Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A kövér szó nem egyenlő az undorítóval fórum

A kövér szó nem egyenlő az undorítóval (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A kövér szó nem egyenlő az undorítóval

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
19. nephylin000 (válaszként erre: 15. - 8285925b39)
2011. jan. 2. 12:02

Ezzel 100000% egyet értek....



Úgy látom sokan félre értelmezték a cikket, de túl szép is lenne, ha mindenki megértené....

18. 7a382c9841 (válaszként erre: 9. - Binky)
2011. jan. 2. 12:01

Csak egy rövid gondolat. Mi az hogy normális BMI?


Annyi mindentől függ az ember súlya, és kinézete.


Én is voltam 56 kiló és voltam 85 kiló is.


Ha a testmagasságomhoz nézem a BMI-t: 54 kilónak kellene lennem. Tudod hogy néznék ki?

Azonnal kórházba küldenének anorexiával!

17. Evawitch (válaszként erre: 7. - F2ee98befc)
2011. jan. 2. 12:01
Van egy ismerősöm, akinek hormon bajai vannak és 2 év alatt hízott 30 kg-ot. Először azt hittem, hogy fogamzásgátlótól, de nem. Régen sem volt gebe, de most nagyon el van hízva, pedig nem zabál. Húgom osztálytársa volt és soha senki nem látta enni a suliban sem és máskor sem, pedig régen sokat voltak együtt sulin kívül is. Mondta ő is, hogy alig eszik és ha megkínálják, nem fogadja el. Egyszer eljöttünk hozzám és éhes voltam, csináltam neki is szendvicset és mondtam neki, hogy ezt meg kell ennie, alig akart elfogadni. Mindig elmeséli, ha kérdem, hogy mit evett aznap és az egyenlő a nullával. Mesélte, hogy egyszer 3 napig nem evett. Dokihoz jár, talán kap valami gyógyszert, mert ez nem normális elhízás. Más mellékhatása is van a betegségének, de ebben a fórumban ez a megemlíteni való. Még csak 21 éves...
16. nephylin000 (válaszként erre: 11. - Hause**)
2011. jan. 2. 11:59

Azt azért nem érzem, hogy igénytelen lennék, kikérem magamnak....


Abban igazad van, hogy ez a súly nem egészséges....

ebben 100% egyet értek....


De nem akarok görcsösen ragaszkodni ahhoz, hogy az életcélom a fogyókúra legyen...


Erről írtam többek között...

15. 8285925b39 (válaszként erre: 14. - Nephylin000)
2011. jan. 2. 11:59
... nem elég hozzá a fogyás... nem baj, hogy jó kis izmos láb is kandikál ki a rövid szoknyából, tehát mozgás-mozgás... :))
14. nephylin000 (válaszként erre: 9. - 8f93a64f70)
2011. jan. 2. 11:57

hm... ténylegesen nem tudok neked válaszolni... Talán, mert annyi voltam lánykoromba.... talán mert érdekel a rövid szoknya....


egy biztos, senki kedvéért....

Igazán nem tudom Neked megmondani

13. Jellina (válaszként erre: 11. - Hause**)
2011. jan. 2. 11:56

No, ez így helyes.

Tökéletesen megfogalmaztad.

2011. jan. 2. 11:56

... elolvastam a cikket.... a hozzászólásokat is. Szerintem kicsit túl van spirálozva ez a dolog. Hol írták, hogy a kövér = undorító... vagy egyáltalán kinek a nézete ez? A normális való világban együtt élünk, együtt dolgozunk mindenféle testalkatú emberekkel, alacsonyakkal, magasakkal, soványakkal, kövérekkel, szerintem a kövérségre sincs több reagálás, mint pl. rendesen elszúrt frizurára, vagy a lukas harisnyára...(legalábbis én nem hallottam, bocs ha mégis több)

Voltam mindkét oldalon.... amiért végülis teszek a mai formámért, az nem a derékbőség, hanem az energia... a lendület, ami így, ezzel az életmóddal összehasonlíthatlanul nagyobb, mint előzőleg volt. :)

11. Jellina (válaszként erre: 3. - 454db8ee37)
2011. jan. 2. 11:56
Én a 172/70 kilómmal is anno a kövérek táborába tartoztam....most a 172/78-al meg pláne....
2011. jan. 2. 11:51

Elolvastam a cikket, tetszett és mikor megláttam, hogy Te vagy az, nagyon megörültem! Régen nem olvastam Rólad!

Az igényesség és az ápoltság nem a kilók számától függ, bár fogyni mindig-mindig jó:)

9. 8f93a64f70 (válaszként erre: 6. - Nephylin000)
2011. jan. 2. 11:51
De ha jól érzed magad miért akarsz 85-kg lenni?
8. nephylin000 (válaszként erre: 10. - DiamondBunny)
2011. jan. 2. 11:51

Talán inkább kihívásnak fogom már fel, s nem annak, hogy valakinek megfeleljek. "ismersz" sz******m le az általánosításokat.


Miniszoknya: sosem hordtam, de szeretnék... olyan combközépig valót....



Én inkább annak adok hangot, hogy nem szabad, hogy ez uralkodjon el az ember életén, hogy csak erről szóljon...


Nem ennek kell lennie a vezér gondolatnak, hanem inkább annak, hogy éljük meg az életünket BOLDOGAN!!!!

7. f2ee98befc (válaszként erre: 5. - Emagdi)
2011. jan. 2. 11:50

nem tudom, hogy mi az az étel függés, de tudom, hogy mi az évekig kapott hormonkezelés, és a pajzsmirigy alúlműködés.

nem csak az ételtől lehet valaki kövér, de az embereknek az van a fejükben, ha kövér embert látnak, akkor az biztosan egész nap zabál.

2011. jan. 2. 11:49

Szóval köszönöm mindenkinek az eddigi hozzászólásaimat.


Van aki megértette a cikk lényegét, s van aki nem, vagy talán nem akarja.


A 110ről a cikk írása óta, kicsit lejjebb ment, mert akartam is...


Mint írtam sosem voltam vékony, s szerintem nádszál sosem leszek.


A cikk lényege számomra, mint ahogy leírtam, nem a fogyásról szól, inkább arról, hogy sajnos általánosítva vannak a kövér/ebb telt/ebb emberek, s ez nem jó

5. nephylin000 (válaszként erre: 4. - 8f93a64f70)
2011. jan. 2. 11:47

Szerintem nem is írtam, hogy betegesen lefogytam.


Nagyon messze vagyok még én attól

2011. jan. 2. 11:42
Minden kövér nőben ott lakik egy szép nő csak a zsírpárnák eltakarják. 110kg-t nem nevezné beteges lefogyásnak.
2011. jan. 2. 11:41

Én ugyan nem tartozom a kövérek táborába (165/72)csak a kissé túlsúlyosak közé, de teljesen egyetértek a cikkedben írtakkal. Egy valamire kell nagyon figyelned: és ez az egészséged, a rejtett betegségek, amit az orvosok szerint a túlsúly okoz. Engem az ettől való félelem tart vissza attól, hogy tovább hízzak.Voltam már 10-zel több, de akkor alig bírtam felmenni a dombtetőn,úgy lihegtem, stb..

Van a rokonságomban is nagyon túlsúlyos, akit imádunk, aranyos, kedves, rengeteg baráttal, és jól érzi magát a bőrében szemmel láthatólag.És van ismerősöm, aki kifejezetten szép arcú, barátságos, és.. plussize modell!!

2011. jan. 2. 11:12
Igazad van az ember a lenyeg,az hogy belul mi lakozik.A sz....t is lehet mutatosan csomagolni.En is tartoztam mar mindket taborban,most se idealis a sulyom de megteszek mindent hogy legalabb ennyi maradjon es ne gyarapodjon.Sok boldogsagot az Uj evben.vera.
2011. jan. 2. 11:07
Én azért szeretnék visszafogyni 49-50 Kg-ra, mert akkor nekem kényelmesebb volt. Más véleménye egyáltalán nem tud érdekelni, mert mondják páran, hogy így pont jó vagyok, ne fogyjak. Nekik jó, nekem nem. Pár hónap alatt híztam majdnem 10 kg-ot, mert zabáltam. Hamar hízok és nem mindegy, mit eszek. Nekem főleg nem, mert nem lakok jól akármilyen kajától. Gyümölcstől meg ilyesmiktől csak megéhezek és idegbeteg leszek, ha nem étkezhetek normálisan, jól bekajálva. El fogok járni ismét edzőterembe, ott sikerült is alkotnom magammal valamit. :) Az evést is átszabtam, akkor a nagyobb darab emberek legebéztek, hogy ronda gebe lettem, de nem voltam az, csak hozzájuk képest. 158 cm vagyok és azért is gebéznek le, mert alacsony vagyok. Ezt már tapasztaltam másokon is.
Neked sok sikert a fogyáshoz! Ha Te jól érzed magad, akárhány kilósan is, tojd le mások véleményét, én is ezt teszem!

Ugrás a teljes írásra: A kövér szó nem egyenlő az undorítóval
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook