Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kis fenyőfa karácsonya... fórum

Kis fenyőfa karácsonya... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kis fenyőfa karácsonya...

1 2
2011. dec. 14. 13:20
...aktuális téma...
41. jozsi.38 (válaszként erre: 39. - Talian35)
2010. dec. 27. 11:28
ha ilyen alapon nézzük, akkor nincs :D
40. syria (válaszként erre: 30. - Eda93927a9)
2010. dec. 27. 09:41

Kb. 6 évvel ezelőttig, amíg a gyerekeim miatt állítottam fenyőt, igyekeztem gyökereset venni. Azt tapasztaltam, hogy 10 kiültetett fa közül jó, ha 3 megeredt! Volt, amelyik már a cserépben is hullott. Arról nem is beszélve, hogy az ilyen fák nagyon kicsik, még az egy métert sem érik el. Igaz viszont, hogy ha legalább a cserépben élve marad, akkor végig nagyon kellemes fenyőillatot áraszt. Volt olyan fenyőm, amelyik kétszer is volt karácsonyfa; harmadszorra is megeredt, s még mindig él a kertemben.


Nagyon szép műfenyőket lehet már kapni, olyat is, ami a megtévesztésig hasonlít az eredetire. Csak egyszer kell megvenni, és rengeteg fa megmenekülhet. Az sem mellékes szempont, hogy nem lesz tele a lakás tűlevéllel.

39. Talian35 (válaszként erre: 28. - Jozsi.38)
2010. dec. 26. 21:17

:-)))


van valami egyáltalán ami "ehető"? :-D

2010. dec. 26. 19:43

Nagyon szépen köszönöm/köszöni a kisfiam, hogy elolvastátok az írását és ennyien hozzá is szóltatok!

Igazi ajándék volt számára,mert nem tudta, hogy ide is feltöltöttem - nem csak a helyi újságban jelent meg :))) -

Nagyon boldog karácsonyi ünnepeket kívánok mindenkinek!

37. 3da8f53e4a (válaszként erre: 33. - Jozsi.38)
2010. dec. 26. 19:41

Rögtön azért a cserepes fát sem kellene kivinni, hanem aklimatizáltatni, hogy hozzá szokjon a hidegebb hőmérséklethez.

Hisz valamelyik héten minusz 10 volt, tegnap pedig plusz 5 fok is volt. ....talán ilyenkor jó kirakni őket is,vagy egy hűvösebb helyre becipelni.

De az is lehet, hogy a gyökerük volt megsértve... ha nem szakértő vette fel a földből...

Így már én is jártam, mire rájöttem, hogy gyökere szinte alig volt... és gyökeres fának adták el :(

36. 3da8f53e4a (válaszként erre: 28. - Jozsi.38)
2010. dec. 26. 19:36

Józsi kedves,azért van a kettő között egy óriási különbség :))

A nagy üzemi állattartás viszont tényleg nem semmi... de a zöldbab és a répa? Azért az csak kell a levesbe nem:)))??? Míg a fenyőfát kb. jó ha 1 hónapig nézegetjük otthon.

De tudok olyat is, aki szilveszterre már lebontja az egészet...

35. 3da8f53e4a (válaszként erre: 9. - F8d7988246)
2010. dec. 26. 19:30

Kedves Zümi!

Persze,hogy nem de mégis...

Az anyagi oldalát még nem látják át a gyerkőcök.

Testvéremék is immár második éve állítják a műfenyőt - bár engem ettől a hideg ráz, annyira csutaknak tűnik - mi azért megpróbáljuk jövőre is a gyökeres fát beállítani, remélem kiültetésnél sem lesz vele gond.

Köszönöm, hogy elolvastad és hogy írtál.

34. 3da8f53e4a (válaszként erre: 8. - Titánia83)
2010. dec. 26. 19:25
Kedves Titánia, mi köszönjük, hogy elolvastad....
2010. dec. 26. 16:31
mi már kétszer próbáltuk de nem jött össze, nem fogta meg :(
32. eda93927a9 (válaszként erre: 31. - Jozsi.38)
2010. dec. 26. 15:00
Nekünk van kiültetett fenyőnk. Nagyon szép fa lett belőle. Az ilyen fenyőnek legalább van esélye hogy túléli a karácsonyt.
31. jozsi.38 (válaszként erre: 30. - Eda93927a9)
2010. dec. 26. 14:58
és azt minden évben kiszedni mennyivel jobb? nem mindegyik gyökeres fenyő éli túl azt a sokkot, hogya kinti mínuszokból bekerül a plusz20-ba, majd ismét ki két hét múlva
30. eda93927a9 (válaszként erre: 28. - Jozsi.38)
2010. dec. 26. 11:38
Itt most felesleges felemlegetni, hogy mit eszünk meg. A fenyők kivágása karácsonykor nem elengedhetetlen. Akik ebből éltek meg, átállhatnának cserepes fenyő termesztésére.
29. syria (válaszként erre: 28. - Jozsi.38)
2010. dec. 26. 08:50

Igazad van, egy szegény cocának inkább nem néznék a szemébe, amikor leszúrják. Az állatok evés céljából való legyilkolása sokkal eget rengetőbb, mint egy fa kivágása. De nem véletlenül küzdöttük fel magunkat a tápláléklánc csúcsára...

Ugyanakkor az is igaz: az értelmetlen pusztításnak (a karácsonyfát annak tartom) nincs létjogosultsága, hacsak annyi nem, hogy sokaknak megélhetést jelent.

Eszembe jutott Benedek Elek „NE BÁNTSD A FÁT” című verse, általános iskolában tanultam:


Ne bántsd a fát, hisz ő is érez,

Szép gyöngén nyúlj a leveléhez.

Ágát ne törd, lombját ne tépjed,

Hadd annak, ami, épnek, szépnek.

Szeresd a fát!


Édes gyümölcsét várva-várod,

S te mégis letörnéd a virágot?

Szegény virág gyorsan elszárad,

S te bánkódnál majd, késő bánat.

Ne bántsd a fát!


Fa lombja közt viharban, vészben

Lám meg se ring madárka fészke,

Fáradt ha vagy, leülsz alája,

S elszenderít madár danája.

Szeresd a fát!


Anya ő is, minden levélke

Egy-egy gyermek, gonddal nevelve.

És gyermek minden ágacskája,

Szeretettel tekints fel rája.

Ne bántsd a fát!


Mindaz, kik fákat ültetének,

Sírjukra szálljon hálaének,

Ásóval is költők valának,

Szép lombos fákról álmodának.

Szeresd a fát!

2010. dec. 26. 07:14
akkor csirkét és egyéb állat evését sem javaslom, hiszen a nagyüzemi tartás minden csak nem állatbarát. a fenyőfákat azért telepítik, hogy karácsonyra eladják őket! sokan élnek ebből zalában is többek között. a virágokat szintén azért nevelik, hogy eladják őket, hamar elhervadnak a levágásuk nélkül is. de zöldbabot se együnk, hisz leszakítjuk a növényről, vagy sárgarépát mert kiszaggatjuk a földből
27. syria (válaszként erre: 20. - 83e25137af)
2010. dec. 26. 06:57

Azért ne essünk át a ló túlsó oldalára! A virágok a kertben is elhervadnak, talán még előbb, mint a vázában.

Nekem van most egy csokrom, ami 16-án került vázába, és ma is olyan mint akkor. A zöldjét megdúsítottam egy fenyőággal, isteni illata van, mikor elmegyek mellette a hideg előszobában.

26. 7a382c9841 (válaszként erre: 23. - Talian35)
2010. dec. 25. 21:23
Már vannak erdészetek ill magán termelők, akik karácsony előtt megnyitják a telepítésüket.Ki lehet menni, azt a fát amit kiválasztanak akár saját kezűleg kivágni.
25. Talian35 (válaszként erre: 24. - Eda93927a9)
2010. dec. 25. 15:43
Ez igaz, de én mindig jól megszagolom :-)))
24. eda93927a9 (válaszként erre: 23. - Talian35)
2010. dec. 25. 15:28
sokszor azoknak a fenyőknek sincs illata, amiket 1 hónappal karácsony előtt kivágnak. A műfa mellett lehet fenyőágat kitenni valahova.
23. Talian35 (válaszként erre: 22. - Eda93927a9)
2010. dec. 25. 15:18
Az a baj és azért tartom hülyeségnek ezt az elméletet, mert nem úgy vesznek fát az emberek, hogy ott állnak a telep mellett és kérnek egy fát és akkor kivágják ott előtte. Kivágnak egy rakás fát, ami valahol igy is úgy is elszárad, tehát a műfenyő vásárlással senki nem ment meg 1 db fenyőt se. Abszolút természetvédő vagyok, vigyázok, vágott virágot sosem veszek (bár azt is levágják előre)viszont a műfenyőnek nincsen illata ami nálam hozzátartozik a karácsonyhoz - szeretem a jó fenyőillatot.
2010. dec. 25. 13:35
Én is meguntam, hogy kivágott fenyő száradását kell végig nézni, ezért műfenyőt díszítek. Sajnálom a karácsonyi ,szobában kornyadozó, majd kidobált fenyőket. Szerintem is csak cserepes fenyőt lenne szabad díszíteni, és utána kiültetni.
21. syria
2010. dec. 25. 13:17

Nem szoktam cikkeket megkönnyezni, de ezen sírtam.


Alig hihető, hogy egy 12 éves gyerek írta; ez bármely gyakorlott írónak is becsületére vált volna.

2010. dec. 25. 11:06

Nagyon jó a cikk!


Mi évek óta műfenyőre váltottunk.. de ezzel sajnos nem mentek fát.. tudom jól.. lehet hogy csak lelkiismereti kérdés..? Nem tudom...


vajon mi lesz azoknak a fáknak a sorsa amiket kivágtak de nem keltek el? több százezer. ha nem millió a világon..? Vagy azoknak amik karácsony után a kuka mellé kerülnek?


Ilyen okból a virágcsokrokat se szeretem.. levágni hogy pár nap múlva kidobjam? Kint a kertben szebb..


A bútor meg kicsit más kategória szerintem. ott tartósan évekig, évtizedekig gyönyörködik az ember a fa erezetében, szépségében és nem egy az egyben pár nap múlva dobja ki mint egy darab szemetet...

2010. dec. 25. 10:03

Nagyon megható a cikk, de csak részben igaz. Valóban nem kell a telepített erdőt írtani, lopni, szakszerűtlenül vágni. De ahogy azt már itt írták előttem, van aki ebből él. Ráadásul ha a másik szempontot nézem, akkor azok a fenyők amik karácsonyfának vannak telepítve, sosem válthatnák valóra a küldetésüket, amiért születtek, ha nem állítanánk karácsonyfát. Nem mellékesen nem minden fa ered vissza ami gyökeresen van kiszedve. Nem tudom mennyivel jobb neki ha hetekig haldoklik, majd elpusztul. Amelyik már megnőtt annak pedig ugyan úgy vágás lesz a sorsa. Hányan vannak a tudatos környezetvédőként élők között akinek fenyő vagy bármilyen más fából készült bútora van. Hány fát vágnak ki fűtés céljából, vagy csak 2m magasságig és csak a fenyőfa védendő? Szeretem nézni az embereket amikor válogatják a fákat, én is sokáig nézegetem, mire kiválasztom. Azt nem írta senki, hhogy miért nem csak olyan fenyőt akarnak venni az emberek aminek a vágásánál ott lehetnek, hogy ne kelljen többet kivágni, mint ami tényleg kell. Én azokat a fákat sajnálom, akiket bár kivágnak, nem jut nekik szeretet, csillogó szempár és dísz, ezeket a fákat tényleg hiába vágták ki. Én egyébként minden évben megköszönöm amikor lebontom, hogy itt volt nálunk és szebbé tette látványával, illatával a karácsonyunkat.


BOLDOG ÜNNEPEKET MINDENKINEK!

18. Talian35 (válaszként erre: 9. - F8d7988246)
2010. dec. 25. 09:41

Igen, én is egyetértek ezzel, természetesen szomorú ami a fákkal történik, viszont több szempontból érdemes vizsgálni a dolgot. Ilyen erővel vágott virágot se áruljanak, állatokat ne tartsanak ketrecben és még sorolhatnám...a legnagyobb természeti katasztrófa pedig nem a telepitett karácsonyfák kivágása, hanem az őserdők pusztitása (is)

Boldog karácsony mindenkinek!

2010. dec. 25. 01:04

Boldog Karácsonyt először is!

Nekem nem kell egy cikk ahhoz, hogy ne vegyek igazi fenyőfát, régóta nincs igazim, nem járulok hozzá az erdő irtásához már jó pár éve...Örülök, hogy azért elolvashattam így talán több ember vagy nem vesz igazit vagy csak gyökereset amit utána el lehet ültetni...

Azért elgondolkodtató, hogy egy hatodikos átlátja már most, büszke lehetsz rá... gratulálok

2010. dec. 25. 00:24
fantasztikus ez az irás,nagyon tehetséges.Hihetetlen,hogy egy 6 dikos ilyet tud.Gratulálok!!!
2010. dec. 24. 23:32
Jaj ez olyan igaz! Gratulálok! Ügyes vagy és nagyon-nagyon jól látod a dolgot.
14. Mélytengeri Ágica (válaszként erre: 1. - 3da8f53e4a)
2010. dec. 24. 23:12

Azt hittem egy netes vagy újságcikk amit újságíró írt. Nem semmi a kissrác, igazán büszke lehet rá!


Boldog karácsonyt!

2010. dec. 24. 22:39

Huhh,ez szívbemarkoló volt!!!:(:(

Nálunk igazi van,jővőre bizt gyökeres lesz!!!!!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook