Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Székesfehérvári kismamák fórum

Székesfehérvári kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯
6659. Ggitta84
2013. jún. 2. 21:46
Nekem sem volt elég erőm, belekönyököltek a hasamba, de így pillanatok alatt kint volt a lányom! Rakom a listát! Természetes a félelem, és a fájdalom, de hidd el, ahogy azt mondják lehet nyomni, már nem fogsz rettegni és akkor már nem úgy fáj! Ah kibújik a pici, valóban minden elmúlik!
6658. Riapa (válaszként erre: 6657. - Tidujka)
2013. jún. 2. 20:34
Én pont így jártam! Voltak 1 perces jó erős fájásaim, oxiocin infúziót azt kaptam, pedig tágultam gyorsan ( mondjuk én nem a tágulásra kaptam), de fájdalom csillapítót nem ajánlottak fel nekem sem. Pedig szülésznőm is volt! Mondjuk nem is kértem. A végére el is fáradtam, meg nem ettem napközbe, ezért vigyél be csokit, és amikor nyomni kellett már nehzen ment. Elő is szedték a vákumot, csak Én nem akartam, így beleadtam mindent és 2 nyomásra kint volt a bab! NE FÉLJ! Meg fogod csinálni, lesz ott aki segít, nem lesz semmi baj. Meglátod 2 héttel később már szép emlék lesz csak a fejedben!!!!
6657. Tidujka
2013. jún. 2. 18:07

Azért kérdeztem ezt az egészet, mert én is úgy tudom, hogy se epidurális, se gáz, se semmi... csináld végig... kösz

Félek tőle...


Csak azt nem veszik számításba, hogy mi van, ha mire tolni kéne, semmi energiája nem lesz a kismamának... persze akkor előveszik a vákumot. Kösz.

6656. kiszvorosz (válaszként erre: 6653. - Ggitta84)
2013. jún. 2. 16:53

2013.V.19. -én nem volt gáz (vagy csak nekem nem mondták).

Voltak cserébe kétperces erős fájdalmaim, mégsem tágultam :( Szóval ennyit a sűrű erős fájások és a tágulás kapcsolatáról...

6655. Tidujka (válaszként erre: 6650. - Ggitta84)
2013. jún. 2. 16:38

Ha küldenél listát megköszönöm!


Lányok, köszönöm a segítséget!

6654. temmp (válaszként erre: 6653. - Ggitta84)
2013. jún. 2. 13:36
2011 szeptemberben sem volt már.
6653. Ggitta84 (válaszként erre: 6652. - Bonti74)
2013. jún. 2. 12:38
Már van gáz? Novemberben nem volt, azt mondták nem is lesz már!
6652. Bonti74 (válaszként erre: 6647. - Tidujka)
2013. jún. 2. 07:57
Nagyon sokszor hallottam már azt a mondatot, pl. szülésznők szájából, hogy erős, sűrű fájások kellenek a táguláshoz. Hát akkor én nem tudom hogyan tágultam ki, az első lányomat is és a harmadikat is úgy szültem, hogy se sűrűek, se erősek nem voltak a fájásaim. A fájdalomcsillapítót, ha epidurálisra gondolsz, el lehet intézni. Egyébként gázra van lehetőség, kicsit segít, elbódít.
6651. patedina
2013. jún. 1. 13:42

Sziasztok!


Más jellegű témában kérném a segítségeteket. Anyósom nyugdíjas gyógypedagógusként munkát keres nyugdíj kiegészítésként. Szívesen vállalna gyermekfelügyeletet, sérült gyermek fejlesztését Fehérváron vagy a Velencei tó környékén. Ha esetleg tudtok valami lehetőséget, megköszönném ha jeleznétek! :)

6650. Ggitta84
2013. jún. 1. 00:06
Nagyon jól leírták a lányok előttem! Én azt tapasztaltam, hogy az éjszakás csecsemősök korrektek, nappalosok gázosak :) Én inkább kerültem őket! Fürdetést hiába nézed, otthon, úgysem csap alatt lógva fogod fürdetni :) Én novemberben szültem szívesen segítek, ha tudok! Listátok van amit vinni érdemes, vagy csatoljak ide? :)
6649. Riapa
2013. máj. 31. 19:35
Maga a szülészet nagyon szép, a szülőszobák is! A csecsemős osztály, vagyis a gyermekágyas részleg is korrekt. Tiszta szobák, 3-4 ágyasok, mindegyik szobába tiszta fürdőszoba. A nővérkék nagyon aranyosak, ha szükséged van v.mire azonnal hozzák. A csecsemős nővérek is türhetőek, ha kéedezel segítenek, de nem zaklatnak maguktól. Ők fürdetnek minden este, kérdezzél és elmondanak mindent, én is mindent megkérdeztem lépéstől lépésre. Első éjszakára elviszik a babát a megőrzőbe, utána csak akkor ha kéred de nem egész éjszakára, csak ha mondjuk nincs még tejcid és nem tud szopizni vagy ha sokáig nagyon sír, elviszik hogy tudjál pihenni. Mire gondolsz az alatt hogy hagynak szenvedni???
6648. kiszvorosz (válaszként erre: 6646. - Tidujka)
2013. máj. 31. 19:33
A baba elméletileg 0-24 ben az anyukával van. A baba nem mehet ki a szobából, látogató nem mehet be a szobába. Ha te szeretnél kimenni a látogatóidhoz, vagy lemennél kávéért, bármiért, beadhatod a babád "megőrzésre". Van kedves nővérke, meg van kevésbé kedves is (az egyiket szobatársakkal csak Hitler nővérnek hívtuk). Fürdetést véletlenül sem mutattak, szopizásban,köldökápolásban segítettek. Kérdezz bátran :)
6647. Tidujka
2013. máj. 31. 16:59
Itt Fehérváron amúgy miért az a gyakorlat, hogy hagyják szenvedni a nőket? Miért nem adnak érzéstelenítőt?
6646. Tidujka
2013. máj. 31. 16:58
Arról még mesélnétek, hogy milyen volt maga a szülészet? Milyenek voltak az ápolók? Mennyire segítenek a babánál? Fürdetést mutatnak? Estére kiviszik a babát? Ilyenek érdekelnének...
6645. Bonti74 (válaszként erre: 6634. - Tidujka)
2013. máj. 31. 07:57
Ne izgulj, ha már ott leszel minden olyan magától érthetődő lesz. Csak előre parázik az ember az ismeretlentől... Tudom könnnyen beszélek három szülés után...:) Szívesen segítek, akár priviben, ha valamitől tartasz!:) Az az egy biztos: fontos hogy megnyugodj.
6644. Riapa (válaszként erre: 6643. - Zsike2013)
2013. máj. 30. 09:33
Szülésznőt is fogadsz mellé?
6643. zsike2013
2013. máj. 30. 09:29
Köszi lányok a segítséget! Rubliczkyt választom, ha válal!
6642. Riapa (válaszként erre: 6640. - Kiszvorosz)
2013. máj. 29. 17:37
Én meg direkt vittem sajátot, azt akartam felvenni a szüléshez,és azt mondták azt ne vegyem fel, mert ha a mellkasomra teszik a babát tiszta mázas lesz, a kórházit meg szét lehet ugye kötni előröl. Hát gyorsan változnak a dolgok arra fele. Igazából mindegy is, a lényeg ugyanaz... A baba!!!!
6641. arcus6
2013. máj. 29. 17:17
Sziasztok! Meg tudná valaki adni André Olga szülésznő elérhetőségét? Nagyon köszi hetek óta keresem-kutatom...
2013. máj. 29. 16:57
Kórházi hálóinget már csak a császárnál adnak. Én 19-én szültem (10 napja), és nem kaptam, csak a néhány órányi vajúdás után, mikor úgy döntöttek, császároznak. Szóval vajúdás is saját hálóingben (olyat vigyél, amit nem sajnálsz kidobni).
6639. Tidujka
2013. máj. 29. 16:37

Köszi szépen a segítséget!

A szülésznővel még nem találkoztam, június elejére mondta a talit.

6638. Riapa
2013. máj. 29. 16:16
És szívesen! Ha szükséged van még segítségre kérdezz nyugodtan! :-)
6637. Riapa (válaszként erre: 6636. - Tidujka)
2013. máj. 29. 16:15

igen,a fájások között. De ők látják, mikor van fájásod, türelmesek és megvárják.

A kísérő ruhát rödtön ahogy besérsz a szülészetre a recepción tudod megvenni, 1500 ft.

Én előre megvettem mindent a gyógyszertárban. Steril géz lap, steril vatta, tiszta alkohol, és Hexaclorophen hintőpor(kellenek majd a köldökkezelésre) Ezeket onnan tudtam, hogy a szülésznőm korábban adott egy listát, hogy mik kellenek majd a kórházba.

6636. Tidujka
2013. máj. 29. 16:05

Ja igen, még pár kérdés...


A kísérőnek a ruhát hol lehet megvenni?


Nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy miután megszületett a baba, akkor írja fel a szükséges dolgokat receptre.

De akkor milyen alkoholt, gézt stb vegyek???

6635. Tidujka
2013. máj. 29. 16:04
Köszönöm Lányok!
6634. Tidujka (válaszként erre: 6633. - Riapa)
2013. máj. 29. 16:04

Mindezt miközben fájásaid vannak???

Atya ég...

6633. Riapa (válaszként erre: 6630. - Tidujka)
2013. máj. 29. 15:46

Nálam, ez úgy volt(két hónapja)hogy vittem a kismama paksamétámat(labor papírok, nst-s papírok, vércsoport stb. mindent), személyes irataimat( személyi, taj, lakcím) de az nem is kellett csak a szülés utáni 2. nap kérték el, és a házzassági anyakönyvi kivonatunkat. Tavaly júniusban volt fehérváron az esküvőnk, az eredetit adtam oda elfogadták.

Bemész,a szülésznő nagyon kedvesen megnézi a baba szívhangját egy kis kütyüvel, majd kapsz egy kórházi hálóinget, átöltözöl, az utcai ruhádat,cuccaidat bezárják egy szekrénybe. Csak azt a táskát kell magadnál tartanod amit beviszel a szülőszobára. Ezért érdemes két táskába pakolni. A kisebbikbe ami a szülőszobán kell(kis törülköző, illetve nagy hátha tusolsz, wc-papír, ásványvíz jó sok, 1-2 csoki, kell az energia, de komolyan,telefon, fényképező). A nagyobbikba meg ami majd a szülés után kell(köntös, hálóingek, 3-4,tisztálkodószerek,babának pelus, popsitörlő,alkohol, hintőpor, vatta, géz szóval neki minden, ők csak a ruhát adják!)

ha átöltöztél, fogod a kis motyódat és bekísérnek a vizsgálóba, ahol az ügyeletes orvos megvizsgál, megnézik a vizeletedet, és utána jön a papír munka. aláiratnak veled egy beleegyező nyilatkozatot is, császár, oxitocin, vákum stb. használatról.

Aztán ha van szabad szülőszoba a szülésznő bekísér, kísérővel együtt, foglalt az összes szülőszoba akkor a közös vajúdóba mész, oda csak Te, aztán ha felszabadul a szülőszoba írány!!! Minden nagyon szép, mindenki normális! Ne félj!!!

6632. kiszvorosz (válaszként erre: 6630. - Tidujka)
2013. máj. 29. 15:17

Elméletileg úgy van, hogy amennyiben Fehérváron volt az esküvő, elfogadják a fénymásolatot is, ha nem itt, és 300 napnál régebben, akkor kérni kell hivatalos másolatot az Önkormányzatnál (ingyen).


Babának MINDENT kell vinni a ruhán kívül: köldökápoló cuccokat, pelenkázó cuccokat, kesztyűt, sapkát, minimum egy textilpelust. (játszócumit is vigyél neki)

6631. LiliBence (válaszként erre: 6630. - Tidujka)
2013. máj. 29. 15:00

Szia!

Papírok:

Amikor mész szülni, a szülőszobán egy csomó papírt kitöltenek. Vinni kell a kiskönyvet, az Uh papírokat, taj szám,azokat elkérik. Aztán egy csomó papír...

Amikor már az osztályon leszel, egyik nap jön egy hölgy, aki kéri majd a házasságit, nekem pl egy fénymásolatom volt, simán elfogadta, ide kell a személyi is. Ez csak arra jó, hogy leanyakönyvezik majd a gyereket. De a születési anyakönyvi kivonatért majd kn 1 hét múlva kell menni az okmányirodába. Amúgy még amikor eljössz, kapsz egy igazolást az anyasági támogatáshoz, mert ehhez igazolniuk kell, hogy jártál terhesgondozásra. Ezt majd az államkincstárban kell leadnod. A taj szám pedig magától jön majd postán.

6630. Tidujka
2013. máj. 29. 12:30

Lányok! Légyszi segítsetek abban, hogy milyen papírokat kell bevinni a kórházba!

Tényleg friss házassági anyakönyvi kivonat kell? 2011. szeptemberében volt az esküvőnk....


Milyen okmányokat intéznek a kórházban.

És amúgy, hogy történik ez az egész eljárás, mielőtt szülnél?


Kell vinni ruhát a babának születés után, vagy adnak és elég, ha hazavitelnél adod rá a saját ruháját?


Stb. Olvasgatom a netet, de a gyakorlat úgyis más lesz...

❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook