Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Petefészek ciszta fórum

Petefészek ciszta (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯
432. 3a94c16404 (válaszként erre: 428. - Krisztii.)
2010. júl. 16. 19:48

Szia,kicsikém!!

Nagyon fiatal vagy,nem tudhatod,hogy a petefészek havonta "bedurran".Honnanveszed,hogy be van dagadva??Érzed,a hasfaladon,??

431. Doloresz21 (válaszként erre: 430. - Abri)
2010. júl. 14. 10:08
Én actimelt iszom, ezzel szerencsére mindennap eltudok menni a nagydolgomat elvégezni.Sajnos nekem van egy rossz beidegződésem (már évek óta, hogy a munkahelyemen egyszerűen képtelen vagyok elmenni, ha haza megyek akkor meg már nem érzem hogy kellene. Ezért csak hétvégén hashajtó teával szoktam. A hasam viszont most is fáj és ahogy megyek úgy érzem mintha húzódna. Holnap megyek Gasztroenterológiára és nagyon félek, hogy engem is tükrözni fognak, mert minden eredményem hála a jó Istennek negatív, ill. a jobb oldali vesémnél mész árnyékot láttak. Nagyon kellemetlen volt a vizsgálat?
430. abri
2010. júl. 13. 09:25

Nekem is volt egy ilyen időszakom, hogy jobb oldalt állandóan fájt a hasam, időnként annyira, hogy azt hittem biztos vakbélgyulladásom van.

Voltam mindenféle vizsgálaton, még meg is tükröztek, de semmit nem találtak. Egyszer néztem a tv-t, reklámozták az aktíviát, gondoltam kipróbálom.

Én magam csodálkoztam a legjobban, hogy szépen elmúltak a fájdalmaim, ma már nem minden nap eszem, de ha hosszabb időt kihagyok újból fáj.

2010. júl. 13. 07:13
Minden betegségünk alapja az immunrendszerünk gyengesége. Ha ezt megerősítjük, a legtöbb betegséget okozó "rossz" sejtet a szervezetünkből ki tudjuk "ölni". Szívesen válaszolok bárki kérdésére!
2010. júl. 12. 22:34
Sziasztok. A segitségeteket szeretném kérni.. bal oldalt a petefészkem bevan dagadva kb 3-4apja. Nem fáj csakha esetleg jobban megnyomom. Valakinek esetleg ötlete h mitől lehet v miez?:S
427. 3a94c16404 (válaszként erre: 403. - Vicuska013)
2010. júl. 12. 21:23

Szia!

Ha erre jársz,megírnád,hogy mi történt a cisztáddal?Felszívódott?Megműtöttek??

426. Doloresz21 (válaszként erre: 421. - Bildus)
2010. júl. 10. 07:25

Szia!

Nekem is ilyen tüneteim vannak kb. 2 hónapja.Nem görcsölök, de valamilyen furcsa fájdalmat érzek jobboldalt. Először az epémre gondoltam,de most úgy érzem , hogy középtájt fáj.A sok idegeskedés miatt a gyomrommal is problémák vannak.Valójában nemtudom behatárolni, hogy hol fáj pontosan. (Már minden rosszra gondoltam és ez miatt folyamatos sirógörcsöm van.)Én is voltam hasi ultrahangon és labor vizsgálaton és minden tökéletesnek tűnik. Hétfőn készülök nőgyógyászhoz és ha meg lesz az eredmény akkor mennem kell gasztroenterológiára. Én is nagyon félek tőle, de tudni szeretném, hogy mi okozza a fájdalmat. Nekem a házi orvos semmilyen gyógyszert nem írt fel, azzal nyugtatott, hogy mostanában sokan panaszkodnak hasi fájdalomra:( Én gyógyteákkal probálkozom, cickafarkfű,csalán és körömvirág 1:1 arányban.

425. 3a94c16404 (válaszként erre: 424. - Csezi)
2010. júl. 10. 00:23

Szia,csezi!

Nekem másodjára,de újabban 7 hónapja van meg a ciszta.3 cm-es.

Neked miért kellett kivenni a petefészked?Nagy volt,

Én csak úgy görcsölgetek,lehet a változókor,akkor nem kell műteni?

424. csezi (válaszként erre: 406. - Any78)
2010. júl. 2. 08:22

Sziasztok!


Nekem tavaly márciusban egy hatalmas ciszta miatt kivették a bal petefészkem.Amíg vártam a labor eredményeket és azóta is görcsök fájdalom esetén Én ezt a teát használtam.


Cickafark-tea (230-350 Ft, a Herbária Bio 310 Ft)


A növény ösztrogén aktivitású, a női hormonhoz hasonló anyagot tartalmaz, javítja a sárgatesthormon termelését. De csak egészséges életmód mellett tartja harmóniában a hormonrendszert. Minden szempontból a lehető legkedvezőbben befolyásolja a női medence szerveit. Petefészek-gyulladásnál gyakran már az első cickafark-ülőfürdő megszünteti a fájdalmakat, és fokozatosan elmúlik a gyulladás is. Miómákat is cickafark-ülőfürdővel szüntetünk meg, melyeket naponta hosszabb ideig alkalmazunk. A cickafark görcsoldó és nyugtató hatású, gyulladásgátló, serkenti az anyagcserét, vérzéscsillapító, vérképző, vértisztító, befolyásolja és erősíti a méh és a petefészkek működését, szabályozza az emésztést.

Görcsoldó hatása miatt különösen ajánlható fájdalommal és görcsökkel járó havi vérzésre, melyhez deréktáji fájdalom is társul. Anélkül, hogy hashajtó lenne, javítja a kiürülési reflexet (Ajánlott mindazoknál, akiknél ez a reflex kialudt, és állandóan hashajtókkal élnek.)


Teafőzet:

1 púpozott teáskanál cickafarkfüvet adunk 1/4 liter vízhez, leforrázzuk, rövid ideig állni hagyjuk.


Ülőfürdő:

100 gramm cickafarkfüvet (az egész növényről van szó) éjszakára hideg vízbe áztatunk, másnap felforraljuk és hozzáöntjük a fürdővízhez.

423. bildus (válaszként erre: 422. - Nagymara)
2010. jún. 30. 12:25
Nem hiszem(LEGALÁBBIS NAGYON REMÉLEM, HOGY NEM), mert ez a fájdalom már kb öt éve tart...És most már iszonyatosan fáj!Amúgy két hete voltam nődokinál, aki végzett hüvelyi uh-t, holnap pedig megyek hasi uh-ra!Lehet, hogy az éveken át tartó fogamzásgátló megtette "jótékony" hatását, mert most döntöttem úgy, hogy abbahagyom!
422. nagymara (válaszként erre: 421. - Bildus)
2010. jún. 30. 11:20
Nem vagy esetleg terhes...?:-)
421. bildus
2010. jún. 29. 18:42

Sziasztok!

Évek óta fájogat a hasam jobb oldalt. Nagyjából azóta kezdődtek a fájások, hogy fogamzásgátlót kezdtem el szedni. Kb egy hónapja iszonyatosan fájni kezdett a hasam, szintén jobb oldalon és mára derekam is. Egy hétig fel se bírtam kelni! Voltam már hasi uh-n, vér-, vizelet vizsgálaton és két hete nődokinál, aki hüvelyi uh-t is csinált. Állítása szerint minden rendben, amit el is hittem neki, hiszen 15 perces vizsgálatért elkért 7000 Ft-ot!Felírta a Flugalin nevű gyógyszert, ami egy ideig használt is. Most megint iszonyatosan fáj, és ezért elmentem a háziorvoshoz. Ő írt fel kétféle bogyót és elküldött gasztroenterológiára(amitől be vagyok parázva rendesen, nehogy megtükrözzenek!). A fura az egészben az, hogy jobb oldalt a hasam picit meg is van dagadva. De az összes orvos megtapogatta, és lehet hogy nem vettek észre valamit!? Úgy tudom, hogy a ciszta kitapintható. Lehet hogy amiatt van megduzzadva a hasam? Ja és a menstruációm is fura két-három hónapja. Alig jön vmi... :(

420. poorklari (válaszként erre: 419. - Beszti05)
2010. jún. 19. 16:33
nekem is cisztám volt. Amig nem okoz gondot, nem bántják, de ha fáj, vagy rendszertelen lesz a vérzés , nálam ez volt, akkor orvos.
419. beszti05 (válaszként erre: 418. - Egészségügyis)
2010. jún. 12. 13:02
egészségügyis! Én pont fordítva jártam...hüvelyi UH-n nem vette észre az orvosom (úgy hogy panaszaim voltak), és utána hasin egy másik igen, majd visszamentem hozzá, akkor már ő is látta 3 hét különbséggel. És én is szedem a fogamzásgátlót már kb 3 éve...és mégis találtak egy 3 cm-es cisztát, bár azt mondták rá hogy ezzel nem kell semmit se csinálni, de már egy hónapja fáj...valakinek volt már ilyen?
2010. jún. 9. 16:56

Volt már esetleg valakinek olyan, hogy hasi UH-n nem látszott a cysta csak hüvelyin?

Nekem hasi UH-m neg.ígaz, hogy csak a méhemről beszélt, de gondolom azért a petefészkemet is megnézte(hüvelyin most nem voltam),menzeszem is rendben van, de a hasam továbbra is olyan, mint ha 3 hónapos terhes lennék (nem csak nagy, hanem domborodik kifelé és kemény is) és a súlyom is emelkedik.

Miért töltődik újra a cysta? Ennek hormonális oka lehet, vagy hajlam kérdése?

2010. jún. 8. 20:49
sziasztok, nekem elég fiatalon 21 évessen kezdődtek a gondjaim. Először eü.-m volt, aztán kiderült, hogy a ciszta rosszindulatu, tehát jobboldali petefészek ki, minden jó volt, szültem három gyereket, és akkor megint kezdődtek a vérezgetések. És sajna 4 éve kipakoltak, mert akkor meg miomám volt. Nekem is leszivták a cisztát, de ujratöltödött. Sajnos ez nagyon kiszámithatatlan,
416. danina (válaszként erre: 415. - Tita81)
2010. jún. 8. 18:47

Szia!

Nekem januárban volt a jobb o.-ban 4cm-es.Állítólag akkor már kifakadóban,mert szivárgott vmi folyadék onnan.Nem kellett műteni,ez kifakad és aztán újratermelődik.Most nem okoz problémát.De a lényeg,amiért írtam,hogy nekem nem is javasoltak műtétet.Kérdezd meg,miért tartják fontosnak a műtétet?

415. tita81
2010. jún. 8. 18:42
Sziasztok,a segítségeteket szeretném kérni!Decemberben abbahagytam a fogamzásgátló szedését,azóta nem jött a meg a menstruációm!Ezért felkerestem egy nőgyógyászt aki hüvelyi ultrahangot is csinált,a bal oldali petefészkemben egy 5cm átmérőjű cisztát talált amiben egy fehér "gombóc,, van!Ő egyből műtétet javasolt,nem tudta megmondani mi is lehet az!Volt valakinek hasonló "élménye,,?Nem szeretnék műtétet!Mit tegyek,tehetek??
414. nagymara (válaszként erre: 410. - Egészségügyis)
2010. jún. 5. 16:10
Petefészek ciszta volt, de felszívódott szerencsére
413. mendra (válaszként erre: 412. - Egészségügyis)
2010. jún. 1. 22:00
igen .Negativ
412. egészségügyis (válaszként erre: 411. - Mendra)
2010. jún. 1. 12:59
Terhességi teszted negatív?
411. mendra
2010. jún. 1. 11:28
Sziasztok! Tanácsotokat kérném a következö a problémám.Ebben a honapban 5 nögyogyászati ultrahangon voltam ahol egy cystán kivül mindent rendben találtak terhesség nincs .Petefészek cysta van 33mm -es ebben a honapban ez a harmadik vérzésem és nagyon fájnak a melleim minimálisan tejcsorgással.Hormonra gondolnak de félek nem e méhen kivüli terhesség az ami otvan .2napja megint vérzem de nagyon furcsa elöbb csokiszin majd vér leszakad a derekam és görcsölök.
410. egészségügyis (válaszként erre: 409. - Nagymara)
2010. jún. 1. 09:58
Most már késő lenne bármit is írnom, de végül is kiderült, hogy mi volt a baja a lányodnak?
2010. máj. 29. 23:06
Segítséget kérnék! Kislányom 11 éves, egy éve menstruál. Fájt a dereka, veseköve van, ezért azt hittük attól. Ledöbbentem mikor mondta az orvos a hasi ultrahangon, hogy egy 5 cm-es cisztája van. A ciklus végén kontrolálnák le, de ma este nagyon begörcsölt a hasa. Ma van az ötödik napon a menzesze. Fogalmam nincs, hogy most rohanjak vele, vagy a görcsök ezzel együtt járnak. És ha rohannom kell, akkor mégis hova? Nőgyógyászatra nem vihetem még. Vigyem az ügyeletes gyermekkórházba?
2010. máj. 7. 13:54

Sziasztok!Tegnap voltam rákszűrésen és az orvos talált egy 43X35mm-es szeptált unliloc. cisztát!De nem magyarázta el,h mi is ez pontosan,csak h nem átlagos és nyomon kell követni!Ha megjön és elmúlik akkor kell majd visszamennem!De nagyon ideges vagyok,h semmit sem magyarázott el,akinek volt már ilyen tudna segíteni,h mi is ez és van rá esély,h felszívódik?Jah és az mit jelent h az átlagosan nagy uterusban 11mm-es endometrium ábr.

Előre is köszi a segítséget!

407. abri
2010. máj. 4. 07:54

Én is rögtön írtam neki, hogy küldje el a teakeverék összetételét, de nem válaszolt.

Akkor még tagja volt a portálnak.

406. Any78
2010. máj. 3. 17:50

Sziasztok!


A 398.hozzászólásban írta "abcdefggyhi", hogy gyógynövénykeveréktől elmúltak a makacs cisztái. Erről tudtok valamit?


Hiába írok privát levelet, sajnos már nem tagja a portálnak.

Nagyon érdekelne a kevérek,sok mindent már kipróbáltam cickafark,Aviva torna..stb és műtét elött állok ismét...

Előre is köszönöm

405. Hisztikirálynő (válaszként erre: 402. - King.)
2010. ápr. 25. 20:35
nekem az ilyen műtéteim után mindig 6 hetes szünetet javasolt a dokim. Be is tartottuk.
404. mirza_
2010. ápr. 24. 19:23

Nekem volt egy 5x6 cm-es cisztám, nem volt vele semmi problémám, de mivel hónapok múlva is ott volt, azt mondták hogy meg kell műteni. A műtét megvolt, de a cisztával együtt a petefészkemet is kioperálták így huszonévesen Azóta nem tudok megnyugodni,mert nem számítottam rá, hogy ez lehet belőle.

Csak azt tudom tanácsolni mindenkinek, hogy mielőtt megműtteti magát tájékozódjon, és kérje ki legalább 2 orvos véleményét, és ragaszkodjon ahhoz, hogy a lehető legkíméletesebben járjanak el.

2010. ápr. 22. 20:20

Sziasztok!


Nekem kb.1 hónapja derült ki, hogy cisztám van. Semmi tünetem nincs, nem fáj! Azért mentem el az orvoshoz, mert gyógyszer mellett nem jött meg a mensim, megijedtem, hogy esetleg "valami túlélő ficánka célbe ért" és babás vagyok. Elküldött pisi vizsgálatra, és annak az eredménye után egy hüvelyi UH-ra, ahol látott a bal petefészkemnél egy 54x37 mm-es egyrekeszes foly.tart. képlet, mely mellett az ov.-ban egy 11 mm-es foll." ezt állapította meg. Magyarra lefordította nekem, és azt mondta, hogy egy szép hatalmasra megnőtt cisztával állok szemben. Azonnal a fogamzásgátló abbahagyását javasolta, és 1,5 hónap múlva kontrollt, 2 hét múlva megyek vissza, hátha felszívódott magától. Ha nem akkor nem tudom mi lesz, erre nem mondott alternatívát. Sajnos több ember is megnyugtatott, hogy ez már viszonylag nagy, és nem fog felszívódni.


Hozzáteszem 3,5 fél éve szedek fogamzásgátlót 2,5 éve szedtem a mostanit, és "mea culpa", de 2007-ben voltam utoljára orvosnál, gondoltam nincs gond, minek menjek, hát van gond. Már verem a fejem a falba, de sajnos késő bánat. Jobban kellene figyelnem magamra, de annyira utálok orvoshoz járni a nőgyógyász meg egyébként is kényes téma :S

❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook