Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A betegekkel bármit megtehetnek? fórum

A betegekkel bármit megtehetnek? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A betegekkel bármit megtehetnek?

1 2 3
20. Muyya (válaszként erre: 18. - Ab4b6bc17d)
2008. júl. 8. 07:36

tapasztalataim szerint, ha kiválasztom a számomra megfelelő kórházat, akkor nem lesznek kellemetlen tapasztalataim. Neked is azt ajánlom, hogy ne oda járj ahová eddig. (bár nem tudom mennyire messze van a köv. kórház)

szerintem egyáltalán nem jellemzőek az általad leírt dolgok ránk eü. szakdolgozókra..

19. Muyya
2008. júl. 8. 07:26

Sziasztok!

Én is egészségügyben dolgozom. és sokszor azt veszem észre, hogy az emberek azt hiszik, hogy mi adminisztrátorok túl vagyunk fizetve, vagy csak azért ülünk ott, mert nincs más dolgounk...

sajna-bajna a tévhit, egyáltalán nem vagyunk túl fizetve.. és nem a hobbim hanem a hivatásom..

Burn-out syndroma..sokan ezzel a gonddal küzdenek. én csak 10 éve dolgozom az egészségügyben (szakközépiskola óta) és leírhatatlan panaszáradatot meghallgattam már hozzátartózóktól.. arról, hogy nem négy csillagos luxusszállodában vannak elszállásolva a betegek nem a nővér, orvos, orvosírnok tehet.. a morál, etika, erkölcs pedig a fent említett syndroma miatt romlik. persze a szinvonal is...

Én Tegnap voltam szakrendelésen és mint eü. szakdolgozó 1 órát ültem a rendelőben (pedig kértem előjegyzést), sőt a Baross utcai nőgyógy klinikán 3 órát álltam és mikor már az összes kismamát beengedték előttem (mivel én csak szűrésre mentem) akkor eljöttem...

ha elviselhetetlen a fájdalom, vegyünk be fájdalomcsillapítót...4 óra várakozás után valószínűleg én is feladtam volna..

csak egy kérdés bea0824-nek:utána hova mentél?

2008. júl. 5. 12:41
Egyébként meg igen, a betegekkel bármit megtehetnek! Szerencsére az életemben csak kétszer voltam kórházban, egyszer, mikor császárral szültem, aztán meg egy betegség miatt. Mindkétszer megjártam, mint beteg, egyrészt a már említett hozzá nem értések miatt, másrészt meg az emberi gonoszság, kárörvendés, rosszmájúság, empátia hiánya miatt, mert ezek jellemzőek a mostani egészségügyi dolgozók java részére.
2008. júl. 4. 17:51
Az a rossz mindenhol,hogy most protekció kell egy munkahelyhez,mert azt nézik kinek a kije vagy és nem azt,hogy értesz-e ahhoz a munkához.Főleg itt vidéken,mert sokszor a falat tudnám vakarni olyan felkészült az illető a hivatalban.
16. ab4b6bc17d (válaszként erre: 15. - Scorpiolady)
2008. júl. 3. 11:15

Erről csak annyit, hogy sok kórház maga tehet róla, hogy nem szakemberek ülnek a különböző állásokban! Nyitottam erről egy "Csak protekcióval?" fórumot, dióhéjban arról van szó, hogy egy bizonyos kórház három (már eleve eldöntött) állást hirdetett meg (csak mert törvényileg elő van írva, hogy meg kell hirdetni), de MÁR ELEVE EL VOLT DÖNTVE, HOGY KINEK A KIJÉT VESZIK FEL! Biztos fülesből tudtam, hogy egyikőjük sem szakember, nem rendelkezik azzal a végzettséggel, amiért én évekikg tanultam! Aztán meg sírnak, hogy meg kell őket tanítani írni....


Értitek, a három állásból, egyre sem adtak esélyt az olyanoknak, mint én, akik végzettséggel pályáztak rá! Fel is háborodtam rendesen, mert amikor bementem az alfőnökhöz, kerülgette a forró kását és még hülyének is nézett. Erre mertem azt mondani neki, hogy akkor megyek a nagyfőnökhöz...

2008. júl. 3. 08:10
Szerintem az a probléma, hogy a kartonzókban nem szakemberek ülnek, nem tudják eldönteni a dolog súlyosságát. Kisgyerekként nekiestem a radiátornak és berepedt a fejem, anyuék vittek a balesetire(Győr), vérző fejjel , ott a kartonzós!!! megnézte úgy ítélte meg nem túl súlyos, kb. egy órát vártunk mire doki látott, még két óra röntgenre várás, ott kiderült hogy csontig repedt a bőr, azonnal ambuláns műtét, arra kb. fél órát vártunk, így délelőtt kb. 10 órától késő délutánig a kórházban voltunk.
2008. júl. 2. 14:50

Mellesleg én is egészségügyben dolgozom, jelenleg papírmunkát végzek. Sokszor annyira el vagyunk havazva, hogy az nem semmi! S ezen értem azt, hogy ha pl. meghal egy szegény beteg és jönnek a hozzátartozók a papírokat rendezni, akkor előfordulhat, hogy egy egész napot az iroda előtt kell üljenek, mert annyira kevés az orvos, hogy nincs aki foglalkozzon velük.

Olyankor minket, a papírosokat szidnak, holott nem mi tehetünk a dologról, mert mi már kitöltöttük a ránk eső munkarészt. Mi sem tehetünk mást, mint hogy várjuk az orvost, aki az üggyel foglalkozni fog, mert helyette nem írhatunk alá és persze nem is tájékoztathatunk. Annyit tehetünk, hogy óránként üzenünk a dokinak, hogy a hozzátartozók még mindig itt vannak.

A doki meg mondjuk egyik műtőből megy a másikba, átjön és tisztára mérgesen ordítozik VELÜNK, hogy hiába hívjuk óránként, akkor sem tud kijönni a műtét közepén. S persze neki is igaza van! De a hozzátartozók ezt nem értik meg, mert nekik a szeretett ember elvesztése mellett már mehetnékjük van és ezt is megértem. Csak azt nem értem meg, hogy miért ordibálnak mindig velünk... szóval nagyon kéne több megértés és türelem az emberek részéről, nem beszélve az empátiáról!

2008. júl. 2. 14:43

Ha ennyire fájt, akkor akutnak, sűrgősnek kellett volna beírjanak a kartonozóban és akkor mindenképp előre kellett volna vegyenek!


A másik meg, hogy a te esetedből is látszik, mennyire nem hozzáértő "emberek" dolgoznak az egészségügyben, akikbe egy fickarnyi együttérzés sem szorult. Ha meg már nem szorult beléjük, akkor el kellene végeznie egy empátia-iskolát, hogy megtanulja az alapvető lelki tényezőket... sajna nem vagy egyedi eset, mégha ez nem is vigasztal. Én együttérzek veled!

2008. júl. 2. 14:06
Én is a fehérvári kórházba járok(hál istennek elég ritkán) Nekem 2 (hál istennek )egészséges gyerekem van,de az orvosokról nekem sincs jó véleményem!1.terhességem kiírás szerinti napján elmentem pisilni és már előtte folyott valami.A védőnő tanácsára irány a kórház.Egy fiatal doki volt(akkor láttuk egymást először)ránézésre megállapította,hogy a gyerek méhen belül sorvadt!!(kérdezte,hogy nem cigizek-e)sosem cigiztem(a lányom ugyanaznap született 3260 gr-al és 56 cm-el)Megvizsgált felvették az adataimat hogy kapják utánam a pénzt,és hazaküldött.Busszal mentem anyuékhoz a kórházi pakkommal.Napközben csak kisebb folyásokat éreztem főleg pisiléskor.Este 8-ra belázasodtam és dől belőlem a magzatvíz,anyu unszolására bementem,gondoltam minek menjek,úgyis hazaküldenek(fájásom reggel 8 és este 8 között nem volt).Bementünk:A magzatvíz elfertőződött,a lányomnak alig volt szívhangja azonnali altatásos császár.Mikor felébredtem azt se tudtam,hogy él -e a gyerekem(azt mondta a doktornő,hogy valószínű ő is fertőződött és akkor átviszik másik kórházba.Természetesen a reggeli doki azt mondta én akartam hazamenni(a férjem főnöke vitt be a kórházba és busszal mentem haza)Természetesen a többi doki neki hitt.
2008. júl. 2. 13:24
Ami a magyar egészségügyben az utóbbi időben folyik, az nem emberi, de még csak nem is állati, arra egész egyszerűen nincs megfelelő jelző. :(
2008. júl. 2. 12:23

Kisfiam 4 éves volt amikor az oviban fellökték és eltört a csuklója,persze azonnal menntem érte vittem a kórházba,ahol a kartonozóba megkérdezték,hogy vérzik-e valamilye,mivel nem, így több mint 3 órát vártam szegény gyerekkel mire behívtak.Azt megértem,hogy a súlyosabbakat előre hívják,de hogy egy kisgyerekkel is ennyit kell várni.

Ennyit az egészségügyről.

Csak beteg ne legyen az ember.

9. bea0824 (válaszként erre: 7. - A5e77950a3)
2008. júl. 2. 12:11
igen
2008. júl. 2. 11:23

Igen ez szerintem is gond, hogy azt gondolják az egészségügyben, hogy a szabi arra való, hogy SZTK-ban üljünk.

Ami a csőrömet .....: miért kell a kórházi betegeket is abban az időben az SZTK-ba vinni vizsgálatokra, amikor a járóbetegeket berendelik.

Természetesen rendelési idő, csak a Te munkaidődben van (nekik is van családjuk-- mondják, ha valaki szólni merészel)Ettől tudok a falra mászni, Te alkalmazkodjál hozzájuk, holott a te fizeted őket.

De különben miért gondoljuk, hogy az egészségügynek másképp kellene működnie, mint az egész országnak. LÁsd. polgármesteri hivatal vagy lehetne sorolni.

2008. júl. 2. 08:29
BeA 0824!A fehérvári kórházról írtál?
2008. júl. 2. 06:04
A tavalyi évem úgy telt jóformán,hogy minden második nap orvosnál ültem.Ilyen durva dolog nem történt velem hál istennek,de az nagyon sokszor,hogy ugyan időpontot adnak,de mégsem úgy hivnak be.(Vagy csak lehet engem utálnak?)PL. 10.30 volt időpontom.Az akinek 10.20-ra volt,bement 10,45-kor,én 11,30-kor, és közben kb 7 ember volt bent.Arról nem is beszélve,hogy ez az Sztk,amihez nem akarok hazudni,de kb 15 falu tartozik pluszba.Miért van csak délelőtt rendelés?Nekem ,vagy bárkinek,még ha csak gyógyszert kell feliratnia,vagy esetleg egy betegség után visszamennie kontrollra miért kell kivennie egy nap szabadságot.Nekem speciel a cukrom miatt,meg a véralvadási zavarom kell járnom laborba,havonta.Erre azt mondta a házi orvosom,hogy más is ki tud venni szabadságot,vagy szabadnapot.Ez egy évben 12 nap.Ne ők osszák már be a szabadságomat.Arról nem is beszélve,hogy egy egyszerű labor vizsgálat is nekünk akiknek utazni kell odáig,ha nem kocsival megyünk akkor minimum fél nap a közlekedés miatt.
2008. júl. 1. 19:57

Szerintem is fel kell jelenteni a dokit!Ha mindenki lenyeli sérelmeit soha nem derülnek ki

az ilyen esetek.

2008. júl. 1. 16:40
Én már törzsgárdatag voltam a fülészeten,állandóan begyulladt,szinte havonta mentem,beutaló,utazás,kínok,piszkálás,gyógyszer felírás,hazamenetel,egy hónap múlva újra ugyan ez a tortúra,már kezdtem unni.Egyszer a háziorvosom szabin volt,és helyettesítették,pont akkor mentem megint újra beutalóért.Kérdezte a helyettesítő orvos,hogy Maga nem cukros? Hát,mit tudom én,életemben nem mérték.Na adott beutalót,de nem a fülészetre,hanem a laborba,és kiderült,hogy akkor is 19 volt a cukrom.És,ami a legjobb,hogy a fülemnek semmi baja nem volt,végre egy jó szervem,ami jól működik !!! Vissza mentem,gyógyszert írt,és azóta én elfelejtettem a fülészetet.Hála neki,de ha akkor nem helyettesít,akkor még mindig ott ülök a fülészeten,és várok,hogy bemehessek.
2008. júl. 1. 13:49

Simán fejlenteném a dokit a betegjogi képviselőnél, és keresnék egy másik orvost!!


Nagyon sajnálom, és remélem azóta rendbe jött a füled.

2008. júl. 1. 13:28

Szia,


Nagyon sajnálom a veled történteket. Remélem azóta már jobban vagy.

Igazából nekem is hasonlóaka tapasztalataim. Januárban én is voltam fülészeten, ha már bokaficammal úgy is a sebészetre kellett mennem, gondoltam megnézetem mitől zúg a "fejem-fülem". Első kérdése a dokinak szinte az volt: mi a fenének jöttem, ezután belerúgott a ficamos lábamba és megkérdezte, csak nem fáj, majd olyan iszonyatosan megrággatta a fejemet és fületet, hogy nem sok híjja volt és megrúgom. Ez állítólag egy nagyon jó szakember, akihez rengeteg gyereket kénytelenek a szülők vinni. Örülök, hogy nekem nem kellett hozzá vinnem. Többször éreztem úgy, mintha tárgyak lennénk.

Persze vannak kivételek, akik leülnek a beteg mellé az ágyra és nem szégyenlik törni a fejüket, ha nem tudják elsőre mi a beteg baja, és hab a tortán, ami nekem igenis szimpatikus, hogy az én 80 éven felüli apámat B..... bácsinak szólítják, amit ha jól tudok talán nem is lehet. ( betegjogok, vagy mi a fene)

Szóval teljesen egyetértek veled, de vannak még lelkiismeretes orvosok és asszisztensek is.


Üdv. és kitartás

Egyenlőre még van hová menni, de ki tudja meddig...

2008. júl. 1. 10:13
Iszonyatos felháborodásomnak és fájdalmamat szeretném megosztani. Néhány nappal ezelött nagyon erős fülfájásra ébredtem. Máskor is volt már ilyen tudom hogy 3-4 napon belül elmúlik. Igen ám de közben a másik is fájni kezdett.

Ugrás a teljes írásra: A betegekkel bármit megtehetnek?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook