Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
115703. atlas_cukor (válaszként erre: 115702. - Bba)
2023. márc. 19. 08:58
Erre mondtam, hogy anekdotikus érvelés az enyém :), az én ismerőseim másmilyenek, itt az 5-6 a minimum.
115702. bba (válaszként erre: 115698. - Atlas_cukor)
2023. márc. 19. 08:52
A várakozàs hosszú, van idő elméletek és táblázatok gyártására. A nyilvános listákon szereplő azonosítók összevetése során a saját kutatási körömben az látszik, hogy a még nagyon magas (98-96) pontot író gyerekek is többnyire 4-5 helyre adtak be jelentkezést.
115701. atlas_cukor (válaszként erre: 115699. - Szekatim)
2023. márc. 19. 08:48
Én 6-osról írtam, ott azért a 84-85 bárhol elég volt szóbelire. Pont arról írtam, hogy szóbelire elég volt és mivel mindenki ezer helyre ment ezekkel a jó pontokkal. Ha S helyre 4S szóbeli jutott (mert mondjuk 4-es szorzóval hívtak be átlagosan a top helyek), de D diák 5D szóbelit csinált (mert átlagosan 5 helyen voltak azok a diákok, akik ide pályáznak és be is hívják őket), akkor még D < S is igaz (azaz kevesebb diák jutott el a szóbeliig a top helyek, mint ahány hely van). Ez persze durva becslés, nem hiszem, hogy tömegesen kellene pótfelvételiztetniük a top suliknak, de az utolsó sorszám szerintem nőni fog.
115700. gligeti (válaszként erre: 115693. - Macskaringo)
2023. márc. 19. 08:38
(Én sem vagyok a helyükben. Ha hipotetikusan komoly cégben lennék cégvezető, és lenne ügyvédünk, akkor azt mondaná egy hasonló helyzetben, hogy ez nagyon helyes, hogy gyorsan odaírtam. Bár hipotetikus ügyvédünk a teljes jogszerűség híve, nem lenne ügyvéd, ha nem adna tanácsot arra az esetre is, hogy ha már valamilyen okból nagyon nem szeretném követni a jogot, és akkor azt mondaná, hogy a nem jogszerűségek között is vannak komoly különbségek: egyik esetben nincs követve a jogszabály, egy mulasztásos jogsértés van, a másik esetben viszont befigyelnek súlyosabb tényállások. Konkrét esetben, ha lenne, azt is mondaná, hogy jobb lenne, ha a taligák nem hasonlítanának megtévesztésig oktatási azonosítókra, ill. nem nevezném felvételi jegyzéknek, hogy még véletlenül se merüljön fel valamiféle megtévesztési szándék, miszerint úgy csinálunk, mintha valami az lenne, ami nem az, mert az nem egészséges a jogi álmoskönyvekben. És azt is határozottan tanácsolná, hogy ez magán a letöltendő dokumentumon is szerepeljen, mert az ugye el tud szakadni a weblaptól, és legyen azon is egyértelmű, hogy ez nem az, aminek esetleg látszani akar. Ezt mondaná, értékelve azt, hogy legalább bizonyos információk és résztranszparencia megvalósult, de persze újra leszögezve, hogy amúgy a teljes jogkövetés híve.)
115699. szekatim (válaszként erre: 115698. - Atlas_cukor)
2023. márc. 19. 08:34
Szia! Nem akarlak elkeseríteni, de idén a 84-85 pont az erősebb gimik esetében nem elég. Saját tapasztalat :(. Van egy erős réteg, akik sokkal jobbat írtak, és többen vannak, mint az előző években. Mi max hozott ponttal, 90 írott, 45 szóbelivel csak pislogunk, és reménykedünk, hogy talán utolsóként bejut a gyerek az E5 nyelvi osztályba. A többi osztályba esélye sincs. VPG-nél sem volt elég a mentességhez ez az írásbeli. Ezek miatt már a navi-s statisztikát sem nézegetem, mert idén minden megtörténhet :)
115698. atlas_cukor (válaszként erre: 115696. - Hdolli)
2023. márc. 19. 08:20
Nekem az az elméletem, hogy az idén magasabb utolsó sorszámmal lehet majd bejutni szinte mindenhova az erősebb gimik esetén. Ezt arra alapozom, amit az ismeretségi körünkben látok (tudom, hogy ez anekdotikus érvelés, de más támpontom nincsen): mindenki rengeteg helyet beírt, minimum 5-6, de inkább 8-9 sulit (mármint itt Pesten, ahol ennek van realitása). Korábbi években a jó pontokat író ismerőseim is megálltak 4-5-nél, most meg aki írt 84-85 pontot az is jó eséllyel végigturnézott 7-8-9 helyet is, de 5-6-ot biztosan (itt a fórumon is ez van és az ismerőseim között is). Másrészt meg a sulik ugyan kicsit nagyobb szorzóval hívtak be talán, mint eddig (de pl. Radnóti maradt a 3-as szorzónál, Trefort 4-es szorzó, István 5-ös szorzó TT-n, VPné angol 5-ös szorzó, Fazekas általános tagozat 3-as szorzó), akkor ha a diákonkénti szóbelik átlagos száma ennél jobban nőtt, akkor az utolsók sorszámának emelkednie kell.
115697. Gal-bor (válaszként erre: 115675. - Minimus)
2023. márc. 19. 08:09
Az Eötvösben azért mélyebben belemennek a tananyagba. Magyarból például mindketten most veszik Petőfit. A lányomnál a már tanult versek közül kell majd egyet elemezni, a fiamnál pedig egy olyat, amit még nem vettek. Azt gondolom, hogy jobban merik feszegetni a gyerekek határait, hiszen mindegyik gyerek nagyon jó képességű, nem kell az osztály alsó harmadához igazodnia a tanárnak. Vagy legalábbis nem annyira. Talán a biológia volt az egyetlen kivétel, abból a lányom nagyon kemény tanárt kapott.
115696. hdolli (válaszként erre: 115692. - Um2107)
2023. márc. 19. 07:58
Vpgne-t idén szerintem 2 tényező befolyásolja. Nekem úgy tűnik idén mintha a népszerűsége megugrott volna vmiért. Talán vannak olyanok többen, akik az E5 bizonytalanság miatt inkább őket válasszák. A másik, hogy idén 6os felvételiben mindenki beírt egy csomó sulit. Az is beírta, akinek mentő sz, E5, Api, Trefort, Fazek stb toptop között, meg akik inkább a közepesekben van reális esély, de hátha becsusszan. 183.pozicióból várakozunk.
115695. levia (válaszként erre: 115694. - Macskaringo)
2023. márc. 19. 07:32
Sokkal jobb inkább kicsit késve, de korrektül, mint nem így. Köszi Kölcsey!
115694. Macskaringo
2023. márc. 19. 07:02

A Kölcseyben érintett valaki?

Felkerültek a teljes ideiglenes listák tagozatonként.


A zöld színű tagozatkódokra kattintva letölthetőek a szabályos listák.


[link]

115693. Macskaringo (válaszként erre: 115689. - Akinomuj)
2023. márc. 19. 06:59

Persze. Leírta. Miután itt szóba került, hogy ez így nem OK.

A listát 17-én tették föl. A jeligepótló taligákra vonatkozó leírás 18-án 18 óra 18 perckor került föl...

Szóval amikor eredetileg föltették, nem volt ott semmiféle leírás.

115692. um2107 (válaszként erre: 115687. - Hdolli)
2023. márc. 19. 00:24

kérdezték már de nem volt válasz, hogy csak ez a kettő lett beírva?


a vpgnél talán pont nem lesz akkora változás tavalyhoz képest, még nem temetném... (a tiéd nagyon 180. körül van, vagy azért előrébb?)

115691. Jucus2012
2023. márc. 19. 00:13

Sziasztok!

8 osztályosba felvételizők írnának esetleg a tapasztalataikról?

Az egyik gimiben az 5 perces szóbeli után úgy jött ki a lányom, hogy ez nagyon jól sikerült,másik helyen, ahol 1 órán át tartott, úgy, hogy nem túl jól.

A pontszámai ennek ellenére fordítva alakultak!

Ki érti ezt?

115690. bfm53 (válaszként erre: 115631. - Derkobals)
2023. márc. 18. 23:59
szia. Engem is érdekel Fazekas.
115689. akinomuj (válaszként erre: 115688. - Virgilius)
2023. márc. 18. 22:54

Tényleg leírta, igazad van. :-)


Kár, hogy ezt a hatályos jogszabály szerint nem tehette meg (idéztem is lejjebb): csak a szülő által a jelentkezési lapon feltüntetett jelige helyettesítheti az oktatási azonosítót az ideiglenes felvételi jegyzéken.

115688. virgilius (válaszként erre: 115676. - Gligeti)
2023. márc. 18. 22:32
Dehát leírta... Csak feljebb.
115687. hdolli (válaszként erre: 115625. - Pangea76)
2023. márc. 18. 21:57

Köszi a biztatást. Én azt hiszem picit most fáradtam el. Ahogy itt olvasom sokan még rajtam kívül. Egyre feszültebb mindenki. Jó lenne túllenni a döntéseken.

A sulikat sem irigylem. Sok feszült szülő...

115686. akinomuj (válaszként erre: 115685. - Levia)
2023. márc. 18. 20:43

Igen, tudom, hogy más téma, és hogy előfordulhat ilyen bárhol.

Amiatt említettem a rendkívüli felvételit, hogy az inkriminált jó nevű intézmények nem tekintették presztízsveszteségnek a dolgot. Elismerték, hogy tévedtek (a tervezéskor) és tették, amit kellett.

De itt úgy tűnik, mintha a Majornak presztízsveszteség lenne, hogy változtassanak egy jogsértő gyakorlaton, és mindenáron próbálja elkerülni ezt ilyen-olyan trükkökkel.

Bennem fölmerül emiatt, hogy ha máskor hibázik az iskola, azt is inkább így 'oldják-e meg'. (remélhetőleg nem, és csak egyedi esetről van szó)

115685. levia (válaszként erre: 115684. - Akinomuj)
2023. márc. 18. 20:25

Eltértél kissé a tárgytól.

A rendkívüli felvételi meghirdetése más dolog. Annak is van szabálya, hogy egyáltalán mikor kell a kifiren keresztül intézni (ebben nem vagyok elég tájékozott) és bizony a leggondosabb tervezés esetén is előfordulhat, hogy kell.

Ma konkrétan az felvételi jegyzék publikálásának módját tárgyaljuk. Eleve az, hogy civileknek kell több éven átmenően közbenjárni (erősködni) a szabályozás betartatása érdekében, sokáig hasztalanul, már igen szomorú, de sebaj, amíg vannak akiknek ez a hobbijuk.

Viszont nagy probléma az átlátszatlanság fenntartásában érdekeltnek mutatkoznia kiváló intezményeknek.

115684. akinomuj (válaszként erre: 115683. - Levia)
2023. márc. 18. 20:11

Kár érte. :-(

Emlékszem, mikor egyszer az E5, máskor a Fazék elszámolta magát és nem tudta föltölteni egyes osztályait. Az Apiban is volt ilyen. Kiírta a pótfelvételit mindegyik a honlapjára (az utóbbiba épp egy fórumtárs gyereke került így be).

Elismerték, hogy valami nem úgy sikerült, ahogy tervezték, és szabályosan jártak el. Nem csináltak presztízskérdést belőle, nem kerülőúton oldották meg (pláne nem megtévesztéssel).

115683. levia (válaszként erre: 115682. - Levia)
2023. márc. 18. 19:35
* ...a Majorhoz egy elitligás gimihez azt, ...
115682. levia (válaszként erre: 115681. - Gligeti)
2023. márc. 18. 19:33

Ezt a sztorit már nem lehet meg nem történtté tenni. Méltatlannak érzem a Major azt, amivé fajult a dolog, a csak azért se dacolás.

A helyükben csinálnék csendben egy tisztessegesen kinéző valódi jegyzéket és lecserélném a tegnap estit. De nem vagyok a helyükben.

115681. gligeti (válaszként erre: 115680. - Levia)
2023. márc. 18. 19:16

Jó, a sok jóhiszeműség mellett persze világos, hogy direkt ilyen. Az még vicces, jó játék (nem kihívás). De az, hogy, khmm, "tévedésbe ejtenek", hogy azt a látszatot próbálják kelteni a jogszerűséget elváró állampolgárok meg a hivatal felé, hogy végül csak kiadtak egy szabályos jegyzéket, azt, hát nehéz jóhiszemű vicces csínynek látni. Na meg tényleg méltatlan.


És persze, a plusz információnak -- amennyire ezek után annak lehet a valóságtartalmában hinni -- nyilván örülünk.

115680. levia (válaszként erre: 115676. - Gligeti)
2023. márc. 18. 19:05

Egy rövid időre beugrottam én is a cselnek.

Sajnálom, hogy idáig fajult egy olyan egyszerű dolog, mint amit pár 3 oszlopos táblázatot tartalmazó .pdf fájllal meg lehetett volna oldani. Siman, elegánsan, jogszerűen.

De ennek a fotónak a formátuma, a szétcsúszott oszlopok valóban siralmasan néznek ki. Az ország szinte bármely eldugott csücskében levő gyerekhiányos technikum titkárnője különbül kinézőt készít. (Sokat láttam, kevesen ennyit.)

A jogszabályi meg(nem)felelőséget mások tárgyalták már.

115679. akinomuj (válaszként erre: 115676. - Gligeti)
2023. márc. 18. 18:52

"megtévesztő" "félrevezető"...


Igen, legalább megvannak a rangsorok meg a pontszámok, ez haladás. De még van hova fejlődni.:-)

115678. bba (válaszként erre: 115672. - Ilott)
2023. márc. 18. 18:50
Jövőre szebb lesz, biztos vagyok benne. 😊Egyébként én sem adtam meg jeligét, amit már nagyon bánok és a magam részéről köszönöm, hogy ezt a mulasztásomat orvosolta az iskola.
115677. Ilott (válaszként erre: 115672. - Ilott)
2023. márc. 18. 18:50

Hacsak nem egy fricska mindez, hogy tessék, kezdjetek vele valamit mi mossuk kezünket, mi mindent megtettünk, ami tőlünk telt. Most ennyi telt. Ez is az utolsó pillanatban.

De jó pap is holtig tanul.

115676. gligeti (válaszként erre: 115670. - Gligeti)
2023. márc. 18. 18:49

Tehát ha leírta volna az iskola, hogy az alább letölthető jegyzékben a tanulók az iskolánk által adott, az oktatási azonosítókra nagyon hasonlító számokkal szerepelnek, akkor sem jogkövetőek, de legalább nem merül fel az, hogy valamit, ami nem az, ami, annak akarnak beállítani.


Mivel nyilvánvalóan semmi másra nem alkalmas ez az alig olvasható ömlesztett valami, hogy úgy tűnjön, hogy a formai követelményeknek megfelel, miközben elfelejti megemlíteni, hogy ami olyan rajta, mint egy okt. azonosító, az nem az, -- ha tényleg így van, hogy azok nem azok --, szóval akkor arról nem a zseniális szó jut eszembe, hanem finoman az, hogy "jogilag erősen problémás".

115675. Minimus (válaszként erre: 115653. - Gal-bor)
2023. márc. 18. 18:48
A tananyag mennyisége, tartalma mennyire más a két iskolában?
115674. eleonóra123 (válaszként erre: 115667. - Virgilius)
2023. márc. 18. 18:48

Bár a célnak megfelel és ügyes megoldás, de azért nem jogszerű. A jogszabály nem taligákat meg álazonosítókat ír elő, de ne legyünk szőrszálhasogók, a semminél azért jobb.

Azt nem értem miért nem tudta ezt jobb minőségben produkálni a Major, amikor a honlapja ennél jóval igényesebb.

Én a magam részéről értékelem a jó szándékot, örülök hogy végül kikerült.

❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook