Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A hálapénzről - szüléskor kinek, mennyit fórum

A hálapénzről - szüléskor kinek, mennyit (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2008. okt. 30. 17:01
Sziasztok. Dr. Gáspár Levente a fogadott orvosom, tudja valaki mennyi a tarifája?Februárban szülök
256. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 250. - 6f640f1fd7)
2008. okt. 26. 17:11

Mikor adod oda a pénzt? Szülés elött vagy szülés után? Általában utánna, igaz? Akkor nem mindegy mennyit kér???? Ne haragudj de mi az, hogy mennyit kér vagy mennyit vár el a szülésért? NINCS JOGA KÉRNI SEM ELVÁRRNI!!!! Elvégre szülész-nőgyógyász ezért tanult és ezért kapja a fizetését! Azt miért nem kérdezi meg senki, hogy a nővér mennyit kér azért mert kiviszi az ágytálat? Vagy mennyibe kerül egy fájdalomcsillapító injekció? Mit szólnál hozzá ha kérnél egy szurit mert vakarod a falat a fájdalomtól és azt mondaná a nővér, hogy oké de 5.000 ft? Nem ugyan az ?

Egyébként a szülésznőnek illene többet fizetni ha már itt tartunk mert az orvos nem sokat csinál!

255. mirka (válaszként erre: 244. - Rodi)
2008. okt. 26. 17:05

Ne kérdezd meg! Én 8 éve is magán dokihoz jártam és kifizettem a kért összeget a vizsgálatokért, de a szülésnél annyit adtam amennyit gondoltam.Akkor ez 10.000.- Ft volt, ami nem volt sok, mivel a korházban már akkor 50-100.000.-ről beszéltek. Ha mindent össze adsz bőven elég. Most is hozzá járok,mivel áprilisban megint szülünk, nagyon kedves emlékszik a nevemre, és most sem fogom megkérdezni, hogy mennyi lesz a szülés.

És szerintem másra se halgass, mindenki annyit ad amennyit akar, vagy tud.

2008. okt. 26. 16:53

Sziasztok!

Én az egészségügyben dolgozom, ezt előre megmondom. És én is adtam már hálapénzt orvosnak éppen azért mert ez a szokás! De a hálapénzzel kapcsolatban az a véleményem, hogy az orvosok is megkapják a fizetésüket a munkájukért! Nagyon elszaladt velük a ló de sajnos ennek mi " betegek " vagyunk az oka. Pontosabban azok a gazdag emberek akik már azt sem tudják, hogy dicsekedjenek jómódúságukkal és tömik a dokikat 50-100-300.000 forinttal. Ha nem adna senki 5.000-nél többet akkor elöbb utobb nem várnák el az orvosok a többet. És persze az orvosokban is lehetne annyi emberség, hogy aki tud ad, de aki nem tud attól ne várják el és azt is ugyan úgy lássák el. De sajnos már elfelejtették, hogy mire esküdtek és őszinte tisztelet a kivételnek / mert szerencsére van az is / de az orvos társadalom nagy része egy gerinctelen, pénzsóvár f.... !!! Sokszor szégyenlem, hogy az egészségügyben dolgozom! Szóval szerintem nyugodtan fogja fel mindenki úgy, hogy az orvosnak nem kötelező hálapénzt adnunk! Én most műtétre készülök- lehet itélkezni- de én nem tudok adni az orvosnak egy fillért sem. Jelenleg így állok anyagilag, hogy nem megy! Kap majd ajandékot, és biztos nagyon hálás is leszek neki de legyen már végre súlya egy öszinte köszönömnek is!

253. Nikice (válaszként erre: 252. - Szarvák Anikó)
2008. okt. 26. 13:30
Igen, nálunk is, ennek megfelelően készülünk arra az esetre, ha nála szülök, de most úgy tűnik, nem biztos. Erre az estre nincs valakinek mentő ötlete? Szóval a kérdésem mégegyszer az lenne, ha nem fogadott orvosnál szülök? Mindenképp kell adnom, vagy ott marad az a szitu, amiről ez tulajdonképpen a nevét kapta. Ha elégedett vagyok adok, ha nem nem?
2008. okt. 26. 13:14
A fogadott dokinál nálunk úgy van,hogy a magánrendelési pénz 10x-se.
251. Nikice
2008. okt. 26. 13:09

Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kérni. Elképzelhető, hogy mégsem sikerül a fogadott orvosnál szülni. Ezesetben az ügyeletes dokinak kell adnom? Ha igen, nagyságrendben kb mennyit? A felét? Merthogy gondolom azzal mégsem mérhető össze, hogy valakit, aki otthon van felcsörgetünk az éjszaka közepén és bejön, vagy aki amúgy is dolgozik elvégzi a teendőjét... Ti mit csinálnátok?

2008. júl. 13. 20:12

Sziasztok!


Én dec közepére vagyok kiírva.A Szent Imre korházba szeretnék szülni Dr. Bencsik Andrásnál, nagyon aranyos és jó hírű doki.Tud valaki + infot róla..és főleg, hogy kb.mennyir két vagy menynit vár el a szülésért. Köszi

249. adel07
2008. júl. 5. 13:15
Nekem volt orvosom mert a terhessgem 17.-ik hetébe begörcsöltem bementem a korházba sirva,és egy orvos minösithetetlen hangnemben beszélt velem közbe megjött anyukám orvosa és elküldte a kollégáját.Onnantól kezdve csak hozzá jártam,és hétvégén is hivhattam ha gondom volt.A szülés alatt nagyon rendes és lelkiismeretes volt, 30ezret adtam neki és nem sajnálom tőle mert nem akartam a bunkónál szülni.Sajnos ilyen világba élünk!
2008. jún. 27. 17:31
Én nem adtam hálapénzt és nagyon jó volt így. Így is-úgy is az ügyeletes orvoshoz kerültem volna, ha lett volna fogadott orvosom, akkor is. Nem volt semmi probléma, a kislányom egészséges.
247. 11a91585fe (válaszként erre: 230. - Losyati)
2008. ápr. 15. 15:28
Hűűűű,de ismerős a szöveg....valaki,nem is olyan rég,nagyon hasonlóan szerette volna elmagyarázni a dolgokat...
246. böbe83 (válaszként erre: 244. - Rodi)
2008. ápr. 15. 15:25
szerintem kérdezd meg, különben idegeskedni fogsz miatta. Mondd meg, hogy szeretnéd, ha végig bentlenne szülés alatt, mennyiért tudna bejönni... vagy ilyesmi.
2008. ápr. 15. 14:44
Nekem három éve volt császárom. Mi magát a dokimat nem kérdeztük meg, hogy mennyit adjunk, csak a környezetet és úgy döntöttünk. 15.000-et adtunk végül neki. Nem mondom, hogy nem lett volna hova máshova tenni azt a pénzt! :( A kedves, rendes dokink egyébként tisztára elvörösödött, de azért gyorsan kikapta a kezünkből a fehér borítékot... valahol nagyon rosszfele halad ez a világ.
244. rodi
2008. ápr. 15. 08:56

Sziasztok!

Én még csak 21 hetes vagyok, magánrendelésre járok. Kb mikor kérdezzem meg a dokit, hogy mire (mennyire)számítsak?

2008. ápr. 14. 19:32
Ahogy hallom mostanság az alsó határ 30.000 ft. A felső a csillagos ég...
242. BOM3 (válaszként erre: 241. - B281e3ec8f)
2008. ápr. 14. 18:35

Szia

Melyik kórház ez?

Szerintem keress egy másikat, MÉG NEM KÉSŐ!!!

Ez nagyon pofátlan így!!!

Én idáig azt tartottam, hogy "nem baj" ha fizetnek a dokinak, mert saját idejéből jön be, nem csak én vagyok neki aznapra, végig velem volt 9 hónapig, megbízok benne.... sorolhatnám még, de így ezt biztos nem csinálnám.

SoS keresnék egy másikat!!

Ha még kéne is fizetni, de először is nem ennyit!!

Meg nem ilyen stílusban, hogy ő szabja meg az utolsó hetekben, mert rá vagy kényszerülve!

Írj egy kicsit többet, hol laksz? melyik kórház?

Hátha van segítsége valakinek, vagy nekem!!

Remélem még nem késő. Figyellek is!

2008. ápr. 10. 15:03
Sziasztok! Most vagyok a terhességem 37.hetében. Az "választott" orvosom, aki eddig azt hangoztatta, hogy "semmilyen többletköltséggel nem jár, ha Őt választom" (amikor teherbe estem, nem volt nőgyógyászom, így az SZTK-ban kezdtem el egy dokihoz járni), ma közölte, hogy a szülésem 100ezer Ft-ba kerül. Automatikusan mennék ügyeletre, szó sincs róla (hiszen eredetileg is ez lett volna a tervem), csak menetközben kiderült, hogy tervezett császárral kellene szülnöm. Nem Babóca miatt, hanem az én betegségemből kifolyólag. És ez az ügyeleten nem biztos, hogy "összejön", ugyanis ha megindul a szülés, már nem tudnak császározni. Ha meg nem indul meg, nem mehetsz ügyeletre. Akkor most vagy 100, vagy fordulj fel? Elég sokat befizettem eddig a TB-bek, most mégis zsákutcában vagyok. És bármelyik pillanatban szülhetek... Ja, majd' elfelejtettem: legyél jókedvű, mosolyogj, hiszen erre van a Babádnak szüksége... :-)
2008. márc. 7. 21:45
Én Békés megyében szültem. Az összegek itt is nagyon változóak. Én 25000 ft-ot adtam az orvosomnak. Ha lett voltna több lehet, hogy még megtoldom, mert nagyon rendes volt. A szülésznőnek 15000 ft-ot adtunk, vele is nagyon elégedett voltam. Viszont a csecsemősnővérek borzasztó arrogánsok és kiállhatatlanok voltak. Nem is adtam nekik semmit.
2008. márc. 7. 19:53
Hallottam olyan dokiról aki az anyuka előtt bontotta ki a borítékot,az azért egy kicsit durva.
2008. márc. 7. 19:49
Az első szülésemnél a varratszedésnél vittem a borítékot,persze a doki minden nővért kizavart a vizsgálóból és akkora ZSEBE volt hogy majdnem elnevettem magam!!Persze megérdemelte csak kicsit vicces volt a dolog.A másodiknál másnál szültem ő szerényebb volt.
2008. márc. 7. 19:41
Az én orvosom alig akarta elfogadni,amit adtam neki,úgy kellett ráerőltetni,hogy fogadja el,mert ennyit én neki szántam,és nem többet.Nem volt sok,de megérdemelte,túlzásba nem kell esni.Az olyan orvost messzire elkerültem,aki tartotta a zsebét,az ilyenben nem tudok bízni...
236. böbe83 (válaszként erre: 235. - BOM3)
2008. márc. 7. 19:38
igazad van, de kár, hogy nem mehet a tb-ből. H. valamelyik orvos, aki bejön kapjon plusz negyvenezret bruttó mondjuk..., és az csak egy havi tb járulékod...
235. BOM3
2008. márc. 7. 18:27

Sziasztok

Én úgy gondolom, hogyha elvárom az orsvosomtól és a szülésznőmtől, hogy a szabadnapján, amikor a 2 éves kisfiától rángattam el és az egész napját Velem töltötte 23órától másnap 18 óráig,"kifizessem" Neki azt az összeget amiben megállapodtunk.

Valaki úgy tartja, hogy azért van a fizetése....

Szerintem nem minden esetben van így! Mikor a szabadidejében jön be akkor semmiképp, és akkor sem igazán, mikor ügyeletes, mert nem Én lennék az egyetlen "betege" aki miatt fizetik.

Szóval Én minden lelkiismeretfurdalás nélkül vagyok most is,pedig 3* fizettem hálapénzt és TÉNYLEG HÁLÁS VAGYOK a csodálatos szülésemért.

2008. febr. 29. 10:07
Én azt hallottam,hogy az egyszeri anyasági támogatás(segély) összege!Most 62000ft!Na köszönöm szépen!Azt nem a babára kellene költeni?Hogy egy kicsit könnyebb legyen?
2008. febr. 29. 10:02
Ha egyszer szülni fogok, az biztos, hogy senkinek semmit nem fogok adni. Legalábbis pénzt biztosan nem. Mindenkinek megvan a maga fizetése. Sajnos nem csak a szülésnél néznek rád rossz szemmel, ha nem fizetsz. Én senkinek nem szeretek pénzt adni, de sajnos bunkónak vagyok kikiáltva, ha pl. egy apró kis pizzáért elkérnek 1500 Ft-ot és én még nem adok semmit.
2008. febr. 29. 09:50
Én sem adtam senkinek semmit! Nem is volt fogadott orvosom, hiszen tudtam, hogy nem fogom tudni megfizetni, a gyermekemtől venném el. AZ ügyeletes doki is pont annyit tett meg, mint amit bárki más is tett volna. És még csak kellemetlenül sem éreztem magam miatta.
231. losyati
2008. febr. 28. 23:10

Hja.. !



Egyébként vannak gyönyörű magán klinikák, ahol " ki van függesztve" az árlista.


És ez így rendben is van !


A magán klinikán!

230. losyati (válaszként erre: 229. - 61e5310fec)
2008. febr. 28. 21:58

Meddig tartott a szülés.. ?- 1 órahosszáig ? 100.000 ? 20 perc alatt vitt haza a taxi ? 33.000 ? Gázzal fűtessz ? 365 nap mennyit ér meg ? Használsz villamosáramot 365 nap, tömöd a villanyszámlást? Mennyit fizetnél az orvosnak, hogy megölje a gyereked ? Fáj a lábad, .. mennyit ér egy láb, .. a kezed fáj,.. a szíved,... a tüdőd.. -- karburátor ,futómű, motor !

-Szerencsétlen !!!


Ilyen barmok miatt, hiszik azt az emberek, hogy egy gyerek csak pénzért tud a világra jönni...- a NAGY SZART! Valahol azt hallottam az orvosok nem csak elvégeznek egy iskolát, hanem letesznek, valami esküt- vagy-mit

Az orvosi eskü szövege:

,,Én ................. esküszöm, hogy orvosi hivatásomhoz mindenkor méltó magatartást tanúsítok. Orvosi tudásomat a betegségek megelõzésére, a betegek testi-lelki javára, betegségük gyógyítására fordítom. A hozzám fordulók bizalmával, kiszolgáltatott helyzetével visszaélni nem fogok, titkaikat fel nem fedem. Egyenlõ figyelemmel és gondossággal gyógyítok minden embert. Tudásomat és gyakorlati ismereteimet állandó képzéssel magas szinten tartom, de ismereteim és képességeim korlátait is tudomásul veszem. Az orvosi mûködésemmel kapcsolatos etikai követelményeket tiszteletben tartom. Arra törekszem, hogy az orvostudomány, valamint a Semmelweis Orvostudományi Egyetem jó hírnevét öregbítsem és megbecsülését elõmozdítsam."



A hippokratészi eskü szövege (Az Orvosi kamara által ajánlott szöveg a DEOEC Pszichiátriai Klinikájának honlapján)

,,Esküszöm Apollonra, az orvosra és Asklepiosra és Hygieriára és Panakeiára és az összes istenekre és istennõkre – tanúkul híva fel õket – hogy meg fogom tartani képességem és szándékom szerint a következõ esküt és írott kötelezvényt...

Diaetetikus rendeléseimet képességem és szándékom szerint a betegek hasznára fogom elvégezni, nem pedig ártalmára és kárára.

És halált okozó szert nem fogok senkinek sem kiszolgáltatni, még kérésére sem, sõt ilyenféle tanácsot sem fogok adni, és hasonlóképp nem fogok adni nõnek sem magzatelhajtószert (csapot)...

És nem fogok vágni még kõbetegségben szenvedõket sem, hanem útjukból kitérek majd azon mesterembereknek, akik ezt a gyakorlatot ûzik. És ahány házba csak belépek, a betegek hasznára fogok belépni, távol tartva magamat minden egyéb szándékos és kárt okozó jogtalanságtól, fõleg pedig a nemi visszaélésektõl, úgy nõi, mint férfi testtel, mind a szabadokkal, mind pedig a rabszolgákkal szemben.

És ha olyat látok vagy hallok orvosi kezelés közben vagy akár a therapia körén kívül az emberek életérõl, amit nem szabad kifecsegni, azt el fogom hallgatni, abban a véleményben, hogy az efféle dolgokat szent titkok módjára kell megõrizni...” ,,Esküszöm, hogy orvosi hivatásomhoz mindenkor méltó magatartást tanúsítok. Legfõbb törvénynek tekintem a beteg testi-lelki gyógyítását, a betegségek megelõzését. Az emberi életet minden megkülönböztetés nélkül tisztelem. Orvosi tevékenységem soha nem irányul az emberi élet kioltására. A betegek emberi méltóságát és jogait tiszteletben tartom, bizalmukkal nem élek vissza és titkaikat haláluk után is megõrzöm. Tanítóimnak megadom a kellõ tiszteletet, orvostársaimat megbecsülöm. A betegek érdekében ismereteimet, tudásomat folyamatosan gyarapítom. Minden erõmmel arra törekszem, hogy megõrizzem az orvosi hivatás tisztaságát, tekintélyét. Az... Egyetem hírnevét öregbítem, és megbecsülését elõmozdítom."


Egyik szövegben sem látok árjegyzéket:

1DB gyerek

2db gyerek

1db szívműtét

2db vese ....

... stb.


Az Én olvasatomban az orvos, a barátnál is barátabb ,az anyádnál is anyádabb... de nem olyan ISTEN AKINEK PÉNZ (KACSA,LÓ DISZNÓ) ÁLDOZATOT KÉNE hozni(vinni,adni). Igaz, hogy a kacsa disznó..stb...hagyján!

Vannak olyan orvosok is akiknek nem tarifájuk van, hanem hivatásuk !!!! Remélem, hogy az Én "ingyen " születendő gyermekeimnek eszébe sem fog jutni azon gondolkozni, hogy mennyibe kerül az APJUK ! ( mája, szíve, vakbelele, trombózisa, infarktusa, agyvérzése ... stb )



Első felháborodásomban csak ennyi jutott eszembe- és nagyon bízom abban, hogy az ifjú orvosok ugyanígy látják !

Nemérdekel a kőműves, autószerelő meg a sok barom összehasonlítás! ŐK orvosok, nem a más kínjából ( öröméből:gyerekszülés) hasznothúzó azt kihasználó iparosok !

Az orvoslás, -hivatás, -tudomány !

Alkudozzanak a kofák!

2008. febr. 7. 20:54
Az én orvosom sem szabta meg a szülés árát,nem is volt kötelező fizetni érte.Én adtam neki azért,hiszen ő segítette világra a kisfiamat:))
228. denique
2008. febr. 7. 20:37

Én ikreket szültem tavaly. Az orvosnak akartam adni pénzt. Nála született az első gyermekem is. Amikor át akartam adni neki a borítékot, ezt mondta:

"Maguknak most nagyobb szükségük van erre a pénzre, mint nekem."

NEM FOGADTA EL!!!

Hát, van ilyen is.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook