Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A C vitamin legújabban felfedezett egészségügyi előnyei fórum

A C vitamin legújabban felfedezett egészségügyi előnyei (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A C vitamin legújabban felfedezett egészségügyi előnyei

1 2 3
75. 26c9a8950c (válaszként erre: 73. - Secret!)
2013. márc. 7. 20:17
Igen, pár éve még 50 mg-os kiszerelés volt a legelterjedtebb.
74. f64f0d9a69 (válaszként erre: 73. - Secret!)
2013. márc. 7. 14:08

:))

Amit a patika reklámoz csak az lehet a jó...


Lásd a sok gyógyszert!:((

Edd betegre magad és szedjél emésztés serkentőt.

Én inkább kevesebbet eszem :)

Agymosoda. Ez is.

73. secret! (válaszként erre: 70. - F64f0d9a69)
2013. márc. 6. 20:26
Pontosan így van!!! Nagyon jól van leírva. A meghatározott mennyiség arra lett kitalálva, hogy a katonák ne kapjanak skorbutot. Én azért szedek napi 3 ezer miligrammot, mert heti 7 napot sportolok, és nekünk nagyobb mennyiség kell belőle, tény, hogy nincs betegség, 5-6 éve, mi ez ha nem kifizetődő?? Nem furcsa, hogy mostanában a reklámokban megjelentek az ezres miligrammok c-vitamin téren??
72. 26c9a8950c (válaszként erre: 69. - Lucyka70)
2013. márc. 6. 19:31
Pontosan melyik kérdést nem értettem. Tettél fel valamilyen kérdést?
71. f64f0d9a69 (válaszként erre: 67. - Lucyka70)
2013. márc. 6. 18:02

"akkor meg bizony néha olyan hiába szedik az emberek, ez megint csak pénzharácsolás.Lényeg, hogy vegék az emberek a sok kiegészítöt, pedig nem tudják rendesen értékesíteni."


Ezt egészen pontosan biztos, hogy nem lehet megmondani.

Függ az ember életvitelétől, egészségétől.


A stressz pl. az egyik legnagyobb vitamin pazarló.

Sok-sok B vitamin, magnézium ami ilyenkor segíthet.

Betegség esetén fontos a nagyobb mennyiségű vitamin és ásványi anyag.

70. f64f0d9a69 (válaszként erre: 69. - Lucyka70)
2013. márc. 6. 17:56

„Ha az állatok C-vitamin fogyasztását és önellátó termelését vizsgáljuk, akkor arra a megállapításra juthatunk, hogy az embernek naponta 2000-9000 mg közötti a C-vitaminszükséglete. E mennyiség bevitelével megvédhetjük szívünket, ereinket és elkerülhetjük az infarktust is.”


„egy átlagos felnőtt szervezet kilogrammonként 20 mg C-vitamint tartalmaz, ha ezt átszámoljuk, akkor egy 80 kilós ember 1600 mg mennyiséget tárol az aszkorbinsavból. Ennek naponta 2-3%-át veszítjük el, példánk esetében ez 320-480 mg-ot jelent. Skorbutról akkor beszélünk, ha a szervezet C-vitamintartalma 300mg alá süllyed. Ha tehát napi 6-10 mg C-vitamint fogyasztunk, akkor elkerülhető a skorbut. De vajon ez elégséges-e az egészséges táplálkozáshoz?”


„A fölöslegben felvett aszkorbinsav könnyen távozik a vizelettel. A tévedések elkerülése végett: a C-vitaminnak a vizeletben való megjelenése még nem azt jelenti, hogy ne tudna többet felhasználni a szervezet. Ha tovább növeljük az adagot, már elkezd ürülni a vizelettel, miközben tovább emelkedik a vérben kimutatható mennyisége is. Ami eközben áldásos hatását fejti ki a szervezetünkre.”

69. lucyka70 (válaszként erre: 68. - 26c9a8950c)
2013. márc. 6. 16:47

Nem értetted a kérdést...


Azonkívül pontosan: nem hasznosítja a tested a répát, ha csak úgy rágcsálod....ezt nekem egy igen jó fej doki mondta és sok helyen lehet is olvasni.


Még mindíg nem tudom, hogy mennyit értékesít a testünk a C vitaminból, ha jó sokat beviszünk....

68. 26c9a8950c (válaszként erre: 67. - Lucyka70)
2013. márc. 6. 16:34
Igen, csakhogy a C vitamin vízben oldódó vit. A répában is levő A,E vit zsírban oldódó vit. Persze ez nem azt jelenti, hogy zsírral, olajjal kell enni a répát, hogy felszívódjon belőle a vit.
2013. márc. 6. 16:18

Nem olvastam minden hozzászólást el, így nem tudom írt-e már valaki arról, hogy tulajdonképpen mennyit értékesít az emberi szervezet a bevitt C vitamin mennyiségböl.

Akárhol olvasgatok a C vitamin hatékonyságáról, sehol nem írnak arról, amit én a nagyapámtól hallottam már gyerekkoromban: hiába eszel meg hatezer egység C vitamint (ezt csak úgy írtam itt az ábrázolás kedvéért), ha egyszer a szervezetünk csak megadott mennyiséget tud értékesíteni, a többi meg ki lesz mosva a szervezetböl anélkül, hogy hasznosítva lett volna.


A répából is annyit ehetsz meg, amennyit akarsz, ha nem csinálsz belöle salátát olajjal, akkor az is csak a levegönek jó, mivel a benne lévö vitamin olajban oldódó.


Hiányokat látok mindenütt a vitaminok tulajdonságainak értelmezésénél, akkor meg bizony néha olyan hiába szedik az emberek, ez megint csak pénzharácsolás.Lényeg, hogy vegék az emberek a sok kiegészítöt, pedig nem tudják rendesen értékesíteni.

66. f64f0d9a69 (válaszként erre: 65. - Balazs40)
2013. márc. 6. 10:29

200 mg C vitamintól vesekő - ugye ezt viccnek szántad!


"Vesekövet okoz-e a C-vitamin?

Nem. A vesekövek kalcium-oxalát, húgysav- vagy struvit kövek lehetnek. C-vitamin kövek nincsenek. A vesekő kialakulásának egyik oka a vesetestecskék gyulladása (glomerulonephritis) vagy a vesemedence

gyulladás. A C-vitamin nem árt, hanem véd a gyulladások ellen. A vesekő legfőbb oka az alacsony vízfogyasztás."


"Az egész humán biokémiát egy ilyen kis cetlire nem lehet leírni, de vegyészként szeretném tájékoztatni a kérdés iránt érdeklődőket, hogy a C vitamin metabolitjai közt az oxálsav is szerepel és a felesleg egy része oxálsav formájában ürül ki a szervezetből. Így azt hiszem már érthető, hogy a vesekő-képződésre hajlamos egyéneknek miért nem javallott a jelentős C vitamin túladagolás.

Tehát ürül ki valamennyi oxálsav C-vitamin hatására,de napi legalább 1000mg-ot a vesekövesek is bevehetnek(magyar orvosok is felírnak ennyit vesekőből gyógyulóknak)És persze nekik még inkább ügyelniük kell a folyadék fogyasztásra."

2013. márc. 5. 13:45
Hogy menyit segit a C vitamin azt csak sejtem mivel nem vagyok a szakmába valo,a C vitamint minden nap szedtem "200mg" -1992től-2010-ig és miben vetem észre hogy (meg gyogyultam) javult az egéségem,1974-ben orvosi vizsgálat után RÁKOS daganatot találtak,kezelni nagyon nehezen tudtak,tőbszőr is voltam a korházban,javulás majdnem semi,egy amerikai folyoiratban olvastam hogy egy orvos saját magán probálta ki a C vitaminhatását,mivel rákos volt a használt menyiséget nem irta de egy pár év után jobbanlet,ezket halva én is el keztem szedni a C-vitamint naponta 200mg-ot,daganatnak nyoma sincs egéséges vagyok már mint ebben a korban,egy kisebb kellemetlenséget talált a kezelő orvosom,a C-vitamintol vese kő rakodot a vesékre,amit lézerel el istávolitotak,hálás vagyok annak az orvosnak aki felvilágositot,ez a valodi igazság a C-vitaminről.
64. secret! (válaszként erre: 62. - 2e137fbcc7)
2013. márc. 4. 08:39
Mi is azt szedtük, de egy idő után kimarta a fogínyt, mivel nagyon nagyon savanyú, nehéz önmagában vízzel oldva meginni, hosszú használata után a fogaim felülete és ínyem látta kárát, ezért tértünk át a tablettás, vagy kapszulás, mikor mi, kiszerelésre.
63. Csipkerózsika (válaszként erre: 61. - F64f0d9a69)
2013. márc. 3. 19:33

Jól beszélsz, 60 mg C-vitamin egy tengerimalac napi szükséglete, aki átlagosan 1 kilós súlyú.

Akkor szorozzunk...

2013. márc. 3. 18:56
Aszkorbinsavrol senki nem hallott meg?Ezer eve azt szedjuk,par szaz forint,gyogyszertarban kaphato,a legolcsobb megoldas c-vitamin potlasra.
61. f64f0d9a69 (válaszként erre: 58. - Bugs02)
2013. márc. 3. 18:10

"10 dkg gyümölcs egy felnőtt ember napi szükségletét fedezi."

Már ha szerinted az a kb. 60 mg C vitamin elég...

Ez volt az a minimum, amivel a katonákat még hadba lehetett küldeni, mert visszafelé már nem kellett a többi :( (H. orvosai megállapítása szrt.)

Az egészséghez viszont sokkal több kell.

60. 26c9a8950c (válaszként erre: 59. - Bugs02)
2013. márc. 3. 12:55
Azt kérdezném, hogy ez melyik kivire igaz. Amit leszüretelnek ott ahol érik, vagy arra is amelyik hetekkel a leszedése után kényszerérik valamelyik zöldségesstandon?
59. Bugs02
2013. márc. 3. 12:25
Nagy mennyiségben tartalmaz B-, C- és K vitamint és antioxidánsokat. Különösen gazdag vasban és káliumban, fontos szelénforrás. A kiviben van még magnézium és kalcium is, melyek a káliummal együtt kedvezően hatnak az izmokra, a szívműködésre, csökkentik a vérnyomást.
58. Bugs02
2013. márc. 3. 12:24
A kivi kiemelkedik C-vitamin-tartalmával. 10 dkg gyümölcs egy felnőtt ember napi szükségletét fedezi. Fáradékonyságot és a stresszt megelőzi, de hatásos fertőzés és ínyvérzés ellen is. Hatékony a gyulladásos betegségek gyógyításában. K-vitamin tartalma a vér alvadásában játszik szerepet. Segíti a vesék munkáját, erősíti a csontokat és az immunrendszert, a vérereket és a kötőszöveteket. Oldható élelmirost-tartalma a tápcsatornában lévő koleszterin egy részét megköti, így hozzájárul a vérkoleszterin csökkentéséhez.
57. Bugs02 (válaszként erre: 35. - Csipkerózsika)
2013. márc. 3. 12:06
Nem mosom össze, de az étrend kiegészítőket is gyárakban készítik, szintetikus mérgekből...
56. viragszirom1 (válaszként erre: 31. - C6973617d3)
2013. márc. 1. 16:27

Én sem azt írtam, hogy a C-vitamin tablettával 100%-ban helyettesíteni szeretném a zöldségeket.

Tudom nagyon jól, hogy az egészséges táplálkozás nem a tablettákkal kezdődik, de ha az embernek nincsen elég pénze, akkor a tabletta is jobb, mint a semmi.

2013. márc. 1. 14:14

Végig olvastam a vitamin vitát...

Mindenkinek az egészséges táplálkozás lenne a legfontosabb, de szerintem az emberek többsége nem ez szerint él.

Akkor már pedig hasznos az étrendkiegészítő.

Akinek stresszes a környezete, városban szennyezett levegőben éli az életét, annak sokkal több vitaminra, ásványi anyagra van szüksége, mint aki mondjuk csöndes vidéken él és dolgozik.

Egy biztos, én az egészségemet azért tudtam visszaszerezni, mert étrendet váltottam és étrendkiegészítőket is szedtem. Gyógyszert viszont nem.

C vitamin ügyben is jó tapasztalataim vannak.

54. f64f0d9a69 (válaszként erre: 15. - Csipkerózsika)
2013. márc. 1. 13:58

Ezért is kell mindennek alaposan utánaolvasni,és legjobb belátásunk szerint dönteni!

Már én is régóta olvastam a C vitamin rákgyógyító hatásáról,de nem sok helyen.

Ez van :(

53. f64f0d9a69 (válaszként erre: 12. - Böbusz)
2013. márc. 1. 13:54

:))

De jó!

2013. márc. 1. 09:30

Számomra mindig elgondolkodtató, hogy akik a vitaminok szedésétől elzárkóznak, olyan könnyen kapkodnak be antibiotikumokat, fájdalomcsillapítókat és egyéb gyógyszereket, és még a gyerekeiket is habarabb tömik ilyesmivel mint vitaminokkal.

A zöldség-gyümölcs pedig persze jó lenne, de kevés.

Vajon abban a narancsban, banánban mennyi vitamin lehet, amit isten tudja mikor leszedtek.

Vagy az állandóan műtrágyázott és kártevők ellen mérgezett termőföldben mennyi ásványi anyag lehet.


Szerencsére ebben a kérdésben mindenki belátása szerint dönthet.

51. AlBundy (válaszként erre: 34. - Bugs02)
2013. márc. 1. 08:50

Nem mondom, hogy nem értek veled RÉSZBEN egyet, de hülyeséget ne mondjunk. Lehet finom az aszalt gyümölcs, de vitamint tartalma teljesen nevetséges.

[link]

Ez meg túlforgatott gondolkodás. A vitamin szedők azt mondják a gyógyszeripar hallgat róla, hogy legyen több beteg. Az ellenzők meg: a gyógyszeripar direkt ezt sulykolja beléd. Tipikus sapka eset...

50. Csipkerózsika (válaszként erre: 45. - 5367028aed)
2013. febr. 28. 23:01

Igen, sajnos a piaci, házi dolgok is csak akkor megbízhatóak, ha személyesen nagyon jól ismered azt, akitől veszed és tudod, hogy mit csinál vele.

Megyeszékhelyen lakom és volt egy kolléganőm, akik barackot termelnek. Egyszer elmesélte nekem, hogy a piacon van egy árus a közelében, aki a Te....co-ban vásárolt gyümölcsöt adja el bio-ként a gyanútlan vevőknek.

Ilyen szempontból talán a legmegbízhatóbb háztól, ismerőstől vásárolni. És ez nem csak zöldség-gyümölcsre, de tej- és húsárura is igaz lehet.

49. Csipkerózsika (válaszként erre: 43. - Saci101)
2013. febr. 28. 22:57
Ezt kár is volt leírni, ezen túl vagyunk, mert egyértelmű...
48. saci101 (válaszként erre: 44. - Sylvia81)
2013. febr. 28. 21:33
Igen, én egy német cikkben olvastam, ugyanarról beszélünk.
47. Sylvia81 (válaszként erre: 46. - 5367028aed)
2013. febr. 28. 21:30
Igaz, csak nem mindegy, hogy mennyit kap az a jószág... :(
46. 5367028aed (válaszként erre: 44. - Sylvia81)
2013. febr. 28. 21:22
Minden állatot kezelnek antibigyóval, nem csak a csirkéket.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook