Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A fiamék szét akarnak menni fórum

A fiamék szét akarnak menni (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2014. máj. 22. 11:12
Na,kar volt irnom olyan hosszan, el sem olvasra a forumindito ..:)
78. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 77. - Elegem van)
2014. máj. 22. 11:06

Akkor miért nem adtátok el. A szerszámokhoz érzelmi szálak fűznek, hidd el.


Nem gonoszkodom, tényleg csak segíteni szerettem volna, hogy most a fiadról és az unokáidról van szó, ne vígy bele anyagiakat. Látod pénzen nem lehet venni se, nyugalmat, se szerelmet.

2014. máj. 22. 10:58
Vagy például nagyon sok, kerti szerszámot vitt le magához falura, ami az apukámé, mert volt egy kertünk, amit 2 éve teljesen kifosztottak, és ami még menthető volt, mindent levitt falura, mert mi bérházban élünk, nincs hely. Hát ezért ezek sem kis dolgok, és végül is csak megőrzésre volt ott. Nehogy már ezekre is azt mondhassa, h. nem adja vissza.
2014. máj. 22. 10:56
Csak azért nem kicsinyesség, mert nem vagyunk gazdagok, már kifejezetten szegények vagyunk, és ezeket itthon is tudnánk hasznosítani, két kisebb gyerekem van még, vagy pedig amit újonnan vettünk, azért azt a pénzt tudtuk volna magunkra, a másik kettőre is költeni.
75. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 25. - 16b5d6ae34)
2014. máj. 22. 10:52
...hát igen, a városi élettel nem jár karonfogva az intelligencia, a tudás. A vidéki emberek sem egyformák, mint, ahogy a városiak sem. Én városban élek, de nálam is kiverte a biztosítékot a buta, mert vidéki.
74. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 22. - Elegem van)
2014. máj. 22. 10:49
Semmivel nem tudod, majd amikor Ő rájön lép. Gondolj a saját életedre. Magad irányítottad, vagy a szüleid? Ha nem magad, akkor a gyereked sajnos rossz példát látott, az alárendelt szerepet tanulta meg.
73. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 16. - Katinkaboszi)
2014. máj. 22. 10:45
A gyereket csak nagyon nyomós érvvel veszik el az anyától, hogy az apa nevelje, szinte kizárt, ha csak nem alkoholista, vagy rosszlány.
72. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 68. - Elegem van)
2014. máj. 22. 10:35

Olyan nincs, hogy nem láthatja a gyerekeket, forduljon a gyámügyhöz, ha kell akkor a bírósághoz.


Vannak számláitok az ottani dolgokról, hogy kié voltak, esetleg fotók, hogy az a házasság előtt még bizony nálatok volt.


Egyébként egy bútoron kicsinyesség vitatkozni, ha nem milliós antik bútor.

Ha elakarja vinni, akkor tényleg azt látják a gyerekek, hogy az otthonukat szétveri az apjuk.

71. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 69. - Elegem van)
2014. máj. 22. 10:30

Nem olvastam végig a fórumot csak ezt a hozzászólást.

Úgy érzem túl sok mindennel foglalkozol, ami nem tartozik rád.

A gyerekek nem hülyék, ha egyik szülő a másik ellen akarja hangolni a gyereket, és a másik szülő tud a gyerekének nem csupán az eltartója lenni, hanem a lelkével is foglalkozik a gyereknek, nincs az a szülő nagyszülő, aki ellene tudná hangolni. Gyerekként átéltem.

Ne szólj bele az életükbe, majd a fiad eldönti megéri-e ez a kapcsolat neki. Sokszor jobb távolról jóban, mint közelről rosszban lenni, SOHA, senki helyett nem kell a problémákat megoldani, felnőttek oldják meg.

Amikor az unokákkal tudtok lenni, szervezz nekik értelmes , emlékezetes programokat, beszélgessetek sokat velük, de sosem a családi problémákról, anyjukat, másik nagyszülőket meg se említsétek, ha szóba hozzák, annyira reagáljatok, amennyire éppen muszáj, de sosem bántva. Majd a gyerekek tudni fogják később ki volt az intelligensebb, hidd el beérik a gyümölcs. Kívánok Nektek sok türelmet!

2014. máj. 22. 10:23
Na tehát, most beszélt a fiam a lánnyal, meg annak az apjával. Ha mindent otthagy a fiam (tehát szekrények, TV-k, házimozi, videómagnó, laptop, gyerekszoba bútor, szőnyegek, konyhabútor, kerti eszközök, stb), akkor oké, ha bármit elhoz, akárcsak egy valamit is, akkor fizesse ki a kocsi felét. Dehát ezeket mi adtuk nekik!!!!! kiságy, etetőszék, gyerekkocsi, játékok, biciklik, mindent-mindent, homokozó, sátor, hát nem is tudom sorolni. Hát csoda, ha tényleg nem az öngyilkosság foglalkoztatja. És a gyerekekről nem is beszélek, h. egyenlőre nem láthatja őket.
2014. máj. 22. 09:14

A mostani vita köztük tulajdonképpen abból indult ki, h. a fiam megkérdezte, h. nem akarja-e a lány átvinni egy napra (hétvégén) az anyjáékhoz a gyerekeket. Mert mindig csak olyankor vitte át, hogy vigyázzanak rájuk, amikor a fiam éjszakás. Na a múlt héten innen indult... Mi már sokszor próbáltuk őket nyaralni küldeni, h. a gyerekeket hagyják addig nálunk. A lány nem ment bele, h. ő nem tud a gyerekek nélkül lenni. De vittük magunkkal nyaralni együtt, négyüket. És akkor mi foglalkoztunk az unokákkal. A fiamék meg szórakoztak kettesben. A lány akkor mondta, h. ők sosem jártak így családosan... Megint csak nem akarom őket bántani, de teljesen más a világnézetük. A nyaralást is lenézik. De a tb-től folyamatosan igénybe vesznek fürdőket pl., amit pedig nekünk nem is ír fel az orvos. Nekik a falusi orvos felírja...

Az unokákkal változó a kapcsolatunk, a nagyobbik, a kislány velünk nőtt fel. 3 éve költöztek ki vidékre, ő még emékszik, h. szeretett velünk lenni. A kisebbik, a fiú, 1 éves múlt, mikor kiköltöztek. Ő nem emlékszik ránk. És korából adódóan hangolni is lehet a fiam ellen, és ellenünk is. Ezt már régen észre vettük. Mi, mivel közben jócskán szegényedünk folyamatosan, nem tudunk mindig leutazni vidékre. Havonta egyszer. Ez nem sok. Ők is ennyiszer tudtak bejönni hozzánk, tehát kb. 2-3 hetente találkoztunk. A lány anyja egyébként nem is nagyon foglalkozik az unokákkal. Neki a terhére voltak eddig. Viszont a néhány év alatt azt megfigyeltük, h. ők mindenből pénzt akarnak csinálni. De a gyerekeket sose támogatták anyagilag. Sem. Még a múlt hónapban is egyszerűbb volt, hogy a lány írt nekem a face-n, h. küldjek a fiamnak egy tizest, mert nincs pénzük tankolni. És ha nem tankol, nem fog tudni melóba menni. Hát persze, h. küldtem. A fiú unokám hetek óta ezt mondgatja a fiamnak, h. ayáék úgyis kiraknak és úgy sem szeretlek. Ezt egy négyéves nem magától találja a ki. A lány unokám tegnap előtt azt mondta fiamnak, h. apa, elbújtatlak a szekrényben, nem jössz elő, majd csak este, ha anya hazajön, és akkor megleped. Szerintem ez is azt bizonyítja, h. a fiam nem lehet olyan nagyon rossz apa, férj, mert akkor a gyerek ösztönösen menekülne tőle. A kicsit pedig uszítják. És most nem tudok egy órája semmit a fiamról, és szét robbanok az idegtől.

Tegnap este felhívtam a lányt, h. mire van szüksége a lány unokámnak, mit vegyünk, úgy beszélt, mintha semmi sem történt volna. Ja, mert azt nem mondtam még, h. ők, a lányék úgy tudják, h. a fiam nem mondta el a történteket. Mert ő nem szokott a bajjal hozzánk rohangálni. Meg eddig mindig a lány mondta neki, h. nem kell a világnak tudni az ő problémáikról. Meg anyukámnak egy hónapja strokja volt, és próbáljuk kímélni... Ha ezt megtudja...

És két hét múlva ballagása van a lány unokámnak, hát hogy fogunk így elmenni? :( :(

2014. máj. 22. 08:46
Írtátok, h. fiamról nem tudni semmit. Hát igen, gondolom, neki is vannak hibái, mint mindannyiunknak. De korosztályához képest komolyabb, kifejezetten családcentrikus, ami férfiban elég ritka. Mindig a család volt a fontos neki. Úgy nőtt fel, hogy a két kisebb testvérének a nevelésében nagyon sokat segített nekem. Nem a nevelésében, hanem nekem, h. meg tudjam oldani. Mindegy, nem tudom jobban körül írni. Mert bár van férjem, olyan munkája volt, ami miatt nagyon sokat volt tőlünk távol. Tehát a fiam apjuk helyett apjuk volt a kicsiknek, és nekem is mindig segítő "társam". Amikor tőlünk elkerült úgyanígy viselkedett a saját családjával. És ezt nem elfogultságból mondom. Nem kocsmázik, nem csajozik. Amikor otthon van, gyerekek, házimunka, kert, állatok, minden. Ma reggeli információm, hogy melóból hazaérve a fiamat egy levél várta, h. elköltözött a lány a gyerekekkel, elvitte azt az egy ágyat, ami az övé, és felsorolta, h. mi mindenre tart igényt, amit a fiam vett eddig. Mert ha ezeket nem hagyja ott, akkor fizesse ki a kocsi felét. (annak a kocsinak, amit egyébként szid állandóan az egész családja) Mert én tudom, h. közös tulajdon meg miegymás, de a lány csak egy éve dolgozik, a fiam pedig kezdettől fogva. A bútoraikat (az egy ágyat leszámítva), TV-t házimozit, egyebeket (még gyerekjátékot, könyveket is mi adtunk. Vagy a mi gyerekeinkét adtuk oda, vagy újonnan vettünk nekik. Még az én szüleim is állandóan segítették, még néhány héttel ezelőtt. A szüleim főztek pl. mikor a lány az első gyerekkel volt otthon, az én anyukám segített a gyerek mellett, az én apám járt pelenkáért, vagy akár csak le sétálni a gyerekkel. Később, a másodikkal is ez volt. Most nekem úgy tűnik, h. "ki akarják fosztani" a fiamat. Nincs sok mindenük, mert a két gyerek mellett nem tudtak annyi mindent összeszedni még, mondom, amilyük van, az jószerivel tőlünk került hozzájuk. Egyedül a kocsi az, amiért a fiam annyit szenvedett. Ő vette, ő szerelgeti, műszaki, átírás, stb, akinek van kocsija, tudja, miről beszélek. A fizetését mindig odaadta a lánynak. Ő osztotta be. Úgy kellett kérnie mindig még benzinre is pénzt. És ha a lány nem adott, olyan is volt. Azt mondta, menj bicajjal vagy busszal melóba. És most ennek a kocsinak akarja a felét. Hát most már én is úgy érzem, h. agyon tudnám ütni. Még a szüleimtől is van ott holmi. Meg az én két másik gyerekemtől. És a gyerekeket addig nem láthatja a fima, amíg ezekben a dolgokban meg nem egyeznek.
67. 27c72ee00a (válaszként erre: 66. - A0c1361e44)
2014. máj. 22. 07:33

Őneki a "haza" már a családja, a két gyerekével!

Inkább melléjük terelném, nem elfele.

De mindig biztosítanám róla, hogy nálam örökre van helye, ha úgy szeretné.

(Más szemszögből nézve, egy más fórumon, lehetne a fiatalember egy szemét férj és apa, aki elhagyta a családját, mert anyuka befolyásolta, igaz?)

66. a0c1361e44 (válaszként erre: 65. - 27c72ee00a)
2014. máj. 22. 06:56
Igen, ezt nem tudhatjuk, de ettől függetlenül a fia neki a legfontosabb. Én csak innen közelítem meg. Ha az én fiam lenne ilyen helyzetben, akkor biztos megpróbálnám hazaterelni.
65. 27c72ee00a (válaszként erre: 62. - A0c1361e44)
2014. máj. 22. 05:25

Nem tudhatjuk mi, hogy milyen is az a kapcsolat valójában:)

Egy fiús anyuka szemszögéből láttunk egy történet-vázlatot, de az éremnek mindig két oldala van, mint tudjuk.

Egy szülő adhat tanácsot, elmondhatja a véleményét, vígasztalhat a bajban, de nem az ő dolga megoldani egy felnőtt ember életét.

Sőt, egy nagyszülőnek inkább (szerintem) az a feladata, hogy a családot segítse összetartani.

2014. máj. 21. 23:51
Igazabol nem Anikonak irtam a hsz-omat,hanem a foruminditonak. Eszre sem vettem,h.mennyit irtam..:) de ha mar megirtam,elkuldtem..
63. eb85e22a13 (válaszként erre: 50. - Anikó0709)
2014. máj. 21. 23:50

A pszichologus jo otlet, de antidepresszans semmire nem jo megoldas. Csak meg plusz problema lenne a csaladi gondon kivul,hogy rafuggne a gyogyszerre.

Szerintem sem szabad beleszolni az eletukbe/ertem,hogy nem szoltal bele eddig sem,csak hatni akarsz ra../,de ez is csak akkor jo otlet,ha a fiad keri a tanacsodat. Kulonben meg rosszul is elsulhet,ugy erezheti,hogy bele akarnak szolni az eletebe, igy ha valoban nagy szuksege lesz ra,akkor sem fog segitseget kerni Toletek. Ezert nagyon ovatosan szabad tanacsokat osztogatni. Ilyenkor a legjobb verzio az,amit mar irtak elottem,hogy biztositani kell a fiadat arrol,hogy barmi is tortenjen,ott helye van nalatok, barmikor szeretettel varjatok.

Az ongyilkossagi szandekot mindig komolyan kell venni viszont. De a panikolas a legrosszabb amit tehet a masik fel. /Tudom,nem konnyu..,voltam ilyen szituban eletemben../. Erdemes elmeselni par peldat olyanokrol akik elvaltak, kibuktak ettol, de aztan uj kapcsolatra leltek, es akkor jottek ra, hogy micsoda sz,rban eltek elotte. De ha megoltek volna magukat sem az uj parjukat nem ismertek volna meg,sem a gyermekeiket nem lattak volna felnoni.

De sosem szabad azt mondani az ongyilkossagi szandekrol beszelonek,hogy onzo,mert nem foglalkozik azokkal akiket itthagyna. Ez megint balul sul alt el.,mert amugy is nyomorultnak erzi az eletet,ettol meg meg jobban ugy erzi,hogy ot elitelik,nem ertik./ami persze,h.egyebkent nem ertheto/.

Ilyen stadiumban a suicide hajlamu ember mar nem tud kulonbseget tenni sokszor a segito szandek, es a tamadas kozott. Tehat csakis a pozitiv tulajdonsagait kell eloterbe helyezni. Hogy milyen kedves, szeretetremelto, helyes,fiatal ferfi./es ami valoban jo tulajdonsaga/. Es azt, hogy senki sem erdemel olyan sz.r kapcsolatot, ahol a masik fel nem szereti ot, nemhogy egy ilyen csaladcentrikus, normalis ferfi.

Jo strategia, ha azt ajanlod neki,hogy nezze az eletet kivulrol, mintha egy idegen embert latna, vagy akár mintha egy jo baratja eletet. Mit tanacsolna ennek a jo baratnak? Azt,hogy maradjon olyan emberrel aki kijelentette,hogy nem szereti,nem akar vele lenni, es meg is csalta? Nem hiszem. Ilyet senki nem kivanhat csak az ellensegenek.

De nem erdemes szidni a gyerekei anyjat,sem annak a csaladjat. O maga pontosan tudja,hogy milyenek. Inkabb egy olyan eletet erdemes felvazolni, ahol szeretet van, es megbecsules. Nyilvan ez mar csak egy uj kapcsolatban lehetne.Ilyenkor altalaban haritas a reakcio, mert komoly erzelmei vannak a lany irant. De nem baj.. Idovel megis eljut a tudataig ez a lehetoseg is,hogy lehetne jobban is elni..,es nem ritka,hogy ilyenkor hirtelen,es hatalmas fordulat kovetk.be a gondolkodasmodjaban.

De igazaban tenyleg nem elhetjuk mas eletet,es senki helyett nem donthetunk,meg akkor sem ,ha az a mi gyerekunk..

62. a0c1361e44 (válaszként erre: 57. - 27c72ee00a)
2014. máj. 21. 20:11

Én tuti, hogy nem erőltetnék egy ilyen kapcsolatot, ahol a fiamat piszkálják és a lány úgy bánik vele, mint egy kutyával.


Nekem is 25 éves a fiam, volt egy pár szakítása, ami rendesen összetörte. Én is féltettem, épp ezért sokat beszéltem vele. Aztán túllépet rajta.


El kell onnan költöznie a fiadnak, a gyerekeket tudja látogatni onnan is, ahol ti éltek, illetve elindíthat egy gyermek elhelyezési pert, ahol esetleg megkapja ő a gyerekeket, persze ha akarja.

61. a0c1361e44 (válaszként erre: 45. - Emi1206)
2014. máj. 21. 20:05
De volt. Írta, hogy a lány megcsalta a fiát kb. 1 éve.
60. a0c1361e44 (válaszként erre: 3. - Elegem van)
2014. máj. 21. 19:55

Én a fiamat kicsi kora óta "arra nevelem", hogy senki nem ér annyit, hogy magát tönkre tegye.

Így felnőttként nincs ötletem.

Nekem az első biztos az lenne, hogy hazaköltöztetném a fiamat, és így már könnyebb lenne akárhogy is támogatni.

A családja ellen sosem beszélnék.

2014. máj. 21. 19:51
ha egy nő utnak van indulva azt már meg ette a fene/
2014. máj. 21. 19:35
mondd neki hogy szereted és költözzön haza ha akar. többet nem tehetsz... esetleg bemutathatod egy csajnak aki illene hozzá:))
2014. máj. 21. 19:27

Ha úgy lennék, hogy megoldást akarnék találni a gyerekem életére (sose tenném, csak játszom a gondolattal), akkor arra gondolnék, hogy a család maradjon meg családnak, és segíteni akarnám őket az egymásra találásban.

Például beállítanék hozzájuk azzal, hogy foglaltam nekik három napra szállást egy csendes kis apartmanban, távol a világ zajától, érezzék jól magukat, törődjenek csak egymással, beszélgessenek, legyenek együtt ... A gyerekeket meg elvinném arra a három napra magamhoz, és a papával együtt unokáznék addig, míg a fiatalok rendezik a saját életüket. - Vagy legalábbis elkezdik ...

2014. máj. 21. 19:19

Szia!

Nem írtál semmit az unokáidhoz fűződő kapcsolatodról.

Mennyire kötődnek hozzád, mint nagymamához?

Mennyire kötődsz te hozzájuk?

Vagy csak kapnak csokit, és ennyi, mint kötelező ajándékot?

55. emi1206 (válaszként erre: 54. - 82d45dcd14)
2014. máj. 21. 16:52
Én is, bár eredetileg nem ez volt a nyitó téma. A fórumindító csak abban kért segítséget, hogy hogy beszélje le a fiát az öngyilkosságról és hogyan segítsen neki elviselni ezt a helyzetet. Mondjuk ennek se örülnék a fia helyében, de megértem "elegem van"-t, csak sajnos erre meg megint csak nem tudok okosat írni. Annyit amennyit már írtam, hogy terelje abba az irányba a fiát, hogy a gyerekei érdekeit nézze elsősorban.
54. 82d45dcd14 (válaszként erre: 52. - Emi1206)
2014. máj. 21. 16:37

A srác biztos nem tudja,hogy már kipofáztuk az életét,meg a nője családját is....


Otthon ezért,már robbantanék.

53. 82d45dcd14 (válaszként erre: 49. - Emi1206)
2014. máj. 21. 16:35
Az nem vezet semmi jóra!
52. emi1206 (válaszként erre: 51. - Emi1206)
2014. máj. 21. 16:35
Bocsi, igen, igazad van. Az érintettek elmondása lenne a leghitelesebb.
51. emi1206 (válaszként erre: 47. - Érdekes73)
2014. máj. 21. 16:31
Ezért is írtam, hogy a fiúról nem sok minden derült ki.
50. anikó0709 (válaszként erre: 22. - Elegem van)
2014. máj. 21. 16:30
Megértelek, aki anya, akkor is anya marad, ha a gyerekei felnőttek és sokkal rosszabb, hogy tehetetlennek érzed magad és szerintem legalább úgy szenvedsz, mint a fiad. Itt orvosra és antidepresszánsra van szükség. Amikor engem hagyott el a férjem két gyerekkel én is sokat foglalkoztam az öngyilkosság gondolatával. Egyszerűen nem érdekelt más, csak a saját fájdalmam, szégyenem és az felülírt mindent, az anyaságot is. Azaz nem, mert hát nem tettem meg mégsem. De kellett egy jó pszichológus (körzeti, én pesti vagyok) és pár hét alatt rendbe jöttem és a társkeresőn találtam magam. A fiad még nagyon fiatal, újra tudja kezdeni, rájön, hogy nem is olyan nagy a veszteség. Csak szerintem ne nagyon erőltesd, ne szídd a lányt, mert az dacot váltana ki belőle. Inkább mondd neki, hogy keresel egy jó orvost, ha egyedül nem bír kimászni a gödörből. Hidd el az idő megold mindent. Majdnem.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook