Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A kutya megharapta a gyereket, a gazdi meg agyonverte a kutyát.... fórum

A kutya megharapta a gyereket, a gazdi meg agyonverte a kutyát.... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2013. ápr. 17. 00:53

Képzeljétek, a szomszédom (aki jobban ismeri) feljelentette!

Kíváncsian várjuk a fejleményeket...

76. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 74. - 9678a02221)
2013. ápr. 17. 00:50

:(((((((((((((

Nem lett volna valami más megoldás??

75. 9678a02221 (válaszként erre: 73. - Zizisicc)
2013. ápr. 17. 00:03
A szamunkra legegyszerubb megoldas az lett volna,ha egyszeruen kidobjuk vagy uj gazdat keresunk neki.De semmikeppen nem szerettuk volna megkockaztatni hogy egy esetleges uj helyen ismet megtamadjon valakit.
74. 9678a02221 (válaszként erre: 73. - Zizisicc)
2013. ápr. 16. 23:59

Igen elaltattunk egy egeszseges gyonyoru 5 honapos kutyat.28 kg volt,a 4 eves fiam 25kg.Valoszinu hogy valami idegrendszeri betegsege volt,nem ez volt az elso eset:(Eloszor betudtuk annak,hogy meg kolyok,csak jatekbol tortent,pontosan ezert vittuk treningre,majd utana magan trenere lett.A viselkedese a kisfiammal szemben megsem valtozott:(

Ha lattad volna a kezemet,vagy a kutyat,vagy a tamadas utan a kisfiam hatat tarkojat es nyakat,valoszinu nem ketelkednel.

Ha ugy gondolod hogy ez nekunk egyszeru volt akkor nagyon tevedsz.Meg ma reggel is automatikusan mentem a kamraba hogy enni adjak a kutyanak,es mikor foleszmeltem hogy nincs,csak bogtem.Hianyzik:( Hianyzik mikor megyunk haza,nincs aki elenk jon,nincs aki rank ugrik..De a kisfiam biztonsaga mindennel fontosabb,meg egy kutyanal is egy barmennyire szerettuk.

73. Zizisicc (válaszként erre: 72. - 9678a02221)
2013. ápr. 16. 23:42
Ne haragudj ..... jól értem? Elaltattatok egy makk egészséges 5 hónapos kölyökkutyát, mert "megtámadta" a kisfiadat? Nem tudom elképzelni, hogy egy kölyökkutya olyan komolyan tudjon támadni, hogy kapásból az elaltatás kerüljön szóba, kivéve talán akkor, ha vmi komoly idegrendszeri betegsége van. Tényleg nem volt más alternatíva? Persze, mondhatod, hogy humánusabb volt, mint ásóval agyon verni, de a legegyszerűbb és számotokra a legkényelmesebb megoldást választottátok ..... már ne is haragudj.
72. 9678a02221 (válaszként erre: 1. - Ee1dc9ba06)
2013. ápr. 16. 23:33

Erdekes tema,es nalunk sajnos pontosan aktualis..A napokban kellett elaltatni 5 honapos kutyusunkat,mert megtamadta a kisfiamat.

Nem jatekosan,hanem vicsorogva,morogva nekiment alig tudtam lerancigalni a gyerekrol,az en kezembe is eleg csunyan belekapott..

Mielott barki azt mondana hogy bantotta a gyerek,nem,semmi ilyen nem volt,a gyerek mellettem ult,olvastunk,a kutya a hatunk mogott aludt,egyszer csak folugrott horgott egyet es mar ugrott is a kisfiamra hatulrol.

A ferjem rohant le,megkapta a kutyat kivitte a kocsiba.A kovetkezo pillanatban pedig mar hivta is az allatorvost,es megbeszelte hogy viszi a kutyat..

Imadtuk a kutyankat,csaladtagkent kezeltuk,jott velunk mindenhova..Volt neki csapat treningje es magan trenere is.Nem tudjuk mi tortent vele miert tamadta meg a kisfiamat.

Egy kutya sajnos lehet veszelyes..Plane egy idegen helyen,uj emberek kozott..De felugyelet nelkul hagyni egy 3 eves gyereket,akar meg egy kolyok kutyaval is nagyfoku felelotlensegre vall a szulok reszerol.

Arrol nem is beszelve hogy utana agyon verni a kutyat?Egy kutya az erzo leny..A mienk is tudta hogy rosszat csinalt,mikor a ferjem elvette tolem,mar a kezemen csordogalo vert akarta nyalogatni es vinnyogott:(

En igenis feljelentem a helyedben ezt az embert-az allatkinzast buntetik.

71. e58e847666 (válaszként erre: 70. - Zizisicc)
2013. ápr. 16. 22:02
Persze, hogy nincs... :S
70. Zizisicc (válaszként erre: 66. - Pocak25)
2013. ápr. 16. 21:58

Ez nem érv, hogy már késő. Legközelebb talán a gyerekét fogja megütni, vagy a feleségét, ha elborul az agya. Az már kiderült, hogy ebben a konkrét esetben önuralomból megbukott. Most "csak" egy kutya az áldozat. Mi lesz legközelebb?

Persze, értem, vkinek tanúskodni kéne, és ez vagy a felesége, vagy vmelyik közvetlen szomszéd lehetne, aki látta is az esetet. Azt is megértem, ha nem mernek ellene vallani. De ez így akkor sincs rendjén. :oS

69. pocak25 (válaszként erre: 68. - Aquatica)
2013. ápr. 16. 21:52
Az oké,de hogy bizonyítanad be?? Nem is látta a kérdező,és már eltelt lassan 2 nap!
2013. ápr. 16. 21:47
én feljelenteném az biztos....!!!!
2013. ápr. 16. 21:46
hát az ilyen ember egy nagy paraszt, tudatlan, primitív.
2013. ápr. 16. 21:44
Még egy kérdés,hogy szerintetek ha feljelenti a kérdező a tettest,aki azóta minden bizonnyal eltűntette a bizonyítékot,hogy lehet bizonyítani ??? Biztos azt mondaná,hogy elszökött a kutya.És akkor mit tesznek?? Semmit!! A harapásra meg azt mondja,hogy játék közben odakapott a kutya.Az a helyzet,hogy nem egyszerű bizonyítani,és ez miatt senki nem szívesen járkál rendőrségre,bíróságra! Gonosz elfogadhatatlan tett volt,de vagy akkor kellett volna lépni,mert mostmár véleményem szerint késő!
65. f1e23b97ee (válaszként erre: 64. - Ee1dc9ba06)
2013. ápr. 16. 21:10

Van olyan ember, akinél, ha elszakad a cérna akkor csak úgy lehet megállítani, hogy lelövik vagy leütik, holott teljesen normális.


Ez az ember is lehet ilyen, leszállt előtte a lila köd és...

64. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 58. - Andi6020)
2013. ápr. 16. 21:03
Nem tudom, tényleg csak felületesen ismerem őket. De nem nézném (néztem) ki belőle, hogy ilyet csinál.
63. Bcicus (válaszként erre: 1. - Ee1dc9ba06)
2013. ápr. 16. 19:20
Mindenképpen fel kell jelenteni, remélem lecsukják. Eleve 3 éves gyereknek nem veszünk kutyát, pláne nem hagyjuk őket kettesben.
2013. ápr. 16. 18:08
a kutyanak kellett vola agyon csapni a gazdajat nem forditva hejjj...micsoda vilag ez
61. 5ee8b769e4 (válaszként erre: 59. - Andi6020)
2013. ápr. 16. 18:04
Nem tudom, de úgy lenne igazságos, hogy ha az emberölésnek vannak minősített esetei, akkor ennek is legyenek. Persze a jogot sem lehet a végtelenségig bonyolítani.
60. kszb (válaszként erre: 1. - Ee1dc9ba06)
2013. ápr. 16. 18:01

sötét ez az ember, mint a föld! :(

1., hogy hagyhat magára egy kisgyereket, meg egy kutyát úgy, h előtte nem szoktatja össze őket????? Nem félti a saját gyerekét??????? Az ivartalanított kutya amúgy is ösztönösen falkavezérnek próbálja magát kihozni. Hiába imádják a gyerekeket legtöbbször a kutyusok! Ha nem kölyökként veszi magához az ember, és nem együtt nőnek a gyerekkel, bizony, veszélyes lehet a gyerekekre!!!! (vagy ha a felnőtt kutya mellett soha nem volt gyerek, stb...)

2., Aki ilyet tesz bmilyen állattal, uazzal az ásóval verném addig,a míg be nem látja, h mennyire ócska ember!!!! Undorodok az ilyen magát (nem is akármilyen) emberszámba vevő mocskoktól....

Rohadjon meg! Ennyi a szimpla hozzáfűzni valóm.....

(mellesleg, aki egy kutyával, v bmilyen állattal képes ezt megtenni, az sztem a családjával szemben is hajlamos az agresszióra. Illetve más embertársával szemben is)

59. andi6020 (válaszként erre: 29. - 5ee8b769e4)
2013. ápr. 16. 17:06
Van olyan, hogy "hirtelen felindulásból elkövetett kutyaölés"?
58. andi6020 (válaszként erre: 1. - Ee1dc9ba06)
2013. ápr. 16. 17:00

Kiskorú veszélyeztetése, plusz állatkínzás.

Remélem feljelenti valaki.

Családját nem veri?

57. 6b006fc769 (válaszként erre: 1. - Ee1dc9ba06)
2013. ápr. 16. 14:58
Apuka egy felelőtlen idióta.
56. f758a7200f (válaszként erre: 1. - Ee1dc9ba06)
2013. ápr. 16. 14:43

Úristen, ez nagyon durva...


Nekünk is van kutyánk és momentán nem nagyon játszhatnak együtt a gyerekekkel, de én ezt nem úgy szoktam kivédeni, hogy megverem a kutyát, inkább, hogy mindig felügyelettel játszanak. A kutyus nagy és "szeretetből" harapná meg, meg ráugrik (már bocsánat, hogy így fejezem ki, a kutya a tesójának tartja az egyik gyereket), és mivel több mint 2x annyit nyom mint ők, egy sima futkározásnak is az a vége, hogy elkapja a bokájukat vagy csak simán "elgáncsolja" őket.


Viszont amit kicsinek csinált velem a lányom, az megfelel annak amit te meséltél, szóval huzigálta a fülét, meg az ínyét meg állandóan együtt játszottak, tényleg, akkor még lehetett, mert egy súlyban voltak. Tele is volt a lányom akkoriban a kutyus tejfogainak a nyomaival is, de elválaszthatatlanok voltak. A tejfogak meg különösen hegyesek és felsértik a bőrt, ha most így játékból harapdálja őket (meg minket is) a kutyánk, semmi, de semmi nyom nem látszik.


Sajnálom az esetet nagyon, nem a kutya hibája, hanem a szülőké, egyértelmű, nem szabad egyedül hagyni őket amikor a gyerekek ilyen kicsik. Habár a mi kutyánk azért is neheztelt régen, ha mindig ott voltam a nyakukon, nekem ugatott, mondván, hogy bízzak meg benne és nem csinál semmit a gyerekkel:)))) Ha eltávolodtam, akkor abbahagyta az ugatást, így csak titokban lestem, és tényleg képtelen lenne megmarni őket csak a nagy testével olyan esetlen, amikor felszabadultan játszanak, becsúszik egy két esik-kel...

55. szafaripók (válaszként erre: 1. - Ee1dc9ba06)
2013. ápr. 16. 14:22

Tegyél bejelentést az állatvédőrségnél!

[link]

54. Zizisicc (válaszként erre: 31. - Ee1dc9ba06)
2013. ápr. 16. 14:08

Ezt egy "kérdezős" oldalon találtam, talán érdemes utána nézni, ha szeretnél tenni vmit az ügyben.



"Itt a rendőrségen akár névtelenül is be lehet jelenteni állatkínzást:

[link]


vagy pedig a további infók:

[link]

53. Taste (válaszként erre: 49. - Pocak25)
2013. ápr. 16. 13:53
Azt hiszem, inkább kiszállok. Nem is tudom, miért szálltam be ebbe a fórumba. Azt hittem, megoldást keresünk a fórumindítónak, ez helyett rémtörténetekkel sokkoljuk a másikat.
52. gotoau
2013. ápr. 16. 13:42
Na..............úgy érzem itt most megint kiakadok,mint a tegnapi Kutyacsere topicon.................
2013. ápr. 16. 13:38
Brutális az biztos,ha tényleg megtörtént! Hihetetlen!! Na további szép napot nektek!! Sziasztok
50. spinneli (válaszként erre: 41. - Pocak25)
2013. ápr. 16. 13:35

Egy agyonveréshez olyan brutálisnak kell lenni, ami nem emberi dolog.


A te sztorid teljesen más történet, szerintem kár párhuzamot keresned.

2013. ápr. 16. 13:30
És tudod honnan tudom,hogy nem történik semmi?? A szomszédomban elő kecskéket marcangoltak a kutyák nap mint nap,a birka a hóba ellett és pusztult el a kölyöke.Igaz évekkel ezelőtt volt,és történt feljelentés,erre kijöttek figyelmeztettek a gazdát és ennyi.De ettől a kutyák ugyan úgy téptek a kecskéket,stb! Ennyit ért az egész,pedig az újság is megírta.Szörnyű dolgok ezek!
48. 090716
2013. ápr. 16. 13:25
Az ilyet kéne agyoncsapni egy lapáttal, és neki persze van kutyája is, meg gyereke is! Szééép!
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook