Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Székesfehérvári kismamák fórum

Székesfehérvári kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯
6539. Riapa
2013. máj. 3. 12:38

Sziasztok!

Túl vagyunk a szülésen,Teljesen egészséges kisfiam született, már itthon vagyunk, pihenünk,a pici szépen gyarapodik...

Nagyon gyors, és emlékezetes szülésem volt. A szülésznőm egy tündér volt végig, az orvos pedig lelkiismeretes és kedves. A neve Dr.Imre Ruben. Van v.ki közületek aki szintén nála szült és azóta is hozzá jár??

6538. kitkev
2013. máj. 2. 20:26

Szia!

Majd írd meg mindenképpen, ha megérkezik a kislányod!

6537. kiszvorosz (válaszként erre: 6535. - Kitkev)
2013. máj. 2. 15:33

Szia!


Basszus, én ezeket sose fogom megérteni...én 5 percnél többet ott összesen kétszer vártam. Egyszer a doki törte bordáját, és összevontak két rendelést, egyszer meg vmi öregotthonból hoztak át valakit uh-ra, és az ő ágyát próbálták sokan átpréselni az ajtókon...

Én ma ismét megpróbáltam a vérvételt, és alig egy óra várakozásomba került, de megvan! Holnap megint NST, aztán remélem, a hétvégén kibújik a kisasszony :) A következő gyereknél meg majd igyekszem okosabban csinálni a dolgokat...

6536. kitkev (válaszként erre: 6529. - Tidujka)
2013. máj. 2. 14:13

Szia!

A saját védőnődet kérdezd meg, anno 7 éve ingyen jártam, a Köfém orvosi rendelőben tartotta két fiatal védőnő. A kórházi úgy hallottam 10 ezer forint, azon a papíron volt, amit a terhességi vizsgálatokról kaptam a védőnőmtől.

6535. kitkev (válaszként erre: 6528. - Kiszvorosz)
2013. máj. 2. 14:11

Szia!

Ma sikerült a csnk-ban 2 óra várakozás után megkapnom a szülési szabis papíromat, ami kb. 1 percig tartott kitölteni és lepecsételni, ennyi erővel úgy odaadhatták volna, mint azoknak a recepteket, akik közben érkeztek... A háziorvos szerint ha megtudják, hogy veszélyeztettt terhes vagyok, előre vesznek, nem tudom hol él, a kutyát nem érdekelte, hogy egy papírra várok és közben szarul is érzem magam, mert nincs levegő. a szék meg baromi kényelmetlen stb, és amúgy is feküdnöm kéne. Szóval én a csnk-ba nem tervezem soha többet, hogy megyek, csak ha a körülmények kényszerítenek... mint most a TGYÁs miatt.

6534. Bonti74
2013. máj. 2. 08:33
Az első lányom születése előtt én is voltam ilyen szülésfelkészítőn. Én élveztem, annak idején a Barátság Házában volt és ingyenes. A légzésgyakorlatok voltak a leghasznosabbak! Azt mindenkinek ajánlom! A relaxáción, a légzéstechnikán nagyon sok múlik mikor már erősödnek a fájások. Most a harmadik lányom születése előtt is belógtam a kórházban tartott ilyen "előadásra"....:)) Meg jártam kismama jógára is, ott sokat tanítottak erről.
6533. kiszvorosz (válaszként erre: 6531. - Tidujka)
2013. máj. 1. 17:39

Nekünk a védőnő szervezésében ingyenes volt a "kismamaoktatás". Védőnő feliratott egy listára, a VOKE-ban volt szerdánként 13-15 óra között összesen 5 alkalom. Saját tapasztalatom az, hogy érdemes a 8. hónapban menni, akkor nem felejted el egy hónap alatt, amit hallottál, és még nem problémás a kétórás ücsörgés. (bár mindig elmondták, ha nehéz ülni, állj fel, sétálj közben bátran, menj ki pisilni, ha kell, stb.

Első két alkalom a szülésről szólt, második kettő a szoptatásról/gyerekellátásról/családdá válásról, az utolsó babamasszázs. Minden foglalkozás elég interaktív volt, nem iskolaszerű, inkább baráti hangulatú. Néhány kispapa is volt :)

Nekem túl sok újdonságot nem mondtak, (imádok olvasni), viszont a férjem rácsodálkozott csomó dologra. Szerintem mindenképp megéri elmenni, ha más nem, megismersz néhány kismamát, akikkel összefutsz majd NST-n, tapasztalatot tudtok cserélni csomó dologban.

6532. matyuska (válaszként erre: 6531. - Tidujka)
2013. máj. 1. 15:13
Van a kórházban, megfelelő jelentkező esetén indítanak a Life-ban, kérdezd meg a védőnőd, mert a mi körzetünkben tartottak. A védőnői szervezésben ingyenes (kórházi 1,5 éve 10 ezer ft volt), 4 alkalom, ha jól emlékszem alkalmanként 1,5 óra volt sok hasznos dologgal, de nem teljes körű. Mi most a Shakti Jógastúdióba mentünk, ahol 1 dúla és 1 pszichológus vezeti a felkészítőt, nagyon profik, rengeteg hasznos dolgot és segítséget mondanak/mutatnak. Nekem olyan jól sikerült a természetes fájdalomcsillapítás a szülés alatt, amit ott tanultunk a férjemmel, hogy a szülésznőm is csak csodálkozott. Ők kifejezetten a szülésre/születésre készítenek fel. 1 napos (vasárnap) 9-17 óra és 15 ezer ft, ha időben fizetsz, 18 ezer az időpont előtt 2 héttel. 30. hét után érdemes a szülésre készülni, előtte túl korai.
6531. Tidujka (válaszként erre: 6530. - Kiszvorosz)
2013. máj. 1. 14:07

Hol lehet jelentkezni, mennyibe kerül, mikor kell elkezdeni, érdemes-e egyáltalán, mit csináltok ott stb.

Szóval minden... :)

6530. kiszvorosz (válaszként erre: 6529. - Tidujka)
2013. máj. 1. 10:34

Szia!


Mi most fejeztük be, kérdezz, mi érdekel?

6529. Tidujka
2013. máj. 1. 09:36

Sziasztok Lányok!


Szülésfelkészítővel kapcsolatban tudna valaki információt adni?

6528. kiszvorosz (válaszként erre: 6527. - Kitkev)
2013. ápr. 30. 22:48
Köszi, én eddig a Lifeba jártam nst-re, de itt a csajok meggyőztek, nem gáz a kórházi...megpróbáltam, nem jött be! Jó, hozzá tartozik, hogy a kórházi nst egyébként normálisabb környezetben van, mint a lifeban az ajtó mögötti ficekben. Én már szülésin, és szintén bármikor szülhetek...(bár nekem a csnk nem okozott csalódást egyszer sem)
6527. kitkev (válaszként erre: 6526. - Kiszvorosz)
2013. ápr. 30. 20:40

Szia!

Teljesen igazad van! Ha érdekel a Life Centrumban 2000 forint a maszek nst, egy normál uh-s orvosi vizsgálat pedig 6000 forint. A labor attól függ mi kell kb. 4000-10000 forintig. Tudom, nem olcsó, de sajnos ha haladni akarsz és nem ücsörögni a folyosón, akkor csak így megy. El sem mondom, nekem eddig mennyibe került a terhességem, szerencsére a családom tud segíteni az anyagiakban, ha orvosra kell.

Én csütörtökön akarom kivenni a szülési szabadságomat, a telefonba azt mondták menjek a CSNK-ba 7-től, 8-tól rendelnek és talán 9 óra körül végzek. SEMMI vizsgálat nem kell, csak a papírra lenne szükségem! Ja időpontot meg 3 hét múlva tudnának adni...

Magyar egészségügy, tb, no comment. Ja és C2222 vagyis "bármikor" szülhetek...

2013. ápr. 30. 16:11
Ma megpróbáltam ezt a kórházi nst dolgot. 5 perc alatt tényleg behívtak, majd szólítanak a köv. szobába. Türelmesen vártam, míg nővérkék jöttek-mentek kávéval, anélkül. SENKI (beteg) nem jött-ment se ki, se be, bentről nagy vihorászás. Egy idő múlva kopogtam (türelmes állat vagyok), legalább a könyvem adják már ki, akkor megyek máshova, ahol ráérnek velem foglalkozni. Erre behívtak, jó, menjek át vérvételre a laborba. Jó, megyek...átvándorlok a duplájára dagadt bokáimmal, 13:50-re odaértem, amikor is közölték, vérvétel kettőig VOLT, már lezárták a gépet. Mondom, nézze már meg, mikor nyomtatta a doki a beutalót, kevesebb idő alatt nem lehet átérni ide, vegye már le valaki a vérem, ne szivasson. Hát nem. Betegjogi képviselőt próbáltam hívni, ÖTSZÖR nyomta rám a telefont. Szóval a véleményem a kórházi nst-ről, bánásmódról a törlésemet eredményezné a fórumról!
6525. Etkala (válaszként erre: 6524. - Temmp)
2013. ápr. 29. 19:04
Így én is jártam!
6524. temmp (válaszként erre: 6509. - Kitkev)
2013. ápr. 29. 17:43
Én régen mindig a 11 után mentem és 5-15 perc alatt voltam bent. Egyszer elfejtették megnézni a papírom és fél kb. 3ig vártam, hogy visszakapjam a könyvemet.
6523. matyuska
2013. ápr. 29. 17:36
Ki tud arról pontos infót, ha gyedről megyek szülni, akkor is jár-e TGYÁS, vagy csak folytatódik a gyed?
6522. Ggitta84 (válaszként erre: 6509. - Kitkev)
2013. ápr. 22. 20:51
Nekem az volt a tapasztalat, hogy ha 8körül érkeztem pillanatok alatt bejutottam NST-re! A leghosszabb idő amit ott ültem 1óra volt!
6521. Bonti74
2013. ápr. 22. 18:12
Ja tényleg én is szedtem homós bogyókat is, vajúdás közben is!
6520. kiszvorosz (válaszként erre: 6516. - Kisvirág0118)
2013. ápr. 22. 11:26
Nyugi, már nincs sok hátra:) Dokibácsi minket is megöregített, így az új számítás szerint kb. két héttel nagyobb a baba...Nekem ugye relatív problémamentes volt eddig, de mostmár én is keményedek, meg már nem szaladgálok úgy, mint egy hete. Nekem az elmúlt héttől kezd kicsit "terhesség" lenni az állapot. Már igyekszem keveset kimozdulni egyedül, a férjem se hagyja el már a várost,csomag összepakolva vár a sarokban.Homeos bogyókat szedsz Timike? Málnalevél teát iszol? Ezek tudnak segíteni tényleg! Meg ha teheted, ülj ki egy padra napfénnyel töltődni! Fb-on értekezünk :) Drukkolok!
6519. Bonti74 (válaszként erre: 6518. - Kitkev)
2013. ápr. 22. 11:14
Én is pont ezekre gondoltam, mikor az utolsó pár hétben (volt hogy kétszer is egy héten) NST-re jártam... Busszal! Mindig azon gondolkodtam mi lesz ha a buszon rosszul leszek vagy bárhol, annyira keményedett a hasam. Mondjuk nekem már félidőtől, de a végefelé nagyon-nagyon. A méhem akart néha leszakadni, ha pár méter gyalogolnom kellett! Ajánlom a málnalevél teát, ha még nem innád, a 36. hét utántól lehet inni segít az izmoknak felkészülni a szülésre, lazítja stb.
6518. kitkev (válaszként erre: 6516. - Kisvirág0118)
2013. ápr. 22. 08:17

Szia!

Nekem az első gyerkőcnél semmi nem volt, 8. hónap végéig dolgoztam, utána megvolt a nagytakarítás stb. Szülés a kiírt napon. Olyan volt, mint a mesében. Nem terhesség, hanem "áldott" állapot.

A másodikkal terhesség, félidőtől táppénz, kinyíló méhszáj, folyamatos haskeményedés, főleg estére. 3x1 Ca/Mg tabletta+2x1 Diaphyllin sem "segít" rajta. Szóval teljesen megértelek, el sem tudnám képzelni a sétát, amiről írtál, félúton "összesenék". Szerintem itt az ideje, hogy Te is vigyázz magadra és ne nagyon menj egyedül már sehova, ha megteheted. Se kocsival, se busszal, de ha muszáj, akkor meg inkább a kocsi, mert hamarabb haza tudsz érni, ha rosszul érzed magad! Sétálni meg csak a ház körül pár percet. Igazából mostantól bármikor jöhet a pici, nehogy egyedül legyél rosszul valahol a város másik végén és idegeskedj meg kapkodj, hogy kitől kérj segítséget, ha baj van!

6517. Bonti74 (válaszként erre: 6516. - Kisvirág0118)
2013. ápr. 21. 18:08
Hát hallod így a végén egyáltalán nem csoda, hogy leszakad a pocakod és a keményedések is sűrűsödni fognak. Készül a méhed a szülésre... Nagyon izgalmas, bár nehéz is ez az időszak, még ha teljesen problémamentes is volt a várandósság, így a végére azért elege lesz az embernek és alig várja hogy kibújjon a baba. Meg kíváncsi is már rá...:))
2013. ápr. 21. 14:23

Ki hogy van ebben a jó időben?

Én ma vagyok 37+4 hetes vagyok, és valami borzasztóan keményedik a pocakom. Reggel óta fájdogál is, hol lent a fejecskéjénél, hol ahogy a popeszát tolja ki.

Ma elmentem a Sparba busszal, gondoltam ha van bérletem minek is kocsikázzak.. De sikeresen lekéstem a visszajövőt, így várnom kellett volna 1 órát a következőre. Hál'isten hétvége van :( De mire átértem a Király sorra a másik buszhoz, azt hittem leszakad a pocakom :( Nálatok szokott ilyen lenni? Pedig egyáltalán nem nagy táv van a kettő között. Habár lehet azért, mert siettem..

Már nagyon várom, hogy kibújjon :)

6515. Riapa
2013. ápr. 21. 14:11
A Kalamász doktornőről én is halltam, hogy jó,és a Csetényiről is. De dícsérik még a Rublinczky Leventét is!
6514. Niki05 (válaszként erre: 6513. - Bonti74)
2013. ápr. 21. 10:50
Én is a Kalamász doktornőre gondoltam, azt hallottam, hogy nagyon aranyos és nem egy pénz sóvár első sorban.Köszi a segítséget!!
6513. Bonti74 (válaszként erre: 6512. - Niki05)
2013. ápr. 21. 09:25

Ha Fehérváron keresel, itt sok jó orvos van. Nekem annak idején a Szőke doktornő segített, mert első vetélésem után nem akart a Vanda összejönni...

De ő már nem vállal szülést, viszont rendel a csnk-ban. Ott rendel még a Schwarzinger is, aki most volt a dokim és nála szülni is lehet. Dicsérik még a Csetényit, de vannak doktornők is a Kalamász Andrea és a Szakács Szilvia, akik nagyon jók!!! Remélem senki nevét nem írtam el.:)

6512. Niki05 (válaszként erre: 6508. - Riapa)
2013. ápr. 20. 19:05

Itt vidéken az Sztk-ban Ő van kiírva, de mint kiderűlt mégsem Ő itt a doki.Most keresek valakit, mert babát szeretnénk és érdeklődöm.

Köszi

6511. kiszvorosz (válaszként erre: 6509. - Kitkev)
2013. ápr. 20. 15:25
Én biztos, ami tuti alapon a Life-ba járok 2000 ért. Odamegyek, percre pontosan behívnak, vérnyomásmérés, vizeletvizsgálat (nem kell vinni), kiértékelés, és fél óra múlva már kint is vagyok. A kórházról jót is, rosszat is hallottam...
6510. Bonti74 (válaszként erre: 6509. - Kitkev)
2013. ápr. 20. 13:48

Azt hogy mikorra kell menni, nem tudom, mert tök lutri. Pl. volt olyan, hogy kb. 10 perc alatt sorra kerültem, megcsinálták az NST-ét, erre elment az orvos és másfél óra múlva jött vissza. Meg kell ugyanis várni, mert ő értékeli az eredményt.

Én volt hogy vittem vizeletet, mert eszembe jutott és üvegem is volt és volt hogy nem. Azzal sincs gond, adnak egy poharat és ennyi. Nem kell éhgyomorra menni, sőt inkább tankolj fel, mert soha nem tudni mennyit kell várni. Szerintem nagy átlagban fél és másfél óra között... Ja és jobb ha eszel előtte sőt közvetlen előtte is, mert akkor jobban mozog a baba. És igen nyomni kell a gombot ha megmozdul.

❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook