Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit vegyünk a babának, és hogyan neveljük? fórum

Mit vegyünk a babának, és hogyan neveljük? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mit vegyünk a babának, és hogyan neveljük?

1 2 3 4
2011. jan. 31. 14:57
Sziasztok! Nekem most 3 hónapos a kislányom, de rengeteg dolgot kaptunk...így utólag rájövök,hogy kár lett volna venni... főleg ruhácskákat.. Olyan hosszú baba, hogy az 50-es rugdik csak a szülészeten voltak jók.. két mérettel előbbre járunk :) Erdélyben élek, itt nincs védőnős rendszer csak a doki lát el tanácsokkal... viszont szerencsére az én dokim olyan, hogy semmi fölösleges dolgot nem ajánlott megvételre.
92. 5239d91094 (válaszként erre: 81. - Jozsi.38)
2011. jan. 10. 14:39

Szerintem áruismeretböl nem tanulják, hogy pl. hogy kell a modern Stokke babakocsit összecsukni...

Meg azt is kétlem, hogy lenne olyan tanóra, aminek bármi köze lenne a babacuccokhoz. Amit tudnak, azt az üzletben tanulják meg.

91. Mzsuka (válaszként erre: 90. - Viliflora)
2011. jan. 8. 11:10
Nekünk van,de Dórinak nem kell.
2011. jan. 6. 17:57

Lányok!


Milyen a fogszabályozós cumi? Éedemes ilyet venni? És ha igen akkor milyet?

Köszi a választ.

89. Sapienta (válaszként erre: 62. - Bettike2007)
2011. jan. 6. 15:17
és nincs szag tőle? amőgy mi is "mindig kivisszük". amikor megtelik egy zsák. addig meg nincs gond, mert azért jól ki van az a pelenkás kuka találva. de biztos, hogy magamtól nem vettem volna meg, mondván, hogy biztos meg lehet máshogy oldani. viszont most már látom, mit tud, ha a következő gyerkőcnél már vissza kéne adnunk, akkor tuti veszek egyet.
88. Talian35 (válaszként erre: 87. - Jozsi.38)
2011. jan. 6. 14:18
Az alkatrész kicsit más kategória, mert ott szinte csak katalógusból dolgoznak, persze tudnia kell, hogy legalább hol, melyikben keresse :-) De ott gyakorlatilag egy cikkszámot keres, ami alapján a raktárban előkeresik a kivánt alkatrészt. Tehát nem Ő tudja betéve a kocsik - összes márka - összes alkatrészét.
2011. jan. 6. 13:49
én sem bababoltban vásároltam mindent, de az eladóknak arról képben kell lenni hogy mit ad el! vagy neked mindegy lenne kedves talian hogy milyen alkatrészt ad a kocsidhoz az eladó például, amikor egy bizonyos alkatrészt keresel? kapsz helyette mást mert az eladó honnan tudja és nem tök mindegy?
86. Mzsuka
2011. jan. 6. 13:06
Kereskedelmi végzettségem van nekem is. Ha valamit véletlenül nem tud az eladó,akkor legalább próbálja meg egy munkatársától,vagy valakitől megkérdezni. És abban sem vagyok biztos,hogy egy bababoltban 18éves lányoknak kell eladónak lennie,aki aztán tényleg nem tud a babás dolgokról semmit. Itt vidéken amúgy nincs nagy forgalmuk,tehát lenne ideje arra,hogy pl megnézze egy babakocsit hogy kell összecsukni. Meg hogy utánanézzen,hogy a világítós cumit ne azért ajánlja mert "tök jól néz ki a baba szájában és tök divatos" /az ő szavaival éltem/,hanem mondja el az előnyeit/pl hogy a sötétben könnyű megtalálni,vagy hogy fogszabályzós-e stb../.
85. Talian35 (válaszként erre: 81. - Jozsi.38)
2011. jan. 6. 12:09

Akkor a hiba az én készülékemben van :-D


Nem mentem bababoltba, a netről rendeltem mindent, de jó tudni, hogy az eladóknak kötelessége ismerni mindent :-) Hát ez már kimarad az életemből! Netfüggő vásárló vagyok, utálok boltba menni :-D De eddig mindig jót vettem, úgyhogy meg vagyok elégedve az eladóval ;-)

2011. jan. 6. 11:01

Azt én se szeretem ha lihegnek a sarkamban.

de gyakran botlok ilyenbe, ezt úgy rendezem le, Igen segíthet.. És mindom.

Aztán azt is, körülnéznék.

Próbálom ezt a sakadban van az eladó a jó oldalát nézni, legalább hamar kijövök onnan.

( tűzhelyet néztem. 2 - max 3 helyet tudok nálunk ahol újakat árulak. az egyik boltba agyon dicsérte az arut. nem sok kellett volna hogy azt a pimasz megjegyzést tegyem : a mosógépet itt vettem, ne vegyen mérget arra hogy a garancia után nem hibásodhat meg azonnal. nem biztos hogy bemegyek újból oda ).

2011. jan. 6. 10:29

Pontosan ! Dolgoztam kereskedelemben én is. Nem engedhettem meg magamnak azt a luxust, hogy ne tudjam fejből, hogy arra a termékre mennyi idő a garancia, vagy mennyit fogyaszt. Amennyiben valamit nem tudtam fejből sem az volt a válasz, hogy nem tudom... talán inkább a pillanat azonnal utána nézek.

Persze a negatív tapasztalataim egy bizonyos bababolt alapján írtam, míg egy másikban maximális segítséget kaptam. Ott egy idősebb (valószínűleg szintén anyuka) volt a kiszolgáló. Nagyon pozitív volt, hogy ebben az üzletben nem akartak semmi felesleges dolgot ránk erőltetni, hagytak nézelődni (anélkül, hogy lépésben követne egy eladó). Megkérdezték a vásárlás végén, hogy a kelengye csomagukról adhatnak -e egy tájékoztatót. Hazavittük , átböngésztük és ami fontosnak tűnt azt ott is vettem meg.

Nagyon kellemes csalódás volt, hogy az eladó nem akarta rámerőltetni a drágább terméket mindenáron, hanem elmondta melyiknek mi az előnye és hátránya. Én ilyen helyen vásárolok szívesen, még akkor is amikor ez az üzlet a szomszéd településen van.

2011. jan. 6. 10:11

Babaholmim nagyrészt használtan volt. Így nem tudom mennyire értenek az eladók ahhoz a termékhez amit árulnak. ( nem ártana ha ismerné külömben hogy tudja ajánlani, a vásárló igényeit meghallgatva )

De! Bizonyos szintig igenis kellene tudnia, hogy működik. Mikor jön az áru, nem csomagolják ki? Akkor látniuk kellene mi hogy működik.

Nagyobb bababoltba nincsenek felosztva a részlegek?

81. jozsi.38 (válaszként erre: 80. - Talian35)
2011. jan. 6. 09:35
bocs, de egy eladónak IGENIS TUDNIA KELL EZEKET AZ ALAPVETŐ DOLGOKAT! áruismeretet is tanulnak szakonként, tehát az a minimum hogy tudja, hogyan kell bekötni egy hordozót vagy összecsukni a babakocsit! egyébként a nagy batár babakocsit nem egyszerű a miénket legalább is
80. Talian35 (válaszként erre: 76. - Audrey79)
2011. jan. 6. 09:20
Szerintem egy bababolti eladónak eladói képesitése van, de a mai összes márkát babakocsiból, autósülésből, kiságyból és még az összes többi termékből ismerni - egyszerűen lehetetlen. Gondolj bele Te mennél eladónak, mennyi ideig tartana mindent megtanulni minden egyes termékről? Én ilyet nem várok el egy eladótól. Net meg már az összes barlangban is van :-D
79. Ncilány (válaszként erre: 78. - Audrey79)
2011. jan. 6. 09:06

Értem amit írsz.

( varrodába kisegítettem. engem pl érdekelt nem csak az a művelet amit csináltam. jelöltem valamit, és voltrá példa odavittem annak akinek varrnia kellett a jelölésem után. láttam miért könnyebb neki. ha elmegyek eladónak egy boltba ne tudjam a telót összerakni, vagy a babakocsit, hogyan kell összecsukni ).

78. Audrey79 (válaszként erre: 77. - Ncilány)
2011. jan. 6. 08:49
Kíváncsi lennék, hogy rám hány perc után borítanák az asztalt, ha vállvonogatva válaszolnék a munkahelyemen... Munkahely= nevében foglaltatik, hogy tenni kell valamit az ott megszerzett jövedelemért.
2011. jan. 6. 00:36
Hogy ne legyen munkanélküli..
76. Audrey79 (válaszként erre: 70. - Talian35)
2011. jan. 5. 19:38

Talán azért vannak az eladók a boltban, hogy minimális kérdésre tudjanak válaszolni. Nem mindenkinek van nete... talán azért veszem meg személyesen, mert elvárok némi szakmai segítséget.

Én majd szétrobbantam, amikor az egyik boltban az állítólag könnyen összecsukható babakocsik egyikét SEM tudta összecsukni az eladó (de azért én higgyem el neki...) és fogalma sem volt a bébihordó bekötési technikájáról. Mi a francnak van az ilyen ott ????

75. Molyka (válaszként erre: 71. - TSydy)
2011. jan. 5. 09:26
Nekem még mindig jól jönne a pelustartó, ami szag mentes. :) Ha lesz tesója Viktornak, akkor lesz ilyen tárolója is, van, hogy az emeleten pelenkázom, és egyszerre a babát és valamit és a pelust nem tudom levinni.
74. bettike2007 (válaszként erre: 73. - TSydy)
2011. jan. 4. 19:12
mi is panellban lakunk:)
73. TSydy (válaszként erre: 72. - Bettike2007)
2011. jan. 4. 19:02
Na ja, de ez panelben nem kivitelezhető.....mert vagy én férek be, vagy a kuka....pedig elég vékony vagyok.....:))))))
72. bettike2007 (válaszként erre: 71. - TSydy)
2011. jan. 3. 21:51
na ezért van a wc-ben a kuka ott nem annyira zavaró:)
71. TSydy
2011. jan. 3. 21:48

A pelusos szemetes nálunk egy kisebb billenős tetős szemetes vödör, abban zsák és találtam a teccsóban a popótörők között - de jól el van dugva, hogy futnának körbe körbe egy hétig - kifejezetten pelustartó szemeteszacsit, ami ráadásul egy picit illatosított is. Most olyan randa bugyirózsaszín csomagban van 70 darab és viszonylag olcsó, pár száz forint.

A kakis pelust ebbe szoktam még beletenni. De jó mindenre, tiszta pelustartónak, váltóruhának. Én nagyon szeretem, mert praktikus. De a szagzárós pelustartó is maga a tökély, ha annó lett volna pénzem tuti veszek! Főleg most értem meg, hogy már mindent eszik a fiam......háááát néha sztem a tapéta is le akar ugrani a falról :)

70. Talian35 (válaszként erre: 69. - Mzsuka)
2011. jan. 3. 19:47
Mondjuk nekem nem jutott eszembe autósülésről a boltbeli eladót kérdezni - én a netet használtam, végignéztem a teszteket, melyiknek mik az előnyei-hátrányai. A Römer már évek óta vitte a pálmát, igy nem volt kérdés, viszont a boltban 2x annyi, mint külföldi licitálós oldalról akár újonnan :-)
69. Mzsuka (válaszként erre: 64. - 51ba54e3b2)
2011. jan. 3. 18:44

Nem az ára a lényeg. Csak nekünk felesleges. A kislányom nem cumizik,próbáltuk,de nem kellett neki.


A másik az,hogy mikor egy első gyerekét váró nő bemegy egy bababoltba,akkor nem azt várja,hogy egy 18év körüli kiscsaj úgy ajánlja a világítós cumit,hogy "ez tök jól néz ki a baba szájába ám,tök divatos". Talán úgy kellene ajánlani,ha éjjel kiesik a baba szájából,könnyebb megtalálni.


Na meg ugyanitt volt az is hogy néztünk egy autósülést a bolt honlapján 0-18kg-ig volt hirdetve.Kérdeztem a lánytól,hogy akkor ez jó újszülött babának,van hozzá szűkítő?Erre az volt a válasz,hogy honnan tudjam..

68. bettike2007 (válaszként erre: 67. - Ncilány)
2011. jan. 3. 14:40
Egyiknek semmi nem kell,másik az ujját szopta,mint én picinek kislányom a takarójáért van oda és ha álmos a cumi kell,minden gyerek más.
2011. jan. 3. 14:01

Nálunk repült a szoba másik végébe kb 22 évvel ezelőtt.

egyik se kellett neki. Elvolt cumi nélkül...

66. 51ba54e3b2 (válaszként erre: 65. - Bettike2007)
2011. jan. 3. 13:45
Ezért írtam:)
65. bettike2007 (válaszként erre: 64. - 51ba54e3b2)
2011. jan. 3. 13:42
itt 500ft ha van az a világító cumi amit használ a lányom a sima is ugyanannyi.
2011. jan. 3. 13:23

A pár száz forintos világítós cumi luxus...

Hm, szarrágás a köbön???

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook