Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A hálapénzről - szüléskor kinek, mennyit fórum

A hálapénzről - szüléskor kinek, mennyit (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2007. nov. 28. 08:53

Én az orvosomnak 40 ezret, a szüláésznőnek 10 ezret adtam. Mindketten "fogadottak" voltak, és teljesen elégedett voltam velük.

Most is náluk szeretnék szülni.

226. böbe83 (válaszként erre: 221. - Nikice)
2007. nov. 28. 08:29
Azt hiszem nagy bajok vannak ma Magyarországon, ha hitelkeretből fizetnek hálapénzt. Teljesen megértelek egyébként. Sajnos nem egyedi eset, hogy úgy bánnak az emberrel, hogy kénytelen választott orvoshoz menni. De remélem minden jól alakul nálatok.
225. ALLICS
2007. nov. 27. 20:16
én 40 ezret adtam.nem választott orvosnak.De különbem én is úgy vagyok vele hogy kapnak vizetést.De valahogy ez szokássá vált és mostmár elvárják az orvosok.Sajnos.
224. Duncan
2007. nov. 9. 14:43

Sziasztok!


Sajnos manapság már úgy mennek a dolgok, hogy ha fizetsz tb-t ha nem akkor is fizetsz mivel nem akarod, hogy úgy bánjanak veled és a babáddal mint egy utolsó senkiházi... sajnos sok tapasztalatom van, és sajnos igenis fizetni kell azért, hogy biztonságban érezhesd magad és a babádat...

223. evecsey (válaszként erre: 186. - Ditke62)
2007. nov. 9. 14:39

Eloljaroban: Nem egy egyetemet vegeztem.(nem gyorstalpalokat, talan nehezebbett is mint az orvosi) Megsem gondolnam, hogy ugy kellene nekifutni a dolognak, hogy a komuves es en mennyit tanultam!! Akarki is a szakmajan belul legyen jo!!

Ha baratsagtalan akarnek lenni az is mondhtnam miert nem valt szakmat, ha magyarorszagon nem fizetik az orvosokat, ez nem a beteg problemaja vagy talan tobbnyire azert tanult, hogy jol fizessek?? Az isten orizzen meg az ilyen orvostol, szerencsere megtehetem es maganrendelobe jarok, ha problemam van, ott fizetek es kikerem szolgaltatast!! de mi lesz a tobbseggel aki allami helyre megy es ilyen emberek kezebe kerul, mint on??

222. Mokka78 (válaszként erre: 221. - Nikice)
2007. okt. 27. 20:23

Jól mondtad! Nagyon sajnálom!

Szülésnél nem fizettem,de ha (ne add Isten)Valami történne a fiammal,akkor minden pénzt megérne hogy rendbe legyen minden és boldogan mosolyogjon rám!

221. Nikice
2007. okt. 27. 17:08

Teljesen igaza van annak, aki azt mondja nem kéne adni, meg ez a dolguk, mi kényeztetjük el stb.Nem értek egyet a paraszolvenciával, szükséges rossz, de nem merem megkockáztatni. Egy ideig én is úgy gondoltam, nem lesz "saját orvosom". Ez egy rákszűrésnél szinte minegy, egy évben egyszer ki lehet bírni.

Tegnap missed ab-om volt. Eszembe nem jutott volna, "valaki" keze közé kerülni! Valaki keze közt annyit tudtam meg 10 napja, hogy"ha volt is itt baba, most biztos nincs, felöltözhet!". Valaki más meg norculutot írt fel, hogy ha eddig a természet megoldotta, majd ezzel be is fejezi.

Az orvos, akit felfogadtam elintézte, hogy a férjem ott lehessen, mikor altatásból felébredek. Az orvos akinek fizettem, műtét előtt fogta a kezem, az orvos akit "megvásároltam" együttérző volt, és azt mondta mindent megteszünk, hogy legyen baba. A rendelőjében minden évről tabló van, melyik évben hány baba született olyan szülőktől, akik már-már lemondtak a babáról.

Nem érdekel, hogy ha csak eljátszotta. Akkor gratulálok, mert jól játszotta. És ezek a dolgok igenis nagyon fontosak nekem. Bár maguktól is megtennék, de amíg nem így van, addig igenis meg fogom vásárolni nemcsak a szaktudást, hanem az együttérzést is(jelzem hitelkeretről ment, mert hóvége van). Ha babát hozott volna világra, biztos nem lenne ennyire fontos a körülmény, de így az emberség még fontosabb volt, hiszen egy babát segített a másvilágra,aki nem tudott magától elmenni...

220. Benita anyuka (válaszként erre: 219. - Desstiny)
2007. okt. 27. 15:59
de szerintem ez is csak szerencse kérdése nem??én úgy gondolom hogy sajnos csak akkor néznek rád "szépen".ezelött 6éve hogy,szültem a lányomat igaz akkor én sem adtam pénzt.de most már más a helyzet!hála Gyurcsány papának!!
2007. okt. 27. 15:52

Sziasztok!


Miért fontos nektek az, hogy pénzt adjatok az orvosnak? Az a dolga, hogy világra segítse a babát. Ő ezért kap fizetést.


Nekem nem volt orvosom, nem fizettem egy forintot se mégis megszületett a kislányom. Most 18 hetes terhes vagyok, és most se fogok fizetni.

2007. okt. 27. 15:42
Csajok tudnátok Kecskeméti "árakat"mondani????????????
217. Mokka78
2007. okt. 27. 14:20

Én nem adtam senkinek semmit! Amikor én szültem a fiamat tavasszal,pont úgy alakult hogy megszünt a kórházban(ahova jártam tanácsadásra)a szülészet! A megyei kórházba kellet mennie mindenkinek,nem ismertem egy orvost se ,az orvost akinél szültem épp hogy egyszer egy nagyviziten láttam utána!

A család felteszia kérdést mennnyit fizessünk? Én meg kijelentettem hogy nem, megkapja a fizetését! Még a nevét is úgy kérdeztem meg,csak úgy kiváncsiságból!Gondoltam veszek bonbont a szülésznőknek,de azokkal se találkoztam!

216. DODICA (válaszként erre: 213. - B2076ec79b)
2007. okt. 27. 00:10

Mit zavar az, hogy néz ki??

Inkább költsd a kicsire!!!

215. kitta73 (válaszként erre: 214. - Magdalina)
2007. okt. 26. 22:10
Nekem az orvosom mondta,hogy a 32.héten megmondja az összeget,ha nem felel meg még mindig tudok másikat találni.Nála egy vizsgálat 2500Ft-volt és a szülés 35000Ft.Ez 2éve volt,igy legalább tudtam mire számitsak.Én sem engedhettem meg magamnak,a család dobta össze.
2007. okt. 26. 20:07
Ne vegyétek rossznéven,de én ugy gondolom túlfizetitek az orvosokat és rászoktatjátok arra, hogy /sok/ pénzt kérjenek azért, amit elkéne végezniük a FIZETÉSÜKÉRT is. Szóval elkapatjátok /itt csak az a baj, hogy aki anyagilag nem engedheti ezt meg,mert minimálbért keres, azt már ez miatt rossz szemmel nézik és nem ugy bánnak vele mint kéne kivételek azért vannak,de az a ritkább eset/Pedig a babára is költhetnétek.
2007. okt. 26. 11:18
Én is ezen meditálok, hogy mennyit is kellene adni, mert hát ugye "illik". Igaz a magánrendelésen alkalmanként kifizetek 7000Ft-ot, de én úgy gondoltam hogy azért 40-50E Ft-ot szokás nem? Vagy ennyi már sok? Tulajdonképpen nem adnék semmit se szívem szerint mert van hova tenni de az meg hogy néz ki ha nem adok...
212. kitta73
2007. okt. 26. 10:58
Az a baj,hogyha nincs magándokid ugy is törödnek veled. Mikor én szültem nekem volt orvosom megis kaptam mindent,nem volt okom panaszra.De mástól hallotam hogy neki nem volt,rá sem néztek nagyon.Én a növérkéknek is adtam de nem pénzt,hanem csomagot,kávé-tea-édesség stb..,mert ők dolgoztak körülöttünk éjjel nappal.
211. 09ca1d3343 (válaszként erre: 208. - Hugi29)
2007. okt. 26. 10:43

Kíváncsi leszek,hogy találasz-e ilyet!

Tavaly aug.-ban szültem,nem a fogadott dokimnál,mert elment szabira. A helyettes orvosnak adtam 25 ezer ft-ot, a szülésznőnek 5 ezer ft-ot. Mondjuk a fogadott orvosomnak sem adtam volna többet,mert rengeteg pénzt otthagytam a magánrendelésen!

210. Nikice
2007. okt. 25. 13:36

Bárcsak a szülés miatt olvasgatnám ezt az oldalt. :(

Holnap elveszik a lassan két hete elhalt babámat. Már ez is eredmény, az első dokim szerint ezt sem kellett volna. A lényeg kerestem egy másikat, ő azonnal fogadott, azonnal időpontot keresett. Mennyit adjak neki a műtétér? (egyébként munkaidejében lesz, amúgy is ott lenne a korházban...)Egy szimpl avizsgálat 5000 nála.

209. kitta73
2007. szept. 28. 21:08
Én magándokinál szültem 2éve,akkor 35000ft volt a szülés nála.Nekem a doki mondta meg a 32héten,nem kellett megkérdeznem.
208. hugi29
2007. szept. 28. 16:43

Sziasztok!


Tudna nekem valaki tanácsot adni? Kistarcsához tartozok most sima rendelésre járok, nem magándokihoz. A környezetemben mindenki azzal van elfoglalva, hogy mennyit kell adni a dokinak. Nekem az a kérdésem, hogy miért?? Nem szült valaki mostanában itt? Milyenek a tapasztalatai?

Írna valaki aki nem fizetett?

Köszi

207. erikpipi (válaszként erre: 206. - Snowfall)
2007. szept. 19. 12:17
Kérdezd meg az orvost és máris tiszta a kép. Én is megkérdeztem tőle. Ha szülni nála fogsz, akkor már mindent látot. Nem igaz? :DDDD
2007. júl. 31. 12:39

Sziasztok!


A helyi kórház szakrendelésére nem merek menni (van ott egy orvos, akitől minden kismama retteg), a szüléshez is a saját dokimat hívatnám, akihez magánrendelésre járok. 17 hetes terhes vagyok most. Mikor kellene a saját orvosnak megemlíteni, hogy nála szülnék? És körülbelül mennyit kéne adni, illetve mikor? Hallottam, hogy a rendelési díj tízszerese az összeg, és olyat is, hogy több részletben kell odaadni.


Ha valaki már jártas ebben, vagy tud valami bővebbet, várom válaszát!

205. egypt (válaszként erre: 204. - Be52089f0e)
2007. júl. 29. 12:43
Természetesen én is úgy gondoltam, hogy ha minden oké lesz, és meg leszünk vele elégedve. A barátnőmmel mindenesetre nagyon rendes volt, szülésnél is, meg utána is minden nap bement hozzá a kórházba megnézni.
204. be52089f0e (válaszként erre: 203. - Egypt)
2007. júl. 29. 11:26

Szia !


Szerintem ez attól is függ, hogy mennyi ideig vajúdsz, vagy hogy dolgozik-e vagy hogy ügyeletes. És hogy mennyire vagy megelégedve vele.

203. egypt
2007. júl. 29. 10:24
Én 6000-ért járok magánrendelésre. Az én dokim nem mond árat szülésre, szóba se hozza (barátnőm már szült nála), még utána sem, szóval rád bízza teljesen, mennyit adsz. Szerintetek mennyi lenne korrekt szülésért? Valahol azt olvastam, hogy általában a normál díj tízszerese. Szóval 60 000 az oké?
202. Krysty
2007. júl. 29. 07:49
Mi egy fillért nem adtunk senkinek mert amikor rákérdeztem az orvosomnál azt mondta hogy neki ez a dolga és fizetést kap érte, ha gondolom menjek a magánrendelésére és ott fizethetek. Ennek ellenére a legjobb ellátásban részesültem.
201. LoLiNa
2007. júl. 29. 06:54
2 fiú gyermeket szültem, sose jártam magánrendelésen és mindig maximális ellátást kaptam, sőt, egy korrekt orvost! aki tartotta bennem a lelket, és még poénkodott is :-)
200. nell
2007. júl. 28. 16:25

2004-ben szültem Kitti lányomat. Magánrendelésre jártam, 2000Ft/alkalom. A szülésnél is a dokim volt bent, 30000 Ft-ot adtam.

Idén májusban született Petra lányom, vele is ahhoz a bizonyos magándokihoz jártam, láss csodát még mindig 2000Ft/alkalom áron. Szülésnél maradt a bevált 30000Ft. Most bizonyára sokan csodálkoztok az árakon,de ez bizony vidéki orvos és kórház. Bár van olyan doki, aki szintén itt dolgozik, mégis a kétszeresét kéri mindennek. És ami a legjobb az egészben, az én dokim (aki még "olcsó" is) a legelismertebb a környéken.

A csecsemősöknek és a szülésznőnek ajándékcsomagot készített a párom.

199. igynogy
2007. júl. 28. 10:04
Én 2004-ben szültem a lányomat. A magánrendelés 4500 Ft volt, azért választottam ezt, nem pedig a TB-set, mert ott a doki azt mondta miután megvizsgált, hogy nem vagyok terhes, és írt egy gyógyszert fel, amitől megjött volna a mesim. Érdekes, mert nem hittem neki és másnap elmentem a magándokimhoz, és ő azt mondta, hogy 8! hetes terhes vagyok. Úgyhogy én inkább fizetek. A szülésért itt a 10-szeres összeget kell adni, legalább is mindenki így ad! 45000-öt perkáltunk le, meg egy üveg jófajta Visky-t. Volt is öröm a doki részéről! :) A fiamat nem az orvosom mellett szültem, és mivel a doki nagyon durva volt, nem adtam neki semmit. :( A csecsemősöknek az elsőnél adtam, a másodiknál szintén nem, csak 2-nek, mert a többiről jobb ha nem is szólok egy szót sem, nagyon gonoszak voltak. :( Nekik köszönhetem, hogy depis voltam egy ideig.
2007. júl. 27. 21:49
Én 2004-ben szültem második fiamat.Akkor az elejétől fogva a nőgyógyászomnak a magánrendelésére jártam,6 hetes kortól.Ott minden hónapban 4500.- volt a tarifa és a végén nem havonta hanem sűrűbben kellett menni.Tehát kb 10-szer a szülésnél pedig 20000.-ot adtunk. A hathetes vizsgálat megint 4500.- tehát az összesen majdnem 70000.-Én vidéken Siófokon szültem ott ez volt a körülbelüli összeg.ja és a szülésznőnek párezer forint.Gyorsan ment a dolog mert szülés előtt kb fél órát voltam a szülőágyon.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook