Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A kisfiam 2 éves múlt és egyáltalán nem beszél fórum

A kisfiam 2 éves múlt és egyáltalán nem beszél (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
17. egypt (válaszként erre: 11. - Dagimanó)
2012. szept. 1. 22:22
Szerintem kétévesen a "baba" és a "mem" (=nem) volt az össz. szókincse.:) Most már be nem áll a szája így lassan ötévesen...:))
16. homern (válaszként erre: 10. - Dagimanó)
2012. szept. 1. 22:21
2 éves már elmúlt az biztos
15. homern (válaszként erre: 8. - Dagimanó)
2012. szept. 1. 22:21

ilyeneket az enyém sem mond :) (vagyis az apa és papa az megvan) viszont mondja azt,hogy tűzoltó autó,kuka autó! így,rendesen,bármilyen idegen ember számára is tisztán érthető...nem tudom...néha már azt hiszem hogy szórakozik velünk és direkt nem beszél :D (viccelek persze)

baba,kérem,gyere...sohasem mondott hasonlót sem.

14. Dagimanó (válaszként erre: 12. - Beatav)
2012. szept. 1. 22:20
Mi történt? A védőnő azt mondta, hogy nem gond, a háziorvos meglepődve mondta, hogy még minid nem beszél? De nem mondott semmit.
13. Dagimanó (válaszként erre: 7. - Egypt)
2012. szept. 1. 22:19
Szerintem nincs más, mert a mozgással nincs gond,játszik sokat, 9 darabos puzzle-t rak, szerintem minden másban ugyan olyan, mint a kortársai.
12. beatav (válaszként erre: 8. - Dagimanó)
2012. szept. 1. 22:18

Ha már aggódsz akkor kérdezz utánna a gyermekorvosnál, te tudod felmérni a helyzetet.

Én máig bánom,hogy mások "jótanácsára" hallgattam!

11. Dagimanó (válaszként erre: 3. - Egypt)
2012. szept. 1. 22:18
Ez megnyugtat, hogy van ilyen:-) És miket mondogatott először?
10. Dagimanó (válaszként erre: 5. - Homern)
2012. szept. 1. 22:17

Mi ugyan így voltunk,10 hónaposan már felment az emeletre, 8 hónaposan felmászott a székre stb...

Az első szavait mikor kezdte mondani?

9. egypt (válaszként erre: 8. - Dagimanó)
2012. szept. 1. 22:16
A lányok hamarabb elkezdenek beszélni. Fiúknál a megkésett beszédfejlődést fél évvel későbbtől számítják, ha jól emlékszem, 2,5 év. Eddig kell elkezdeni szavakat mondogatni.
2012. szept. 1. 22:15
A barátnőm kislánya 2 évesen már vagy 20 mondókát mondott, én nem ezt várom, csak kicsit aggódom, hogy "alap" szavakat sem mond: apa,anya,papa,baba,kérem,nem,gyere,iszi...
2012. szept. 1. 22:15
Ennyi idősen nem foglalkoznának még vele, ha semmi más probléma nincs vele. (Anyósom logopédus.)
6. andi6020 (válaszként erre: 2. - Molyka)
2012. szept. 1. 22:14
:DD
5. homern (válaszként erre: 1. - Dagimanó)
2012. szept. 1. 22:14

szia!

2,5 éves koráig nem nagyon fognak semmit sem kezdeni a dologgal.estleg a beszédindító tornának nézz utána (nem szó szerint beszédindító,az idegrendszeri kapcsolatok fejlődését segíti elő,ezáltal ezt is). az én fiam 31 hónapos,nem olyan sok szót mond ő sem,mozgásfejlődése szintén nagyon gyors volt,7. hónapos korára már túl volt a mászáson és a bútorok mellett 1 kézzel kapaszkodva magabiztosan sétált,pedig soha sem segítettük semmi ilyesmiben.

2012. szept. 1. 22:14
Azért nem árt odafigyelni!
2012. szept. 1. 22:12
Még nem kell beszélnie, nincs elkésve. Ha később sem fog, akkor érdemes szakemberhez fordulni, de egyelőre még ráértek, ha semmi más probléma nincs vele. Az enyém 2,5 évesen kezdett el beszélni, kétévesen ő talán még ennyit sem mondott.
2012. szept. 1. 22:11
Joga van hallgatni. Vekerdy. :)))
2012. szept. 1. 22:10
A kisfiam augusztusban múlt 2 éves és egyáltalán nem beszél. Az egyetlen "valódi" szó amit mond az a mama. Ezen kívül még azt mondja, hogy vá-vá ez a kutyus, dájdá ez a traktor és a mámmá, ha éhes.Kicsit már kezdek aggódni, mert ez valóban nagyon kevés. Most hétfőn kezdte a bölcsit, ahol 80 gyerek van és rajta kívül csak 1 olyan van, aki ennyi idős és nem beszél. Kíváncsi lennék tapasztalatokra, véleményekre, hogy orvoshoz kellene-e már fordulni, vagy várjak még. A hallásával biztosan nincs gond, mert mindent megért amit mondok neki. Járni rendkívül korán 9,5 hónaposan már megtanult és szinte azonnal magabiztosan közlekedett. Már lassan 1 hónapja bicajozik pótkerekes bicajjal, tehát a mozgásfejlődése szerintem elég gyors.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook