Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯
115584. Pangea76
2023. márc. 17. 15:53
Szerintem jó, hogy leírta a véleményét Anna is, nem volt sértő. Egy külső személy biztosan mást lát, mint azok akik bent vannak. Nyilván nem tökéletes minden és máshol sem az. Itt igaz, hogy a gyerek sokkal többet kap, mindenfajta értelemben szerintem. Ezen kívül nagyon sok jó iskola van. Nekünk mindkét gyereknél a Könyves volt az utolsó helyen. Közben akik oda járnak nagyon szeretik és sok szuper tanár és program van.. Nem tudom mi alapján lehet választani. A Radnóti felvételi eljárása nem szokványos, de tuti, hogy a legtöbb gyerek imádja és rengeteg lehetőség van ott is fejlődni.. Nekünk sok ismerős gyerek választotta végül az Eötvöst, senki sem bánta meg. Gimit tényleg a gyereknek kell válaszrani, a szülő már sokkal kevesebbet lát sajnos bele, mint az ált suliba. Sok ofő a gyerekekkel kommunikál nem a szülőkkel, a gyerek dolga, hogy a saját programjait számon tartsa..
115583. eleonóra123 (válaszként erre: 115579. - 9291fd2809)
2023. márc. 17. 15:26

De, egy ligában játszunk. Ez egy virtuális fórum, itt mindenki egyenlő. A presztízsveszteséget nem tudom értelmezni, ez egy virtuális fórum. Az SZMK-s vonal zsákutca. A vér pláne.

Minden jót!

115582. Kisbéka09 (válaszként erre: 115532. - 9291fd2809)
2023. márc. 17. 15:21

Kedves Anna!


Az oda járó gyerekem és a magam részéről a szülő tájékoztatón résztvevő szülők nevében köszönöm a minősítést társaim nevében is.

Szabadidőnket feláldozva igyekeztünk a legtöbb információt àtadni az E5 szellemiségéből, sajnálom, ha nem ment àt. Nem minden iskola való mindenkinek. Bízom benne, hogy ti is megtaláljàtok a helyeteket, ahol minden olyan elégedettséggel tölt majd el, minket az E5-ben. Mindenkinél más a preferencia, más az elvárás és ez így van jól, ettől vagyunk különbözőek. Ha mindenkinek ugyanaz felelne meg baj lenne. Személy szerint az általad leírt minősítés sértő és szomorú:( Miért az E5 a legjobb? Hàt valamit biztos tud, csak lehet hogy nem a megszokott módon adják át az ismereteket. Kérlek ismeretlenül NE minösíts valamit, amit nem ismersz! Attól, hogy valami más még lehet jó, de az a más nem mindenkinek való. Van olyan gyerekem aki a Radnótiból fordult ki és van olyan amelyik a Tredortból. Nekem is megvan a véleményem más iskolákról de nem minősítem az ott tanulókat, szülőket tanárokat, főleg nem a top gimik esetében! Szép napot!

115581. Nyúlanya (válaszként erre: 115580. - Atlas_cukor)
2023. márc. 17. 15:17
Én a Trefortos tájékoztató után úgy éreztem, milyen kár, hogy nem én felvetelizek, én tuti ide mennék. Az E5 is tetszett, laza volt, nem politizált sokat, nem minősített. De a gyerek fog gimibe járni és ő pezsegni szeretne. Ezt pedig az E5-ben látja. A felvételin is az E5-ben kapott sokkal jobb pontokat. Nem tudom (kellene?) rábeszélni, hogy menjen inkább a Trefortba. Nagyon sajnálom a helyzetet. Van még két gyerekem, hátha majd ők… (Virigilius: a legnagyobb a Toldyba ment, világ minden kincséért sem jönne el és mint hal a vízben. Imádja.)
115580. atlas_cukor (válaszként erre: 115574. - 9291fd2809)
2023. márc. 17. 15:07
Hát ebből is látszik, hogy az a jó, ha mindenki oda megy, ahol neki komfortos. Én pl. a Trefortos tájékozató után éreztem úgy, hogy úristen, ez rettenetes, ide nem akarom, hgy járjon a gyerekem.
115579. 9291fd2809 (válaszként erre: 115576. - Eleonóra123)
2023. márc. 17. 15:06

…hát köszönöm a többszörös minősítést, kioktatást.

Attól, hogy nem gondolkodunk ugyanúgy, nem gondolom, hogy ezt a stílust megengedheted magadnak jelentős presztízsveszteség nélkül, de mindegy is.

Nem vagyokaz alárendelted én sem és más sem.


Az, hogy te egy lommentemre, miszerint a szülői tájékoztatón elhangzott a felmondásról kérdés, voltál “kedves” úgy minősíteni, hogy “szép mentés”- nos felhúzhatnám én is az orrom, hogy csak talán nem kérdőjelezed meg a szavaimat (még egyszer: négyen vagyunk itt!)- mindenesetre elengedem ezt.


Nem játszunk egy ligában, nem tudom, miért kellett személyeskedni és kioktatni és igen. Remélem, hogy hasonló szituációban jobban fogom csinálni, mert tudod nem bűn nem egyetérteni veled és továbbra is azt tartom, nekünk, belépőknek is jogunk van választani, kritikát megfogalmazni, kérdezni és akár a sokgyerekes, vérprofi, öberokos, felsőbbrendű anyáknak is visszajelezni azt, hogy bizony felkészültségben, eleganciában azért talán nem a tökéletesség LÁTSZOTT abban a pár órában.


Ez a kommented mélységesen személyeskedő, lenéző és alacsony színvonalú lett az én mércém szerint (ismét nem kötelező egyetérteni :) inkább megköszönöm a többieknek a hasznos kommenteket, remélem, hogy talán néhány az enyéim/mieink közül is hasznos lehetett valakinek, de most kilépek.

Ez nem az a szint, amire kíváncsiak vagyunk és csak remélem, hogy ha az E5-re esik a választása bármelyikünknek is, nem a nagy iskolai vérSZMK-st tisztelhetjük majd benned :D :D

115578. Csimpy (válaszként erre: 115559. - Annikar)
2023. márc. 17. 14:51
Köszi a választ!
115577. dori006 (válaszként erre: 115532. - 9291fd2809)
2023. márc. 17. 14:47
Azért valamitől csak top gimi...valamitől csaknem 30 gyereket vettek fel orvosira tavaly..az évfolyamból(ez csak egy példa).Szerintem örülhet bárki aki bekerül, az meg pláne ha valaki sorrendet cserél, és ezáltal ő kerül be helyette.
115576. eleonóra123 (válaszként erre: 115573. - 9291fd2809)
2023. márc. 17. 14:40

"Ezzel együtt mi is a szabadidőnkből voltunk ott " ezt biztosan nem gondoltad komolyan :)

Nem köszönetet vártam, elegendő lett volna ha nem élcelődsz másokon akik a tapasztalataikkal neked akarták megkönnyíteni a döntést. De majd Te jobban csinálod nyilván.

Sok sikert a továbbiakhoz!

115575. Borian (válaszként erre: 115571. - 9291fd2809)
2023. márc. 17. 14:01

Semmi baj, ha nem tetszett, vmiért nem érzed magatokat odavalónak.

Az E5 nekünk soha nem volt képben az űrpontjai miatt, mert eleve kevés vitt ponttal vágtunk neki a felvételiknek. Hatosban a Radnótit én szerettem volna, de a szülői tájékoztatón éreztem rá, hogy ez a lányomnak szuper iskola lenne, a fiam viszont nem érezné jól magát. (És akkor ő felvételizett. :-) )


Most már a lányom se lenne alkalmas egy ilyen reggeltől-estig bentlévős intézményre, mert ahhoz túl elfoglalt a sport miatt. A fiam meg utálná. Neki szüksége van énidőre, amikor egyedül, max a családjával akar lenni és senki se szóljon hozzá. Nem egy nagy társasági ember, sok ember között kiszorul a beszélgetésből, holott ha kettesben-hármasban van a társaival, megcsillogtatja a humorát és azt tudja élvezni.

Ettől nem kevesebb, nincsenek rosszabb eredményei vagy lehetőségei, csak más személyiség. Ne érezd úgy, hogy ha nem az E5-öt választjátok, akkor elismeritek, hogy ti kevesebbek vagytok valamiben, vagy valami pótolhatatlanról lemaradtok. Más az utatok, ennyi.

115574. 9291fd2809 (válaszként erre: 115572. - Csitkenye)
2023. márc. 17. 13:58

Nekünk meg épp a trefortos volt vicces és olyan életrevaló, közvetlen, ízlésesen jópofa, más meg lehet, hogy dumaszínháznak vagy nem is tudom, minek élte meg.


Ez az jó azért ebben a fórumban is meg a tájékoztatókban meg az egész szóbelis-felvételis-sulibejárós folyamatban, hogy talán mindenki megtalálja a helyét, mert akik ezekre bejutottak, ott már nem kérdés, hogy hány fok a háromszög belső szögeinek összege meg miért harangoznak délben- itt ezt minden diák kitűnően tudja.


(Bár nálunk nem felejtődik el, hogy elsősorban a gyerekeknek kell tetszenie a helynek, tanároknak, lehetőségeknek, azzal azért bírunk nyugodtan aludni, hogy Moss úr szerint mi is kollektíven ugyanolyan tinik voltunk, mint ő :D … és még nevettem is rajta, tényleg)

115573. 9291fd2809 (válaszként erre: 115570. - Eleonóra123)
2023. márc. 17. 13:52

Ne haragudj, de sajnos nem volt szerencsénk két ilyen csoportban sem (4 szülő van most itt, két gyereket képviselve, illetve a szóbelin még összefutottam egy korábbi kollegám családjával, velük is volt egy kis eszmecsere- ők pl felálltak a tájékoztató vége után villámgyorsan és azonnal mentek el…egy pár, egy gyerek, de tudd: ilyen is volt, nem egy…)


Az egyik szülő totál tájékozatlan volt, a másik pedig nagyon… összezárt…ez egy jó szó.


Természetesen semmi bántó szándék nem volt a kommentemben, elnézést kérek, ha ez így jött el.


Ezzel együtt mi is a szabadidőnkből voltunk ott és bármit választunk is, felmenő rendszerű ez az egész diák és szülői segítés is. Mi is leszünk az asztal másik oldalán is (sőt nyilván már voltunk is más szituációban)- ha már elvállalok egy feladatot, akkor korrekten, szívvel- lélekkel és felkészülve teszem. Tehát az, hogy nekünk valaki szívességet tett ezzel, nos természetesen ott is megköszöntük intelligensen, de nagyon nem elegáns… mert 2-3-5 év múlva mi leszünk ott esetleg a rokonságotokba tartozó kisebb gyereknél :)

Adni azt hiszem revolverezés nélkül érdemes, de ez is csak magánvélemény, nem triggerelés, kéretik nem megsértődni, mert nem célom bántani.


Ha nem tudom szülőként a választ (pl tanárhiány, ofő stb.), akkor ezt elismerem és megteszek mindent, hogy olyan emberhez (tanár, igazgató, másik szülő, honlap, bármi) irányítom a kérdezőt, ahol kaphat választ a kérdéseire.


Ha meg nem akarok valamit megválaszolni (mert ez is teljesen OK és valóban ez egy szívesség, ergo nem állt itt elő a mi oldalunkról sem senki követeléssel vagy visszatetsző viselkedéssel), nos akkor is van annyi vér a pucámban, hogy felvállalom, hogy elnézést, erre én nem szeretnék válaszolni és/vagy ez személyes/aktuálpolitikus stb.


Most ti tettetek a mi és mások gyerekeiért, talán lesz alkalmunk másutt, máshol, más szituációban esetleg másoknak viszonozni ezt. :)

115572. csitkenye
2023. márc. 17. 13:49

érdekes, mástól is hallottam ezt, hogy meghökkent az Eötvös igazgatójának stílusán és nagyon furcsálltam, nekem üdítően intellektuálisnak hatott a trefortos jópofizás után :)

de én tényleg fura vagyok, a hatodikosomról sem tudom, hogy hol tart az anyagban és mikor ír dolgozatot, sőt nem tudtam már alsóban se :):)

neki egyébként nagyon bejön, hogy a diákok szerveznek mindent, ez sokat nyom a latban azt hiszem

115571. 9291fd2809 (válaszként erre: 115569. - Pangea76)
2023. márc. 17. 13:43

Nagyon köszönöm ezt a véleményt.

Azt beszélgetjük itt az “ünneplő szülői körben”, hogy igen, lehet, hogy pont ez az összezárás volt az, ami miatt itt két család is azt érzi, hogy sokkal “ködösítőbb” volt az igazgató, mint másutt.

Tényleg el tudjuk képzelni, hogy a jó eredményekhez nagyon jó suli-szülő kapcsolat IS kell (mi is ilyenre vágyunk, hogy vegyenek bennünket emberszámba, de ne kelljen piszlicsáré, gyerekek-ofő között lejátszható, “dedós” dolgok miatt egyéniben vagy offline szülőiben tolni a “jááájj anyukaaaa”- t :D ) és nem kizárt esetleg az sem (és őszintén: munkahelyi vezetőként én is ezt tenném!), hogy összezártak a bentlévő szülők és az igazgató az információkkal kapcsolatban.

Nem volt hiány készségességben, humorban- tényben volt picit kevés- talán épp az aktuálpolitikai események miatt… csak bennünket (és gondolom azokat a családokat, akik oda elmentek, bejutottak a gyerekeik, végigtolták a felkészítőt stb.) ez nem tényező, mi a jelenlétünkkel ott egy nulladik lépésben bizalmat szavaztunk az iskolának, az igazgatónak.

Valahogy tök jó lett volna, ha ez egy hajszállal jobban kölcsönös- de persze azt is megértem, hogy támadni is azt lehet, aki dolgozik, tesz, ad- én sem tettem volna másként.


…talán csak (nekünk és csak nekünk!) szerencsétlenre sikerült a tájékoztató stílusa, információtartalma.

Ettől a suli vitán felül überász.

Még gondolkodunk persze.

115570. eleonóra123 (válaszként erre: 115568. - 9291fd2809)
2023. márc. 17. 13:42

Ügyes mentés!

Ezzel együtt azt gondolom hogy meglehetősen barátságtalan volt tőled "ránk szabadított szülőkről" írni. Szerintem nem mérted fel hogy ez nekik nem volt kötelező és a szabadidejüket áldozták arra hogy az érdeklődők kérdéseire válaszoljanak. De mentek mert az Eötvös szülők ilyenek.

115569. Pangea76 (válaszként erre: 115563. - 9291fd2809)
2023. márc. 17. 13:34

Szerintem mindenképpen ezek alapján válassz iskolát! Az Eötvös tényleg nagyon más mint egy hagyományos iskola és nem való mindenkinek. Mert itt van bizony olyan, hogy a tanár kiad órára feladatot de nem küldenek be kötelezően felügyelő tanárt. Sokkal nagyobb a gyerek szabadsága és a tanáré is. Én éppen ezt szeretem azigazgatóban. Hihetetlenül korrekt-mindenkivel! A gyereket egyenrangúnak tekinti. 8-ban a gyerekem nem járt még oda. Írt neki egy levelet, kb fél óra múlva válaszolt is.. Nem mindenkit fog meg a suli hangulata. Mi a nagynál még nem ismertük annyira ezért amilyen lehetőség volt, mindenhova elmentünk.. Gyakorlatilag az egy év alatt rengeteg mindent megtapasztaltunk ott. A kisebb gyereknél már tudtuk hova készül, mégis ott volt mindig ahol lehetett:)

Szóval Őket beszippantotta a hely. Az igazgatót nagyon szeretik az odajáró családok. A tanárok diákok szülők összezártak és próbálnak nem adni támadási felületet.. De belső kommunikáció van, a szülök is elég aktívak(aki akar persze)..

Én tudok a dolgozatokról, képben vagyok a tanárokkal, van nagyon sok hatalmas egyéniség és persze fiatalok is:) De azért a mai tanár társadalom nem olyan mint 10 éve ezt tudni kell.. Es a sok nyugdijas helyett nem nagyon jonnek majd jobbak sajnos:( Az eredményekhez a diaksag nagyban hozzajarul. Azert 85 pont alatt nehez bekerulni ide. Aki itt van annak a nagy resze motivalt(néha túlmotivált;) azért ez a tanároknak is hatalmas kihívás…Mi is vegigjartuk a Fazek-Api-Szent Istvan-Veres Pálné-Berzsenyi sokszöget:) Sorrendet nem állitottunk mert az EJG volt az első helyen mind a kettőnèl. A nagy nagyon magas ponttal ment, onnan mar szerencsere nehez volt kiesni. A kicsinek meg beirtunk minden szakot itt, a biztonsag kedveert…

115568. 9291fd2809 (válaszként erre: 115566. - Eleonóra123)
2023. márc. 17. 13:27
Amikor szétbomlott az ülésrend és lehetett odajáró gyerekek szüleitől és igazgatótól is kérdezni, akkor igen.
115567. bba (válaszként erre: 115545. - 9291fd2809)
2023. márc. 17. 13:27

Veled vagyok!

Nekem is telepítve az app, szeretek képben lenni. Sőt az is érdekel, mit tanulnak a gyerekeim, kifejezetten szeretem pl év elején végigpörgetni a tankönyveket. Nem ellenőrzés miatt, egyszerűen kíváncsi vagyok a tananyagra. 😅

115566. eleonóra123 (válaszként erre: 115561. - 9291fd2809)
2023. márc. 17. 13:24
A felmondások elhangzottak a szülői tájékoztatón? Fura, én is ott voltam és nem halottam ilyenről.
115565. Sophie2008 (válaszként erre: 115562. - Ilott)
2023. márc. 17. 13:21

OK-OK :)

Azt hittem, hogy a szóbeli tapasztalatokra kíváncsi, mert a gimiskola-s oldalról az jutott eszembe.

115564. annikar (válaszként erre: 115532. - 9291fd2809)
2023. márc. 17. 13:20

"Ez egy drámánál még csak-csak elmegy, na de 13 éveseknél matekszakkörnél meg vitakultúránál?!"


Szia! Lehet, hogy ez félreérthetően hangzott el. A gyerekem 8 szakkört kezdett ősszel. Mindegyiket pedagógus tartja vagy patronálja.


Ha van kérdésed akkor szívesen válaszolok.

115563. 9291fd2809 (válaszként erre: 115558. - Eleonóra123)
2023. márc. 17. 13:15

Továbbra is kiváló iskolának gondolom az E5-t.

Csak a szóbelikre behívottak tájékoztatója és pl a Trefort tájékoztatója között (tényadatokban!) ég és föld volt.

Mert ez a tanárhiány, igazgatói pályázatok, átalakuló órák (science, emelt és nem emelt érettségik, továbbtanulási pontszámítások változása stb.) nyilván hot topic mindenhol.

Nem “debezzegnek”, de a Trefortban pl tantárgyi munkacsoportonként is voltak ott tanárok és tartottak bemutatkozást, válaszoltak meg kérdéseket és hangzott el ofők neve (nyilván azzal, hogy a pedagógus is ember, változhat bárki élethelyzete, de most ez az infó, ezt tudják mondani), az is, hogy gond az, hogy ne mondjon fel senki és szóba kerültek a fiatal tanárok is, ki is emelte talán nemcsak az igazgató, hanem egy-egy munkacsoportos vezetőtanár is, hogy hány és milyen szakos fiatal van, hogy az eltés kistanárok is jelen vannak, de nem hagyják őket magukra, hogy esetleg mi lehet ebben egy kezdő tanárnak nehézség (tinik, huszonéves kistanár stb.) vagy azt is, hogy van technikai személyzet is (laborosok vagy ilyesmi jellegű előkészítő, oktatást segítő munkakörben pl).

Ez így szerintem korrekt és világos volt.

115562. Ilott (válaszként erre: 115557. - Sophie2008)
2023. márc. 17. 13:10
A Navigátorok - írták többször - szándekosan nem gyűjtenek ískolai élménybeszámolókat, csak szóbeli vizsgatapasztalatokat.
115561. 9291fd2809 (válaszként erre: 115558. - Eleonóra123)
2023. márc. 17. 13:07

Igen, ezt érzem én is, köszi.

A felmondások elhangzottak a szülői tájékoztatón.

Valakik (többen) felszólalt(ak) kérdéssel a jelenlévő szülők közül ezzel és a ki lesz az ofő kérdéssel is és az igazgató nem mondott ennek ellent, sőt.

Igaz, korrekt, pontos, tényszerű válasz sem hangzott el, hogy hány fő, mikortól, milyen szakos vagy bármi… és az ofőkkel is teljesen ködösített meg bohóckodott inkább.

Én ezt a választ is válasznak értékelem. Nyilván az igazgató egy okos, agilis, értelmes ember, tehát oka van annak, ha nem válaszol egy egyértelmű kérdésre normálisan és korrekten :)

115560. 9291fd2809 (válaszként erre: 115556. - Akinomuj)
2023. márc. 17. 13:01

Egyszerűen csak más stratégiát választottunk, de köszi.

A lánykámnak pedig szinte terápiás szintű önbizalom helyreállítást eredményezett a csupa 100%-os szóbeli (egy helyen volt “csak” 97%- a rangsorokban elfoglalt helyét tehát nem ez, hanem a hozott pontokon elszenvedett “veszteség” okozza, ami a legkevésbé sem tragikus és 2 helyen is 1 ponttal maradtunk le a szóbeli mentestől, de azt mondom: kellett ez, jó volt ez így.

A srácnál a specmat meg ugye még szűkebb keresztmetszet, a Fazekason kívül nagyjából a Szt. István- Berzsenyi-Árpád tud még ilyen matekos speciális tanrendet és jó minőségű oktatást. Ők tutira akartak menni, a két család és a gyerekek is egymást húzták itt a hajrában (máshová járnak suliba most is, nem voltak együtt előkészítőn sem, de párszor írtak itthon feladatlapokat “versenynek”).


Ők már megtették a részüket, mi is a többi az algoriutmuson és mások preferenciáin múlik.

Mi tömegesen megünnepeljük ezt az egész hajcihőt.

Kontrolláló nagykorúak kizárólag a pezsgőfürdő-étterem-szauna háromszögben tespedve, elnyomott kiskorúak látótávolságon kívül, nem a nyakunkon lógva, de csúszdázva, fánkozva talán az Aquaworldben.

Valahová fel vannak véve és ezzel lekerült a stressz kb.

Mindenkinek sok sikert kívánok

115559. annikar (válaszként erre: 115521. - Csimpy)
2023. márc. 17. 13:01

A tájékoztatón elmondták, hogy még nem volt idő ezzel foglalkozni.

A suliban nyugi van, konfliktusról nem tudunk :)

115558. eleonóra123 (válaszként erre: 115532. - 9291fd2809)
2023. márc. 17. 12:59

E5 szülőként: a súlyozás meg hány tz meg röpi, felelés téma engem se érdekel, ez a gyerekek lemeccselik a tanárokkal. Krétát néha nézek csak. Nem fontos. Felmondás hullámról nem tudunk, nem tapasztaljuk, izgalmas hogy kívülállók meg tényként kezelik. Az igazgató stílusa ilyen, jó sok Ő vezeti ezt az iskolát, valamit azért tudhat.

Azt gondolom nem ez lesz a Ti helyetek ha nem érezted magad komfortosan. Szerencsére sok jó iskola van, válasszatok olyant ahol érzed a flow-t és nem szabadítanak rátok szülőket.

115557. Sophie2008 (válaszként erre: 115555. - Nyúlanya)
2023. márc. 17. 12:53
115556. akinomuj (válaszként erre: 115553. - 9291fd2809)
2023. márc. 17. 12:44

Igen, tudom, több szülő sok helyre viszi a gyerekét.

Enyéim (4) 1, 0, 1, 2 szóbelivel csinálták végig az élest, szóval le a kalappal a tieitek állóképessége előtt. :-)

115555. Nyúlanya
2023. márc. 17. 12:42
2 éve volt az a gimiskola.nhely link ahol lehetett olvasgatni tapasztalatokat az iskolákról. Ezeket meg lehet még valahol találni? Köszönöm!
❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook