Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A csúnya, gonosz nagykutya fórum

A csúnya, gonosz nagykutya (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A csúnya, gonosz nagykutya

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1128. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 1124. - 99279bb06f)
2010. aug. 14. 11:17
Nincs valami, amiért a kutyád bármire képes? Valami különlegesen imádott játék vagy kaja? Bátor kutyám figyelmét bármikor megszerzem labdával, egyetlen necces eset van: a tüzelö szukák (Bátor nincs ivartalanítva). Lehet, hogy valami ilyesmivel rá tudsz segíteni.
1127. pemete
2010. aug. 14. 08:40
De jó, hogy nem tudok normálisan írni! Tehát azt remélem, hogy az ip-jét tiltották ki, és nem azt törölték, mert azt nem is tudják. Bocs, reggel van még...
1126. pemete (válaszként erre: 1115. - 5e055bda17)
2010. aug. 14. 08:37
De télleg nem én tehetek róla, hogy töröltek minden hsz-t, meg gondolom őt is, szerintem már sokadszorra törölték az ip-jét, és remélem mostanra ki is tiltották.
1125. 5e055bda17 (válaszként erre: 1116. - 3f5c70e7b8)
2010. aug. 14. 07:55
Jó, jó, nem akartam ám gúnyolódni!!! De mire ideértem, arra hült helye volt és tudod a kiváncsi-fáncsi.....:-)
2010. aug. 13. 23:48

Szép estét mindenkinek!

Ma együtt voltam mind a két kutyával sétálni, mert nem volt sem erőm, sem időm külön-külön vinni őket. Viszont egy kutyával találkoztunk csak, de ahogy mondtátok, eltereltem a figyelmét a kiskutyámnak, és nézegetett ugyan arra, de nem szólt egy szót sem.

Nem lett volna semmi baj, mivel azt a kutyust is pórázzal vezette a gazdija.

Akkor van gond, ha csak úgy "lazán" póráz nélkül jön felénk egy nagy kutya. A kicsiket nem ugatja (gondolkodtam, hogy hogy viselkedik), azokkal rögtön játszani akar. Csak a nagyobb testűek az ellenségei! :(

Jó éjszakát, majd írok, hogy hogy haladok. Most lesz több kutya, mert hétvége van. :(

1123. Nikike1988 (válaszként erre: 1122. - Benybulldog)
2010. aug. 13. 23:04
rendben:)
2010. aug. 13. 22:11
Bocsika! kjmarta-nak akartam címezni:)
1121. Benybulldog (válaszként erre: 1120. - Nikike1988)
2010. aug. 13. 22:10
Ráadásul a rottiknak nem puhány gazda kell, hanem igazi falkavezér tipus! Ahogy írtad itt a rotti sétáltatta a srácot!
1120. Nikike1988 (válaszként erre: 1119. - 119a4bf976)
2010. aug. 13. 22:05
mert nem figyelt rá a gazdája.....én úgy gondolom hogy még a legnyugisabb kutyára is figyelni kell az utcán mert ki tudja...én le se veszem róla a szemem..
1119. 119a4bf976 (válaszként erre: 1118. - Nikike1988)
2010. aug. 13. 22:01

Igazad van, végül is a felugrás abszoltút belefér a játékba. De hogy csak úgy bekapja valakinek a kezét?! Egyébként szerintem a gazdáját is legalább olyan váratlanul érte. Lehet, hogy életében először csinált ilyet.

Mindenesetre nekem elég furcsa volt.

1118. Nikike1988 (válaszként erre: 1117. - 119a4bf976)
2010. aug. 13. 21:56

szia.

de ráugorhat játékból..

Berci is ilyen volt,ő egy időben még a biciklisekre is ugrott volna (játékból) de leszoktattuk és persze emberekhez is ugrált....

Viszont az fura hogy 1 éves a kutya és még mindig csinálja és azt egyszerűen nem értem hogy a gazdája miért nem figyeli árgus szemekkel a kutyát ha tudja hogy eszetlen?

Én ha valahol állok Bercivel és akármilyen kis nyugisan ül is akkor is rövidre fogom a pórázt és figyelem mert gyerek még és ki tudja..én sem örülnék ha egy idegen kutya bekapná a kezem:S

2010. aug. 13. 21:39

Látom, megúsztam egy viszályt a néhány napos kényszerű távollétemmel.

Most gyorsan leírom, hogy mi történt ma velünk. Egy kisvárosban élünk, ahol mindenki tudja mindenkiről, hogy kicsoda, sőt.

Ma bementünk a helyi pékségbe. Előtte kint várt egy fiatal srác a kutyájával. A fiatal srác a szomszéd utcában lakik, a kutyája egy fiatalka rotweiler lány. Pórázzal tartotta, de lazán. Párom ment elől, a megszokott mackós járásával, kalimpált a karjával. Aztán egyszer csak a kutya felpattant, és ráugrott a párom karjára, és megragadta a fogaival. Annyira gyors volt, hogy meg sem tudtam szólalni, pedig láttam a kutyán, hogy mire készül. A párom kirántotta a kutya szájából a karját, a gazdája meg a pórázzal visszarántotta. Nem okozott semmi sérülést, csak összenyálazta a karját. Nem támadni akart, mert a viselkedésében nem volt semmi támadó. Nekem inkább játéknak tűnt, de ezt meg nem értem. Egy majdnem egy éves rottweiler miért csinál ilyet az utcán, egy vadidegen emberrel. Az kétségtelen, hogy ezt a kutyát az ég világon semmire sem tanította meg a gazdája. Egyébként ennek a srácnak biztos nem ajánlottam volna rotweilert, sem semmilyen erős akaratú kutyát, mert nem kifejezetten erős egyéniség. - Jaj, de finom voltam:) - De ezt az esetet még így sem értem, mert ez szerintem még az ösztönöktől is idegen viselkedés volt. Egy kutya játékból nem ugrik rá egy idegenre az utcán. Vagy én tévedek?

1116. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 1115. - 5e055bda17)
2010. aug. 13. 20:00
Elég bosszantó volt, ebgem legalábbis bosszantani szokott az ilyen mértékü ostobaság... :)Így utólag lehet rajta röhögni, de a vérnyomásunk verte az eget, ha mondhatom mindenki nevében.
2010. aug. 13. 19:24
Pemi, mibe tellett vna, megvárnod, míg elolvasom???!! Azta, most meg lemaradtam, azt tudatlanul halok meg!!!!:-DDDDDD
1114. pemete
2010. aug. 13. 16:52

Nem, nem én voltam, nem én árulkodtam, becsszó, de örülök, hogy eltűntek az idióta hsz-ok is:)

Sejtettem, hogy ez lesz a dolog vége.

1113. Nikike1988 (válaszként erre: 1109. - Pemete)
2010. aug. 13. 15:12
köszönjük:)
1112. Nikike1988 (válaszként erre: 1110. - 3f5c70e7b8)
2010. aug. 13. 15:12

:p :DDD


jobb ez így:)

2010. aug. 13. 14:46
Az ilyenekkel, csak így lehet......:DDDD
2010. aug. 13. 14:44

Nemáááááá.... Olyan büszke voltam arra, hogy arconfújdogálja magát... :)


Pemete, ebben benne van a kezed! :)

1109. pemete
2010. aug. 13. 14:30
Na, akkor folytathatjuk ott ahol abbahagytuk:)
2010. aug. 12. 19:51

Kat07 és Nikike, és a többiek!

Végre volt egy fórum, ahol nem volt ellenségeskedés, azt hiszem, ezt írtam is, jó pár oldallal ezelőtt.:) Jó, volt beszélgetni veletek, és örülök, hogy "megismerhettelek" benneteket!.)

De, sajnos, ide is betaláltak az idióta nagyokos, Tuttifrutti személyében, de mivel, nem vagyok kíváncsi az ilyenek véleményére, és nem akarok vitatkozni sem velük, mert teljesen felesleges, hiszen, nem ismer, én sem őt, hiszen, nem is tudja, a körülményeket pontosan, de már okoskodik.....ebből le is lehet szűrni, hogy milyen ember, én viszont erre nem vagyok kíváncsi. Ti, tudjátok, hogy tudom, hogy hibáztam, bár fél pillanat alatt történt, és nem is tudtam, hogy ott van a kutya, illetve azt sem, hogy gyerekem kiment a teraszra, mert azt hittem a konyhából a nappaliba megy az ennivalóval, és egy 4 évesnek, már nem vagyunk minden pillanatban a nyomában ugye, szóval igen hibás vagyok, de nem hiszem, hogy egy ilyen senki ítélkezhetne felettem.

Úgyhogy, most lépek innen, máshol is tudunk beszélni....majd, ha eltűntek azok, akik itt Istennek hiszik magukat, talán visszatérek.

Azért ide írtam ezt, mert nem akartam, mindenkinek külön leírni.

Üdv nektek kutyabarátok!:)

1107. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 1106. - 99279bb06f)
2010. aug. 12. 19:49

Lehet, hogy az is megoldás lenne, ha néha elmenne veled valaki. Így "vészhelyzetben" tudnál csak a kicsire koncentrálni.

Sok sikert!

1106. 99279bb06f (válaszként erre: 1103. - 3f5c70e7b8)
2010. aug. 12. 19:45

Köszi Kat07 és HAncsi!

Elolvastam a beszélgetéseteket a témámban.

Valóban igazad lehet Kata, hogy ha egyedül sétálok vele, akkor semmi gond, akkor tudom őt fegyelmezni.

De ha ott van a husky is, akkor áll a balhé folyamatosan. Azért is gondoltam, hogy őt védi.


Hát nem tudom, hogy tudom megoldani, hogy külön-külön vigyem őket, mert huskynak is nagy a mozgásigénye, ez a kicsike meg hány, ha addig itthon hagyom (már voltam a huskyval egyszer egyedül sétálni). Nagyon össze vannak szokva. Együtt rohannak ha jön egy idegen kutya, a husky a termetével, a kicsi a nagy szájával őrzi a házat. :)

Van egy kutyasípom, de nem fogom tudni a számba venni, mert az egyik kezemben az egyik póráz, a másikban a másik, nincs harmadik kezem. :)

Na félre a viccet. Köszi a válaszokat, megrágom és majd írok, hogy mire jutottam.

Holnap külön-külön fogunk egyet sétálni - kezdem ezzel.

1105. d6b71af9a8 (válaszként erre: 1081. - F139b5f82c)
2010. aug. 12. 19:35
Most olvasom, ismét egy nagyokos szólalt meg, aki a kutyáról annyit tud, hogy szőrös és négy lába van. Gratulálok!!!!!!!!!!!!!!!
1104. d6b71af9a8 (válaszként erre: 1062. - F139b5f82c)
2010. aug. 12. 19:33

Kinek képzeled Te magad??? Idejössz, ahol eddig nem volt semmi ellenségeskedés. Ki hívott? Ezért nem kellett volna ide írnod, és ha jól emlékszem, NEM neked szólt, a hozzászólásom, hanem azoknak, akikkel MÁR RÉGÓTA beszélgetünk itt!!!!!!!!!!!

Egyébként, ha visszaolvastál volna, akkor Kat kérdezte, hogy hol vagyok, így elsősorban a kérdésére válaszoltam!!!!!!!!!

Amúgy meg, egyáltalán nem vagyok ROSSZ SZÜLŐ kedves, elmeroggyant, nem voltál ott, nem tudod, hogy történt, úgyhogy jobb lesz, ha befogod!

És, ha kérhetlek, ne reagálj, a hozzászólásaimra, én sem teszem, többet a tiedre. Tudod, mintha levegő lennél, mintha nem is írtál volna semmit!

Előre is köszönöm!

1103. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 1102. - H.Ancsi)
2010. aug. 12. 18:21

Szívesen, de nem neked írtam... neked csak az elsö két sort szántam, hogy nincs baj a janiskodással, ha titeket nem zavar.


A második bekezdés Zulunak szólt.

1102. H.Ancsi (válaszként erre: 1101. - 3f5c70e7b8)
2010. aug. 12. 18:03

köszönöm, nincs szükségem erősiteni a gazdipoziciómat és sétálni sincs szükség, mert nagyon jól elvan a kertben a társával. Nem azért ilyen mert nem tudom, hogyan kell nevelni, hanem azért mert ő igy nyersen tetszik nekünk.

sok sok év kutyázás után most ezt igy szeretjük,

1101. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 1100. - H.Ancsi)
2010. aug. 12. 17:48

:D

Amíg azt hiszi, hogy ö a jani, de nincs belöle baj és titeket sem zavar, addig nincs is ezzel gond. Ha viszont jön egy nagykutya, akit zavar a janiskodás, abból lehet baj. :(


Nem tudom, Zulu kutyája miért ordít, hiszen nem láttam, nem voltam ott, meg különben sem biztos, hogy meg tudnám fejteni.

De az nagy baj, hogy nem tudja a gazdi leállítani. Lehet, hogy meg kéne próbálni néha külön sétálni vele, mert akkor jobban tudsz rá koncentrálni. És próbáld meg a gazdipozíciódat erösíteni.

1100. H.Ancsi (válaszként erre: 1099. - 3f5c70e7b8)
2010. aug. 12. 17:25

ez mind igaz amit leirtál, az én máltaim azért ordit ha pórázon sétál, mert ugy gondolja ő a jani, kissé szocializálatlan, ami az én hibám. Mivel nem nagyon mennek ki a kertből nem csináltam nagy ügyet ebből.

Ennek jó példája, hogy simán nekiment egy hozzánk vendégségbe érkező 50 kg-os kutyának, mert egyszerüen nem fogja fel, hogy ő 4 kg és nem negyven.

1099. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 1098. - H.Ancsi)
2010. aug. 12. 17:21

Azért kérdeztem egy csomó mindent Zulutól, mert annak az ugatásnak oka van. Ha tudja az ember, hogy mi, akkor könnyebb leszoktatni. Csak egy példa, most nem Zulu története: ha egy kerti kutya berekedésig ugat mindenkit, aki a kapu közlébe megy, úgy, hogy az udvaron van a gazdi is, aki nem tudja leállítani, akkor valószínüleg a következö a helyzet: a kutya jelez a falkavezérnek, hogy jön az "ellenség", eddig teljesen rendben ban, hiszen ez a dolga. Ilyenkor a falkavezér nyugtázza, hogy oké, és megmondja, mi a teendö (menj neki vagy hagyd békén, nem ártalmas). A falkavezér dönt, ez a dolga. Ha a kutya a gazdi "hallgass!" rászólása után is üvölt, az azt jelenti, hogy a kutya nem fogadja el a gazdi döntését, ergo nem fogadja el 100 %-ig falkavezérnek. Most persze nem Zuluról van szó, csak egy példa arra, hogy a kutya nem kiabál ok nélkül.

Zulu kutyája lehet, hogy nem is a huskyt félti (lehet, hogy igen, de ivartalanított kutyáknál ez annyira nem jellemzö), viszont lehet, hogy a gazdit, vagyis Zulut. A kutyák agressziója jöhet dominanciából vagy félelemböl. A testartáson eyértelmüen látszik, hogy mikor, miért agresszív egy kutya. Van ún. terüledvédélmi agresszió is, lehet, hogy Zulu kutyája is a területét védi. (A kutya területe nemcsak az udvar lehet, vagy a lakás, hanem a kocsi amiben éppen ül, vagy igen, pórázon a gazdi és a kutya közötti terület is.)

Nem állítom, hogy Zulu kutyája területvéd, de nem ok nélkül ugat, egy olyan helyzetben, amikor a falkavezérnek kellene dönteni, hogy ugatunk e, vagy nem.

Én sem vitatkozni szeretnék, természetesen. És nem biztos, hogy egyszerü egy ugatós kutyát leszoktatni a ugatásról. De nem lehetetlen. És az ilyen pánikszerü kiabálásnak meg kell találni az okát, mert nem jó se gazdinak, se kutyának. Ilyen esetben nem lehet kifogás, hogy "nem egyszerü".

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook