Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A karácsonyfa fórum

A karácsonyfa (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A karácsonyfa

1 2
2011. dec. 14. 14:23

Én is sajnálom szegény fát, de a műfenyő gondolatától is hányingert kapok.

És attól hogy én nem veszem meg még ugyanúgy ott hever majd csupaszon, összekötözve egy telepen, mert mindig többet vágnak ki mint kéne. Sajnos ezt láttam az idei fenyővásárlás alkalmával. A frissen kivágott fenyők mellett a sarokba még ott árválkodtak a tavalyiak. :(

6. bettike2007 (válaszként erre: 3. - H.Ancsi)
2011. dec. 14. 14:20
jól mondod,nincs gond a fakivágással ha ültetnek a helyébe másikat.
2011. dec. 14. 14:19

Igazából szép amit leírsz de mivel mi panellban lakunk nem megoldható a fa díszítése az udvaron.

Igazából a mai fenyők ültetve vannak pont ezért,nem vágják ki a vadon lévőket,ez a sorsuk ha tetszik ha nem.A műfenyő akárki akármit mond nem mutat úgy mint egy igazi és mint írtam a panell miatt nem megoldható pl a tárolása sem.És az égőt mi sem hagyjuk nappal égve,nehogy leégjen a lakás,csak ha otthon vagyunk este.

4. j357 (válaszként erre: 2. - Fiatal nő)
2011. dec. 14. 14:15
nem szoktuk leszedni a fáról, viszont minden évben tehetünk rá újakat, mivel a fa folyamatosan nő és a régebbi díszek alig látszanak az új ágaktól...
2011. dec. 14. 14:09
Ne haragudj, de én nem osztom ezt a most divatos "jaj szegény fenyő...elméletet. Igen, jól mondod, ezeket a fenyőket ezért termesztik, hogy nekünk, embereknek néhány hétig örömet okozzon, a gyerekeimnek a karácsonyfa egy igen fontos momentuma az ünnepnek. Szerintem ha igy gondolkodnánk, akkor butorunk sem lenne fából, háztetőket sem építenénk,sőt az emberek sem fütenének vele. Az esztelen erdőirtásnak én sem vagyok hive, de a jól megtervezett fakitermelés ellen semmi kifogásom,én például mióta vidéken lakom, 6-7 éven keresztül hurcolom ki be a gyökeres fenyőmet és nagyon jól érzi magát, amikor már nagy kiültetem. Én inkább a műfenyős gyerekeket sajnálom, soha nem fogják megismerni a fenyő finom illatát.
2011. dec. 14. 14:00

"A díszek egész évben fent vannak"


??!

1. j357
2011. dec. 14. 13:08
Karácsonykor gyönyörű a feldíszített, kivilágított fenyőfa a szobában, de vajon mi lesz a tűlevelét hullatott csupasz kis fácskával az ünnepek után? Szükséges e a meghitt karácsonyi hangulathoz a fenyőfa?

Ugrás a teljes írásra: A karácsonyfa
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook