Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A 28. ciklusnapon érdemes már tesztet csinálni? (Vagyis a nem várt menstruáció első napján) fórum

A 28. ciklusnapon érdemes már tesztet csinálni? (Vagyis a nem várt menstruáció első napján) (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
263. Kriszti0711 (válaszként erre: 261. - H.wiki)
2011. nov. 16. 13:17
Gondolom nyúlnak a méhszalagok, ez természetes, szedd a magneB6-ot, akár kettesével is szedheted! Jó lesz még a magnézium tartalék:) Nekem már mostanában is húzta a görcs a lábamat éjjel:S
262. Kriszti0711 (válaszként erre: 260. - Zani)
2011. nov. 16. 13:16
Igen, ezt én is tudom, de nem hajlandó inni a vízből:( Inkább nem iszik egész nap, de a víz akkor sem kell. Most akkor hagyjam, hogy ne igyon? Egyébként nem sok íze van ám az italának, inkább a víz a több benne.
261. h.wiki
2011. nov. 16. 09:45
Olyan furin vagyok tegnap óta. Picit "fájdogál" a pocak, inkább csak egy helyen érzem. De nem is olyan fájdalom szerű, nem is tudom, szurkál talán. ?
260. zani (válaszként erre: 259. - Kriszti0711)
2011. nov. 15. 16:52
Folyadékot én csak vizet adnák neki, mert ezen kívül minden, ami édes, legyen az gyümölcslé vagy tea, elveszi az étvágyat, még akkor is ha azt gondoljuk h nagyon egészséges.
259. Kriszti0711 (válaszként erre: 258. - Zani)
2011. nov. 15. 13:33

Vettem neki multivitamint a múltkorában. Abban van vas is és c-vitamin is. Gyümölcslét iszik 100%-os vízzel keverve. Tápszert naponta 2x reggel és este eszik. Általában 5x eszik egy nap, nassolni nem nagyon szokott, max. délután egy kis keksz, babapiskóta.

8,8kg és 73,5 cm.

Jaj, a vizesedés az nagyon nem jó, nekem a kezem akkora volt, mint egy péklapát:) Hát, a másikra nem tudok mit mondani, Luca soha nem nyomta semmimet, szóval én ilyet nem is éreztem.

258. zani (válaszként erre: 257. - Kriszti0711)
2011. nov. 15. 13:15

Igen az lehet h fogzás miatt érzékenyebb az ínye és nem esik jól az étel.

Ilyen korú étvágytalan gyerekeknek inkább csak vaskészítményt szoktunk adni, ez is fokozza az étvágyat és emellett a rossz-evőknek nem árt a vas kiegészítés. c vitamin kíséretében jó szokott lenni.

még azt szeretném kérdezni h mit és mennyit iszik a kislányod? hányszor eszik egy nap? tápszert kap?

+ étkezések között előfordul-e h eszik ha csak pár falatot is? mekkora volt most az 1 éves vizsgálaton?

én most kicsit bevizesedtem ezért most gyümölcsnapot tartok. + a kislányom nagyon a rekeszizmomban van, úgyhogy most sehogy sem jó...

257. Kriszti0711 (válaszként erre: 256. - Zani)
2011. nov. 15. 12:02

Múlt héten megfázott. Tegnap voltunk dokinál havi mérés és 1éves státusz. Azt mondta, hogy nem piros a torka, tiszta a tüdeje. Igazából pár napja nem eszik, eddig se volt egy húúú, de jó evő, de azért ennél jobban evett. Még a fogára gondoltam, akkor szokott ilyen lenni, na de ez nagyon kevés amit most megeszik. Jaj, dehogy erőltetem, annál rosszabb nincs. Én már csak tudom én is a "jó" evők táborát erősítettem gyerekként, de utáltam, ha kötelező volt megenni a kaját!

Köszi a segítséget! Még egy: van étvágygerjesztő a kicsiknek is? Már gondoltam arra is, hogy még sokáig ez lesz, akkor beszélek a dokival, hátha írna fel vmit. De ez persze csak a legvégső esetben.


Te hogy vagy? Hogy bírod a vége felé? Izgulsz már?

256. zani (válaszként erre: 253. - Kriszti0711)
2011. nov. 15. 08:23
Csak pár napja tart vagy esetleg hosszabb ideje az étvágytalanság? Ha most kezdte akkor valószínűleg bújkál benne valami kis betegség. Nem bágyadtabb, nyűgösebb? Ha erről van szó, nem tudsz mit csinálni, meg kell várni h átmenjen rajta, nézz bele a szájába, esetleg piros a torka vagy hólyagocskák vannak-e. addig is sok folyadék. Kaját nem erőltetünk ez alapszabály.
255. Kriszti0711 (válaszként erre: 254. - H.wiki)
2011. nov. 15. 08:14

Látod,látod hogy megy az idő?! Örülök, hogy már itt tartotok!


Én is nagyon remélem, hogy tud segíteni, mert tegnap már nagyon kétségbe estem:(

254. h.wiki (válaszként erre: 253. - Kriszti0711)
2011. nov. 14. 21:19

Remélem a közös védőnőnk tud segíteni,és hamar rendbe jön a kislányod étvágya!

Mi amúgy megvagyunk, már 11 hetesek!:-)

2011. nov. 14. 20:53

Sziasztok!

Bocs, hogy mindig eltűnök.

Remélem mindenkivel minden rendben:)


Zani, a segítségedre lenne szükségem megint. A lányom alig eszik, 4-5 falat, kanál és kész! Se gyümölcs, se zöldség (soha nem szerette), de még a hús sem megy, na azt pedig imádja. Mit csináljak, hogy egyen?

Válaszodat köszönöm előre is!

252. h.wiki (válaszként erre: 251. - Zani)
2011. nov. 13. 19:17
:-) Örülök,hogy mesélsz ezekről, nekem nem sok!:-) Nekem is van itt-ott zsírfelesleg, kíváncsi vagyok, mikor lesz így látható a pocak?!
251. zani
2011. nov. 13. 18:40

bocs h ilyen hosszú lettem, de mostanában elég érzelgős lettem.

Ti jól vagytok? Hányinger téged elkerül? AMúgy nekem a pocakom a 16. hét körül kezdett növekedni. (na nem vagyok egy deszka alkat, volt itt-ott egy párnácska, lehet h azért is nem látszódott. de mikor távolabbi ismerősök már rá mertek kérdezni h baba növöget-e a pocakomban akkor már voltam 21-22 hetes.

250. zani
2011. nov. 13. 18:35

Jól vagyunk, köszi. Kicsit már nehezebben mozgok, ha pl. fel kell állni fotelből vagy fekvésből az elég vicces, a zokni, cipő felhúzása külön procedúra. Persze panaszkodhatnék de én nem vagyok olyan, ezek a várandósság velejárói h itt-ott fáj. És mivel a gyermekedet hordani a pocidban a legcsodálatosabb dolog a világon, ezért nem is említem ezeket a dolgokat. Én egy percig sem voltam "terhes", imádtam minden percét, még a hányás-hányingernek is örültem, mert tudtam, h ez annak a jele, h a Manócskám jól van. Imádom a várandósságot, minden percét, a férjem is imádja a gömbölyödő pocakom, mindig azt mondja, annyira szép vagyok így h legalább 3 gyerekünk lesz :)))

de azért már várom h a kezemben tarthassam a Picikém. Le se teszem!!! Nagyon érzékeny a lelkem, minden szüléstörténetnél bőgök. Nem tudom mi lesz a szülőszobán, de annyira boldoggá tesz a gondolat, h emiatt nem is érdekel milyen fájdalmak várnak rám.

249. h.wiki (válaszként erre: 248. - Zani)
2011. nov. 12. 18:25
Akkor te is jóváhagyod. :-) Amúgy ezt leszámítva jól vagytok? Hm,már nemsokára hárman lesztek... hogy repül az idő,ugye?
248. zani (válaszként erre: 247. - H.wiki)
2011. nov. 12. 12:46

az enyém is dolgozik ma is meg holnap is estig, de én most eljöttem anyuékhoz h ne unatkozzak.

Renniet én is megettem fél dobozzal az első trimeszterben :) jó is h szóba hoztad,majd előveszem a másik felét mert mostmár elég jól nyomja a gyomrom a picikém és mar a sav.

247. h.wiki (válaszként erre: 246. - Zani)
2011. nov. 12. 09:39

Elég lehetett talpon lenned a vendégek körül. Én megint egyedül,párom dolgozik. Amúgy elvagyok, 2 napja a gyomrom,gyomorszájam fájogat, tegnap már bevettem egy Renie-t.(lehet nem jól írom)

Tesóm szerint azt lehet.

246. zani
2011. nov. 11. 19:47

Pff de régen voltam itt. ittalvós vendégeink voltak, fárasztó műszak így a 35. hetet betöltve.

megy az idő, kezdem érezni h közeleg a vége...

ctg-re 21-én megyek.

ti hogy vagytok?

245. h.wiki
2011. nov. 10. 09:57
Mizujs csajok? Mivel foglalatoskodtok?
244. h.wiki (válaszként erre: 243. - Kriszti0711)
2011. nov. 6. 19:23
Én is bízom benne,hogy így van! Így kell lennie!!!
243. Kriszti0711 (válaszként erre: 242. - H.wiki)
2011. nov. 6. 17:59
A pocaklakó biztos növekszik szépen és tuti jól is van odabent:)
242. h.wiki (válaszként erre: 241. - Kriszti0711)
2011. nov. 6. 17:40
Hát igen, jó is néha a semmittevés. Én jól vagyok, holnap megyek a védőnőhöz. Pocak? Én még nem vettem észre, de aki odabenn van, ő igen szépen növöget! :-)
2011. nov. 6. 17:33

Jól vagyunk köszi, bár nem bánnám, ha néhanap lenne 1-2 szabad órám mikor nem kell semmit csinálni:)

Te hogy vagy? Pocak növekszik?:)

240. h.wiki (válaszként erre: 239. - Kriszti0711)
2011. nov. 6. 11:27

Elég lehet neked is! Mármint,hogy biztos nem könnyű gyerkőc mellett tenni-venni?!

Amúgy jól vagytok?

2011. nov. 5. 21:43

Sziasztok Lányok!


Bocs, hogy eltűntem. Kicsit olyan semmilyen a hangulatom. A lányom nyűgös, hisztis, semmivel nem haladok, állandóan rajtam lóg. Na nem panaszként írom, hanem csak úgy:)

Zani szép a függöny és a hálózsák,

ügyes vagy!

Wiki, ne stresszelj, minden rendben van a picivel:)

238. h.wiki
2011. nov. 4. 15:47
Most láttam a hálózsákot is! :-) Hű, ez tényleg szuper lett! Gratula.
237. h.wiki (válaszként erre: 236. - Zani)
2011. nov. 4. 15:46
Igen, a net ma már nagyon sok mindenre jó! Ki fogom próbálni, mert szeretném én is "egyedivé" varázsolni majd a babaszobát! Bár még van rá időm, amíg megtudjuk, milyen színekre lesz szükség! ;-)
236. zani
2011. nov. 4. 15:39
mondom én sem voltam ilyen, csak olvasgattam, nézegettem, megpróbáltam lemásolni. elmentem a bababoltba, jól körbenéztem a hálózsákot, lerajzoltam, és kész lett. sose tanultam varrni, csak leültem a gép elé és belejöttem. az a jó h az interneten mindent meg lehet találni. első varrógép karbantartásom úgy történt, h beütöttem a google-ba, ide tettem a varrógépet a monitor mellé és követtem a képeket. :) vicces volt de sikeres.
235. h.wiki (válaszként erre: 234. - Zani)
2011. nov. 4. 15:32

De tök jó. Én a tesómat irigyeltem mindig, ő is ilyen "mindent meg tudok csinálni" kreatív anyuka. Nekem nem igazán van tehetségem ezekhez a dolgokhoz, pedig úgy szeretném! :-(

De nem adom ám fel, igyekszem tanulni!

234. zani
2011. nov. 4. 15:30
igen, én varrtam. és a hálózsákot is. tudod, azt akartam h jó meleg hosszú ujjú hálózsákja legyyen a babámnak, és végülis nem is volt olyan bonyolult mint gondoltam. ez az anyává válás előhozta kreatív oldalam, mert korábban elég ötlettelen voltam.
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook