Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A fodrászom pár négyzetméteres szalonjába behozza betegen a... fórum

A fodrászom pár négyzetméteres szalonjába behozza betegen a... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
32. PöttyösPanka (válaszként erre: 27. - Epresturmix)
nov. 21. 11:31
Másnap? Furcsa. Általában a légúti betegségeknek legalább 3 nap a lappangási ideje. De lehet akár 2 hét is. Valamint nem annyira jellemző, hogy az első napon olyan erős tüneteket okozzon, ami egyből munkából kiesést jelent. Inkább csak kis torokkaparás vagy ilyesmi.
31. Főnix3 (válaszként erre: 29. - Epresturmix)
nov. 21. 11:29
Nem természetes, nem is elfogadható, de nem tehetünk ellene. Együtt kell élni a rendszerrel. Ha a gyerek levert, akkor itthon maradhat, ezt eldönthetem én is.Ha lázasak vagyunk mi sem megyünk dolgozni, de addig bizony menni kell. Nem eshetünk ki. Szerencsésnek mondhatjuk magunkat, mert nem vagyunk betegesek. Még két nap betegszabim van , erre az évre 🙂 Sok helyen heti fizetés van és aki nem hiányzik, annak jutalékot adnak 15-25£ ot hetente. Ezzel motiválják a dolgozókat. Nálunk ugyan nem így van, de 400-500£ kiesés elég motiváló, hogy ne maradjak itthon .🤷🏻‍♀️
30. libikóka (válaszként erre: 29. - Epresturmix)
nov. 21. 11:20
Hát igen.
29. Epresturmix (válaszként erre: 21. - Főnix3)
nov. 21. 11:03
Főnix, attól, hogy nálatok ez így van, az attól még nem lesz természetes és elfogadható. Szerintem. Egy bágyadt, lázas, reszkető gyerekkel ugyan mit tudnak kezdeni az órákon? De tényleg? 🥹
28. Főnix3 (válaszként erre: 25. - Libikóka)
nov. 21. 10:59
Köszönöm! ❤️🫠❤️
nov. 21. 10:59
Én így lettem kovidos tavaly év végén! Ott ült göthösen a lánya a kozmetikusnak, majd a végén közölte velem, hogy amúgy ő is beteg, de nem akart elriasztani (én tettem neki szívességet mert megkért valamire) aztán másnap kiestem 1 hétre a munkából. Azóta se mentem hozzà!
26. Főnix3 (válaszként erre: 24. - Enissa)
nov. 21. 10:59
Szólhatott volna, de lehet, (persze fikció) hogy tényleg a gyógyszerre kellett volna a kuncsaft pénze. 🤷🏻‍♀️ Nem tudhatjuk miért döntött így az anyuka.
25. libikóka (válaszként erre: 21. - Főnix3)
nov. 21. 10:54
Jobbulást🍵🫖🍯:))
24. Enissa (válaszként erre: 21. - Főnix3)
nov. 21. 10:50

Én is végigdolgoztam a covid időszakot is, nálunk nem lehetett leállás, covidosan is dolgoztak kollégák.

És bárhol megkaphat az ember bármilyen kórságot. Egy bevásárlás alkalmával is. Hányszor látni, kézzel fogják meg a pékárut, miután esetleg azt a kocsit tolja, amit a hajléktalan a benne lévő pénzért tolt a helyére.

Akkor is, ebben a helyzetben szólhatott volna a fodrász, jobb szájízzel ment volna legközelebb is a kuncsaft.

23. Főnix3 (válaszként erre: 22. - De16c8f9e6)
nov. 21. 10:50
Majd legközelebb .🤣
nov. 21. 10:38
Durva nagyon. Mik vannak. En tegnap busszal utaztam, tele volt köhécselő gyerekekkel. Le kellett volna szállnom a semmi közepén. A prérin. Most már tudom. :D
nov. 21. 10:37

Igen, így van! Mi kaptunk egy emailt az iskolából, hogy a gyerek csak akkor maradjon otthon, ha rossz a közérzete! Ha megfázott, csöpög az orra, köhög,lázas nem ok arra, hogy hiányozzon. Ezt komolyan veszik. Mi sem hiányozhatunk. Steril szobában dolgozom, 6-7 en a szobában ,de ha betegek vagyunk is menni kell. Egy évre 5 beteg szabink van. Ha ezen felül vagyok betegen távol, nem kapok fizetést. Tehát járunk dolgozni betegen is. Nem hibáztatjuk egymást ez miatt, elfogadjuk, mert muszáj dolgozni. 🤷🏻‍♀️

A maszk szerintem nem sokat ért, mert a munkatársam betegen dolgozta végig a múlt hetet és bizony én is beteg lettem mára. Igaz ezt a boltban is össze szedhettem, sosem tudhatjuk. Ami nem öl meg, az megerősít, mindent nem tudunk kikerülni.

20. Enissa (válaszként erre: 11. - Kannanana)
nov. 21. 10:16

Ó, a mi mentalitásunk azért nem olyan csoda, Angliában a lázas gyereknek is kell menni iskolába, ott megkapja az iskolanővértől a gyógyszerét, és bizony a felnőttek sem mehetnek csak úgy tp.-re. Hidd el, jó dolgunk van itthon ilyen szempontból. Németországban is a beteg rokonomnak be kellett menni 40 fokos lázzal is, pedig cukrászdában dolgozik, de olvastam itt is, Ausztriában sem más a helyzet sok helyen.

Ilyen világot élünk.

nov. 21. 10:15
Elnézést kérek, elsiklottam a felett, hogy elmentél! Ne haragudj! 🤷🏻‍♀️
18. Főnix3 (válaszként erre: 16. - Enissa)
nov. 21. 10:14

Ahh! Igen! Elsiklottam felette. A hangszín elterelte a figyelmem!

Viszont a mai világban nem tudhatjuk mennyire nehéz valaki sorsa!

Nekem is volt régen olyan életszakaszom, amikor nem tudtam megvenni a gyerekeknek a gyógyszert! Egyedül neveltem őket, két munkahellyel és nem volt és van káros szenvedélyem ami elvitte a pénzt.

17. Enissa (válaszként erre: 13. - ,zumba)
nov. 21. 10:11

Te csak hiszed. A múltkor mentem az SZTK-ba, a recepciónál kérdezi a csaj , nem láttam, hogy ki van írva, kötelező a maszk? Mondtam láttam, de azt hittem kint felejtették régebbről.

Ugyanis délelőtt az Amerikai úton voltam, ott nem kellett, pedig mégis csak kórház, aztán voltam a SOTE Pulmonológián, itt sem kell, pedig ott a 4. emeleten covidosok is vannak. Nem én vagyok ilyen beteg, mint kísérő és hozzátartozó voltam.

Az a szabály, hogy erre nincs szabály.

16. Enissa (válaszként erre: 14. - Főnix3)
nov. 21. 10:05

Azt írta, hogy felállt, ott maradt a fodrásznak a lyukas idő.

Szerintem nincs ebben semmi rossz, hogy aggódik, lehet ő sem szeretne kimaradni a munkából, vagy esetleg egy krónikus beteg hozzátartozójának átadni, akinek netán életveszélyes is lehetne.

Ebben az esetben az lett volna a középút, ha a fodrász felhívja a kuncsaftját, "Terike" betegek a gyerekek, ha gondolod, adok másik időpontot.

Akkor nincs kész tények elé állítva FI.

15. libikóka (válaszként erre: 14. - Főnix3)
nov. 21. 10:05

Igazad van,,mégis alapvető lenne ,hogy szól a vendégnek.

Lehet hogy már tényleg olyan a fejed, hogy fúj:)) aztán készülsz rá ,hogy na most,,,lehet hogy messzebbre is kell menned,,stb.

Néha elfelejtik az emberek hogy kellene ezeket a dolgokat rendezni.

Lehet hogy én sem maradtam volna,,és igen kicsit bosszankodtam volna.

Bár nem annyira hogy ideírjam,,igaz ez sem baj.

14. Főnix3 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 21. 09:50

Végig ülted a 2 órát? Végig! Nem itt kell megmondani a frankót, hanem neki kellett volna megmondani, hogy, bocs, adj másik időpontot, mert félek a nyavalyától.

Viszont lehet te segítetted őt hozzá, hogy megtudja venni a gyógyszereket! Sosem tudhatod kinek mennyire nehéz az élete! Kritizálás nagyon megy, de az ember sosem tud olyan döntést hozni, amibe valaki ne tudna belekötni! Ha van kalapja azért, ha nincs azért! Ő így döntött, megvolt az oka, ez biztos! Te is döntöttél, maradtál! 🤷🏻‍♀️

13. ,zumba
nov. 21. 09:40
Maszk? Fel lehet tenni. Igaz már nem hordják.
12. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 21. 07:42

Igazad van!

Ahogyan ismerem magamat, egész biztosan felálltam volna és otthagyom.

Megértem, hogy ő is pénzből él, megértem, ha nem tudja hova tenni a gyerkőcöket, de más egészségét akkor sincs joga veszélyeztetni.

nov. 21. 07:33
Őt is megértem, de igazad van! Sajnos a magyar társadalomban benne van ez a félholtan is dolgozni kell mentalitás..
10. globus
nov. 21. 07:09

Vendégek is sokszor betegen mennek fodrászhoz...enyém mondta, hogy sokszor derül ki hajmosás közben, hogy 'táppénzen vagyok'.

Leginkább fizikai állapot függvénye, ahogyan viselkedünk, kevésbé józan belátásé.

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Főnix3)
nov. 21. 06:21

Pontosan, szó szerint pontosan ez történt, te nagyokos…😇 Elmondtam, hogy lehet előbb meg is gyógyulnának, ha fekhetnének, de nyilván ezt ő is tudja. Annyi különbséggel, hogy még elnézést is kértem, hogy ott maradt neki egy luk “miattam”. A te kirohanásod hasonlít jobban a hisztire, én tárgyilagosan írtam le, mi történt.

Továbbmegyek, nem hisztizem sehol, mert egy 3 héttel korábban tervezett, időpontot lemond bárki, mert kb kétszer megfordul a világ 3 hét alatt, és nem vagyok óvodás, felfogom, ha valami közbejön. Te hisztis, te arra nem gondoltál, hogy nekem is vannak gyerekeim, és én is egyedül dolgozom, esetleg rohadtul nem jön jól, ha kiesek pár napra? (Mert így van, képzeld).


Nem a gyerekek ellen van kifogásom, és igen, nehéz. Mindössze egy kérdés, mikor ez van az érintettektől: így is alkalmas, vagy nézzünk másik időpontot? Ennyi. Majd mindenki eldönti, de nem vagy késztények elé állítva.

nov. 21. 06:02

Egy egészségét féltő ember számára felháborító az eset. Én sem örülnék ha egy ilyen miatt rossz közérzettel drága gyógyszereket szedve kéne itthon feküdnöm. Viszont aktív koromban én is kénytelen voltam olyan betegen bemenni és húzni az igát, hogy majdnem kidőltem a sorból. A leg alapvetőbb dolgokat is nagy nehézségek árán tudtam előteremteni, miközben volt egy fiam akinek nem mondhattam azt hogy nincs.

Aki beteg szenved, mégis dolgozik ha a helyzet úgy kívánja, az egészséges meg félti magát és rosszalló megjegyzéseket tesz a betegre. Ilyen az ember. Tudunk megértőek is lenni még látványosan is, de ha mi esünk ágynak mások miatt könnyen változik az álláspontunk.

7. birebora (válaszként erre: 5. - Lolita2112)
nov. 21. 04:43
Mint, ahogy senkinek nem könnyű és más sem kap fizetést ha nem dolgozik. De valahogy csak megoldják. Gondold el ha mindenki bevinné a munkahelyére a beteg, lázas gyerekét.
6. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 21. 04:40
Igazad van.
nov. 21. 01:57
ha nem dolgozik akkor nincs fizetese es ugye a szamlait akkoris kell fizetni ha gyerekei betegek.gondolom orommel nagymamara hagyna a gyerekeit ha lenne a kozeleben!neki sem konnyu igy dolgozni!
nov. 21. 01:44
Hja! Egy kukorica tőlem, mert nem álltál fel és mondtad, hogy inkább menjetek haza, pihenjetek, kérek másik időpontot! TE fizető vendég! 😡
nov. 21. 01:40
És elkaptad a nyavalyát? Lehet szegény nem tudta hova tegye a gyerekeit! Ha lemod téged, lehet azért tolnád itt a hisztit! 🤷🏻‍♀️
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook