Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A házi orvos tudja úgy is adni az egészségügyi alkalmassági papírt, hogy nem az aznapi, hanem egy régebbi dátum szerepel rajta? fórum

A házi orvos tudja úgy is adni az egészségügyi alkalmassági papírt, hogy nem az aznapi, hanem egy régebbi dátum szerepel rajta? (tudásbázis kérdés)

2011. nov. 23. 23:27
hááát a legfrissebb leletedig nyújtózkodhat dátumilag
11. zebracsikó (válaszként erre: 9. - 9e36cbb27b)
2010. júl. 25. 21:27
(tényleg ne haragudj meg, de nagyon böki a szemem egy irgalmatlan helyesírási hiba: "idejéről" a helyes, nem ly-vel.) Ne haragudj, csak építő szándékkal írom)
10. a9986bef96 (válaszként erre: 4. - Pirosalma)
2010. júl. 25. 21:11
:)
9. 9e36cbb27b (válaszként erre: 2. - Pirosalma)
2010. júl. 25. 18:55

Szia.

Én háziorvos mellett dolgoztam, egészen 6 hónappal ezelőttig amég szülni nem ment a főnököm.


Annyit az egészről hogy nem mindegy ien orvosi alkalmasságiról is van szó.


Ha munkahelyhez kell (kék kiskönyves) akkor oda nem kell túl sok eredmény (papír) bár azt is dokumentálni kell; de az orvossal ha jó viszonyba vagy lehet megoldja.


Ha jogosítványhoz kell az orvosi, akkor már több papír kell (pl kezelőorvostól papír, stb...), és ezeket nemcsak az orvosnak kartonon, hanem sz.gépes rendszerben külön rögzítni kell mikor ki mien papírokkal volt ill a vizsgálat eredményéről. Kiadott papír tartalmáról ill kiadás idelyéről.


Saknos az orvosok jelen e.ü rendszerben már annyira kötve vannak h naplósorszám és bno (betegségkód) kód nélkül már receptet sem adhatnak ki ha nincs rögzítve az oep rendszerében.

És sajnos ugyanígy van ez az orvosialkalmasságikkal is kapcsolatban.

Sőt, különösen szigorúan vszik, mivel az orvos vállal felelősséget a beteg iránt azzal h kiad igazolást a betegnek.

Szoval szernitem nagyon nehezen lehetne megoldani a visszadátumozást.

8. Pirosalma (válaszként erre: 6. - F303be5590)
2010. júl. 25. 18:48
Nem megjelenek egy orvosnál, hanem A házi orvosOMnál:-)
7. f303be5590 (válaszként erre: 6. - F303be5590)
2010. júl. 25. 18:48

vagy legalábbis szerintem így kéne lennie


de tény, hogy egy csomó dolog nem úgy van, ahogy lennie kéne

2010. júl. 25. 18:46
szerintem ha megjelensz egy orvosnál, akkor regisztrálnak egy rendszerben, amiben nem biztos, hogy állítgatják a rendszerdátumot
2010. júl. 25. 18:41
Ez általában egy kézzel kitöltött papír, ha nem kérnek hozzá vizsgálatokat ( vérvétel, EKG, stb, amit regisztrál a gép )akkor szerintem bármilyen időponttal ki tudják állítani, de ez az orvostól is függ. Szerintem...
4. Pirosalma (válaszként erre: 3. - Toffifie)
2010. júl. 25. 18:40
Most jó lesz a házi orvosos.
2010. júl. 25. 18:39
Nem mindig a háziorvostól kérik, van, hogy a munkahely a saját orvosához küldi a dolgozót.
2010. júl. 25. 18:36

Sziasztok!


A következő a kérdésem:


A házi orvos tudja úgy is adni az egészségügyi alkalmassági papírt, hogy nem az aznapi, hanem egy régebbi dátum szerepel rajta?

Tudom, hogy nem szabályos, nem is a szabályosság érdekel, hanem hogy technikailag megoldható-e.


Előre is köszönöm a segítséget!

2010. júl. 25. 18:36
Egészségügyi alkalmassági

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook