Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A 2. beültetés végre sikerült, most mégis félek fórum

A 2. beültetés végre sikerült, most mégis félek (beszélgetős fórum)


1 2
2022. jan. 18. 20:28
Én voltam ilyen helyzetben. Nem lombik, de megkuzdottunk a babáinkért - már 7 éves nagylányok, "sima" ikrek. Be kell valljam, végig szorongtam a terhességet, az első 12 hetet főleg, de utána is. Nem tudtam mit kezdeni vele. De végig mondtam nekik, hogy kapaszkodjanak ügyesen :) Szót fogadtak (akkor még ;)). Szóval amennyire tudsz pihenj, nyugi, és ne szorongj attól is, hogy szorongsz. Ez normális, régóta várod őket. Teljes szívemből kívánom, hogy Isten tartsa meg őket. Azóta lett egy meglepi babánk is, szóval semmi sem lehetetlen ;) Kitartást!
35. Tünci3 (válaszként erre: 32. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 7. 09:15
Szia.igen :) Ha úgy van,estleg busszal fel tudnék utazni hozzátok kedvezményes jeggyel utazom sajnos a betegségeim miatt. Ha szívesen látnál néha kicsit beszélgetni,babázni :)
34. Ágio8405 (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 6. 21:04
Tőlük érdemes lenne akkor tanácsokat kérned mit hogy csinálnak.
33. Ágio8405 (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 6. 21:01
Kivànom hogy így legyen. Én azt hittem nagy ősanya vagyok, leszek, de mégsem 😞 Boldog babavárást neked.
32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - Tünci3)
2022. jan. 6. 16:24
De jó lenne 😊!
31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Ágio8405)
2022. jan. 6. 16:24
Én a pozitív részét nézem az egésznek. A babák meg szoktak aludni, azalatt sok mindent meg lehet csinálni. És ha az első évben(vagy tovább) nem csillog villog a lakás, hát pont nem érdekel. A gyerekek fontosabbak lesznek egy felmosasnál, vagy egy hajmosásnál.
30. Tünci3 (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 6. 16:24
Értem,sajnálom hogy sok gondod van. Hát,igen szívesen babáznék bár közelebb laknátok :)
29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Dreamerlady)
2022. jan. 6. 16:20
Köszönöm. Nagyon aranyos vagy!
28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Ágio8405)
2022. jan. 6. 16:19
Nem szeretnék a házunkba idegent engedni, tehát a nyugdíjas és diák nem is jöhet szóba. Családi segítség nem lesz, leírtam miért. Valahogy csak boldogulok majd, ez az időszak elsősorban nem rólam fog szólni. Ahol lakom ismerek két anyukát is akinek 3 babája lett és egyedül van ahogy én. Azt mondták , hogy minden szervezés kérdése. Hiszek nekik, nekik megy, akkor nekem is fog.
27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Tünci3)
2022. jan. 6. 16:16

Nekem is ezer problémám van/volt. PCOS, Leiden mutáció, mthfr heterozigóta mutáció, pajzsmirigy túlműködés, magas trombocita szám, szóval csoda, hogy sikerült. De végig szednem kell vérhigítót, és szúrnom is kell magamnak injekcióban is, és szednem kell a pajzsmirigyemre gyógyszert és komoly diétát kell csinálnom kb életem végéig a PCOS miatt, szóval hát elhiszem, hogy nehéz neked.

Sajnos és Győr-Moson-Sopron megyében lakom, picit messze tőled, pedig az ajánlatom tényleg komoly volt 🙂!

26. Tünci3 (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 6. 12:52
Szívesen! Köszönöm,aranyos vagy. Nekem többféle proibléma,betegség és a rájuk szedett gyógyszerek miatt betegen született volna a baba sajnos :( Mennék szívesen babázni!Merre laksz? Én Heves megyében egy kis faluban. Aranyos vagy :) 🧡
25. Ágio8405 (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 6. 12:50
Húha. Beszélgettél már hármas ikres anyukákkal? Én olvastam regebben naplókat és mindenki azt mondta az első év egyedül nem megy. De sok ikreset ismerek akiknél kettő mellett is kellett a segítség mert a végkimerülés és megőrülés szèlén állt az anya pár hónap után. A nincs időd elmenni wc-re sem nem vicc, nemhogy enni. Tudom most azt mondod de régóta ezt vártad stb. De sajnos x hónap, év utàn akkor is ki tud készülni az ember. Én egy gyerekkel is bele futottam ebbe mert annyira az igényszerintiség és kötődő nevelés szerint csináltam, csinálom. Viszont sajnos úgy erzem máshogy nem is tudom, úgy erzem neki ez a legjobb. Na meg mèg 2,5 év után sem jó alvó, az első 1,5 év rémálom volt. Első 5 hónap hasfájás, utána minden ejjel legalább 2 óra fent lét, 1,5 éves koráig soha nem aludt egy orànál többet. Stb. Szóval ki lehet fogni a tutit, de reméljük neked nem lesz egyik sem ilyen. Esetleg kérdezd meg vèdőnőnèl nincs-e valami szociális segítség legalább pár órában. Arra készülj hogy ételt hozass és legyen takarítónő. Mert hidd el ilyenre nem lesz időd az tuti. Esetleg családi segítséggel összehozni hogy legyen egy babysitter napi pár órában legalább. Ez lehet egy aktív nyugdíjas néni is. Vagy diàk làny.
24. Dreamerlady (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 6. 12:04
Köszönöm szépen!! A világ egyik legszerencsésebb nőjének érzem magam, hogy megélhetem ezt a csodát. <3 Hihetetlen! <3 És a sok sok para mellett már most elképesztő személyiségfejlődésen mentem keresztül, ezt is imádom. :)
23. Dreamerlady (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 6. 12:03

Hát meg az is jó lehet, hogy megengeded magadnak a félelmet. :) Minden nő fél valamennyire az első trimeszterben, ez pont ennek az időszaka. Sokan meg nagyon is félünk/féltünk ebben az időszakban.


Szerintem az egyik kulcs az is, hogy elfogadod magadnak, hogy teljesen normálisak az érzelmeid. <3


Biztos nehéz lesz az első időszak a három babával, de szerintem nem csak te, ők is fognak hozzád alkalmazkodni. Talán nem a legelején, de később kénytelenek lesznek. Nekik sosem fog hiányozni anya teljes 100%-os figyelme, hiszen mindig ott lesznek hárman, így lesztek ti tökéletes kis család. <3


Nagy vállalás most ez a sok hónap még, hogy gyakorlatilag semmit sem csinálhatsz, de menni fog biztosan. <3 Nem tudom, hogy van-e Netflixed, de azon van egy sorozat, 2 évad Babies címen. Babákat vizsgálják 1 éves korukig, mozgás, evés, alvás. Mindenféle szuper cuki kísérletben vesznek részt a picik. Én elolvadok ezen a sorozaton. Ha esetleg ezt, vagy valami hasonlót is néznél, az például segítene elterelni a figyelmedet szerintem. :))

22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Dreamerlady)
2022. jan. 6. 11:34
Oh és gratulálok neked is a babához ❤️!
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Dreamerlady)
2022. jan. 6. 11:32

Cuki vagy, köszönöm szépen a kedves hozzászólást.

Hát igen, azért kicsit a tudat is félelmetes azon felül is, hogy várandós vagyok, hogy hárman vannak. Sosem hittem, hogy ilyen meg fog velem történni. Bár tudom, más is megoldott ilyen feladatokat, sőt többes ikresekrol is tudok, de akkor is félelmetes kicsit, hogy velem is megtörtént és hogy segítségem sem lesz majd.

De valóban, talán a régi pszichiáterem fel kellene keresnem, ő biztos mond valami okosat.

20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Tünci3)
2022. jan. 6. 11:26
Köszönöm és nagyon kedves vagy. Nagyon sajnálom a dolgot, tényleg így ismeretlenül is. Én meddő vagyok, ezért kellett két év alatt ennyi mindenen átmenni. Jaj ha közel laknál, mondanam, hogy gyere majd nyugodtan a babához ha megszületnek, szívemen viselem a gyermektelen nők sorsát ❤️!
2022. jan. 6. 10:11
Gratulálok! Majd babázd ki magad helyettem is.Sajnos nekem és páromnak nem adatott/adatik meg hogy akár egy kis manónk is legyen :( Szeretettel gondolok Rátok :) Puszi,a legjobbakat.
2022. jan. 6. 05:58

Szia Kedves Kismami! Gratulálok a 3 babócához!! ♥️♥️ Kicsiknek hatalmas élmény lesz hármasban felnőni, szuper gyerekkoruk lesz. ☺️☺️


Minden eddig leírt érzésed teljesen természetes. Még csak terhességi depressziónak sem mondanám, bár az is teljesen normális, és szabad ilyet is egy kismamának.


Szerintem egy babó is hatalmas változást hoz, nem, hogy három. Normális, hogy az ember gondolkozik, hogyan fog megfelelni a szülői szerepnek. ☺️☺️


Egyébként az orvosok azt mondják, teljesen normális a félelem az első trimeszterben. Erről szól lelkileg ez az időszak, hogy a kismama félti a pindurt vagy a pindurokat. Nekem is ez volt, rengeteget aggódtam. A genetikai ultrahang és a PrenaTest nyugtatott meg végre a 12. héten.


Érdemes lenne pszichológussal beszélgetned, egy jó terapeuta sokat tud segíteni. 😉 Én sok babavárás szakkönyvet is olvasok, az is nagyon jó ilyenkor. Ezen kívül használd ki ezt a csendes időszakot, sori nézés, olvasás, ezek nagyon fel tudják az embert tölteni.


Kitartást! ☺️☺️

18+3 km

17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Ágio8405)
2022. jan. 6. 02:29
Köszönöm és gratulálok neked. Hát sajnos nekem nem nagyon lesz segítségem, szüleim messze élnek, apósom nincs, anyóssal nem jó a kapcsolat és el sem fogadnám a segítségét, de ez egy másik sztori. A ferjem reggel 6-tol este 6-ig,nyaron este 8-ig melózik heti 6 nap. Szóval nem fogok unatkozni 😅.
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Libikóka)
2022. jan. 6. 02:26

Köszönöm szépen!

Sajna nem nagyon javasolja a doki, hogy komolyabb pl fozeseket csináljak, vagy bármi megterhelőt így, hogy lombik és hogy hárman vannak. De igyekszem magam lekötni, csak baromi nehéz.

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Lina1992)
2022. jan. 6. 02:24

Köszi a jó tanácsokat és gratula.

Hát minden ami leköt és eddig szerettem csinálni, az tiltólistán van, talán a műkörmözés, ami még a hobbim (csak magamnak csinálom), de hát azt naponta nem csinálhatom 🙂. Amúgy nyilván igen, mindig aggódni fogok főképp, mert első (és utolsó, mert több várandósságom nem lesz) várandósság ez és nincs rutinom. De nem lesz időm agyalni majd ha megszületnek azt hiszem 🙂.

2022. jan. 5. 17:31

Nekünk 2 évig tartott mire összejött a kisfiúnk, szóval mi is féltem nagyon nehogy elveszítsük. De rá kellett jönnöm, hogy nem tudok ellene mit tenni, ha stresszelek rajta akkor még rosszabb. Ahogy közeledett a 12. hét egyre nyugodtabb voltam és úgy voltam vele hogy ha betöltöm a 12. hetet akkor onnantól megnyugodhatok végre. De gyorsan rá kellett jönnöm, hogy onnantól hogy megfogant örök életembe aggódni fogok érte.

Amúgy csinálj valamit ami kikapcsol vagy tanulj új dolgot ami érdekel, de esetleg eddig nem volt rá időd. Nekem a varrás a hobbim szóval én nagyon örültem, hogy végre volt rá időm. Szülés óta nagyon kevés időm van ilyenekre. A 2. trimeszter tényleg egy nyugodt időszak, akkor csináld nyugodtan ami jól esik.

2022. jan. 5. 17:06

Lesz meló 3 kis pöttyel,,ne idegeskedj,,,a felszabadult időre készíts magadnak terveket.Ovass, filmezz, sétálj,akár tanulj valamit,,süss ha kedved van..Tegyél meg mindent amit a hétköznapokon nem lehetett.

Na jó, bázis ugrani ne akarj:))))))Legyetek nagyon jóóóóól:))

12. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 5. 17:04

Gratulálok ☺️ Tudom mit érzel igaz nekem végül spontán de pont mist volt 3 éve hogy kiderült 7 hetesen hogy sikerült 9,5 év sikertelenség után. Teljesen természetes amit érzel. Mèg egy gyerekkel is aggódik az ember nemhogy így hogy tényleg sokkal rizikosabb helyzetben vagy. Én amire gondoltam amivel nyugtattam magam akkor az volt hogy úgyis minden úgy lesz ahogy lennie kell. Mondjuk én azért is hiszek nagyon ebben mert teljesen reménytelen, esélytelen körülmények között sikerült, csak mert jönni akart. Régóta tudom hogy nincsenek véletlenek.

Ha úgy érzed segít ha egy szakemberrel beszélsz keress fel egyet. Na meg foglald le magad azzal hogy elkezded szervezni a dolgokat arra ha megszületnek. Értem itt a segítséget, mert 3 babával egyedül nem lehet boldogulni. Gondolom az utolsó hónapokban már kórházban leszel igy sokkal kevesebb időd van a dolgokra mint annak aki csak szülni megy be és jön megy tesz vesz végig.

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Zsifi1)
2022. jan. 5. 16:45
Jaj köszönöm, nagyon kedvesek a szavaid és mindenki kedves szava picit erőt ad és jobb a kedvem tőle 🙂. Nehéz lesz, de megbírkózunk vele, ezt tudom.
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - 621bb5db60)
2022. jan. 5. 16:43
De kedves vagy, köszönöm a biztató szavakat. Hát igen, első terhesség, nem is nagyon tudom mit kell figyelni magamon, mi a normális és mi nem az, főleg, hogy nem spontán várandósság, hanem lombik, szóval nem egyszerű. Egyelőre nem vagyok rosszul a mellfajdalom és a néha meg - megszédülést leszámitva, remélem ez maradni is fog így. Hetente kell járnom ultrahangra, mivel ahova járok meddőségibe, ott ez a protokoll a 8.hetig, szóval igazából a 12.het előtt kétlem, hogy nyugodt leszek, de bízom benne, hogy oké lesz minden.
2022. jan. 5. 16:26
Bennem is volt hasonló szorongás. Ezt részben amúgy a hormonok csinálják, a 16. hét környékén el fog múlni. Részben pedig az okozza, hogy anya leszel, ez az első terhességed. Ez új helyzet, ismeretlen, és az ismeretlentől mindenki fél. De meg fogod szokni. Bennem a terhesség nagyon rossz érzést keltett, de mikor a tesómnak említettem a dolgot, mondta, hogy nála ugyanez volt, és idővel elmúlt. Így megnyugodtam, h nem én vagyok a fura, hanem bizony van ilyen. Mondjuk én nagyon rosszul is voltam, nem tudom nálad mi a helyzet.
8. Zsifi1 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 5. 16:20
Ez óriási változás. Elhiszem, hogy megijedtél. De hidd el, azért kaptad őket, mert képes leszel mindenre! A csoda erő is jönni fog. :)
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Aszparagusz)
2022. jan. 5. 15:47
Köszönöm. Próbálok pozitív lenni, és más is szült hármas ikreket már lombikkal itt a városunkban és máshol is nyilván, így arra nem is gondolok, hogy bármelyik baba is meghalna még a terhesség alatt,ha erre gondoltál az előző hozzászólásodban. Az ultrahangokon egyelőre minden rendben volt velük bár nyilván még kicsik, de a doki semmi aggasztót nem mondott. Én bízom a legjobbakban.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook