Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A gyerekem kamasz és én vagyok a rossz ..nálatok is igy van ez? fórum

A gyerekem kamasz és én vagyok a rossz ..nálatok is igy van ez? (beszélgetős fórum)

1 2 3
2009. okt. 31. 22:51

Én úgy érzem az én határozotlanságom abból fakad,hogy írtó fiatal voltam mikor Dani született,és a kezdetektől kezdve pánikba esek ha valami történik vele,beírás a suliban,beszól,beteg,bármi.

Egyáltalán nem tekint az anyjának,hiába nevez úgy.....

Nem mondja el a dolgait,még az alapokat,pedig ennél jobban már nem lehet észrevehetőbb az igyekezetem felé,hogy segítsek neki bármiben.

Úgy elvan,mellettem.......

A lányomnál már nem esek transzban,ha elesik,vagy ha valami olyat csinál,megoldom vagy leszerelem.

De ő van is egy nap legalább 10-szer elmondja,anya szeretlek.

Dani egyáltalán,néha úgy érzem,alig várja hogy 18 legyen s mehessen,pedig a lelekemet 1000 %-ig kiteszem.............

Férfiak????????

Ennyi magyarázatnak nem elég......

2009. okt. 31. 21:30
2012 oldal ön másolta erről szol .
2009. okt. 31. 18:19
néha nem tudom hogy igy jó e el el bizonytalanodom....
30. 3388f1d995 (válaszként erre: 29. - Alfoldi13)
2009. okt. 30. 13:02
..minden ember más.és így jó ez a világ.
29. alfoldi13 (válaszként erre: 27. - 3388f1d995)
2009. okt. 30. 12:08
nem egészen igy van ez okos ember nagyobbaknak dolgába nem szól bele nem alkott róla véleményt...persze ez nem mindig sikerül betartani...és sajnos általánosítani pedig pláne nem lehet...minden ember más ...
28. 3388f1d995 (válaszként erre: 25. - Genia)
2009. okt. 30. 12:03
Örülnék neki.Szép napot neked. Puszi.
27. 3388f1d995 (válaszként erre: 26. - Alfoldi13)
2009. okt. 30. 12:02

Olyan nincs,hogy lehetetlen...

Ha nem beszélünk már kicsi korától a gyerekekkel{őszintén} nagy korában ne várjuk el azt,hogy meg beszélnek velünk dolgokat.Igen rohanó a világunk de a család annál fontosan és a gyerekeink nincsen.

Sokan nem komónikálnak néha ez a baj csak..Szerintem...

26. alfoldi13 (válaszként erre: 24. - 3388f1d995)
2009. okt. 30. 11:55

mondani könnyű...

megcsinálni néha lehetetlen...

nagyoknál meg halgatni arany...persze most a harmincas korosztályra értem mert...

25. genia (válaszként erre: 24. - 3388f1d995)
2009. okt. 30. 11:55
Teljesmertekben eggyet ertek veled.Majd meg beszelunk ,sajnos mennem kell.Puszi neked.
24. 3388f1d995 (válaszként erre: 23. - Genia)
2009. okt. 30. 11:51

Én is örülök.nehéz gyereket nevelni{jól helyesen} tele van örömmel bánattal és mindegy,hogy hány van a gondok örömök mindig ugyan azok.

A lényeg az,hogy tudják te én mindig ott vagyunk leszünk neki nekik..

23. genia (válaszként erre: 22. - 3388f1d995)
2009. okt. 30. 11:47
En is koszonom kedves vagy.En pont igy vagyok a fiammal a titkai tenyleg titkok maradnak.Olyakat is elmond amit en talan nem modtam volna el az anyum nak de tudok az anya is lenni es ezt o tudja hogy akkor komolyan is gondolom erteme van annak ha felelosegre vonom.Tenyleg nagyon egyforman gondolkodunk,orulok ,hogy beszelhettem veled.Biztos vagyok benne ,hogy nagyon szepen neveled a gyerekeidet!!
22. 3388f1d995 (válaszként erre: 21. - Genia)
2009. okt. 30. 11:38

Aranyos vagy köszönöm.Látod mennyi a kor kül.a gyerekek között?Más a problémájuk amit az egyiknél el cs.. azt már a másiknál nem fogom még egyszer..

A nagyot nagyon sokáig barát ként neveltem {most jobb szó nem jut az eszembe}.Most is meg van ez közöttünk ha azt mondja ne mondjam meg másnak amit mond nem adok ki rajta.

Az meg,hogy csak egy gyermeked van akkor abban a helyzetben te {tik} ezt láttátok helyesnek.

Van egy csodálatos gyermeked aki jó és szeret téged ennél több nem kel.

Büszke lehetsz magadra...

21. genia
2009. okt. 30. 11:30
Meg neztem az adatlapodat 3 gyonyoru gyermeked van gratulalok hozzajuk ,es kicsit irigykedem is nekunk csak egy vam sajna, most mar banom hogy 1 el maradtunk.Mindjart el megy egyetemre es aztan ulhetunk ithon egyedul a parommal.Az vigasztal hogy hatha hamar lessz unokam de kitudja ?ez az o dontese lessz!
20. 3388f1d995 (válaszként erre: 19. - Genia)
2009. okt. 30. 11:22

Nem vagy el fogul egyáltalán. Egy formán gondolkudúnk.Az ember ismeri vagy próbálja ki is merni a gyermekét ebben a{korban}. Én is ismerem a gyerekemet de azért ő is a kis stiklijeit próbálja próbálta meg csinálni.

Sokan a maguk képére szeretnék formálni gyúrni de nem lehet.És őszintén ki nem lázadt fel ha aludni küldték vagy csak időben vacsizón.Néha olyan dolgokon akadunk fent ami felesleges.

Szerintem a lényeg azon van,hogy hogyan szólunk hozzá{juk}

19. genia (válaszként erre: 18. - 3388f1d995)
2009. okt. 30. 11:11
SZia.Nem bantottal meg.Pont igy vagyunk vele mi is ,nalunk is vannak szabalyok amiket be kell tartania,tudom hogy viselkedik a barataival ,hisz o egy kolerikus szangvinikus ember van hogy fel emeli a hangjat de mindeg kozos nevezore tudunk jutni .A szavat mindig betatja nem vedem meg a cselekedetei kovetkezmenyeitol mindeg arra tanitottam kicsi koratol,hogy vallaja fel es oldja meg.Azert irtam hogy jo gyerek,mert hozzam kepest....hat en nagyon nehez kamasz voltam rengeteget feleseltem lazadoztam foleg anyukammal[az apammal soha nem mertem]de o teljesen nyugodt kiegyensulyozott emberke. Remelem ,igy is marad [lehet elfogult vagyok? biztosan!!!
18. 3388f1d995 (válaszként erre: 4. - Genia)
2009. okt. 30. 10:07

Szia,Bocs nem bántáskép írom ..

Igen jó gyerek mert {lehet,hogy feléd ezt mutatja}.

Az én nagy fiam is egy jó gyerek még én a közelében vagyok .Akkor szépen beszél jól viselkedik{az ért néha belőle is ki jön az áll..

Mikor a barátokkal van akkor egy teljesen más gyerek lesz belőle.Ha nem engedem valahova vagy csak ép segíteni e kel van hogy elsősre meg csinálja van,hogy nem..

Kamaszok nehéz velük de őszintén mi milyenek voltunk.Én meg tanultam nem le támadni mert ezzel csak olajat teszek a tűzre.Meg egyeztünk ha betart bizonyos szabályokat akkor én is engedékenyebb leszek..

17. tnde (válaszként erre: 15. - @IviBaba@)
2009. okt. 30. 08:24
Gratulálok, mindjárt anyuka leszel.Nekem 23 évesen már kettő volt.6 napod van a gondtalan életből,mert mikor megszületik attól fogva vége mindennek.Na nem elkeseríteni akarlak.Lesz egy kis emberkéd, akiért még az életedet is odaadnád.Ha sír,vele együtt fogsz sírni,ha rosszkedvű lesz neked sem lesz jókedved.Na meg ahogy nő,te úgy öregszel.Próbálod jó útra terelgetni, de sehogy sem sikerül.Ha szerelmi bánata van,vele eggyütt búslakodol,mert nem tudsz neki jó tanácsot adni.Nem fogad szót,nem hiszi el, hogy te csak jót akarsz neki.Hogy te feltétel nélkül csak szereted.De mindezeken túl,akkor is csodaszép dolog anyának lenni.Pláne mikor azt látod, hogy túlnőtt rajtad és a világon a legszebb,legcsinosabbnak látod.Úgy érzed a te gyereked a legszebb a világon.Anyának lenni szép és felemelő dolog.De nagyon sok lemondással is jár.
2009. okt. 30. 01:59

Én elég korán kezdtem a "kamasz" kort, már 12 13 évesen......Nővéremmel 3és fél év van köztünk és mentem vele a "rosszba" ! Nagyon sokszor kiakadt miattam anyum, sokat sírt, én nagyon lázadó, hisztis, akaratos voltam, de nem bánom, hogy ilyen is volt az életemben és örülök, hogy ezen is túl vagyok! Főleg, hogy már 17 évesen elköltöztem, hogy dolgozzak, tehát most már fiatalnak sincs nagyon időm lenni. Ezt sajnálom azért, hogy más velem egyidősnek semmi más dolga nincs, csak, hogy tanuljon! Most már megértettem amit anyáék mondtak nap mint nap, de akkor.....

De ezt át kell vészelni, szerintem nem szabad mindentől és mindenkitől eltiltani, mert az csak rosszabb. Én olyankor már csak azért is meg csináltam amit nem engedtek!

De már nagyon jóban vagyok anyummal, mindent megbeszélünk és csak nevetünk rajt, hogy milyen hülyeségeim voltak.... :D

2009. okt. 29. 23:01

....én mint gyermek emlékszem,mennyire megbántottam Anyukámat, de vígasztaljon az,hogy rájön sok gyerek,hogy tévedett és megpróbálja begyógyítani ezeket a sebeket! Én bocsánatot kértem már édesanyámtól...még szerencse,hogy annyira erős a szeretet és kötelék,hogy egy "kamaszkor" nem hagyott maradandó sebeket.

(én is visszakapom, a gyerekemtől majd :S )

2009. okt. 29. 20:17
hát látom nem vagyok én egyedül a bajokkal...néha azt érzem nem a leghálásabb feladat szülőnek lenni de utána túl vagyunk vagy leszünk ezen s remélem egy egy unoka majd kiigazítja ezeket is..érdekes módon nem mindnél egyforma ez a kor sem...hát még ami utána következik..
2009. okt. 29. 18:44

Sajnos nagyon ismerős a téma........

Én konkrétan borzasztóan élem meg,bár ő ezt nem látja.

2009. okt. 29. 18:21

Hát, nagyon nem....:)

SOHA ne veszekedj velük.

Én rengeteget tanultam... a Fiamtól.

11. tnde (válaszként erre: 10. - Ec78bc2bf8)
2009. okt. 29. 18:04
Igazad van.De ő erre tette fel az életét,tisztelem becsülöm érte.De sajnos a világi életben sok minden nem úgy történik ahogy mi szeretnénk.
10. ec78bc2bf8 (válaszként erre: 9. - Tnde)
2009. okt. 29. 17:47

:):)

Közben elkezdtem olvasni Alföldi13 naplóját, hihetetlen és felemelő...:)

9. tnde (válaszként erre: 8. - Ec78bc2bf8)
2009. okt. 29. 17:35
Sajnos ma is azt találtam mondani nekik, hogy csak azt kívánom hogy ők is azt kapják vissza a gyerekeiktől, amit ők adnak nekem.Sokszor legszívesebben elbújdokolnék.Azt mondják a szakemberek,hogy mielőtt veszekedni kezdenénk velük számoljunk el 10-ig.Egyszerűen nem értem,hogy hogy tudják így utálni egymást,a másik percben meg majd ki nyalják egymás s...ét.3-an vannak de mindeggyik másféle.Mintha nem is testvérek lennének.
8. ec78bc2bf8 (válaszként erre: 7. - Tnde)
2009. okt. 29. 17:20

Juj, én is mindig ezt mondom...:)

A gyerekeimet szinte IRIGYLEM azért, hogy mennyire megértő anyukájuk van......

7. tnde
2009. okt. 29. 17:19
Sziasztok. Nekem 3 kamaszodó kamaszom,van akik nap mint nap megríkatnak,az életemet adnám értük, de ők egyszerűen lesz..nak.Pedig nem tartom magam rossz anyának,megértő,türelmes és nagyon szeretem őket. Nem értem mi lehet a baj.Ha nekem annak idején ilyen lett volna az anyukám, biztos nem itt tartanék.
2009. okt. 29. 16:56
Mindnyájan voltunk kamaszok, ez az a korszak, amikor már a gyermekünk felnőttnek és nagyon "okosnak" gondolja magát, dehát még nem felnőtt,de már nem is igazi gyerek. Ebben a korban és a mai világban nem egyszerű nekik sem és a szülőnek sem! Változtak a körülmények,a társadalom összetétele, és a média sem segít nekünk a gyereknevelésben.. Ezt a korszakot túl kell élni, a lehető legkevesebb konfliktussal, sok szeretettel és megértéssel és főleg tolarenciával!!!! és sohase felejtsd el, hogy te is voltál gyerek is meg kamasz is meg lázadó is!!!A kamasz a legkevésbé tűri ha kisgyerekként kezelik, és megmondják,hogy mit KELL csinálnia!!!Tapasztalatból beszélek...én is átszenvedtem a kamaszkort a gyerekeimmel,most a nagyobbik unokám 17 éves és neki sem egyszerű, és sok-sok éven keresztül tanítottam, már hála az égnek 3 éve nyugdíjas vagyok, és még mindíg imádom a gyerekeket, a kamaszokat is...mert ők is szenvednek önmaguktól is! GIZUS
5. tavaszilány (válaszként erre: 1. - Alfoldi13)
2009. okt. 29. 16:36
na, gondoltam, ez a nekem való topic, aztán láttam, hogy Te indítottad....rengeteg tapasztalattal tanácstalan vagy, mit is mondhatnék én????
2009. okt. 29. 16:35
Szerintem gyerektol fugg, van ameik kevesbe lazado.Nekunk is van egy 16 eves fiunk nincs vele gond ,nagyon jo gyerek.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook