Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A C vitamin legújabban felfedezett egészségügyi előnyei fórum

A C vitamin legújabban felfedezett egészségügyi előnyei (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A C vitamin legújabban felfedezett egészségügyi előnyei

1 2 3
45. 5367028aed (válaszként erre: 35. - Csipkerózsika)
2013. febr. 28. 21:20

Én is ettem rossz, keserű almát, őszibarackot, pedig piacon vettem, és kívűlről gyönyörűek voltak.

Soha nem veszek óriás méretű zöldségeket, mert azok valószínű műtrágya közelében voltak. Ettem azokból is furcsa ízűeket.

Én a biozöldségek iránt is gyanúval élek, mert nem lehet megállapítani, hogy mi van benne, és sokkal drágábbak.

44. Sylvia81 (válaszként erre: 43. - Saci101)
2013. febr. 28. 21:11

"A csikrékkel - ha nem bio - mennyi antibiotikumot etetnek meg, mire az aztalunkra kerül, ki tudja..."

"Csak" annyi, hogy a német tévében már mondták, hogy inkább együnk pulykát, marhát vagy épp sertést, mint nembio csirkét, mert annyira sokat fogyaszt belőle a társadalom, hogy nagyüzemileg is csak úgy tudják tartani őket, hogy telenyomják AB-mal, ami viszont nem tud teljesen kiürülni. Eleve, ha kiürülne teljesen, az állat megint beteg lenne, tehát még ezelőtt le kell vágniuk.

43. saci101 (válaszként erre: 35. - Csipkerózsika)
2013. febr. 28. 21:08

Èn sem akarok kötekedni, de mit gondoltok, a pudingban, a csokiban, a félkész termékekben, ételszinezöben, de bármiben, amit leveszel a polcról, mi van?

A csikrékkel - ha nem bio - mennyi antibiotikumot etetnek meg, mire az aztalunkra kerül, ki tudja...

(Ezt speciel egy nyugati kimutatásban olvastam.)


Szóval nehéz ügy ez.

Nem véletlen, hogy legtovább a japán szigetlakók, mégpedig a kis szigeteken élök élnek, távol a civilizációtól, akik legföképpen "bio" tengeri halakkal táplálkoznak.

42. secret! (válaszként erre: 29. - Vortexia)
2013. febr. 28. 21:05
Cseppeket, napi 5 csepp reggelente.
2013. febr. 28. 20:52

"A C-vitamin az egészségtelen életmód káros következményeit is kivédi.

A C.vitamin védelmet kínál a dohányosoknak." - Azért ezt én nem merném ilyen kereken kijeneteni.. :((

40. Vortexia (válaszként erre: 33. - Bugs02)
2013. febr. 28. 19:55
A gyógyszeripar pont nem azt mondja, h szedd a vitaminokat, hanem hogy ne szedj eleget, és akkor lesznek jó kis betegségeid, amire viszont kapsz fincsi gyógyszereket...
39. Vortexia (válaszként erre: 37. - Dda31784e7)
2013. febr. 28. 19:54
Jó úton vagyunk efelé...
38. saci101 (válaszként erre: 33. - Bugs02)
2013. febr. 28. 19:50

Igen, meg kell nézni, ki mondja, ki írja és el kell gondolkodni, mi lehet az érdeke.


Skandinávoknál, németeknél szabad szedés van a salátából, nyersböl persze. Rájöttek, hogy állami szinten még mindig olcsóbb a menzákon az ingyen saláta, gyümölcs, mint késöbb a sok beteget kezelgetni.

A svédek azt tartják, a tányérodon az ételnek mindig legalább fele zöldség vagy gyümölcs legyen. (Levest nem esznek.)

Eszébe sem jutna senkinek, hogy ebéd után bekapjon egy vitamintablettát.

37. dda31784e7 (válaszként erre: 32. - Vortexia)
2013. febr. 28. 19:39
Ha ez igaz lenne, már rég kipusztultunk volna a hiánybetegségektől.
36. Csipkerózsika (válaszként erre: 30. - Vortexia)
2013. febr. 28. 17:55
Igen, az. :)
35. Csipkerózsika (válaszként erre: 34. - Bugs02)
2013. febr. 28. 17:54

Nem kötekedésképpen mondom, mert részben egyetértek veled, de nem kéne összemosni a gyógyszer és a vitaminok fogalmát, mert nagyon nincs közük egymáshoz.

Egyébként a zöldség-gyümölcs érvelés alapból jó lenne, a nagy gond az vele, hogy amit megveszel, abban is lehet egy csomó vegyszer. És nem tudhatod, hogy nem többet árt-e éppenséggel, mint amennyit használ.

A banánról köztudott, hogy vegyszerrel érlelik és én magam nem tudom megenni, egy időben allergiás reakciókat kaptam tőle, azóta csak simán borzalmas hasfájást...

Az aszalt gyümölcsök egy részét pedig kén-dioxiddal kezelik, ami szintén nem valami egészséges (ugyanúgy erős gyomorfájást kapok tőle).

Nyilván a mesterséges dolgok ellen van mindenki, de azt is érdemes megnézni, hogy mi van abban, amit természetes formában megeszel.

Tehát marad a megbízhatóan otthon termesztett és házilag aszalt, tartósított zöldség-gyümölcs, meg a bio, feltéve hogy tényleg az és nem csak ráírták.

34. Bugs02
2013. febr. 28. 17:18

Az a baj, hogy az emberek elfelejtették, hogy van piac is.

Mi minden nap eszünk, paprikát,még télen is.

Narancsot, mandarint, banánt, minden évszakban van olyan gyümölcs amit érdemes enni.

Télen nagyon jók az aszalt gyümölcsök.

Éppen néztem egy Centrum tabletta több ezer ft, annak az árából naponta lehet gyümölcsöt, zöldségeket venni.

és nem mindegy ám, hogy tabletta formájában jutunk a tápanyagokhoz, vagy máshogyan?

Inkább én annyit mondok, hogy maradjunk annyiban, hogy a 21 század modern embere...nem szereti a piacot, elmegy a plázába megveszi ami kell és ágyő...

A különböző reklámokkal pedig sulykolják az emberbe ha nem eszel ezt a vitamint persze tabletta formájában...annyi neked...

Szóval, akik azt mondják kell a mesterséges vitamin készítmény néha gondolkozzanak, hogy a gyógyszeripar nagyon tudatosan csinálja azt amit csinál.

Egy egy fő műsor időben annyi gyógyszerreklám van hogy csak na.

33. Bugs02 (válaszként erre: 32. - Vortexia)
2013. febr. 28. 17:06

Ezt te honnan szedted?

Ez baromság,akik nem esznek elég zöldséget, gyümölcsöt azok immunrendszere egyenlő a nullával.

Tudod minden ilyen szöveg, hogy kiló számra kéne falni a különböző zöldség féléket ez a gyógyszeripar egyfajta süket dumája!

Mert a gyógyszeripar rájött arra, hogy az emberek egészségesek akarnak lenni, így több ezer ft-ért nyomják magukba a sok vackot...a gyümölcs az nem kell, minek?

ne legyünk már ennyire szűk látó körűek...

Imádom az ilyen okosságokat, mint amit te is írtál:)

32. Vortexia (válaszként erre: 18. - Bugs02)
2013. febr. 28. 16:57
Az a baj, hogy kiegyensúlyozott étkezéssel sem tudsz bevinni elegendő vitamint... Kilószámra kéne falni a zöldségeket, gyümölcsöket... nem tudsz annyit enni, amennyivel be tudnál vinni elég vitamint. :)
31. c6973617d3 (válaszként erre: 28. - Viragszirom1)
2013. febr. 28. 16:56
Minden vitaminra rá van írva, hogy nem helyettesíti a kiegyensúlyozott vegyes étrendet, tehát az, hogy a c vitamin majd helyettesíti a zöldséget gyümölcsöt, az nem állja meg a helyét.
30. Vortexia (válaszként erre: 15. - Csipkerózsika)
2013. febr. 28. 16:54
L.G. :)
29. Vortexia (válaszként erre: 13. - Secret!)
2013. febr. 28. 16:53
Mennyi és milyen C-vitamint adsz a gyermekednek?
28. viragszirom1 (válaszként erre: 21. - Saci101)
2013. febr. 28. 16:31

Az A vitaminnal vigyázni kell, mert ha túl sokat viszel be a szervezetedbe, akkor sok káros hatása is lehet... Főleg, ha dohányzol (de nem csak...)

Amúgy Én is egy időben napi 1000 mg C-vitamint ettem meg. Rám is jó hatással volt:) Szerintem vissza is fogok rá térni, mert azért (sajnos) mégis olcsóbb, mint egy csomó gyümölcs meg zöldség... :S

27. Zsú1965 (válaszként erre: 23. - Saci101)
2013. febr. 28. 16:20

A sterssz nem az egészséges életmód része.

A kipufogógáz sem, hanem káros környezeti hatás.


Csak kekeckedek, de ha "tudományos" a cikk vagy a téma, akkor nincs helye ilyen pontatlanságnak.

26. boldogzokni (válaszként erre: 21. - Saci101)
2013. febr. 28. 15:51
A répát semmivel sem macerásabb megenni, mint egy narancsot.
2013. febr. 28. 15:51
Napi 1000-et szedek, ha beteg vagyok, akkor többet.
2013. febr. 28. 15:47

Én meg annak vagyok a híve, hogy rendesen kell étkezni és legfeljebb ezt kiegészíteni esetleg valamilyen vitaminnal. Az életvitelünk ugyanis már többet igényel mint amit ajánlanak és amennyit kajával be tudunk vinni, hacsak valakinek nincsen otthon narancsfája amin napi szinten terem a friss narancs.

Lásd kipufogógáz, cigifüst, por stb..

23. saci101 (válaszként erre: 3. - Zsú1965)
2013. febr. 28. 15:32

Hát vicces, de van.

Ha direkt nem is mérgezed magad, kimész az utcára, beszívod a kipufogógázt, mások cigerettafüstjét, a port...stb.

Ès akkor még a stresszröl nem is beszéltünk.

22. saci101 (válaszként erre: 18. - Bugs02)
2013. febr. 28. 15:27

Pontosan. Igazad van.

Ès azt a gyümölcsöt még meg is kell mosni, pucolni...

Egy tablettát bekapni mennyivel egyszerübb!


Èn sem vagyok tabletta-párti. Abban legalább annyi mérgezö szintetikus anyag van, mint esetleg a permetezett gyümölcsben, de pl. a kiwinek, a narancsnak levágod a héját és igy már majdnem "steril".

21. saci101 (válaszként erre: 19. - Bugs02)
2013. febr. 28. 15:21

Nem kell vitamintablettát szedni, lehet narancsot is enni, én fél kilót eszem naponta épp a cikkben leirtak miatt: antioxidáns, véd a rák ellen,

erösiti az immunrendszert, segiti az emésztést...

Bár pont ugyanezt teszi az A-vitamin is, ami a répában van, csak azt macerásabb rágcsálni.

2013. febr. 28. 14:56
Nem tudom mit gondoljak a c vitaminnal kapcsolatban. Pár éve fáradékony voltam, fél évig szedtem napi 500mg-os adagban (ezalatt voltam 2-szer beteg). Megszűnt fáradékonyság, hogy ettől vagy nem, nem tudom. Azóta legfeljebb 1 hónapig szedem, illetve betegség esetén. Legutóbb mikor szedtem arcüreggyulladásom volt. Azt gondolom nem a vitamin okozta, de meg se védett. Azóta semmit nem szedtem, illetve 6 napig egy lejárt cebiont:) Beteg nem voltam azóta.
19. Bugs02
2013. febr. 28. 14:45

Jah még egy kis gondolat:

ismerek én olyan emberkéket, akik annyi féle vacakra költenek lásd táplálékkiegészítőkre és mégis mindig betegek!

A vitaminok tudnak ám károsak is lenni, ha azt agyba főbe szedjük.

Sokan az orvossal sem konzultálnak, hanem autódidakta módon magukba adagolják a sok vitamint, hogy na akkor én ettől egészséges leszek, ne felejtsük, hogy a vitaminok túl adagolása épp úgy káros mint a hiányuk!

18. Bugs02
2013. febr. 28. 14:41

Nem olvastam el a cikket teljesen, de ebbe a cikkben semmi új nincs leírva!

Köztudott, hogy a C vitamin nélkülözhetetlen a szervezet számára, ennek hiányában a szervezet legyengül és megbetegszik!

De én mégis jobban hiszek abban, hogy kiegyensúlyozott táplálkozással megelőzhető a vitamin hiánya.Nem szoktam tablettát szedni, megpróbálok oda figyelni mit eszek és mennyit.

Én azt gondolom, hogy sok ember asztalán hiányzik a zöldség, gyümölcs, nagy dívat lett a táplálékkiegészítőket enni, mintsem elmenni a piacra és bevásárolni gyümölcsöket, zöldségeket, persze sokan azzal érvelnek, hogy a mai gyümölcsök, zöldségek nem jók...persze nem mindegy, hogy hol szerezzük be a dolgokat!

de ha megeszik az ember egy kivit, abban annyi C vitamin van és egyéb vitaminok, hogy nincs szükség mesterséges pótlásra.

Dietetikusok nem hiába mondják, hogy minden étkezéskor fogyasszon az ember megfelelő gyümölcs és zöldség féléket.

ha valaki normálisan és kiegyensúlyozottan táplálkozik nem lesz beteg!

de a mai modern ember inkább ad ki több ezer forintot táplálékkiegészítőkre, minthogy vegye a fáradságot és elmenjen egy piacra:((

17. Csipkerózsika (válaszként erre: 16. - AlBundy)
2013. febr. 28. 14:07
Nem, tényleg nem. Úgyhogy marad a tapasztalat útja. Nem vagyok kémikus meg semmi, viszont elég gyakran észreveszem magamon, hogy C-vitamin hiányom van: a hajam, a bőröm állapotán, fáj a fogínyem vagy óriási édességvágyam van. Akkor elkezdek 1000 mg-osat szedni és egy-két nap alatt elmúlik a tünet. Utána persze rögtön el is felejtem tovább szedni... :)
16. AlBundy (válaszként erre: 15. - Csipkerózsika)
2013. febr. 28. 13:30
Az a baj, hogy nem tudjuk mi az igazság...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook