Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A 90 éves apai nagyanyám tartásáról kizárólag én vagyok köteles gondoskodni? fórum

A 90 éves apai nagyanyám tartásáról kizárólag én vagyok köteles gondoskodni? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6 7 8
5. jozsi.38 (válaszként erre: 3. - Wanda8)
2018. jan. 20. 12:01
nem. Anyádnak lenne kötelessége hozzájárulni, mivel ő lakik abban a házban. Ha három felé el tudnátok osztani ezt a költséget, egy elviselhető terhet jelenteni mindhármótoknak. Mondjuk én azt sem értem, ha ő ott lakik, miért nem gondoskodott a mamáról eddig is ő
4. wanda8 (válaszként erre: 2. - 1+1=10)
2018. jan. 20. 11:55
írtam
2018. jan. 20. 11:54

Az édesapám meghalt lassan két éve,az ő anyukája nagyon beteg.Kórházi ellátásra szorul tartósan,demenciával küzd,itthon nem megoldott az ellátása.

Hosszú évek óta én mostam,főztem,bevásároltam rá.

Mindennel elláttam. December elején került kórházba,a héten átkerült ápolási osztályra.Ahol a havi kórházi ellátására sem elég a nyugdíja,ezen felül 50 ezer ft-ra rúg a gyógyszer és pelenka költsége,ezen felül a tisztálkodószerek stb,amit már nem is számolok.

Van egy húgom,aki azzal takarózik nincs annyi jövedelme.De se családja,se semmi plusz költsége.És ott van anyám,aki abba a házba lakik ahol a mama lakott.Egyiköjük se látogatott be se hozzá,illetve egy fillérrel sem járultak a költségekhez. Viszont sajnos én sem tudom fizetni a plusz 60ezer ft havi költséget.

Kizárólag én vagyok köteles gondoskodni róla?Gondolok itt az anyagi részéről,mert naponta,két naponta megyek hozzá,viszem neki az enni,és innivalót,mosok rá,amit az ember nem számol,mert ez a normális.


Kötelezhetik rá őket hogy fizessenek? Kérhetek segítséget valahol?

Nekem három gyerekem van és most jön a negyedik,nekem is szükségem van minden fillérre.

2018. jan. 20. 11:48
Légy szíves bővebben írni a témáról, mert így nincs az az ember, aki választ tudna Neked adni.
2018. jan. 20. 11:46
Szeretném megtudni, hogy a 90 éves apai nagyanyám tartásáról kizárólag én vagyok köteles gondoskodni?
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook