Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A hit ereje.... volt már úgy, hogy érezted csoda történt veled? fórum

A hit ereje.... volt már úgy, hogy érezted csoda történt veled? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
21. 2a69f78972 (válaszként erre: 1. - Bugs02)
2012. ápr. 11. 19:35
Igen, volt!
20. Én-Önmagam (válaszként erre: 1. - Bugs02)
2012. ápr. 11. 19:32

A hit (görög: pistis) nem biztos, hogy minden emberben ugyanazt jelenti...

A hit, lehet elhívés is és lehet egy komolyabb, egy intuícióval "egybekeveredett" elővételezett transzcendentáis bizonyosság is.


Az egyéb vallásokban a hit nem több, mint egy egyszerű elhívés... tehát elhiszem azt, hogy van egy nálam több, emberi létezésemnél magasabb szellemi "valami".


Régebben ezt a hitet, amely manapság divatos, teljesen semmibe vették, mert ennél sokkal több volt, amit hitnek neveztek.


A hittel egyenrangú vagy talán ha nem magasabb minőségű princípum a hűség (fides), amely elsősorban az Önvalóm, Én-Önmagamságom (Aham-Átma)felé való hűséget jelenti...

Hűség Magamhoz, hűség az Önvalómhoz (isteni, isten feletti minőségemhez)... ha ez "megvan" akkor lehet azt mondani, hogy jó helyen járok... :-)


Az elővételezett transzcendentális bizonyosság számomra azt jelenti, hogy még nem győződtem meg valamiről, még nem vagyok ott, de magamban ezt egy úgynevezett elővételezettséggel biztosra veszem és tudom és egy transzcendenciában (felülemelkedettségben) jelenik meg számomra egy teljes bizonyosság értelmében...


Nem tudom, hogy ilyen válaszra vártál, de ha esetleg úgy érzed, hogy valamiben tudok még segíteni...? :-)

2012. ápr. 11. 18:57
volt
18. judyt640 (válaszként erre: 13. - Betyárninja)
2012. ápr. 11. 18:37
Segit a fejfájáson egy csontkovács.Biztos elmozdult egy csigolya az nyomja az idegeket.Nekem legalábbis ez volt,csak évek mulva jutottam el csontkovácshoz és rengeteget szenvedtem a fejfájástol.
2012. ápr. 11. 17:31
Véletlenek olyannyira vannak, hogy a véletlenekkel számolni tudunk. A matematikai statisztika, a valószínűségszámítás tudománya a véletlenekkel számol. A véletlenekre természeti törvények épülnek, egyik ilyen ismert törvény, pl. a nagy számok törvénye.
16. a31cf0fa6a (válaszként erre: 13. - Betyárninja)
2012. ápr. 11. 17:29
Ahogy vesszük...
15. eetudi
2012. ápr. 11. 17:29
Ki miben hisz, ki minek nevezi. De ha valami hihetetlen erőnek tudunk be sok mindent, akkor hajlamosak vagyunk hátradőlni, hogy hát majdcsak segít valaki.
14. d838452ed6 (válaszként erre: 13. - Betyárninja)
2012. ápr. 11. 17:29

Hát ja. Pontosan!

Sokat fáj a fejed? Jaj, ne. Nekem nem is enyhe agyrázkodásom volt... Az tudod, hogy szerencsénk, hogy a fejünk máshol nem sérült...! Sajnos egy rokonomnak nem volt ilyen szerencséje...!! A mai napig nem épült fel:((

13. Betyárninja (válaszként erre: 10. - D838452ed6)
2012. ápr. 11. 17:24

Autóbalesetem nekem is volt (kb. úgy 4-5 éve) - enyhe agyrázkódás, de azóta hihetetlenül sokat fáj a fejem (hátulról csapódott az autóba egy félőrült még jó h az előttünk lévő parkoló kocsiba nem tolt minket)


Ha ez nem szerencs és csoda akk nem tudom h mi :\

12. d838452ed6 (válaszként erre: 11. - Eetudi)
2012. ápr. 11. 17:22
Most akkor melyik. Ha nem csoda pl. ami velem történt, és nem is véletlen, akkor mi?
11. eetudi (válaszként erre: 9. - A31cf0fa6a)
2012. ápr. 11. 17:21
Nincsenek véletlenek, nincsenek csodák - szerintem :).
2012. ápr. 11. 17:17

Például az autóbalesetem. Pár hete.

Annyira durva vot.

Bárhogy alakulhatott volna. Megölhettem volna valakit, a mögöttem lévő kamion eőfordulhatott volna, hogy nem tud időben megállni, illetve az, hogy háttal zuhantam az árokba - ami nem is tudom, hogy lehetett. Aztán az anyósülés felőli oldalra zuhant az autó, minden oldal troppára ment, csak az én oldalam nem. Mindezt úgy, hogy olyan 100-al mentem, és zuhantam árokba.

Mindezt terhesen...

9. a31cf0fa6a (válaszként erre: 7. - Eetudi)
2012. ápr. 11. 17:14

Viszont mi vigyázhatunk gyermekeinkre, sőt ez a feladat teljes egészében ránk vár.


Az Európai Régióban minden évben majdnem 42 ezer 0-19 év közötti gyerek és tinédzser hal meg véletlen balesetekben. Az 5-19 éves gyerekek körében ez a vezető halálok, 6 halálesetből 5 alacsony, vagy közepes jövedelmű országokban következik be. Függetlenül az egyes országok gazdasági helyzetétől, a leghátrányosabb helyzetben lévő gyerekek csoportjában aránytalanul nagy a balesetek száma.


A véletlen balesetek okai közül a leggyakoribbak a közúti balesetek, a fulladás, a mérgezés, az égést okozó és az esésből származó sérülések.


A gyerekek speciális figyelmet és biztonságot igényelnek, hogy az egészséghez és a biztonságos környezethez, a balesetmentes élethez való joguk ne sérüljön.

2012. ápr. 11. 17:14

csodak vannak, csak sokszor elmegyunk mellettuk.

csoda az, hogy itt vagyunk, csoda egy mosoly, csoda, ha szeretnek, es ha te szeretsz...


az elet egy csoda!

2012. ápr. 11. 17:08
Csodák nincsenek!! :)
6. a31cf0fa6a (válaszként erre: 5. - D550c57e19)
2012. ápr. 11. 16:40

Ez nem csoda, a gyerekek gumiból vannak, ritka náluk a csonttörés. Azért előfordul, meg a lenyúzás, horzsolás is.

Az egyik leggyakoribb baleset a kisgyerekeknél a forrázás, amikor az őrangyaluk éppen félrenéz.

2012. ápr. 11. 16:33
az tuti. Én leginkáb onnan gondolom Amit írtam is. A gyerek 2évesen lebukfencezett pl 8 lépcsőfokot a burkolat nélküli éles szélű beton lépcsőn és egy karc nélkül megúszta. Én 2 lépcsőfokon leszedem a bőrt a lábamról. Nem baj rájuk vigyázzanak ők megérdemlik . Bár én inkább angyaloknak gondolom az őröket:)
2012. ápr. 11. 16:19
Én sem, azért raktam fel a kérdést, mert az vagyok, de valahol a szívem legmélyén hiszek, mert valami csoda vigyázz ránk:)
2012. ápr. 11. 16:16
én nem vagyok vallásos. Mégis imádkoztam a fiamért. És annyi mindent megúsznak a kisgyerekek tuti vigyáz rájuk vki.
2012. ápr. 11. 15:53
szerintem mindennap egy csoda már a felkeléstől számítva.
2012. ápr. 11. 15:52

Beszélgessün...a hit erejéről, persze a hit nem feltétlenül vallást takarhat.

A hétvégén volt egy fill II. János Pál pápáról és igen elgondolkodtam, az ő élete is sok fájdalommal járt..

Szerintetek valóban van fölöttünk egy gondviselő Isten?

Vagy ki minek nevezi.

Persze beszélhetünk bármiről, de a hitről való véleményetek érdekelne.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook