Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A beszédészlelés és beszédmegértés fórum

A beszédészlelés és beszédmegértés (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A beszédészlelés és beszédmegértés

1 2 3 4 5 6
133. ircsi73
2010. márc. 28. 21:45

Köszi mindenkinek!

A te ikreid is szépek, aranyosak, és kívánom minél előbb oldódjon meg a problémátok!

Az alapozó terápiát már elkezdtük, nagyon szeretik a fiúk, az iskola alatt is hordjam még őket?Egyáltalán mi az az időszak ami után már változás, javulás látható, érezhető?

Félek az iskolakezdéstől velük, minden alkalmat szeretnék megragadni amivel könnyebbé tehetném nekik az iskolát, hogy ne érje őket kudarc.

132. g.aniko
2010. márc. 28. 18:12
Nagyon szépek az ikreid!!Egy kicsit irigyelek hogy a te két kisfiad beszél!!
131. g.aniko (válaszként erre: 126. - Bige)
2010. márc. 28. 18:10
Igen van egy lányom is vele semmi probléma nem volt.Vele is úgyan úgy komunikálnak az ikre mint velünk.Sőt ha 1 új szót mondatott mondanak akkor mindig szól.Mi is gondolkodtunk már ezen hogy van nekik egy külön kis világuk amibe nem engednek be senki mást.A külvilág meg nem érdekli őket.Az oviban az egyik kisfiam kicsit szorongósabb a miásik viszont elvan!Az óvonők sokat segítenek.Milánnál már többször jelezték hogy érthető szavakat mondatokat mondd nekik!A betű dolog az egy diagnózis volt!
130. g.aniko
2010. márc. 28. 17:38
Alapozó terápia(tornára)mi is járunk heti 2-szer gyerekenként!!Azon kívül magán uton lovagolni is hordjuk őket!Az egyik kisfiam úszni is jár!
129. zebracsikó (válaszként erre: 128. - Ircsi73)
2010. márc. 27. 22:13
az ALapozó terápia zseniális, nagyon ajánlom, hogy ha van rá lehetőségetek, vidd el az ikreid!
128. ircsi73
2010. márc. 27. 21:56

Sziasztok!

Nagyon tetszik ez a fórum, érdeklődéssel olvastam az ikrek esetét.Nekem is iker fiaim vannak, és 7 évesek lesznek májusban, ősszel mennek iskolába.Nálunk részképesség zavar van megállapítva, de mehetünk normál iskolába, már két éve foglalkozik az oviban velük gyógypedagógus és logopédus, hamar feltűnt a probléma.Szépen fejlődünk, hál isten.Ikernyelven ők soha nem beszéltek, igaz későn kezdtek beszélni, már majdnem 3 évesek voltak.Én meg vagyok elégedve a szakembereinkkel, segítenek mindig, igaz én saját magam is indultam velük külön utakon, így találtam rá az Alapozó terápiára, mi a véleményetek róla?Érdemes maszek úton vinnem a fiúkat, használna nekik?Köszönöm.

127. zebracsikó (válaszként erre: 124. - G.aniko)
2010. márc. 27. 16:01

A beszédzavarok nem látszanak a gyerekek arcán.


Általában a súlyosabb fejlődési zavarok vagy szindrómák hagynak nyomot az arcon.

126. bige
2010. márc. 27. 15:59

én megnéztem a fotókat. nagyon szépek a fiúk. :)

..látom van testvérük. Vele hogyan kommunikálnak? meg az óvodában? Az ottani gyerekekkel, óvónőkkel?

Meg Veletek?


nem lehet, hogy ők, mint ikrek olyan szimbiózisban élnek, hogy nem akarnak a világukba beengedni senkit? írtál olyat, hogy ha észreveszik, hogy más is hallja őket, akkor váltanak ikernyelvre megint.

...és igazából pszichológus kellene elsősorban nekik?



Ilyet ki mondott Nektek, hogy ha betűket megtanulják - az beindítja a beszédet?

125. zebracsikó (válaszként erre: 124. - G.aniko)
2010. márc. 27. 15:55
Ha nem haragszol, itt a Hoxán mindenki tegeződik, nem lenne baj, ha megkérnélek erre?
124. g.aniko
2010. márc. 27. 15:19
Hagy kérdezem már meg hogy esetleg ön fenn van e az iwiw-en vagy myvip-en??Csak azért kérdem mert én (mi)fent vagyunk és ott vannak a fiúkról pár kép esetleg ha érdekli hogy néznek ki!!Mert azt mondják hogy az arc mindent el árul!!Igaz mi mindig nézük őket de nem fedeztünk még föl semmien eltérést rajtunk!
123. g.aniko (válaszként erre: 122. - Zebracsikó)
2010. márc. 27. 14:33
Igen valahogy így!!Amit tudnak mondani azt mondják.Egy kis veszekedés árá.(mert azt veszük észre hogy sokkal könnyeb nekik az iker nyelv és inkább azt használják,vagy inkább bizonságosab nekik mert azt csak ők értik!.igen vettük már észre azt hogy elkezdenek ikernyelven beszélni aztán meg magyarul de volt ez már fordítva is!Simán tökéletesen magyarul azt inkább nem írnám mert a beszédjük nem tökéletes magyarul!(ikernyelven viszont igen:olyan szinten pödör a nyelvük hogy az hihetetlen.)Pl.az egyik kisfiam nem olyanokat kezdett el mondani ami a legkönnyebb szavak közé tartozna szerintem:eltörte,elvette,és most meg 1 hete ilyeneket kezdet el mondani:apa hol van? apa hova ment? nézük meg a mama!Ja és olyat is észleltünk hogy mintha tanítanák egymást beszélni a fiúk!
122. zebracsikó (válaszként erre: 120. - G.aniko)
2010. márc. 27. 11:23

Azt írod, hogy beszélnek ikernyelven, majd átváltanak értelmes magyar nyelvre , aztán megint ikernyelvre vissza!

Ezek szerint ők ha akarnak, akkor simán beszélnek tökéletesen magyarul?


Mert eddig én úgy értettem, hogy nem beszélnek rendes nyelven.


Ne haragudj,hogy ennyit kérdezek, logopédus vagyok, és sosem találkoztam még ilyen különleges "beszédzavarral" és nagyon érdekel!

121. g.aniko (válaszként erre: 119. - Zebracsikó)
2010. márc. 27. 10:08
Tavaly óta hatalmasat fejlődtek!!Már abból ki indulva is hogy gyakorlatilag meg ültek egy helyben ennyi időt!Azok a feladatok amikhez nem igazán kell a beszéd azt profin meg csinálták!Amihez meg konkrétan kell a beszéd azt meg akadozva de meg vagy megprobáltákj csinálni.több kevesebb sikerrel!Az visszont5 tény hogy ami nem sikerül nekik az nagyon elkeseríti őket!(probálunk nekik minél több siker élményt szerezni.)(hogy de igen is sikerülni fog még ha nem is elsőre akkor másodjár biztos)csak nagyon nehéz!4Néha már engem is a sírás kerülget.Mikor látom a szemükben hogy szeretnék csinálni de nem igazán sikerül.......bocsika!mint például most is itt vannak mellettem és nézik hogy én már megint miért pityergek............................
120. g.aniko (válaszként erre: 118. - Zebracsikó)
2010. márc. 27. 10:01
Igen!! Mi már 2-szer voltunk a Szegedi Gyermek Klinikán és ott azt mondták(azt a diagnózist kaptuk)hogy ha a betűket megtanulják akkor be indul a beszéd is!!Tudja az a nagy problémánk hogy gyakorlatilag senki sem tudja hogy mért nem akarnak rendesen beszélni!(mért csak az iker nyelvet használják!!)Se orvosok se logopédusok!Gyakorlatilag fogalmuk sincs hogy mi ez mert ilyenne még nem találkoztak!Van olyan hogy elkezdenek ikernyelven komunikálni a történet cselekedet közben átváltanak értelmes magyar nyelvre,de ha észre veszik hogy figyeljük őket akkor automatikusan vissza váltanak ikernyelvre!És ezt nem érti senki sem hogy miért mikor ott van a beszéd,és mért nem azt használják.Ha meg idegen emberek közé megyünk akkor meg csak ikernyelven hajlandóak megszólalni!Ennek a következménye meg gyakorlatilag meg az hogy biztos nincs ki a négy kerekünk!!!!!!!!(bocsánat de már kaptunk ilyet beszólást is)
119. zebracsikó (válaszként erre: 116. - G.aniko)
2010. márc. 27. 09:38
szóban milyen diagnózist mondtak róluk?
118. zebracsikó (válaszként erre: 117. - G.aniko)
2010. márc. 27. 09:37

olvaasni tanítja a gyerekeket???????????????

minek???


Atyaég!

Inkább a beszéddel kéne foglalkozniuk!

117. g.aniko (válaszként erre: 115. - Zebracsikó)
2010. márc. 27. 09:28
Tanuljuk a betűket:a i ó s m t betűket!Az egyik kisfiamnak a Játékház könyv van. A másiknak meg a Lexi Betűországban.Ezeket a betűket felismerik mondják bekarikázzák.(olvassák).De az első könyvünk amiben kezdük az a Én is tudok olvasni könyv volt!Aztán jött emez a két másik könyv.Amazt meg félre kellett tenni!
116. g.aniko (válaszként erre: 114. - Zebracsikó)
2010. márc. 27. 09:21
Hétfőn lesz 3 hete hogy voltunk.Mi azt hallotuk hogy amennyiben van már Szakértői papirunk akkor már Budapesten be sem hívják a gyermeket hanem azt a szakvéleményt veszik figyelemben ami már van. Mi meg minden képpen szeretnénk ha megnéznék a fiúkat.De gondolom hogy lesz majd papírunk.
2010. márc. 26. 21:52
a logopédus mit gyakorol velük? Füzetbe ad feladatokat vagy valamilyen könyvet is használtok?
114. zebracsikó (válaszként erre: 112. - G.aniko)
2010. márc. 26. 21:50

Hány hete/hónapja voltatok a bizottság előtt?

Ha már legalább egy hónapja,vagy több,akkor biztos,hogy elkallódott a szakvélemény, ennyit nem szabad váratniuk a szülőket!

Kérdezz rá, postázták-e már!

113. g.aniko
2010. márc. 26. 21:49
Bocsika egy kicsit értelmetlenül írtam!!Remélem össze tudod rakni a dolgkat!
112. g.aniko (válaszként erre: 111. - Zebracsikó)
2010. márc. 26. 21:47
Igen!Az egyik kisfiamra azt mondta ott a hölgy hogy sokkal több van benne mint amennyit meg mutatot magábból az 5 perc alatt.Ennyhe elmaradás Tanulásban akadályozott/enyhe mentális retardáció.A másik kisfiam akit teljesen leírtak:tanulásban akadályozott enyhe értelmi fogyatékos.Középsúlyos mentális retardáció. Ezt kapuk az 5 perces vizsgálat után!!!!!!!!!!!!!!Pont arról a kisfiamról írták ezt aki 2 évesen már mondta hogy biszigli.Sőt már kirakta az 50-100db puzzlet.Aki most gyakorlatilag kezd beszélni!Én elhiszem hogy beszédileg nagy elmaradásunk van de agyilag az derült ki hogy nincs problémánk!Sőt azt is elhiszem hogy ritka dolog ez de azt már nem értem hogy mért kellett le írni őket!Inkább küldtek volna minket tovább!A férjemmel időt és pénzt nem sajnálva vittük őket minden hová ahova mondták!Csak azért mert nem tudták a figyelmüket lekötni.Ez volt tavaly! Idén már meg ülték a 45-60 percet papírt még nem kaptunk!!!Idén január óta eszük a gyógy szert!!És ezek a dolgok boszantanak minket de nagyon!
111. zebracsikó (válaszként erre: 109. - G.aniko)
2010. márc. 26. 21:34
milyen diagnózit adtak az első vizsgálaton a tanulási képességet vizsgálóban? (leírnád, amit írtak a szakvéleményre, még akkor is,ha nem fogadtátok el?)
110. g.aniko (válaszként erre: 103. - Zebracsikó)
2010. márc. 26. 21:34
Ez sajnos így van hogy addigra be kell íratnunk őket egy iskolába.De bizunk hogy sikerülne minél hamarabb feljutnunk!Voltunk a Tanulás...... de azt mondták hogy ők konkrétan nem tudnak nekünk kijelölni speciális iskolát mert hogy a megyénkben ilyen nincs!!Ezért kéne feljutnunk!!Sajnos az ilyen dolgokról itt mifelénk nincs semmijen információ!!Erről az iskoláról(Kőszeg) is csak véletlenül hallotunk.
109. g.aniko (válaszként erre: 108. - Bige)
2010. márc. 26. 21:27
normál óvodába járnak a fiúk és helyt is állnak a többi gyermek között.Volt szűrés és mindig logopédiai fejlesztést kaptunk.immár 3 év.Igen voltunk tavaly a Tanuló Bizotságnál.5 percet voltak a fiúk bent.(és utánna kaptuk a papirt.amin olyan állt amit nem fogadtunk el.)A múgy erről az Országos... ról idén hallotunk először!!És mi mikor rákérdeztünk akkor azt monták hogy vidékról nem fogadnak gyerekeket!!A tanuló képessitő bizotság állitolag 1 héten keresztül telefonált Budapestre de mindig el utasitották őket.Így végül már mi tel....és sikerült velük beszélnünk!!De ha tutuk volna hogy nekünk sikerül csak akkor már réges régen telefonáltunk volna!!Tavaly derült ki a szegedi klinikán hogy hiperaktivak az ikrek és szedünk rá gyógyszert melynek hatása eredménye hogy idén a tanuló bizotságnál gyakorlatilag meg ülték a 45-60 percet!!Ami a tavalyihoz képest hatalmas siker!!Szerintük sokat fejlődtünk.(ritalint szedünk).Az egyik kisfiamnál vettük észre az utóbi napokban hogy kezd után mondást meg mondatokat alkotni.Tehát szerintük egy Beszédjavító iskola megadná nekünk a kezdő lökést.
108. bige (válaszként erre: 107. - Zebracsikó)
2010. márc. 26. 19:00

igen...óvodai logopédus a szűréskor? szűr már középső csoportban is a problémás gyerekeket, nem?

...de azt is írta, hogy tavaly is voltak már vizsgálaton, és ott leírták a fiúkat. akkor miért nem irányították őket Pestre, hiszen a nevében is benne van, hogy Országos!!!

..és ha a szülő elfogadja, amit mondanak, mert hiszen biztosan ők tudják, akkor itt állnak iskolakezdés előtt.



....Anikó! Milyen óvodába jártak a fiúk? normálba, vagy esetleg speciálisba?

107. zebracsikó (válaszként erre: 106. - Bige)
2010. márc. 26. 18:46

lehet,persze.


Nekem az a döbbenetes, hogy nem irányítják megfelelő időben a szülőket a megfelelő helyre, pláne ilyen "idős" gyerekeknél iskola előtt, ennyire súlyos beszédhibával.


Már 2-3 évvel ezelőtt szakember elé kellett volna kerülniük!

106. bige (válaszként erre: 105. - Zebracsikó)
2010. márc. 26. 18:17
..és olyat lehet, hogy itt is egy vizsgálat, meg ott is? tudom, hogy ez speciálisabb lenne, de nem kell az előzőről eredmény?
105. zebracsikó (válaszként erre: 104. - Bige)
2010. márc. 26. 18:10

igen, e fölött elsiklottam.

Visszaolvastam, láttam,hogy voltak idén vizsgálaton már a Tanulási Képességet Vizsgálóban.

Ott kéne megsürgetni a szakvéleményt!!

104. bige (válaszként erre: 102. - G.aniko)
2010. márc. 26. 18:06
ebben én nem vagyok kompetens, de azt írtad, hogy voltatok már idén vizsgálaton...Mikor volt az a vizsgálat? Ott mit mondtak? Papírt mikor kaptok róla? Ha 2 hónap múlva nézik meg őket itt Pesten, akkor már be kell iratkozni, mire onnan kaptok papírt nem?
1 2 3 4 5 6

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook