papír, szerződések, stb.? Nálunk pl. ha telefonálni kell a T-komhoz, kérik a szerződésszámot. Fiókban a papír, előveszem, beolvasom. Iskolákról papír? Telefonban van, és kinyomtatod?

De hát mindenki másképp csinálja.

13. syria (válaszként erre: 12. - Bowie)
2020. máj. 26. 08:26
Egyszerű: a főnök irodája nem a munkavégzés helyén van.
12. bowie
2020. máj. 26. 08:02
Úgy értelmeztem dolgozni ment épp és aznap kapta meg előtte a fizut, ami benne volt a táskában. Nyilván nem tartozik szorosan a sztorihoz, de miért nem a munkahelyen kapja meg a fizetést, ha már nem utalják?
11. globus (válaszként erre: 7. - Syria)
2020. máj. 25. 18:41
Jó régen találtam egy táskát, összevissza telefonálgattam, mire kiderítettem a tulajdonosát. El sem jött érte a megbeszélt időpontra, én vittem be a munkahelyére. Még nekem pittyegett, hogy nincs benne a pénztárca... valószínűleg én már akkor találtam meg, miután elhajította a tolvaj.
10. Flóra76 (válaszként erre: 5. - Fincsi5)
2020. máj. 25. 18:39
Pedig én is így vagyok vele. Életem egyik fele a táskámban, a másik a telefonomban😂
9. Epresturmix (válaszként erre: 5. - Fincsi5)
2020. máj. 25. 18:19
Nem vagyok egyáltalán felelőtlen. ;)
8. globus (válaszként erre: 4. - Epresturmix)
2020. máj. 25. 17:14

Nekem nincs...megesik, hogy otthon felejtem, ha elutazunk, semmi gond.

Na jó, a hoxázás hiányzik 🙂

7. syria (válaszként erre: 1. - Andilaci)
2020. máj. 25. 16:41

Az ilyen magatartás nem életkor, hanem erkölcsi tartás és bátorság kérdése.

2012 novemberében a fiam egy pénteki napon elhagyta valahol a tárcáját, bankkártyával, igazolványokkal, pénzzel. Vasárnap megtalálta: a postaládába volt bedobva. A történet az 1507., 1508. bejegyzésnél:

[link]

Az egyik hozzászóló írta, hogy a becsületes megtalálók azért nem tartanak igényt köszönetre, mert volt rá példa, hogy meggyanúsították: elvett a pénzből.

6. michelle.r (válaszként erre: 5. - Fincsi5)
2020. máj. 25. 15:15
Nyilván le van titkosítva, és fent van a felhőben minden adat. Ellopják a telefont, csak annyit csinál, hogy kiveszi a cloudból az eszközt, és máris törlődik róla minden használható adat.
5. fincsi5 (válaszként erre: 4. - Epresturmix)
2020. máj. 25. 14:35
Ez felelőtlenség, bármikor ellophatják, elhagyhatod.
4. Epresturmix (válaszként erre: 3. - Fincsi5)
2020. máj. 25. 12:05

Ez olyan mint amikor azt mondom, a telefonomban van a fél életem. És gyakorlatilag igen. :)

A képeim, az össze jelszavam, adatok, egyenlegeim, szinte mindent telefonról intézek. Tehát a fél életem benne van. :)

2020. máj. 25. 11:49
..fél élete az iratai, a kulcsok és a fizetése?
2. papája (válaszként erre: 1. - Andilaci)
2020. máj. 25. 09:54

Ez nagyon szép történet. Valóban jó lett volna megköszönni, azonban ez a fiatal még köszönetet sem várt. Véleményem szerint nem a "mai" fiatal a lényeg, hanem a tisztességes, becsületes ember. Ez a fiatal tette a dolgát, amit mindenkinek kellene hasonló esetben.

Sajnos voltak és lesznek is ellenpéldák és miattuk talán sérül a korosztályok megítélése - sajnos.

2020. máj. 25. 09:35
Ezt a cikket kimondottan követendő példának írtam meg, mert talán én sem gondoltam volna, hogy ilyen fiatalok, emberek léteznek...

Ugrás a teljes írásra: A "mai" fiatalok

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook