Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A kisfiam 2 éves múlt és egyáltalán nem beszél fórum

A kisfiam 2 éves múlt és egyáltalán nem beszél (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
47. egypt (válaszként erre: 39. - Beatav)
2012. szept. 1. 22:56
Nem fognak vele foglalkozni, mivel még bőven benne van a normál határidőben.
46. simple (válaszként erre: 1. - Dagimanó)
2012. szept. 1. 22:54
Sógorom fia 3 éves koráig koráig nem beszélt, vitték orvostól orvosig. Aztán megszólalt, azóta viszont be nem áll a szája, de komolyan, biztos próbálja bepótolni a 3 év kimaradást. De megértelek hogy aggódsz, én is aggódnék. Mert látom azt is hogy más gyerekek már egy évesen is járnak, beszélnek, testvérem lánya két évesen már összetett mondatokban beszélt,és szépen, nem halandzsázva.
45. egypt (válaszként erre: 25. - Buhu bahu)
2012. szept. 1. 22:53
A többnyelvű gyerekek eleve később kezdenek beszélni, ez abszolút normális. Viszont én nem hagynám disney chanellt nézni, semmi szüksége sincs egy ekkora gyereknek tévére, csak hátráltatja a beszédfejlődést is meg egyéb káros hatásai is lehetnek.
44. viva70
2012. szept. 1. 22:53
Az én lányom sem sok szót mondott 2 évesen még. Sőt, amikor 3 évesen elkezdte az óvodát sem volt még tökéletes a beszéde. Igazából csak öt éves korára lett minden oké, mert pösze volt sokáig. Logopédushoz is hordtuk. Hét évesen kezdte az iskolát, mivel év vesztes volt. Soha nem voltak tanulási gondjai. Jelenleg egyetemre jár...
43. Pan Dóra (válaszként erre: 38. - Titánia83)
2012. szept. 1. 22:53
Ez egy szakállas vicc, gyerekkoromban hallottam először... 40 éve :S
42. homern (válaszként erre: 23. - Dagimanó)
2012. szept. 1. 22:53
ezt a tornát íram,google-ben meg tudod keresni van-e a közeletekben aki foglalkozik vele :)
41. egypt (válaszként erre: 24. - 98be58747b)
2012. szept. 1. 22:51
De lehet. Mint írtam, hivatalosan is fél év az eltérés a megkésett beszédfejlődés tekintetében. Ettől még nyilván vannak egyéni különbségek is, de a fiúk általában később kezdenek el beszélni, mint a lányok.
40. Dagimanó (válaszként erre: 35. - Birgi74)
2012. szept. 1. 22:50
Az én kisfiam is Márk és az én férjem is 2,5 évesen kezdett beszélni:-)
39. beatav (válaszként erre: 32. - Dagimanó)
2012. szept. 1. 22:49

Sajnos mi is így gondoltuk és elhittük a "köritéseit", hogy nem akar ezt vagy azt ,direkt nem mondja... nem akarja meghallani, válaszolni.+ a jótanácsok és most így állunk.Kiderült súlyos probléma!

Én a saját tapasztalatomból csak azt tanácsolom inkább figyeld és járj utánna a lehetőségeknek a saját megnyugvásodra,minthogy már ne tudj segíteni.

Ha kérdésed van privát szivesen válaszolok.

2012. szept. 1. 22:49

A barátnőm logopédus, és ő mondta, hogy a passzív szókincsük nagyon nagy, tehát gyűjtik ők a tudást, csak még nem tudják/akarják használni. Én is a 3. évet hallottam, hogy addig nem gond, ha nem beszél. Viszont előfordul, hogy akkor meg tényleg egész mondatokban fog megszólalni.


Ismerősünk példája: gyerek közel 3 éves volt. És egy szót nem mondott. Egyik reggel valamiért az anyukájának már nem volt ideje megmelegíteni a tejet, amit a gyerek elé tett.

GYEREK: Anya, ez a tej hideg!

Anya: :OOOOO Kisfiam, Te tudsz beszélni? És miért nem szóltál eddig?

GYEREK: mert eddig mindig meleg volt!


Ez megtörtént! :)))

2012. szept. 1. 22:47
most olvasom, h a korai mozgas... igen, tesom kisfia is mar 10 honaposan ment. 7 honaposan kapaszkodott fel, maszas csak par hetig volt, aztan 9-10 honaposan mar rendesen ment segitseg nelkul. lehet, h nala is ezzel lehet osszefuggesben?
36. Pan Dóra (válaszként erre: 31. - Dagimanó)
2012. szept. 1. 22:47

Én a helyeben felkeresném a korai fejlesztési központot, ahol szakemberek meg tudják állapítani, hogy lustaságból nem beszél-e, vagy van valami problémája.

Az ismeretségi körömben több olyan gyerek volt, aki 2 évesen nem beszélt, bár később ugyan mindenféle külső beavatkozás nélkül megtanult, de ezek közül csak 1 olyan volt, aki nem lett tanulási problémás :(

2012. szept. 1. 22:45
szia nem olvastam vissza, de a tesom kisfia januarban volt ketto, es ok nagyon utananeztek, mert a mark meg egesz eddig csak nehany szot utanzott, de tenyleg csak nehanyat... harom eves korig semmi gond. amugy o most kb 3 honapja kezdte a bolcsit es azota egyre tobb szot fromal. amugy meg hhetetlenul jol elkommunikal szavak nelkul is, az o sajat rendszerevel, es mivel mindenki megerti, h mit akar mondani, gondolom, nem volt rakenyszerulve. mindig azon viccelodunk, h mark majd egybol hosszu osszetett mondatokat fog mondani, es kristalytisztan, azert nem akar addig beszelni, mert meg nem tokeletes :) a ferjem is ket es fel eves volt ,amikor beszelni kezdett, szoval ne aggodj szerintem.
2012. szept. 1. 22:43
Több fórumban is olvashatsz róla. Bizony elég sok gyermek van így. Az én unokám 3 évesen kezdett el beszélni, miután óvodába került.
33. d6fd5940b1 (válaszként erre: 8. - Dagimanó)
2012. szept. 1. 22:42

Nekem 1 nővér mondta a gyermekosztályon,mikor az akkor másfél éves gyerekemről beszéltünk, hogy az ő egyik gyerkőce 2 és fél évesen szólalt meg először,addig 1 mukkot sem..

ha ő nem aggódott,neked sem kell :))

32. Dagimanó (válaszként erre: 30. - Beatav)
2012. szept. 1. 22:41
Igen, lehet,hogy érdemes lenne utána nézni.Szerintem beszélek a védőnővel, hogy mit tud róla.Nem gondolom, hogy nagyon el lenne késve, de azért nem is átlagos, hogy 2 évesen nem beszélnek. Többen is írták, hogy van rá példa, úgyhogy ez kicsit megnyugtat, de azért utána fogok kicsit nézni. Lehet, hogy a férjemnek lesz igaza és "direkt" csinálja, mert neki bőven elég az, hogy mutogat, úgyis megértjük:-)
31. Dagimanó (válaszként erre: 29. - Pan Dóra)
2012. szept. 1. 22:38
Hát énekelni nem igazán, de rengeteget beszélünk és mondókákat is mondunk. Van 2 mondókás könyv, szerintem a kis fejében ő ezt már kívülről tudja, mert imádja hallgatni.
30. beatav (válaszként erre: 28. - Dagimanó)
2012. szept. 1. 22:38
Akkor te is érzed, tudod a választ!
29. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Dagimanó)
2012. szept. 1. 22:36
Beszéltek hozzá eleget? Mondókáztok, énekeltek együtt?
28. Dagimanó (válaszként erre: 25. - Buhu bahu)
2012. szept. 1. 22:36

Az az igazság, hogy ezt a 4 "szót" amit mond, már nagyon régóta tudja, szerintem lassan 1 éve és azóta semmi. Ha azóta mondott volna még párat, akkor nem aggódnék.

Hangokat utánoz pl.:autó,motor,kutyus,kacsa,tűzoltó

27. beatav (válaszként erre: 23. - Dagimanó)
2012. szept. 1. 22:34

TSMT egy torna ami kimondottan jó a megkésett beszédfejlődésre.De csak kb 10 éves korig hasznos!

Egyébként a lányom is jól kompenzálja a beszédét, mindenkivel kedves és jó ,így fel sem tűnik egy idegennek ez a probléma.

26. Dagimanó (válaszként erre: 24. - 98be58747b)
2012. szept. 1. 22:32
Köszi:-) Már nyugodtabb is vagyok:-) Nagyon kedvesek vagytok, lehet, hogy tényleg keveset járunk társaságba és én ilyenekről nem nagyon hallottam.
2012. szept. 1. 22:32

az en kisfiam marciusban toltotte a ket evet, es most kezdett el beszelni egy ket harom hete..most se tul sokat, de azert tobbet mint ezelott..

nagyon sok mindent mond mar vegulis, csak nem tisztan, de en aki vele vagyok minig az megertem, meg a neni is aki vigyaz ra..

engem is mindenki nyaggatott, hogy vigyem orvoshoz, mert nem normalis, hogy meg nem beszel, de mi szerbul is es magyarul is beszelunk vele, plusz a disney chanelt nezi, igy az angolul megy mindig..A masik, meg hogy amugy nagyon ertelmes, mindent megert, mindent rak a helyere, mindenben segit nekem..nekem azt mondtak, hogy 3 eves korig nem kell orvoshoz vinni..( ismeros mondta, aki gyermekosztalyon dolgozik)rendben lesz minden, majd elkezdenek beszelni aztan meg be nem allhat a pici szajuk...csak gyozzuk oket hallgatni

2012. szept. 1. 22:28
Abszolut nem lehet általánosíta h a lányok hamarabb a fiúk később tanulnak beszélni....sztem ez abszolut személyiség függő illetve lustaság kérdése....az hogy már pár szót mondd sztem nem azt jelenti h nem beszél uanem hogy már mondd pár szót.... Párom 1,5 évesen beszElt húga 2,5évesen kezdett el szavakat mondani ...... Én is kb 2,5 évesen.... Mai napig utálok társaságba megszólalni egyébként :-) kislányom 2 múlt 2 hónapja szavakat mondd már egyre többet de inkább mutogat mert én már a nézéséből tudom mit akar nincs rákényszerülve h beszéljen....ezért nem szabad általánosítani... A bölcsibe meg majd húzza a sok gyerek és pikk pakk ő is beszélni fog.... Nyugi
23. Dagimanó (válaszként erre: 20. - Beatav)
2012. szept. 1. 22:28
Én sem hallottam róla. Ennek hol tudok kicsit utána nézni?
22. Dagimanó (válaszként erre: 19. - Nazareth)
2012. szept. 1. 22:27
köszönöm, kedves vagy:-)
21. Dagimanó (válaszként erre: 18. - Egypt)
2012. szept. 1. 22:26
Ugyan ez a helyzet nálunk is, mert vad idegenekkel is megérteti magát. Azért jó hallani ilyenekről, mert a bölcsiben is meg voltak lepődve, hogy még nem beszél és ezért is kezdtem aggódni.
20. beatav
2012. szept. 1. 22:26

Mert lemaradtunk egy olyan módszerről ami nagyban segítette volna a lányom életét és amiről 8 éve még nem beszéltek.Amikor számomra még nem volt elérhető az internet...TSMT például.

Megkésett beszédfejlődés és máig nem tökéletes beszéd.Mert azt hallottam "majd elkezd, majd meglátod!" , várjak...de mire?Naivan elhittem mások "tanácsait" azt gondolván többet láttak,tudnak mint mi.Pedig minden helyzet egyedi!

2012. szept. 1. 22:24

Sziasztok!

Túlzottan nem szeretnék belekotyogni a beszélegtésbe. Csupán annyit osztanék meg veled kedves Dagimanó,hogy a mi ismeretségi körünkben is van 2 családnál is olyan pici fiú 4 évesek,akik még nem beszélnek ahogy "elvárható" lenne. DE,miután közösségbe kerültek,már sokkal jobb lett a helyzet az előzőekhez viszonyítva. Úgyhogy szerintem ha nincs egyéb gond,akkor a közösségi élet pozitív hatással lesz majd rá! Hajrá! :)

18. egypt (válaszként erre: 13. - Dagimanó)
2012. szept. 1. 22:23
Akkor nagy valószínűséggel semmi gond. Ha fél év múlva sem beszél majd, akkor érdemes foglalkozni vele, most még nem. Azt mi is láttuk, hogy értelmes a gyerek, profin mutogatott, megértette magát...:)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook