Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A kutya megharapta a gyereket, a gazdi meg agyonverte a kutyát.... fórum

A kutya megharapta a gyereket, a gazdi meg agyonverte a kutyát.... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2013. ápr. 17. 19:42

Persze lehetett volna ennél sokkal humánusabb megoldást is választani, de ha teszem azt az én gyerekemet harapja meg a kutya, biztos nem tartom meg, hanem beadom egy menhelyre, vagy vigye aki akarja.

Azért a gyerekem testi épségét egy kutya miatt nem kockáztatnám.


Csak zárójelben jegyzem meg, hogy régen is elpusztította a gazda azt a kutyát, aki őt vagy a családtagjait megharapta.

136. Mazsinka (válaszként erre: 131. - Spinneli)
2013. ápr. 17. 19:33
Akkor megnyugtatlak pár értelmes böffenettel: természetesen nem tartom helyénvalónak, hogy egy ember hirtelen felindulásból bárkit vagy bármit is agyonverjen, mert annak nincs rendben az idegrendszere, aki ilyet tesz, de attól még tartom a hierarchiát: ember, majd állat, történetesen a kutya.
135. f5155b5701 (válaszként erre: 1. - Ee1dc9ba06)
2013. ápr. 17. 19:29
Az hogy agyonverte a kutyát ,manapság már büntetendő állatkínzásnak számít. Ha nem volt beoltva a kutya veszettség ellen, akkor a kutya megfigyelését is lehetetlenné tette.
134. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 133. - Andi6020)
2013. ápr. 17. 19:28
Simán!
133. andi6020 (válaszként erre: 124. - A0c1361e44)
2013. ápr. 17. 19:25
Akinek úgy el tud borulni az agya, hogy agyonverjen egy kutyát, az agyonver egy embert is, ha arról van szó.
132. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 124. - A0c1361e44)
2013. ápr. 17. 19:17
Persze, hogy nem azért rakta ki a kutyát... csak tipikus esete annak, amikor a saját hibájáért mást okol valaki.
2013. ápr. 17. 18:20

Látom itt sokaknak csak sablonban megy a gondolkodás


Azt kéne eldönteni, hogy az adott történet érdekel-e valakit, vagy az előítéleteiből akar ide böfögni rém tartalmas dolgokat.

2013. ápr. 17. 18:14
129. f758a7200f (válaszként erre: 118. - Ee1dc9ba06)
2013. ápr. 17. 18:07

Hát ez az, maga a felelősségérzet a fontos. Vannak egész vad kutyák mégis családban élnek, és nem harapnak meg senkit, az a lényeg, hogy tudni kell, hogy hol a helye és nem lehet egyedül hagyni a kutyával a gyerekeket, én legalább 12 éves korig nem fogom egyedül hagyni. Hiába, mi imádjuk a mi kutyánkat de még ő sem ura saját magának, hát én nem kockáztatok. Játszhatnak, hülyéskedhetnek de csakis a szemem előtt.


A környékünkön volt évekkel ezelőtt egy eset, amikor egy 10 éves kislányt derékig "megevett, széttépett" a saját kutyájuk, egy sima németjuhász, nem dobi vagy ilyenek, és évek óta játszótársak voltak. A kutyának kiskölykei voltak, nem hiszem, hogy egy 10 éves gyerek csinál még hülyeségeket, mindenesetre valamit csak csinált, és beindított az állatban egy reakciót, aki szétmarcangolta, és oké, lehet, hogy nem tudhatták előre, fogalmam sincs, de a szülők a mai napig nem tudnak napirendre térni, a kislányt elvesztették, a kutyát elaltatták, hát nem tudom, lehet, hogy meg lehetett volna előzni

128. a0c1361e44 (válaszként erre: 126. - Mazsinka)
2013. ápr. 17. 17:28
Valószínű, hogy az ilyenek fröcsögnek itt az apukára. Én ezt elfogadom, tegye ezt, de nehogy már baj legyen, hogy valakinek az ember a fontosabb.
127. a0c1361e44 (válaszként erre: 122. - Bd5e718401)
2013. ápr. 17. 17:26

Itt a hoxán előfordult már, hogy gyerek verekedésre azt ajánlották, hogy verjék agyon a másik gyereket. Ott ez volt a szimpi. Persze én ezt nem díjaztam, ezért rossz is voltam.


Ja, és az Olaszliszkai tanár agyonveréssel nagyon nem értek egyet.

126. Mazsinka (válaszként erre: 85. - A0c1361e44)
2013. ápr. 17. 17:25
Vannak olyanok, akik, ha látnak egy kutyát és egy embert sérülten feküdni az úton, előbb a kutyához mennének oda, él-e még szegény.
125. a0c1361e44 (válaszként erre: 120. - Taste)
2013. ápr. 17. 17:24

Azt hiszem nem személyeskedtem és te se tedd!

Az IQ szintekről beszélhetünk, ha tudod egyáltalán, hogy mi az...


Miért gondolod, hogy te szimpatikus vagy bárkinek? És számít, hogy ki kinek szimpi?

Engem nem érdekel, hogy az vagyok valakinek vagy sem. Nem azért járok ide, hogy barátokat szerezzek, mert nekem van a valóvilágban.

124. a0c1361e44 (válaszként erre: 118. - Ee1dc9ba06)
2013. ápr. 17. 17:19

Persze értelek én, azt is értem, hogy nem hagyjuk egyedül, mert én sem tenném, de ők megtették és az apa azt tette, amit tudott. Sajnálom, de én nem tudom elítélni azért az apát, mert ezt tette.


EZ az apa nem azért rakta ki a gyereket, mert azt akarta, hogy a kutya széttépje...

2013. ápr. 17. 16:38
nekem gyermekem is van, kutyám is van. Próbáltuk a gyereket a kutyával összeszokatni, játszanak együtt, a kutya szeme előtt nő fel a gyerek, és fordítva is igaz. Viszont kettesben soha nem hagyom őket szinte egy pillanatra sem, mert a kutya is érző lény, fájhat a foga...stb, és olyankor ne adj' isten, de mégis csinálhat(na) kiszámíthatatlan dolgokat. Az eset elképesztő.
2013. ápr. 17. 16:35
Kíváncsi lennék, mit szólnának azok, akik szerint dühében egy ember agyonverhet egy kutyát, ha egy másik gyereket vert volna agyon az apuka, mert az bántotta az ő gyerekét.
121. Taste (válaszként erre: 120. - Taste)
2013. ápr. 17. 16:28
Mármint kék írisz
120. Taste (válaszként erre: 118. - Ee1dc9ba06)
2013. ápr. 17. 16:26
Hatalmas nagy inteligenciáról tett tanúbizonyságot ez a nő a roppant szimpatikus hozzászólásaival....
119. f1e23b97ee (válaszként erre: 118. - Ee1dc9ba06)
2013. ápr. 17. 16:25

Én sem húznám rá apukára teljesen a vizes lepedőt. Nagyon szeretem a kutyát, de számomra még mindig első az ember.


Anyuéknak volt egy kutyájuk és van három unoka. Ha az a kutya megunta, hogy nyüstölték a gyerekek, elhúzódott, de véletlenül sem harapott.


Ettől függetlenül nem viszek oda egy ismeretlen felnőtt kutyát a gyerekem mellé az biztos.

118. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 82. - A0c1361e44)
2013. ápr. 17. 16:20

De irisz, ők vitték oda a kutyát, ők hagyták vele egyedül! Egy idegen kutyát, aki nem ismerte a gyereket, nem fogadta el, mint "gazdit". A kutyáknak is van egy toleranciaküszöbe gondolom...

Korábban írtam, hogy a 8,5 éves cicámmal se hagyom magára a kisfiamat, pedig igen békés természetű macska.

Itt abszolút a szülők hibáztak, és én apukának (az állatkínzásért jogosan kirótt büntetése mellé, melyet remélhetőleg megkap) kiosztanék még két nagyon nagy pofont is.

A gyerek veszélyeztetése pedig egyértelmű, apuka veszélyeztette a gyereket, nem a kutya...

117. 9678a02221 (válaszként erre: 113. - Spinneli)
2013. ápr. 17. 13:41

Ezzel abszolut egyet ertek,es le is irtam a velemenyemet..Melysegesen elitelem azt az embert aki kepes egy kutyat bantani.

Zarojelben tennem hozza,hogy amikor a ferjem meglatta a verzo kezemet,(a kutya nyakan ahogyan tartottam a feher szot tiszta ver lett) a vicsorgo kutyankat,a foldon fekvo siro kiabalo kisfiamat,a zokogo kislanyunkat halalra valt remult arccal,szoval az o arcan sem az 'ejnye bejnye' kifejezes volt..Megragadta a kutyat es szo nelkul vitte ki a kocsiba.Bantani nem bantotta,egy szot nem szolt..

Lehetseges hogy apuka pont azt a pillanatot kapta el amikor a kutya belemart a kisfiaba es elszallt az agya:(

Nem helyes amit tett,es nem is mentsegkent irom.De nem ismerhetjuk a teljes tortenetet.

116. 4cc4ca78c9 (válaszként erre: 92. - A0c1361e44)
2013. ápr. 17. 13:40

Egyszerűen nem hiszem el, hogy a mai világban így kéne elaltatni bármilyen állatot is, mikor az én macskámat 23 éve altatták, de ő elaludt, nem ilyen horrorisztikus, szadista módszerrel szenderült jobb létre.

Legközelebb ha úgy adódik, nézd meg hova viszed az állatot, akit szeretsz, és még ilyet sem hallottam, hogy kötelező lenne végignézni egy gazdának kedvence haláltusáját, nekem sem volt kötelező, apukám volt vele helyettem, én nem tudtam, csak ott vártam a váróban, hogy vége legyen, és még utoljára átsimogassam a bundáját.

2013. ápr. 17. 13:35

Jesszus!

Elolvastam mi történt, és meg vagyok döbbenve.

Mindenképp az apa a felelős, mert magára hagyta a gyerekét egy olyan kutyával, akinek a viselkedését még nem ismerte. Nem hagyom a gyerekemet egyedül egy kutyával sem, pont azért, mert nem lehet tudni a kutya a gyerek adott viselkedésére hogyan reagál.

Utána fogta és agyonverte a kutyát, ahelyett, hogy orvoshoz vitte volna a gyerekét, majd kutya agyonverése helyett lekevert volna saját magának egy rohadt nagy pofont azért, mert akkora barom, mint amilyen.

Sajnos az emberi butaság határtalan, és nem lehet elvárni mindenkitől, hogy értelmesen viselkedjen, ha nincs hozzá kellő inteligenciája.

Sasjnálatos eset, felesleges lenne írni, hogy van módszer kezelhetetlen kutyák kezelésére is, mert nem mindenkit érdekel a módszer.

114. Taste
2013. ápr. 17. 13:10
Az eszem megáll, h vannak olyan emberek, akiket nemhogy nem botránkoztat meg ez a sztori/az ilyen jellegű sztori, még helyesli is és engem nyugtatgat. :) (cinikus mosolyjel)
113. spinneli (válaszként erre: 102. - 9678a02221)
2013. ápr. 17. 13:02

Ez így is működik, az örökbeadható kutyák közül is elsősorban azt vizsgálják, hogy emberre veszélyes-e, ha igen, nincs más el kell altatni.


Én azt gondolom nem is az a kérdés itt, hogy egy emberre támadó, agresszív kutyát el kell-e altatni, hanem az, hogy az agyonverés, mint halálmód jogos-e.


Azért gondoljunk bele, hogy milyen eltorzult lelkivilágú ember az, aki agyonver egy élőlényt, aki nem éppen marcangolta a gyerekét, hanem odakapott.

112. pocak25 (válaszként erre: 111. - Taste)
2013. ápr. 17. 12:59
Látom ideges vagy!! Nyugi!! Véleményem leírva,olvass vissza!! További szép napot!!
111. Taste (válaszként erre: 110. - Pocak25)
2013. ápr. 17. 12:52
Arról van szó te nagyok okos, h amíg a gyereket anyu bevitte a kórházba, addig apu agyonütötte a kutyát! Engem az nem érdekel, h te is agyonvernéd -e kutyádat, ha megharapja a gyereket. Konkrét szituról volt szó, nem rólad. És akkor még válaszolj szépen erre is és biggyessz oda 56 smile -t a mondókád után, mert az nagyon laza egy ilyen témájú fórumban! Jesszus!
110. pocak25
2013. ápr. 17. 12:42
Te vagy az értetlen!! :)))
109. Taste (válaszként erre: 108. - Pocak25)
2013. ápr. 17. 12:40
Kérlek kímélj meg engem is, magadat is attól, h tovább értetlenkedsz és kötekszel.
108. pocak25
2013. ápr. 17. 12:14
Az en értekrendem szerint a szadista máshol kezdődik,nem ott ahol a szülő védelmez egy gyereket! És ha ott lett volna az apa?? Kutya támad,mit csináljon?? Paskolja pofán?? Nem szabad kutyuska?? Van kutyám nem ütöm verem,szeretem ,gondozom,de a gyerekem az első!! Neked biztos nincs gyereked! Én átéltem a támadást!!
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook