Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A liszt molyosodása, bogarasodás, kukacosodása. Mit csináltok? fórum

A liszt molyosodása, bogarasodás, kukacosodása. Mit csináltok? (tudásbázis kérdés)


1 2
11. caravell (válaszként erre: 10. - Tiduj30)
2008. jan. 12. 09:06
Nem csak,ami nyitva volt! A bogarak a zacskók ragasztószegélyére stb. teszik a petéiket és amikor a lárvák (kis kukacok, fejlődés pete,lárva báb, kifejlett rovar ha még valaki emlékszik rá)még szemmel nem is láthatók, bebújnak az apróbb réseken,később berágják magukat. Az üzletekben/raktárakban is így szaporodnak.
2008. jan. 12. 08:54
Ki kell dobni...sőt mindent ami mellette nyitva volt! És teljesen zártan kell tárolni utána az újat!
2008. jan. 12. 08:42

kidobom. bár nálam még nem fordult elő bogaras liszt, de nagymamámnál igen, épp én vettem észre.


a boltban pedig tessék szólni! illetve visszavinni!

8. Donyta (válaszként erre: 6. - Icus)
2008. jan. 12. 08:19
Ez a gond akkor! Nem szabad abban a boltban többet lisztféleséget és hüvelyeseket venned, mert ott valami hiba van. Nem megfelelően tárolják, és elszaporodik minden termékén. Máshol vásárold ezeket meg, a boltban meg szólj, hogy ez így nem oké, mert bajotok is lehet belőle! Lisztkukacos és már kifejlődött bogaras termék fertőző is lehet. Nem hiszem, hogy a gyomrotok még sütés után sem betegedne meg egy idő után.
7. Donyta (válaszként erre: 4. - Icus)
2008. jan. 12. 08:16
Ne hari, de hol veszed ezt a minőséget? Mert a boltban is lehet rossz a tárolás és a tisztaság is! Elvileg nem volna szabad ilyennek lennie.
6. Icus (válaszként erre: 5. - Donyta)
2008. jan. 12. 08:15
Az a baj, hogy a boltban megveszem a lisztet, kinyitom a zacskót és hoppá ott vannak a bogarak...:(
2008. jan. 12. 08:13
Ki kell dobni, és jól kiszellőztetni a helyiséget. Kitakarítás után csak száraz helyre szabad tenni, mert újra előfordúlhat. Semmiképpen nem használható fel az ijen élelmiszer. A bogarakról jó lenne tudni milyenek, mert ez sem mindegy. Ha esetleg zsizsik féle azt még a szemétbe sem ajánlott kidobni, mert tovább szaporodik. Égetni kell. Ha a babban és hüvelyesekben is előfordúl akkor mindent ki kell üríteni és elégetni. Ha legközelebb vásárolnál szárazbab vagy hasonló terméket, előbb fagyazd ki pár napra mindet.
4. Icus (válaszként erre: 2. - Ca52011149)
2008. jan. 12. 08:10

Húúúúú, te aztán tudsz ám sütni!!!!!:)) Ügyi vagy!!


De, nem dobálhatok ki minden lisztet, mert szinte mindegyik bogaras!!!:((

3. Icus
2008. jan. 12. 08:07

Sziasztok!!


Sokáig fehér liszet használtam, amit az anyosomtól tanultak szerint, használat előtt átszítáltam. Ilyenkor a kosz, madzag, bogár, .... bármi ami benne volt fenn akadt a szitán. Bár mostanában olyan apró bogarak vannak benne, amik nem akadnak fenn:( Ha ezt észre veszem egy mozdulattal dobom ki az egészet:((


A fehér lisztről áttértem a teljes kiőrlésűre. Ezt viszont nem lehet szitálni, mert a nagyobb darabok fenn akadnak. De, sajnos a teljes kiőrlésű, szinte állandóan bogaras!!!:((


Ti mit csináltok? Mi a tapasztalatotok?

2008. jan. 12. 08:06
kidobom a lisztet :oD
1. Icus
2008. jan. 12. 08:04
A liszt molyosodása, bogarasodás, kukacosodása. Mit csináltok?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook