Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A férjem és a fiam harca fórum

A férjem és a fiam harca (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
23. Vigyorex6 (válaszként erre: 21. - Barika69)
2010. febr. 9. 10:00
Őszintén? Lehet még olyan, hogy közös nevező? Te lenyelnéd a nevelőapádnak, ha nőzne ahelyett, hogy az édesanyádat és a családot tiszteletben tartsa?
2010. febr. 9. 09:59

A férjed pedig csatázik vele ahelyett, hogy segítene neki. Pedig neki is része van abban, hogy ilyen. . . .


Ez nagyon igazzzzzzzzzz

2010. febr. 9. 09:57
Igazad van. De mit tegyek, hogy közös nevezőre jussnak, vagy legalább ne gyülöljék egymást? Tavyaly még együtt mentünk Balatonra, wellnesezni, stb...
20. Vigyorex6 (válaszként erre: 18. - Barika69)
2010. febr. 9. 09:56

Itt meg az van, hogy lehet, hogy a kislányod apa nélkül, de mi van veled? Mi van a Te életeddel?

Tudom, hogy nem ugyanaz, de ha valóban jó apa, akkor sokat tudja látogatni, elvinni, és anyagilag is támogatni.

19. ef1191cb08 (válaszként erre: 16. - Barika69)
2010. febr. 9. 09:56

Én akkor is a gyerekeimet tartanám a fontosabbnak...

Jó apja a lányodnak????Biztos ez???Akkor miért tette amit tett??Hogyan lehetne egy ilyen aljas ember jó apa???Majd amikor a lányod felfogja mit művelt veled,akkor Ő is megutálja érte....És felelőtlennek fog tartani,hogy egy ilyen pasi fontosabb neked mint a gyerekeid.Én a fiadnak szavaznék bizalmat helyedben!Van oka gyűlölni a mostohát...Ilyen légkörben a fiad élete végleg tönkre mehet.Ha eljutnátok addig,hogy tudtok érdemben beszélgetni egymással,talán rá tudnád venni,hogy szakember segítségét elfogadja.A Te lelkiismereted nyugodt tudna lenni,ha tönkre végleg menne a gyereked élete,mert csinálna valami nagy baromságot??

A férjed pedig csatázik vele ahelyett,hogy segítene neki.Pedig neki is része van abban,hogy ilyen....

18. barika69 (válaszként erre: 17. - Vigyorex6)
2010. febr. 9. 09:54
Így van. Nyertem, mostmár azt teszek, amit akarok, a kislányom Apa nélkül....
17. Vigyorex6 (válaszként erre: 16. - Barika69)
2010. febr. 9. 09:52
Hát igen, ígéretekkel tele van a padlás, talán betartaná, talán nem, viszont lelkileg nem hiszem, hogy ennél rosszabb lenne. Az is igaz, hogy a fiad akkor nyeregbe érezné magát, hogy ő nyerte meg a csatát és lehet még inkább elszaladna vele a paci.
16. barika69 (válaszként erre: 14. - OlíviaAnna)
2010. febr. 9. 09:47
Húú, ezek kemény, de igaz aszavak. A fiammal beszéltem erről, és azt mondta, ha elküldöm a férjem, Ő még arra is hajlandó, hogy hétvégéken elmenjen dolgozni, hogy eltartsuk a kislányt.Ő mindent megtenne, csak menjen a férjem. Csak én olyan sok ígéretet hallotttam tőle.
15. barika69 (válaszként erre: 13. - Vigyorex6)
2010. febr. 9. 09:45

Anyagilag nem tudom mi lenne, ha elválnék, de ne a gázszámla kössön össze bennünket. Igen, bármit mondok neki, mármint a fiamnak, minden olaj a tűre, és mindenre az a válasz, törödj a kurvázós férjeddel, aki mindig átvág.

A szivem szakad meg, ha arra gondolok, hogy a kislányom majd mindig az apját fogja keresni, mivel imádja az apját, és a férjem nagyon jó apja akislánynak, ezen a téren le a kalapot előtte.

2010. febr. 9. 09:43
Panninak igaza van. A probléma itt nem a férjed és fiad konfliktusa. Kiegyensúlyozott családokban is előfordul feszültség, pláne tinikkel. Az, hogy a fiad ennyire nehezen kezelhető még nem jelenti, hogy szükségszerűen elkallódjon az életben. Ha lesz egy komoly kapcsolata, jó esély van rá, hogy benőjön a feje lágya. A rettentő gond itt a férjeddel van. Az ő jellembeli problémája jelentene számomra olyan terhet, ami az élet minden más területén megbénítana. A fiad kilengései a mai fiatalokat látva, egyáltalán nem ritkaságszámba menőek. Eminens diákokkal is előfordul, hogy összetörik a szülő titokban kölcsönvett kocsiját. Örülj neki, hogy nem drogos és, hogy csak a családi kasszából emelt el pénzt. Véleményem szerint a férjeddel van itt nagoyn súlyos gond. Neki kellene, ahelyett, hogy más nőket hajkurász (téged kibeszélve...) támaszod lenni a gyereknevelésben. Nem a fiadat kéne elővenned, hanem elsősorban a férjed, hiszen az ő feladata lenne - felnőttként - jó kapcsolatot kialakítani a fiaddal, példát és utat mutatva, szigorú és igazságos családfőként. Csakhogy férjednél olyan alapvető, a családdal összeegyeztethetetlen hibák vannak, amik miatt én nem is venném a fáradtságot, hogy elmondjam neki, mi a bajom vele. (Nem is értem miért maradtál mellette??) Leírtad, hogy anno képes voltál egyedül talpraállni, szerinted ez most nem menne? Beszélj négyszemközt a fiaddal erről, lehet, hogy képes lenne annak érdekében változni, hogy férjed nélkül újra tudjátok kezdeni.
13. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Barika69)
2010. febr. 9. 09:40

Szia!

Nálunk nagyban hasonló volt a helyzet, de én ezt gyerekként éltem meg.

Annyiban volt más, hogy apám nem nőzött, hanem ivott. Nekem, mint a fiadnak, a nagypapám volt az apám. Utólag visszagondolva nagyon nehéz gyerek voltam. Nem hallgattam senkire, nem érdekelt senki véleménye. Nem volt aki fegyelmezzen. Mikor benőtt a fejem lágy 180fokot fordultam, én lettem az édesanyám támasza.

Nem akart válni az apámtól. Az öcsém kicsi volt és nem igazán fogta fel mi is történik, mire érthette volna, addigra apám meghalt, de így legalább benne pozitív kép él róla.

Tudom, hogy ha még élne, akkor együtt lennének és anyum még mindig nem vált volna el tőle.

Most ott állsz két tűz között, ahogyan nálunk is volt. Egy rossz házasság, aminek talán nálatok sincs jövője és egy problémás gyerek. Én is mindig harcoltam apámmal. Nagyon megsínylettem ezeket az éveket. Biztosan jobb lett volna ha elválnak, mert nem kellett volna ennyi mindenen keresztül mennem és az anyum is új életet tudott volna kezdeni.

Nem tudom hogy anyagilag van-e lehetőség arra, hogy külön menj a gyerekekkel, ha nem tudjátok megbeszélni a dolgaitokat, viszont akkor még mindig ott marad a fiad, akivel el sem tudom képzelni mit lehet kezdeni, mert tudom, hogy velem sem lehetett volna semmit, mert a beszéd csal olaj volt a tűzre. Igazából nevelni már nem lehet, elindult egy úton, már önálló akarata van. Talán az idő meghozza a változást, de addig még kemény évek jönnek számodra.

Én pl. akkor változtam meg, amikor szerelem jött az életembe. Teljesen megkomolyodtam, mert amúgy nem lett volna jövője a kapcsolatunknak és én nagyon akartam. Talán ha a fiadnak is jön egy lány.

12. barika69 (válaszként erre: 4. - 25c0404375)
2010. febr. 9. 09:38
Nem, sosem foom megbocsájtani, én is azt mondtam Neki, hgy ez túl nagy béka.....Már nem bízom benne régóta. Nem nyomozok, nem gyanakszom, nem féltékenykedem, egyszerűen nem bízom benne.
11. barika69 (válaszként erre: 7. - Ef1191cb08)
2010. febr. 9. 09:37
Igen, nem érdemel meg, egyre jobban gondolom én is ezt.Tudta, kivel köti össze az életét, nem árultam zsákbamacskát, kamasz kiskölyköt kapott, mikor megismert. Nem volt kötelező elvennie.Vittem a fiamat nevelési tanácsadóba,, pszichológushoz, pszichiátehez, családterápiára, ahova még a volt férjem is eljött, peddig semmiféle kapcsolatunk sincs.hOGYAN SEGÍTHETNÉK A FIAMON, ? Ha elküldöm a férjem, akkor Ő mégjobban nyeregben fogja magát érezni, ésa kislányom si Apa nélkül fog felnőni.Szeretem a fiam, míg élek szeretni fogom, ez biztos, csak közben a szívem megszakad.
10. judit6006 (válaszként erre: 8. - C95c921ae7)
2010. febr. 9. 09:25
Látom, ugyanazt tanácsoljuk.
2010. febr. 9. 09:24
Én azt hiszem, leülnék a férjemmel megbeszélni, hogyan tovább. Aztán ugyanezt megtenném a fiammal is. És a végén hármasban kéne megtárgyalni azok alapján, amiket a négyszemközti beszélgetések során tapasztaltam. Lehet, hogy a hatszemközti elég viharos lenne először, de meg kellene beszélnetek az együttélést. Ha még beszélni sem vagytok képesek egymással, nos az már sokat elárulna, hogyan tovább.Én nagyon fontosnak tartom, hogy megbeszéljétek a bajokat.
8. c95c921ae7 (válaszként erre: 1. - Barika69)
2010. febr. 9. 09:23

Ez nehéz helyzet. Először is beszéld rá a fiadat, hogy menjen el egy pszichiáterhez, kezeltesse magát, mert szüksége van rá. A férjeddel pedig üljetek le megbeszélni, van e jövője ennek a házasságnak. Ha akarja még, akkor tegyen érte. Akkor viselkedjen férjhez és apához méltón. Ha már ebben sem biztos, akkor talán jobb a válás.


Ha ezek rendbe jönnének, akkor még a fiad és a férjed kapcsolatát kellene normalizálnotok-de a pszichiáter ebben is segíthet.


Hát ezek csak tanácsok, de valamit mindenképp változtatnotok kell-ezt te is érzed.

2010. febr. 9. 09:21

Mondd,miért nem válsz el??

Ez a pasi nem érdemel meg téged ez egyértelmű.A gyereked viszont mindig a gyereked marad!!!

Nehéz életed volt van,ezért ne pazarold feleslegesen az energiádat.A fiadon próbálj segíteni,mert Ő is áldozat!Nem kértél sosem szak szerű segítséget a neveléséhez?A férjed tudta kivel köti össze az életét,felelősséget vállalt ezzel a házassággal nem csak érted és a közös gyereketekért,de a fiadért is!!!Hát megbukott minden téren.Nagyon sajnállak,mert gondolom haragszol is a fiadra,de szereted is.Szörnyű lehet egy anyának ez a tudat,hogy a gyereke rossz úton jár.De Te vagy az egyetlen aki segíthet rajta,mert nálad őszintébben nem szeretheti senki.

Nehogy azt hidd a 3,5 éves semmit nem fog fel a helyzetetekből!!Addig lépj amíg Őt is nem viseli meg ez annyira mint a fiadat.

Sok szerencsét neked.

2010. febr. 9. 09:17

Most leírtad, hogy mi a baj a gyerekkel, és mi a férjeddel, meg kettejük kapcsolatát, amibe te szép lassan tönkremész... De mi van VELED? Neked mi lenne jó? Szereted még a férjedet ezek után, amiket írsz róla? Vele akarsz élni továbbra is? Elfogadod úgy, ahogy van? És ez csak azért van, mert nem akarsz egyedül maradni, vagy az anyagi biztonság miatt? Vagy még ragaszkodsz hozzá? Ilyen háttérrel a lányodnak/lányoddal sem lesz könnyű... Most még kicsi, de tudom, hogy mennyi hülyeséget képes elkövetni egy lány is, akkor is, ha odafigyelő, nyugodt család van mögötte, ha meg Te nem vagy elég stabil, nem tudsz eleget törődni vele...

Gondold át, mit szeretnél! Itt nem a fiad és a férjed kapcsolata a legnagyobb probléma, szerintem.

2010. febr. 9. 09:17
erre nem lehet gyorsan válaszolni,azt hittem rosszul látok,mikor olvastalak!!!mintha engem írtál volna le!ugyan ebben a szituban voltam,ugyan így.mindenképp írok majd neked,csak most mennem kell.kíváncsi vagyok a többi ember reagálására is!!!!
4. 25c0404375 (válaszként erre: 1. - Barika69)
2010. febr. 9. 09:16

Hűűű...:( Nem egyszerű, az életed...Sajnálom...Nem lehetne vhogy kezeltetni a fiadat?Igaz már nagykorú,gondolom nincs beleszólásod.

a férjednek megbocsájtottál?Én nem biztos, hogy le tudnám nyelni a békát...

2010. febr. 9. 09:05
Bocs, nem ide szántam.
2010. febr. 9. 09:04

Ha a gyereknek meg van mindene, akkor igaza an a férjednek, hogy tegyétek félre a gyereknek a pénzt.

Felesleges megvenni a 1001-ik játékot, csak azért, mert a rokonok a gyereknek adták a pénzt.


Sosem árt, ha egy kicsit előre gondolkodsz.

2010. febr. 9. 08:58

Sziasztok !

Hol is kezdjem, tipikusan az a történet, hogy nem mondhatom el senkinek, elmondom,hát Mindenkinek. 41 leszek a nyáron, van egy 18.5 éves fiam az első házasságomból, és egy 3.5 éves kislányom a mostaniból.

Az első házasságom maga volt a pokol, az utolsó csepp az volt a pohárban, hogy úgy megvert, hogy 1 hétig voltam kómában, élet-halál között. Felépültem, elköltöztem tőle az akkor 4 éves fiammal, egy koszos albérletbe, magam mögött hagyva a félig kész házat, autót, jómódot, mindent. Volt egy sporttáskányi ruhám, egy éhes gyerekem. Se munkám, se pénzem, semmi.De felálltam.9 évig éltünk kettesben a fiamml, utazgattunk külföldre, de mindig is nagyon problémás gyerek volt, szinte mnden évben más iskolába járt, mindig mindenhonnan kirúgták az agresszivitása miatt. Akkor még élt az én imádott Édesapám, aki nagyon sokat jelentett a fiamnak, mert az apja sosem foglalkozott vele igazán.Nehéz volt, de tettem a dolgom. Aztán 8 vvel ezelőtt meghalt Édesapám, összetörtem, nagyon sdúlyos depresszióba estem, kórház, állandó hányás, hasmenés, ájulás, pánikrohamok, stb. Adtam magamnak két hetet az önsajnálatra, aztán elkezdtem szedni a pszichiáterrel megbeszélt antidepresszánsokat, és kezdtem helyrejönni. Dolgoztam,jól kerestem, de a fiam mindig a problámát problémára halmozta.Kezdtem belefáradni, de még mindig tettem a dolgom. A férfiak abban a 9 évebn természeteen megfordultak az életemben a szivemben, de sosem vittem haza senkit. Aztán 6 évvel ezelőtt nagyon romantikus körülmények között megismekrekdtem a mostani férjemmel. 11 évvel fiatalabb, ami sok dilemmát okozott, de győzött a szeelem, összeházasodtunk, és 2006-ban megszületett a kislányunk. Innentől kezdve a fiam kifordult mégjobban önmagából.Az elmúlt 3.5 év leltára: a fiam ellopta a kb. egymillió forintnyi ékszerem, kilopta a kocsikulcsom a táskámból, jogsi nélkül furikázott, totál kárra törte az autóm, rossz társaság, 1 év felfüggesztve 3 évre. Játékgép, csavargás, hazugság, ellenségeskedés, gyűlölködés.A férjem, mikor 9 hónapos volt akislányunk, a neten chaten ismerkedett, aztán mikor kiderüklt, megesküdött, ennnyi volt, csak elhanyagolva érezte magát. Talán igaza is volt, csak a kicsivel foglalkoztam, de ez akkor is övön aluli volt. Aztán megint megtetette, akkor találkozott is egy ( ennyiről tudok) nővel, és aztán ősszel megint tele volt a számítógép virtuális kapcsolatokkal- amiben persze a szex volt a közös téma, és a legaljasabb dolog az volt,hogy kibeszélt engem.Azt hiszem a fiam itt gyülőlte meg Őt, s talán jogosan, én sem szeretném azt az embert, aki bántja az anyám, na,oké, de én is folyamatosan bántom az anyám, tehát, ki ketten, férfiak, bántjuk az anyámat. A kislány talán ebből semmit nem érez. Még nem. A heylzet a jelen pillanatban az, hogy a férjem és a fiam nem köszönnek egymásnak, egymást figyelik, , ahol tudnak keresztbe tesznek egymásnak , anyám és nővérem nem segít, a férjem szülei persze nem szólnak bele, én meg állok a két tűz között. Újra pánikrohanok, újra hányás, újra hasmenés, újra a napi 5 antidepresszáns, hogy egyáltalán létezni tudjak, és végezni tudjam a felelősségteljes munkám. Anyám és nővérem nem dolgozik otthon vannak, de ha a kislány beteg, napi 5ezer forintot fizetek a bébiszitternek, ha netán 1 hétig beteg, akkor azon a héten nem sokat eszünk.Elnézést, ha össze-vissza írtam, nagyon kavarog a gondolatom, s közben potyognak a könnyeim. Csak boldog szeretnék lenni.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook