Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki hogyan élte meg a csecsemőkorszakot légzésfigyelő nélkül? fórum

Ki hogyan élte meg a csecsemőkorszakot légzésfigyelő nélkül? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
102. szmika
2015. febr. 6. 21:58

Mobil légzésfigyelőnk volt. Szerintem Nagyon jó dolog, mert akkor is használhattam, amikor mellettünk aludt a kisfiam..

Én nyugodtabb voltam így...

101. globus
2014. dec. 6. 21:11
Nemes egyszerűséggel: nem volt.
100. unom (válaszként erre: 99. - Sanka02)
2014. dec. 6. 19:57

Nekem a kicsinél azért volt, mert koraszülöttként született. Szerencsére nem kellett, de ha kellett volna és nincs, az azért elég nagy baj.

Használtan vettük, utána eladtuk, nem volt nagy beruházás.

2014. dec. 6. 19:50

Sajnos a közvetlen környezetemben nem túl régen volt egy bölcsőhalál, 5 hetes volt a kisfiú. Szerintem a rizikó faktorokat érdemes figyelembe venni. Soha senki nem mondta, és nekem sincs eszmbe se a szülőkre bármit is mondani, de ha a terhességet végig dohányozza, és a baba megszületése után is a család vele egy szobába rágyújt, mikor megtörtént a baj ráadásul a szülők között ludt a pici. Ilyenkor biztosan beruháznék rá.

Nekem anélkül volt a fiam.

2014. dec. 6. 17:32
Semmi különös.
97. 9bbc382386 (válaszként erre: 96. - Guruljka)
2014. dec. 6. 17:09

Erről hiába irsz, ez ismeretlen a mostani anyukáknak :D

Nekünk sem volt se légzésfigyelő se bio akármilyen matrac,és lám, mi nem voltunk hetekig betegek mint a mostani kisgyerekek.....

Valahogy olyan fura, teljesen más világ van,és mégis betegek.

2014. dec. 6. 14:10

A manóba, három gyereket neveltem fel ilyen kütyü nélkül. :D


Igaz, akkor még a gyerekágyban sem volt más, mint a vékony kis matrac és tiszta lepedő. A feje alatt (feszesre kikötözve a sarkainál fogva) egy textilkendő.


Soha nem aludt velünk, mert a babábak a babaágyban a helye. Nem a szülők takarójába belefülledve.

Felkeltünk, ha kellett. Szoptatni nem tudtam csak pár hétig, de amellett is kaphatott üvegből enni, mert sokszor az Apja átvállalta a hajnali első etetést, így én kicsit aludhattam még.

2012. febr. 16. 21:40

8 hós a kisfiam. Van légzésfigyelőnk, de nem mindig használjuk, mert éjféltől átjön velem aludni a nagyágyba, mert így jobban tud aludni. Szóval esténként este 8-tól éjfélig van bekapcsolva, és a délutáni alvásnál.

Sokszor aggódok, de mivel állandóan felkel éjszaka, így sokkal egyszerűbb, hogy nem kell mindig kipattanni az ágyból. Tegnap például fél óránként ébredt. Amúgy óránként, 2 óránként szokott. Szóval meg is őrülnék, ha éjjelente szaladgálhatnék.

94. Emil zola-nana (válaszként erre: 77. - Kifa)
2012. jan. 22. 12:46
Dohányozon kint mindkettö a udvaron,nem az unokája egészsége az elsö a nagyinak?és a férjednek sem?aszmás is lehet a gyerek!
2012. jan. 22. 12:43
Félig mindig fent voltam,oldalt fektettve altatam és egy hosszukás párnaval volt kitámasztva a baba,már két éves és nyolc honapos.
2012. jan. 22. 00:04

Én egyszerűen nem hiszek ennek a propagandának ami a hirtelen csecsemőhalálozásról szól. Persze az igaz, hogy kellenek azok az óvintézkedések, hogy nem teszel párnát, stb, de szerintem olyan nincs, hogy egy egészséges gyerek csakúgy elfelejtsen levegőt venni. Ezt csak azért hirdetik, hogy a félelmet elhintsék a szívünkben és ettől megnyisd a tárcádat.

Egyik orvosismerősömmel beszélgettünk erről és ő mondta, hogy a babák már az életösztönnel születnek, ezért sírnak mikor éhesek, és nem felejtenek el levegőt venni. Persze ez csak a saját meggyőződésem.

91. sajert
2012. jan. 21. 22:43
Nyugodtan, kiadós alvásokkal :-). Ráadásul, mint kiderült, nálam kimaradt az az ösztön, hogy "ha már megmoccan ébren vagyok". Én bizony már a sírásra ébredtem. Most, hogy már nem lehet baja (4 éves), v fel se ébredek, ha bejön a hálóba és mondjuk mondja hogy pisilni kell, vagy épp közénk fekszik. Szerencsére van Apja :-).
2012. jan. 21. 13:00
mi is együtt aludtunk, és nem volt szükség légzésfigyelőre.
89. xti_
2012. jan. 20. 23:14

együtt aludtunk, és én voltam a légzésfigyelő.


de előtte olvastam, hogy azokban a kultúrákban, ahol együtt alszanak a babával, gyakorlatilag ismeretlen a bölcsőhalál, úgyhogy nem izgultam annyira nagyon... többnyire sikerült aludni is.

2012. jan. 20. 22:46

Úgy aludtam, mint a nyúl...

akkor még nem volt légzésfigyelő :(

87. Yulcsy (válaszként erre: 87. - Babszibobó)
2011. febr. 27. 11:12
Köszi,igen minden ok.Csak az elején volt riasztásunk...
86. Yulcsy (válaszként erre: 82. - Yulcsy)
2011. febr. 24. 09:18

Meg is vettük, végül nem a virágosat,hanem Angelcare-t.Az elején 3X beriasztott.Kikaptam a gyereket az ágyból és még arra sem ébredt fel....

Úgyhogy szerencse,hogy volt!!

85. vvicus (válaszként erre: 84. - 6b006fc769)
2010. dec. 17. 13:56

Én is így aludtam vele tegnap kora este egy nagyot, de akkor is volt, hogy félálomból arra riadtam, hatalmasat zihált és nem tudom, miért. :-)


Különben meg kendőben szoktam hordozni, most is abban van, így szépen hallom, hogy szuszog rajtam. :-DDD

84. 6b006fc769 (válaszként erre: 83. - Vvicus)
2010. dec. 17. 11:10
Nekem is volt, hogy kisebb korában éjjel riasztott - már nem is emlékszem, hogy akkor épp az elem merült, vagy más miatt, azt hiszem, hogy igazi riasztás nem volt, mert mióta beállítottam az érzékelőt nem volt semmilyen riasztás - szóval riasztott. Erre én kivettem az ágyából és a mellemre fektetve altattam reggelig. Utána azt olvastam valahol, hogy ez azért jó, mert egy ritmusra veszi az anyukával a baba a levegőt. Nekem ez akkor teljesen ösztönös volt és megnyugtató, bár számomra akkor minden logikát nélkülözött.
83. vvicus (válaszként erre: 82. - Yulcsy)
2010. dec. 17. 11:00

Koraszülött a kicsim. Már a terhesség elején is fontolgattuk, de amikor először merült fel, hogy koraszülött lesz, ahogy tudtunk, vettünk légzésfigyelőt. És ez már a második olyan beriasztás volt, hogy nem tért magához a sípolásra sem, nekem kellett cselekedni.

Szokott köztünk aludni, de most már nem merem...

82. Yulcsy (válaszként erre: 81. - Vvicus)
2010. dec. 17. 07:22

Jajj,még szerencse,hogy van figyelőtök!!!

Na ezért veszünk mi is!

81. vvicus
2010. dec. 16. 22:09
Ma megint beriasztott, és még a hangja sem volt elég, hogy lélegezni kezdjen. Megpaskoltam az arcát, erre akkora levegőt vett, mint mikor valaki hosszas víz alatti lét után jön fel a levegőre.
80. globus
2010. dec. 6. 20:36
Én orrszívóra sem emlékszem... mikor először hallottam, hogy orrszívó-porszívó, röhögőgörcsöt kaptam, és kopogtattam a homlokomat mutatóujjal. Később mondták, hogy ez nem vicc :) Nahát!
2010. dec. 1. 16:08

Nekünk van, szerencsére ! Nagyobbik fiam 2 hónapos lehetett, amikor besípolt a légzésfigyelő (angelcare), átmentem,kiságy felé álltam, és láttam a légzésfigyelőn "visszaállt" a normális villogásra.

Kimentem, lefeküdtem, megint pittyogott...átmentem, feléálltam, megint rendbe "visszaállt". Kimentem, pittyogott.. visszamentem (bevallom már elég mérgesen ) főleg, hogy láttam, megint "visszaáll " a zöld jelzés, így távolabb leültem, és figyeltem, hallottam amint vesz levegőt, vele párhuzamosan villan a fény, majd nem villan-nem vesz levegőt, vártam, pittyogott, nem mentem oda -csak figyeltem, majd már riasztott, akkor odamentem, megsimaogattam, közben riasztott,semmi reagálás, ekkor kikaptam, "megráztam", aki mintha most emeltem volna ki a medence aljából, kapkodva elkezdett levegőt venni !!! Szóval nem lélegzett !!!!!!!!!

Hála,hogy van légzésfigyelőnk! Az orvos szerint baj lett volna,ha nincs.. szerecsére soha többé nem fordult elő ilyen,mert akkor kórház lett volna!!


A kissebbiknél még sose riasztott, szeerncsére, már elmúlt 1 éves, de még használom-miért is ne??

78. 6b006fc769 (válaszként erre: 77. - Kifa)
2010. nov. 29. 16:19
mindenképp száműzni kellene a legminimálisabb cigifüstöt is a közeléből
77. kifa
2010. nov. 27. 21:53
Az is veszélyes, ha a férjem, és az anyósom dohányzik, és a ruhájuk sokszor cigiszagú, illetve, ha az ajtók résein csak egy kicsit beszűrődik a cigi szag? Azt olvastam, így is sok nikotint lélegezhet be a baba.
76. telifánt (válaszként erre: 62. - Szemmelver)
2010. nov. 26. 20:33

Lehet hogy csak egy divat, de ha megvéd attól hogy egy anya elveszítse a gyermekét akkor jó divat szerintem.

Természetesen mindenki maga dönti el hogy vállalja e a lelkiismeret furdalást akkor hogyha nem vesz és elveszíti egy éjszaka a babáját. (ez az én véleményem, nem vitatkozni szeretnék. Tiszteletben tartom azt a véleményt is aki szerint fölösleges dolog)

75. Hedi13 (válaszként erre: 70. - Szemmelver)
2010. nov. 26. 09:44
Mi is oldalt fektettük, altattuk a kisfiam, mikor kihoztuk a kórházból. Ki kellett támasztani takaróval. :)
74. Hedi13 (válaszként erre: 62. - Szemmelver)
2010. nov. 26. 09:42

nem értek egyet, hogy csak "ma divat"..? Ezt hogy érted? Régebben is előfordult a bölcsőhalál, nem csak manapság.


mikor kicsi voltam, épp az utcánkban volt bölcsőhalál, anyukám ezért figyelt "állandóan".

73. Yulcsy (válaszként erre: 59. - 3da688d0af)
2010. nov. 25. 19:36
Köszi,szerintem azt fogjuk megvenni.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook