Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Káposztaleves diéta fórum

Káposztaleves diéta (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Káposztaleves diéta

❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯
2009. aug. 6. 15:55
Sziasztok! Én ma kezdtem a diétát, remélem nálam is beválik! 10 nappal vagyok a nyaralás előtt, és nem ártana, ha jobban mutatnék a fürdőrucimban! Sok sikert a sorstársaknak! Kitartás! :D
948. L.Niki18 (válaszként erre: 943. - Ügyeske)
2009. aug. 6. 13:16
Köszi a linket, sok szerencsét! :-)
947. L.Niki18 (válaszként erre: 944. - Manolibi)
2009. aug. 6. 13:16
Én kibírtam, persze nem könnyen, de sok akarattal legyőztem! :-)
946. L.Niki18 (válaszként erre: 945. - Adru...)
2009. aug. 6. 13:16
Szia! Szerintem neked semmi gond nincs a súlyoddal. Szerintem ne diétázz, vagy fgyózz hanem edzél továbbra is, és dvd-re is tornázhatsz Bíró Icát ajánlom! Te pont jól vagy úgy ahogy vagy, hidd el! :-)
945. Adru...
2009. aug. 6. 13:09

Sziaaaasztook!


Negyedik napja csinálom a diétát... tegnap már olyan szinten hányingerem volt már a leves gondolatától, hogy azt hittem megőrülök...

Szal negyedik nap...1 kilót fogytam................................... pedig betartottam, semmi mellé evés...162centi vagyok 53kiló...most már 52...még 4kilót szeretnék leadni, de egyszerűen nem megy... én alapjáraton nem eszem se kenyeret, se tésztát, se rizst, de még krumplit sem... és nem fogyok, mint a másik normális ember, hanem stagnálok... tudom mások 20kilóval küzdenek, de az a borzasztó, h én két éve úgy élek, mint aki folyamat diétázik, én már egy hamburger gondolatától fel tudok szedni 2 kilót:D! Szerintetek mit csináljak? Jah és hozzáteszem, hogy aktívan kézilabdázom... tehát még a mozgás se marad ki az életemből, volt olyan, hogy reggelente tornáztam, hátha az változtat vmin, hogy más időbe más típusú gyakorlatot végzek, de nem...

Bocsi, h rátok zúdítottam a problémáimat, de már tényleg nem tudom mit merre hogyan, én kitartó vagyok, de semmi változás...

Kitartás nektek is a káposztaleves fergeteges ízvilágához:)!

2009. aug. 6. 11:27
sziasztok! Én három napig bírtam a diétát a negyedik napon már hányingerem volt a levestöl ti hogy bírjátok ki?
2009. aug. 6. 11:09

hát lehet igazad van, de én nem nagyon vettem észre magamon, h fogytam. A múltkor 4 nap alatt 5 kilót fogytam, nekem csak így érte vna meg megint a szenvedés:) a fehérjediétával azonban... azóta is fogytam 1 kilót, így 4 nap alatt 2 kiló:) lehet nálam az válik be, ha váltogatom:D

húst, húskészítményeket(pl felvágott, visli), tojást, halat, zöldséget lehet enni...én fokytatom, mert egészen követhető, de itt a link: [link]

942. L.Niki18 (válaszként erre: 941. - Ügyeske)
2009. aug. 6. 10:02
Milyen az a fehérje diéta, leírnád? Köszi. Amúgy nekem bevált a káposztaleves diéta is. Biztos, hogy fogytál, de nem mindig mérleg szerint kell nézni, hanem pl. a ruháidon. Nem lett volna szabad feladnod. Mindegy. Megpróbáltad. :-)
941. ügyeske (válaszként erre: 940. - Vagyok1)
2009. aug. 5. 09:08
na én be is fejeztem csajok, mert 4 nap alatt semmi nem ment le! most áttértem a fehérjediétára, és 2 nap alatt 2 kiló mínusz:) megpróbálom...:D
940. vagyok1 (válaszként erre: 936. - Ügyeske)
2009. aug. 3. 17:23
Próbáld ki pikáns vegetával. Chili és oregano van benne. Én már csak így tudom megenni a levest.
939. L.Niki18 (válaszként erre: 938. - Ügyeske)
2009. aug. 1. 16:11
Igen, nekem is lassabban ment most úgy érzem, de 5 kiló ment le kb. Csak ügyesen, és sok sikert!
938. ügyeske (válaszként erre: 937. - L.Niki18)
2009. aug. 1. 15:33
köszönöm a bíztatást:) igen, ez az egyetlen, amit tehetek, végig kell csinálni, ha megint eredményt akarok.csak most valahogy mintha a kilók is lassabban csúsznának mint akkor...:( nem tudom...nem túl bíztató, de végigcsinálom:)
937. L.Niki18 (válaszként erre: 936. - Ügyeske)
2009. aug. 1. 11:30
Szia! Én is pont így voltam ezzel. Kb 2 évvel ezelőtt csináltam meg a diétát, és olyan nagyon jól bírtam, és tetszett! Fogytam is! Most én is megcsináltam. A 3. napon már kész voltam, hányingerem volt a levestől rá sem bírtam názni. Úgy csináltam meg végig a 7 napot, hogy a tévé előtt ettem a levest, mert egy jó műsor elfeledkeztetett az ízről. :-) És megérte ismét! Csináld végig, menni fog, nehezebben de menni fog! Hajrá!
2009. júl. 31. 15:35
Sziasztok!ohh...én már egyszer végigcsináltam a diétát, vagyis csak 5 napot belőle, mert lefogytam az idő alatt a kívánt 4 kilót:) most megint nekirugaszkodtam, de halljátok nem nagyon csúszik már az a leves, pedig már le is turmixoltam:( és ez még csak a 2. nap...Mikor először csináltam, sokkal könnyebbnek tűnt:( nem tudom miért lehet ez...kinek mik a tapasztalatai eddig?
935. szkelly
2009. júl. 30. 19:52
Sziasztok!Látom vannak még kitartó emberek...:)ennek örülök...hajrá...én sajna azóta sem kezdtem újra és most sportolni sem tudok egy lábsérülés miatt. DE a jó hír, h ezalatt az egy hónapos kihagyás alatt sem jött vissza semmi...még mindig tartom a súlyom, pedig nem diétás kajákat eszem.Sok sikert mindenkinek!Kitartás!
934. L.Niki18 (válaszként erre: 928. - 99b49fd80f)
2009. júl. 29. 17:23

[link]



Ezen az oldalon van a leves receptje amit én megcsináltam, és a szabályok. Sok szerencsét!

933. Mudryn
2009. júl. 29. 17:18

Én ezt alapján csinálom.Vagyis ha nem muszály nem egészÍtem ki a diétát a dinnyén kivűl mással.


Fogyasztó káposztaleves

Hozzávalók: 6 db hagyma, 1 vagy 2 paradicsompüré-konzerv, 1 nagy fej édeskáposzta apróra vágva, 2 db zöldpaprika, 4 db sárgarépa, 2 db zellergumó vagy 6 szál friss zellerlevél, 2 db leveskocka, petrezselyem, bazsalikom

Elkészítés:

A hozzávalókat közepes nagyságúra vágjuk, nagy fazékba tesszük, és annyi vizet öntünk rá, hogy ellepje. Sóval, borssal, curryvel ízesítjük. Tíz percig forraljuk, majd csökkentve a lángot, 20–30 percig lassú tűzön puhára főzzük.

Diétás étrend egy hétre

1. nap: csak levest és gyümölcsöt fogyassz. Bármit ehetsz, kivéve a banánt. A görög- és sárgadinnyének a legkevesebb a kalóriaértéke.

2. nap: csak leves és zöldség ehető, gyümölcs nem. Friss vagy konzerv zöldséget válassz, kivéve a szárazbabot, a borsót és a kukoricát. Részesítsd előnyben a leveleseket: egyél salátát vagy kínai kelt. A vacsora egy nagy, héjában főtt krumpli, vajjal.

3. nap: a menü leves, gyümölcs és zöldségféle (de a krumpli tilos). Annyit ehetsz ezekből, amennyit kívánsz.

4. nap: levest, banánt és tejet fogyaszthatsz.

5. nap: ezúttal a levest 20 deka marhahússal gazdagíthatod. Megehetsz még 6 darab paradicsomot, vagy ihatsz ennek megfelelő mennyiségű paradicsom ivólevet.

6. nap: a menü ismét leves (legalább egyszer), két-három szelet főtt marhahús, zöldségféle (krumpli tilos) és saláta.

7. nap: a szokásos leves (legalább egyszer), egy maréknyi főtt barna rizs, zöldség és gyümölcs korlátlan mennyiségben (kivéve banán).


Amennyiben pontosan betartod a diétát, és semmi mást nem eszel, csak ami elő van írva, az ötödik nap végére 2-3 kilót fogyhatsz. A második hét végére, ha nem csalsz a diétával, akár 5–9 kiló lehet a mínusz. Ha súlycsökkenésed több mint nyolc kilogramm, legalább két-három nap szünetet kell tartanod, mielőtt újrakezded a diétát.

Ezt a fogyókúrát olyan gyakran bevetheted, amilyen gyakran csak akarod. Ha követed az előírásokat, néhány nap alatt a szervezeted megtisztul a salakanyagoktól, és jobban érzed majd magad a bőrödben. Súlyod csökken, teherbírásod és energiaszinted pedig érezhetően növekszik. Mindenkinek a szervezete másképp reagál a diétára. Ha néhány nap után emésztési gondok jelentkeznek, egy tányér magas rosttartalmú csontlevest kell enned. Bár a kávézás megengedett a diéta alatt, lehet, hogy néhány nap után úgy érzed, nincs rá szükséged. Az alaplevesből annyit ehetsz, amennyit csak akarsz. Minél többet eszel, annál többet fogysz.

Jó tanácsok

• A diéta ideje alatt szigorúan tilos az alkohol! Legalább 24 órának kell eltelnie a diéta befejezése és az alkoholfogyasztás között.

• Nem szabad krumplit enni (kivéve, amikor kimondottan ajánlott), cukrot, kenyeret, rántott ételeket fogyasztani.

• A szénsavas italokról is le kell mondani. Szomjoltásra csakis víz, cukormentes gyümölcslé, citromlé, sovány tej vagy kefir alkalmas.

• Ha nem szereted a marhahúst, nyugodtan helyettesítheted hallal vagy sovány sült csirkével egyszer egy héten.

• Két hétnél tovább nem szabad megszakítás nélkül folytatni a kúrát, mert alultápláltságot okozhat. Néhány nap vagy hét szünetre mindenképpen szüksége van a szervezetnek, mielőtt újra diétázni kezdesz

932. L.Niki18 (válaszként erre: 928. - 99b49fd80f)
2009. júl. 29. 17:14
A szabályok alatt azt értettem, hogy a recept végén le lesz írva az, hogy miket nem fogyaszthatsz, és miket fogyaszthatsz és hogy mennyit. Pl. sovány tejet, kefírt azt lehet innod/enned a kúra alatt. Ilyenek. Megkeresem azt amit én csináltam meg.
931. Mudryn
2009. júl. 29. 17:12

Sziasztok!

Nekem ez a második napom:)Elég jól bÍrom.Pár hete elkezdtünk a férjemmel diétázni,és mostanra már nem is kÍvánom a kenyeret sem és túlvagyok azon is,hogy nem érzem magam állandóan éhesnek.

930. vagyok1 (válaszként erre: 924. - L.Niki18)
2009. júl. 29. 16:57
Én totál leálltam. tegnap nem fogytam semmit. Összesen kb.7 kg 15 nap alatt. Szerintem pár napig Norbizni fogok, utána talán megint beindul
929. vagyok1 (válaszként erre: 925. - L.Niki18)
2009. júl. 29. 16:55
ok. Ezek szerint nem kell megkóstolnom a kocsit:)
928. 99b49fd80f (válaszként erre: 927. - L.Niki18)
2009. júl. 28. 20:03

Köszönöm!

És a szabályokról hol olvashatok?

927. L.Niki18 (válaszként erre: 926. - 99b49fd80f)
2009. júl. 28. 19:42
Szia! Itt a hoxán is fent van a káposztaleves fogyókúrás receptje. Vagy ha beírod a googleba azt, hogy káposztaleves fogyókúra akkor kiadja a receptet is sok oldalon, mert a levesnek már nem 1, hanem több receptje is fent van. Ott minden le van írva pontosan. Ha te 5 kilótól szeretnél megszabadulni, elég ha 1 hétig csinálod a kúrát, de lehet amúgysem menne tovább, sőt ez sem lsz könnyű. Nagy akarat és kitartás kell hozzá, majd megtudod, de HATÁSOS! Nagyon pontosan be kell elvileg tartani a kúra szabályait! Hajrá, sok sikert! Menni fog! :-)
2009. júl. 28. 18:16

Sziasztok,

Én is új vagyok még. Megírná valaki a receptet és azt, hogy mennyit kell enni belőle és azt is, hogy mit lehet még enni mellette?

Azt is szeretném megtudni, hogy mennyi a várható fogyás, emmyi ideig kell csinálni, stb.

Nekem úgy 5 kg feleslegem van, de a torna ilyen melegben elég gáz....

925. L.Niki18 (válaszként erre: 924. - L.Niki18)
2009. júl. 28. 18:06
Jajj elírtam. Kocka CSOKIT. :-)
924. L.Niki18 (válaszként erre: 923. - Vagyok1)
2009. júl. 28. 18:05
Én ma járok a 6. napon. Kicsit bűnöztem. Ettem egy kocka kocsit, de 20 grammban van 140 kalória asszem. Nekem leállt a fogyás úgy veszem észre, de viszont fogytam. Nincs akkora gyomrom és alhasam, és könnyebben rámjönnek a ruhák, amik passzosabbak voltak 1 héttel ezelőtt. :-)
923. vagyok1 (válaszként erre: 918. - L.Niki18)
2009. júl. 28. 15:15
Turmixolva sokkal jobb szerintem. Ma járok a 2. hét utolsó napján. 1. héten fogytam kb.5 kilót, összesen -7 kg-nál járok, szóval jelentősen lelassult a fogyás.
922. L.Niki18 (válaszként erre: 921. - BarbiST)
2009. júl. 27. 20:10
Túlélési tipp? Igen van egy: AKARAT és KITARTÁS! Ennyi. Sok szerencsét! :-)
921. BarbiST
2009. júl. 27. 12:13

Sziasztok,

Én ma kezdtem... Már ettem 2 tányérral és ettem őszibarackot görögdinnyével :) Soha nem csináltam még ilyen kemény diétát... Tud valaki túlélési tippeket adni? Köszi :)

2009. júl. 27. 10:18
Ma járok az 5. napon a káposztaleves diétában. Jelentősen látszik, hogy leadtam valamennyi kilót, de én nem szeretem a mérleget, így nem méreckedtem, és amúgysincs itthon mérleg. Nem is a kiló számít, hanem az, hogy igenis látszik az eredmény ha nem csalsz a diétával! :-) Más is leírhatná a tapasztalatokat, már csak én vagyok talán a fórumon? :-))
❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook