Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A dvd recordernek miért nem mindegy, milyen újraírható dvd-t teszek bele? fórum

A dvd recordernek miért nem mindegy, milyen újraírható dvd-t teszek bele? (tudásbázis kérdés)


2009. jún. 3. 07:59
Hmm, kis utfg után látom hogy hülyeséget beszélt az informatikatanárom anno. Bocs a félrevezetésért.
11. azmatics (válaszként erre: 10. - 8ebbbd5ab5)
2009. jún. 3. 00:06
Ez nem így van. Mindegyik a lemez belsejétől ír a külseje felé, ez nem a +/- -tól függ. A mire te gondolsz, az szerintem a dupla réteges lemezek írása, ahol a második réteget lehet, hogy a lemez külső szélénél kezdi, ott, ahol az első réteget befejezte (ezt csak saccolom, mert nem néztem utána). Mivel eddig még csak "+" technológiával írható dupla réteges lemezek léteznek tudtommal, talán ez lehetett a félreértés forrása.
2009. ápr. 25. 12:10
Szó szerint kell venni. A mínuszos DVD a DVD külső részétől kezdi írni az író a belseje felé körbe-körbe, a pluszost meg a DVD belső részétől. Ennyi a technikai különbség.
2009. ápr. 25. 09:54
Hú, az mit jelent, mert ez nekem nem mond semmit...:)
8. 8ebbbd5ab5 (válaszként erre: 4. - 8c73a5832e)
2009. ápr. 25. 06:57
A --os az kívülről befelé írható, a +-os belülről kifelé.
2009. ápr. 21. 19:55
Köszi a választ! Megnéztem a leíráson, és tényleg írja hogy az RW + - os jó bele. Viszont van amelyikből azt sem fogadta el / Philips/. A Verbatin vált be eddig...
2009. ápr. 20. 11:17

Szia!


Jobb módszert nem ismerek, mint a próbálgatás, hogy kiderítsd, melyik fajta lemezt szereti az íród. A lemez, sőt az író jobb minősége és magasabb ára sem mindig jelenti egyértelműen, hogy az elkészült felvétel hosszabb élettartamú lesz, illetve mások DVD-olvasójában majd könnyebben olvasható lesz. Ez sokszor azért is van így mert ugyanazon gyártó lemezeit több márkajelzéssel és árral is lehet kapni (nagyon kevés valódi gyártó van, ők több márkának is gyártanak). Én azt tanácsolom, hogy -miután kitapasztaltad melyik márkát ill. fajtát (+RW, -RW) viszi az író- amit hosszabb távra is meg szeretnél őrizni, azt számítógépen másold át +R ill. -R lemezre, tehát nem újraírhatón legyen.


Állítani az írókon/felvevőkön valóban nem lehet.


Valóban vannak típusok, amik nem fogadnak el pluszos és mínuszos lemezeket, ez az infó általában rajta van a készüléken, de az útmutatóban mindenképp.


Üdv,

Laci

5. d6b5d42050 (válaszként erre: 4. - 8c73a5832e)
2009. ápr. 20. 11:10

Ennek régen volt jelentősége, most már nem sok vizet zavar.


Eredetileg a +-os lemezeket Pc-re csinálták, és az akkori DVD lejátszók nem ismerték, de mostanra már mind felismeri.

2009. ápr. 20. 11:03
A DVD - RW, és a DVD+ RW mit jelent, lehet hogy az enyém csak az egyik fajtát írja?
3. csutkababa (válaszként erre: 2. - 8c73a5832e)
2009. ápr. 20. 10:56

a dvd iron nem nagyon lehet allitani.

vagy olcso rossz minosegu a dvd amire nemakar irni, vagy hibas az irod.

ajanlatos azert a kicsit jobb minosegu dvd-t venni, az anyag is tovabb megmarad rajta.

nalunk mar elofordult, hoyg a ra irt anyag egyszeruen eltunt a lemezrol...

2009. ápr. 20. 10:46
Van amelyiket egyátalán nem fogadja el, van amelyeikre pedig szépen felvesz. Hogy lehet megállapítani, hogy milyet lehet bele tenni? Esetleg lehet rajta állítani valamit? " Műszaki zsenik" ,hozzáértők válaszát várnám....:) Köszi!
2009. ápr. 20. 10:44
A dvd recordernek miért nem mindegy, milyen újraírható dvd-t teszek bele?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook