Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A kisfiam két és fél éves, rettentően rossz evő.Tudnátok valami tanácsot adni, esetleg étvágyjavítót ajánlani? fórum

A kisfiam két és fél éves, rettentően rossz evő.Tudnátok valami tanácsot adni, esetleg étvágyjavítót ajánlani? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. jan. 13. 16:55

Szia.az én 19honapos kislányom is elég rossz evő.Egyik nap alig akar valamit enni másnap meg eszik rendesen.Nyáron a nagyiméknál Pesten irt fel egy háziorvos Homeopátiás étvágynővelőt mert akkor szinte semmit nem evett (egyszerre 4 őrlő foga jött).Én azota is adok neki ez egy pici bogyo vizben kell feloldani naponta 1-et kap.Néha szüneteltetem mondjuk ha beteg.És javitott az étvágyán(Pl:Ma is evett egy csomo pörit ebédkor)

Igaz igy is van olyan nap hogy nem akar enni vagyis csak olyat ami a fogára való(túrókrém,joghurt)

2009. jan. 13. 16:55
Nálunk is ez a gond.Egész nap alig eszik valamit,ha igen az is csak vajas kenyér,kifli,üres tészta,főtt krumpli,rizs magába.Meg reggelire tej vagy kakaó.Régebben adtam neki a cebion multit,talán attól jobban evett egy kicsit.De mostanában...Bezzeg a nasi az jöhetne minden mennyiségben.Ezzel csak az a baj hogy én tiltom neki,erre jön anyósom a mindenféle túró rudival,tejszelettel,csokival,üdítővel:(
2009. jan. 13. 16:53
Nekem is rossz evő kisfiam. Ő 2 éves lesz márciusban, és ma mérték a súlyát, ami 9770. Anyuci 2009 a te kisfiad hány kiló?
4. berdor (válaszként erre: 1. - Anyuci2009)
2009. jan. 13. 16:36

Szia!


Csak tapasztalatot tudok írni:

a kisebbik lányomra sokan a családból ráfogták, hogy rosszevő én ezt otthon nem tapasztaltam, meg az oviban sem volt vele gond. igaz kevesebbet evett a korosztályánál, de ez még nem jelenthet problémát.érdekes módon az egyik nagyszülőnél mindent megevett, a másiknál viszont állítólag "csak túrórudit, joghurtot, kekszet és sima (!) tésztát hajlandó enni" mint kiderült a gyerek pontosan tudta, hogy ezek mindig megtalálhatóak, így mindig visszautasított minden mást és várta, hogy előbb-utóbb felajánlják a fentieket. A másik nagyszülőnél az volt az ebéd ami volt, (természetesen vannak neki is kivételek, amiket soha nem evett meg pl. a máj, gomba ezeket nem erőltette senki) de nem ajánlottak fel alternatívákat. Ott mindent megevett a gyerek. Otthon szintén hasonló a helyzet.

Ezt csak azért írtam le, mert sokszor a szülő az aki, a legjobbat szeretné a gyereknek és közben beleesik abba a hibába, hogy már a gyerek fogja irányítani. ez egy olyan gyereknél, aki amúgy is keveset eszik külön probléma. én száműztem a gyümölcsleveket a túró rudit és két étkezés között szigorúan csak gyümölcs vagy zöldség van. persze minden gyerek más, ezért mindenkinek magának kell rájönni :)

viszont az jó, hogy nincsen semmi baja az orvos szerint!!!

2009. jan. 13. 15:05

Sajnos ez gyerek-tipus, nem biztos hogy változik.

Nekem a fiam nagyon válogatós, kb. 10-12 féle ételt eszik meg és abból sem sokat, 5 éves lesz és 15,5 kg.

Egy időben a Béres csepp vagy a Flavon Kid lekvár javított valamit a dolgon.

Nekem az jött be, hogy próbálom úgy adni, hogy minden nap minden tápanyagból egyen, ha keveset is, és ezt tudatosítom magamban, hogy ne aggódjak.

pl.

R: 1 bögre kakaó (vagy egy marék Cini Minis)

T: negyed alma

E: sajtos tészta

U: mandarin

V: egy virsli (vagy fél üres kifli 1 szelet sajt)


Nem könnyű, hogy semmiféle főzeléket, zöldséget nem eszik meg. Illetve egy mód ahogy megeszi a répát, levesben. Gyümölcs közül pedig csak alma, banán, madarin. Így ezekből kell vitaminhoz juttatni, ez van.

2009. jan. 13. 14:57

szia. én is hasonlókkal küzködök :(((((

van mikor egész napra egy virslit tudok csak beleeröltetni..

2009. jan. 13. 14:54
A kisfiam két és fél éves,rettentően rossz evő.Sokféle étvágyjavítót kipróbáltunk már,ki is vizsgáltattuk,a gyermekovos szerint semmi baja,eszik annyit,amennyi neki elég,de szerintem nem.Tudnátok valami jó étvágyjavítót ajánlani,esetleg valami jó tanács?Várom a hozzászólásokat!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook